IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

15 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Rowerowa Dąbrowa, ... o turystyce i sportach rowerowych
olo
post pon, 11 paź 2004 - 06:25
Post #1


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,171
Dołączył: pon, 01 wrz 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 18
Płeć: Mężczyzna
GG: 1387662 status gadu-gadu



odbyŁ siĘw parku Zielona w ostatniĄ niedzielĘ. Nie zjawiŁbym siĘtam gdyby nie mÓj syn, namÓwiony przez wuefistkĘdo udziaŁu. Pewnie i sam bym wystartowaŁ gdybym wiedziaŁ, Że takowa kategoria wiekowa bĘdzie. KŁania siĘ, ponownie, propagowanie wszelkich imprez w DĄbrowie GÓrniczej. Ale przejdĹşmy do samej imprezy. Jestem peŁen podziwu dla organizatorÓw, impreza przygotowana profesjonalnie, poszczegÓlne konkurencje bez opÓĹşnień, byŁa nawet moŻliwoŚĆ wypoŻyczenia kaskÓw dla tych, ktÓrzy bardzo chcili wziĄĆ udziaŁ. Żaden z uczestnikÓw nie opuŚciŁ Zielonej bez najmniejszej choĆby nagrody za udziaŁ w wyŚcigu. Teren przygotowany pod crossy rowerowe ma zimĄ speŁniaĆ rolĘnarciarskiej oŚlej ŁĄczki. Dyrektor CSiR zapowiedziaŁ, Że w fazie zakupu jest maŁy wyciĄg. PlanujĄ teŻ tor dla skatowcÓw. To bardzo pozytywne co zobaczyŁem i usŁyszaŁem. Impreza udana, nie liczĄc końcowaego potkniĘcia, ale jak mÓwiĄ: ten nie robi bŁĘdÓw, kto nic nie robi. PrzejdĹşcie siĘsami na spacer i zobaczcie.
olo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bzenek
post pon, 27 gru 2004 - 22:32
Post #2


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,769
Dołączył: śro, 05 maj 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 87



QUOTE(olo)
Teren przygotowany pod crossy rowerowe ma zimĄ speŁniaĆ rolĘnarciarskiej oŚlej ŁĄczki. Dyrektor CSiR zapowiedziaŁ, Że w fazie zakupu jest maŁy wyciĄg. PrzejdĹşcie siĘsami na spacer i zobaczcie.


DomyŚlam siĘ, Że chodzi o pagÓrek za barem w Parku Zielona. ByŁem tam w drugi dzień Świat i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. GÓra wydaje siĘbyĆ znacznie wyŻsza i widaĆ duŻo ŚwieŻo nawiezionej ziemi. Jednak trochĘjeszcze do usypania i wyprofilowania pozostaŁo. Zjazd bĘdzie w stronĘKopalni Piasku. W tym roku to chyba nie ma szans na uruchomienie wyciĄgu ( i tak nie ma Śniegu) , ale w przyszŁym to bĘdzie jazda Że ho, ho. biggrin.gif

MignĘŁa mi teŻ tablica: Park Zielona - Centrum SportÓw Zimowych. MoŻe trochĘna wyrost, ale fajnie Że coŚ siĘw sprawie Parku dzieje biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bzenek
post pią, 29 kwi 2005 - 14:18
Post #3


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,769
Dołączył: śro, 05 maj 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 87



Rowerowe rozpoczĘcie sezonu 2005

http://www.dabrowa-gornicza.pl/?nodeid=new..._glowny_id=4780

Wklejam sam link aby tym razem zadowoliĆ wrogÓw cytowania biggrin.gif

Mam ochotĘsiĘtam pojawiĆ. BĘdzie ktoŚ z forumowiczÓw ?
MoŻe bĘdzie mozna zobaczyĆ prezydenta Talkowskiego w krÓtkich spodenkach na rowrerku :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bzenek
post nie, 01 maj 2005 - 10:49
Post #4


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,769
Dołączył: śro, 05 maj 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 87



No niestety - zupa byŁa za sŁona i gorĄca :)

W efekcie spÓĹşniŁem siĘna na godz. 16 i nie wziĄŁem udziaŁu w uroczystym otwarciu sezonu rowerowego. WnioskujĘŻe przemÓwienie prezydenta i czĘŚĆ oficjalna trwaŁy krÓtko. WpadŁem do Parku Zielona 16:07 i juŻ nikogo nie zastaŁem. sad.gif

SzczĘŚcie siĘjednak do mnie usmiechnĘŁo i samego Żywego prezydenta Talkowskiego spotkaŁem przy zaporze w Mariankach. Ku mojemu rozczarowaniu nie byŁ na rowerze i w krÓtkich spodenkach. WysiadaŁ ze sŁuŻbowej nubiry w garniturze. ZamieniliŚmy kilka sŁÓw z Wielkim Turystykiem - ale o tym w wĄtku Pogoria 4.

PrÓbowaŁem goniĆ miejskĄ grupĘrowerzystÓw - objechaŁem wszystkie trzy Pogorie w rÓŻnych konfiguracjach i w końcu dopadŁem ich w... Parku Zielona przy rozpoczynaniu ogniska z kieŁbaskami. W sumie byŁo to ze 30 osÓb - nieco maŁo. WokÓŁ Pogorii minĄŁem ze stu "niezrzeszonych" rowerzystÓw. CSiR musi jednak przemyŚlec promowanie swoich imprez.

Z tego co usŁyszŁem to jeszcze w maju/czerwcu planowane sĄ amatorskie zawody rowerowe w Ujejscu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafi
post nie, 01 maj 2005 - 22:27
Post #5


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15



QUOTE(bzenek)
CSiR musi jednak przemyŚlec promowanie swoich imprez.

Stary tu nic nie jest przypadkowe. Trzeba bylo sie dowiedziec, ile osob z tej 30 jest w jakis sposob powiazane z CSiR. To jest towarzystwo wzajemnej adoracji. Po co ma sie ktos inny wwalac na imprezy do nich. Jeszcze by kielbasek zabraklo. A tak to jest git. Niby impreza otwarta. Kasa idzie, a mozna sie zabawic we wlasnym gronie. To nie pierwsza impreza, o ktoprej nikt wtajemniczony nie wie. Podobnie bylo swego czasu na jakims turnieju siatkowki dziennikarzy jesienia zeszlego roku. Na basenach bylo piwko, zarcie itp. tylko ze... dla swoich. Jak sie dowiedzieli, ze ja nie jestem "organizatorem", to mi kazali po piwo zasuwac gdzies do baru, choc bylem gotow za nie zaplacic (wszyscy inni brali za free). Tak sie bawi CSiR. A prezydent cos nawija o oszczednosciach. Niech tam zajrzy. Na pewno jest na czym przyoszczedzic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bzenek
post czw, 05 maj 2005 - 18:46
Post #6


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,769
Dołączył: śro, 05 maj 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 87



DziŚ w centrum DG dostrzegŁem kilka plakatÓw dotyczĄcych planowanego wyŚcigu. PoszperaŁem w internecie i znalazŁem.

QUOTE(UM Sosnowiec)
http://www.um.sosnowiec.pl/Default.aspx?do...d=857&templId=1

-----------------------------------------------------------------------------------------

7 i 8 maja odbĘdzie siĘprestiŻowy WyŚcig Kolarski "Szosami ZagŁĘbia". Zawody bĘdĄ miaŁy charakter miĘdzynarodowy. WezmĄ w nim udziaŁ wszystkie najlepsze ekipy i kluby kolarskie kraj: INTEL ACTION, PSB, KNAUF, DHL AUTHOR, AMORE& VITA, Legia Bazyliszek, Paged- MBK-Scout, Mikomax, grupy zagraniczne PSK Whirpool, Sava, grupa z Ukrainy oraz wiele innych.
(...)


Celem wyscigu jest popularyzacja kolarstwa szosowego jako dyscypliny sportowej wŚrÓd mieszkańcÓw miasta Sosnowca i DĄbrowy GÓrniczej oraz Wzbogacenie kalendarza imprez sportowych odbywajĄcych siĘna terenie Sosnowca i DĄbrowy GÓrniczej.

Szczytne cele ale na stronach www.dabrowa-gornicza.pl oraz http://www.csir.pl/ nie ma o tym sŁowa. Do czego to juz dochodzi ? Żeby o waŻnych wydarzeniach w DG trzeba siĘbyŁo dowiadywac w sĄsiednim mieŚcie. Co oni tam robiĄ w Biurze Prasowym UM DG ? :evil:

ZwŁaszcza, Że wyscig bĘdzie wymagaŁ jakiejŚ zmiany organizacji ruchu, a moŻe nawet zmiany tras komunikacji miejskiej. Nie jest to impreza rangi Konkursu Jedzenia PĄczkÓw w tŁusty czwartek ale mozna kilka sŁÓw o tym napisaĆ. :evil:

Kilka lat temu kryterium uliczne polegaŁo na wykonywaniu pĘtli Alejami ZaglĘbia Dabrowskiego i z ruchu wyŁĄczone byŁo skrzyŻowanie z Wybickiego. Ciekawe jak bedzie w tym roku ?

Cieszy, Że w mieŚcie pojawiĄ siĘznane ekipy z kolarskiego Światka. Ja niestety w sobotĘpracujĘi bardzo mi Żle z tego powodu. :?
Ciekawe kto stanie na podium w DG ? Moze ktoŚ z forumowiczÓw siĘwybierze i potem podzieli wraŻeniami ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post czw, 05 maj 2005 - 20:00
Post #7


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



qrcze skasowalem niechcaco gotowego do wyslania posta i musze pisac wszystko od nowa :twisted:
Fajnie ze sie bedzie cos dzialo w tym szarym "miescie" :) Skandalem jest to ze nie ma o tym informacji na stronach miasta. Dopiero w tej chwili sie o tym dowiedzialem (thx bzenek :wink:) chociaz interesuje sie sprawami miasta, a co dopiero przecietny mieszkaniec ktorego to wogole nie interesuje. O dozynkach dowiedzielibysmy sie miesiac wczesniej wraz ze szczegolowo rozpisanym ich planem, a nastepnie po nich ukazalaby sie obszerna relacja :!: laugh.gif Mam do Al. Zaglebia Dabrowskiego jakis km wiec jesli bedzie ok pogoda i bede mial czas moze sie tam wybiore. Beda jedne z najlepszych ekip ale ciekawe czy w nich ich najlepsi kolarze tongue.gif
Utrudnienia w komunikacji szykuja sie duze ale to weekend.

PS. Biedni ci kolarze, robiacy petle po zrujnowanej aleji :?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafi
post pią, 06 maj 2005 - 15:01
Post #8


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15



W gablocie kolo przed UM plakaty wisza, ale w interniecie jak zwykle ani slowa o tym. Jak znam biuro prasowe, to informacja pojawi sie jutro albo w poniedzialek. Nie pierwsza to impreza, ktora jest olewana przez wladze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oZmO
post sob, 07 maj 2005 - 17:53
Post #9


UZYTKOWNIK


Grupa:
Postów: 16
Dołączył: sob, 30 kwi 05
Skąd: Dąbrowa Górnicza - Broadway
Nr użytkownika: 142



:/ mialem nadzieje ze tylko dzisiaj beda mi taka wioche robili przed blokiem a widze ze jeszcze jutro sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bzenek
post sob, 07 maj 2005 - 18:10
Post #10


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,769
Dołączył: śro, 05 maj 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 87



[quote=oZmO]:/ mialem nadzieje ze tylko dzisiaj beda mi taka wioche robili przed blokiem a widze ze jeszcze jutro sad.gif[/quote]

Czytaj ze zrozumieniem i staraj siĘwiĘcej niz dwie linijki biggrin.gif
SzczegÓlnie polecam fragment w 7 i 8 linijce.

:)+-->
QUOTE(:))
Biedni ci kolarze, robiacy petle po zrujnowanej aleji[/quote]

Moze nie bĘdzie tak Ĺşle ? Wczoraj ekipa z monopolistycznej firmy B&K ŁataŁa co wiĘksze dziury. Ale kaŁuŻe to sĄ tam zawsze przeogromne :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dejmon
post sob, 07 maj 2005 - 23:46
Post #11


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 294
Dołączył: pią, 25 lut 05
Skąd: DG
Nr użytkownika: 125
Płeć: Mężczyzna



Mam niedaleko to i sobie podjechaŁem, Żeby zerknĄĆ jak chŁopaki manifestujĄ swojĄ miŁoŚĆ do rowerowania :wink: Walka byŁa zaciĘta, poziom wyrÓwnany tylko asfalt jakiŚ taki sfatygowany. Szkoda mi sŁÓw wiĘc od razu zamieszczam LINK do tego, co udaŁo mi siĘuwieczniĆ biggrin.gif

PS. PrzebiegŁe bestie sprytnie sobie skracaŁy drogĘpo trawce od strony os. Cedlera.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PaVLo
post nie, 08 maj 2005 - 12:19
Post #12


Człowiek Legenda
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 99
Dołączył: czw, 28 kwi 05
Skąd: Broadway
Nr użytkownika: 141
Płeć: Mężczyzna
GG: 2594367 status gadu-gadu



byŁem na tym wyscigu swoim gÓralem ubrany w strÓj kolarski w pewnym momencie podleciaŁy do mnie dzieciaki i chciaŁy autograf, wiĘc im daŁem biggrin.gif, jakos nie skumaŁy, Że ja nie startuje, ale co mi tam, zreszta wyglĄdaŁem jak startujĄcy kolarze :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post nie, 08 maj 2005 - 13:11
Post #13


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



dzieki za fotorelacje - niestety wyscig nie wygladal zbyt okazale :? A dzisiaj w Sosnowcu to juz totalna klapa z pogoda - 4 stopnie i bez przerwy leje.
Dobre z tym autografem laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post pon, 14 maj 2007 - 09:20
Post #14


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,837
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



Do odświeżenie tematu zdopingowało mnie wczorajsze otwarcie sezonu rowerowego. Ilość ludzi jeżdzących na rowerach na znanych trasach wokół Pogorii i Zielonej z roku na rok jest coraz większa. Kilku forumowiczów w innych działach przy okazji obserwacji przyrodniczych opisywało nietypowe trasy, więć moja propzycja jest taka, żeby w tym temacie umieszczać opisy takich wycieczek smile.gif

Na początek propozycje trzech tras z DZ

QUOTE
Dąbrowa Górnicza – Siewierz – Pyrzowice – Będzin

Startujemy w Dąbrowie Górniczej. Większa część proponowanej trasy przebiega bardzo urozmaiconym terenem. Sporo na niej zjazdów i podjazdów, a także odcinków biegnących przez lasy. Szlak wyprawy wiedzie przez fragment tzw. Garbu Tarnogórskiego, na którym można odnaleźć wyraźne fragmenty linii B–1.

Podczas drugiej wojny światowej w jej okopach i bunkrach Niemcy zamierzali bronić Górnego Śląska. Wiele do oglądania jest także w Siewierzu. Warto tam zwrócić uwagę m.in. na ruiny zamku wybudowanego na niewielkiej wyspie wśród rozlewisk i mokradeł Czarnej Przemszy. Ponadto w tej historycznej miejscowości znajdują się interesujące kościoły: św. Jana Chrzciciela (XII w., zrekonstruowany 1947-1956), św. Macieja (XVI-XVII w., przebudowywany 1783), poszpitalny Św. Walentego (1618) oraz mury parkanowe połączone z barbakanem (po 1754), budynek starej gminy (XIX w.), kamienica mieszczańska z XVIII w., domy drewniane (XVIII, XIX w.).

Będąc w Siewierzu można nieco zboczyć z proponowanej trasy i zajrzeć nad zbiornik wodny w Przeczycach. Z kolei przejeżdżając przez Pyrzowice na pewno nie zabraknie chętnych do przyjrzenia się z bliska tamtejszemu portowi lotniczemu. Ostatnim punktem naszej wyprawy będzie położony na Wyżynie Śląskiej Będzin.

Trasa liczy 50 kilometrów.
- Dziennik Zachodni


QUOTE
Dąbrowa Górnicza – Sosnowiec
Trasa rowerowa wokół zbiornika Pogoria III w Dąbrowie Górniczej prowadzi brzegiem jeziora i malowniczego lasku. Przejażdżkę ze względu na widoki i stopień trudności polecamy szczególnie rodzinom z dziećmi. Szkoda tylko, że szlak jest mocno zniszczony.

Licząca siedem kilometrów trasa powstała cztery lata temu. Jej plusy to m.in. drewniane ławeczki, gdzie można odpocząć, taras widokowy na cyplu z widokiem na małą zatokę, drewniane domki z paleniskami, parkingi. Przy wjazdach na trasy rowerowe i alejki spacerowe ustawiono paliki, tak, że nie wjedzie tam żaden samochód.

Trasa kosztowała 2 mln 200 tys. zł, ale miasto wyłożyło tylko 1 mln 400 tys. zł, reszta pochodziła z dotacji. Niestety, jest mocno zniszczona, rowerzyści co chwilę muszą omijać dziury.

Przejechanie tej trasy, nawet z małymi dziećmi (i małymi przerwami) zajmie około 50 minut. Jeśli ktoś jedzie na rowerze dobrym tempem sam, pokona ścieżkę w 30 minut. Obok niej biegną także ścieżki spacerowe. Wraz z nimi przygotowano również ścieżkę zdrowia z równoważniami i drążkami do podciągania, która z roku na rok jest jednak coraz bardziej... zarośnięta. Nowa trasa rowerowa budowana jest także wokół zalewanego właśnie zbiornika Pogoria IV. Kilkukilometrowa ścieżka ciągnie się już wzdłuż zachodniego brzegu, jest oznakowana, ale dodatkowe tabliczki jeszcze będą montowane.

Niedaleko od Pogorii III leży z kolei park Zielona, gdzie powstał pierwszy 550-metrowy odcinek trasy rowerowej. Trasa przebiega wzdłuż rzeki Przemszy od ulicy Robotniczej do Letniej. Kolejnym projektem będzie budowa trasy wzdłuż wału Czarnej Przemszy. Taka ścieżka połączy trzy miasta – Będzin, Sosnowiec i Dąbrowę Górniczą, do tego ma prowadzić na Jurę Krakowsko-Częstochowską.

Dojazd do Pogorii III jest bardzo łatwy. Z centrum trzeba kierować się w stronę osiedla Łęknice.
- Dziennik Zachodni


QUOTE
Dąbrowa Górnicza – Siewierz – Chechło – Błędów

Pierwszy odcinek trasy z Ząbkowic do Siewierza pokonamy drogami lokalnymi. W Trzebiesławicach warto na chwilę zatrzymać się przy zabytkowej kapliczce. Siewierz to z kolei jeden z najstarszych grodów w Polsce. Do najbardziej znanych tamtejszych zabytków należy wzniesiony około 1140 roku kościół pw. św. Jana Chrzciciela. Jest to budowla romańska, murowana, z kamienia ciosowego. Ponadto warto tam obejrzeć budynek starej gminy, kamienice mieszczańskie na Rynku oraz położony na peryferiach ciąg zabudowań zabytkowych stodół. Te ostatnie to budowle charakterystyczne dla tego regionu.

Z Siewierza do Łaz dojedziemy szlakiem zielonym wiodącym w większości przez las, potem, aż do Chechła, wydzielonym szlakiem rowerowym. Po drodze miniemy znane z organizowania koncertów organowych w kościele św. Bartłomieja Ciągowice oraz bogate w malownicze ostańce wapienne Niegowonice. Następnie przez kilka kilometrów pojedziemy wzdłuż Pustyni Błędowskiej, która jest największym w Polsce obszarem piasków lotnych i zarazem jedyną naturalną pustynią w Europie. Na koniec drogami lokalnymi wracamy do Ząbkowic.
Trasa ma 60 km.

- Dziennik Zachodni


To do dzieła forumowicze... czekam na Wasze propozycje smile.gif i pamiętajcie, że z Waszych opisów może skorzystać sporo osób, nie tylko z DG, więc piszcie nawet o tych trasach wydawałoby się banalnych...


--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dave
post śro, 16 maj 2007 - 11:49
Post #15


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: FdZD
Postów: 945
Dołączył: śro, 31 sty 07
Skąd: D.G. Mydlice Północ
Nr użytkownika: 432
Płeć: Mężczyzna



Ja przedwczoraj zrobiłem ok 70 km rowerkiem trasę podobną do tej ostatniej, ale ja raczej turlam się szosami niż szlakami - taki mam rower, no i wolę wygodniej po równym jechać tongue.gif

A jechał już ktoś tą ostatnią trasą opisanę przez DZ? Da się jechać normalnie, czy są jakieś niespodzianki po drodze? Zwłaszcza w postaci dużych nierówności, zabagnień lub piasków?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post śro, 16 maj 2007 - 13:12
Post #16


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,837
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



QUOTE
Będzie nowa trasa rowerowa

W ostatnich dniach miasto, w porozumieniu z Dąbrową Górniczą, Sławkowem i Siewierzem, uzyskało wsparcie unijne na budowę nowych turystycznych tras rowerowych.

- Będzin otrzyma 500 tys. zł - mówi Mrzena Karolczyk, rzeczniczka prasowa magistratu. Nowa trasa przebiegać będzie od lasu grodzieckiego, przez Wzgórze Zamkowe i dalej wzdłuż Przemszy w kierunku Dąbrowy Górniczej. Realizację projektu zaplanowano na 2009 rok.

(mano) - Dziennik Zachodni


Dodam jeszcze link do tras ze strony UM - klik


--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post śro, 18 lip 2007 - 07:50
Post #17


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,837
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



QUOTE
Mistrzostwa kolarskie na Pogorii IV

21 lipca w Dąbrowie Górniczej na Pogorii IV odbędą się Otwarte Mistrzostwa Śląska w jeździe dwójkami na czas w kategoriach: junior młodszy, juniorka młodsza, junior, juniorka, orlik, orliczka

W tym samym dniu rozegrane zostaną w kategorii młodzik i młodziczka Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek w jeździe dwójkami na czas .

Zapraszamy państwa do udziału w tej sportowej imprezie.
Serdecznie zapraszamy do kibicowania naszym zawodnikom.

Organizatorzy:
-Urząd Miejski Dąbrowa Górnicza
-Śląski Związek Kolarski
-Śląska Federacja Sportu
-Zagłębiowskie Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej
-Grupa Kolarska Sosnowiec - Wheeler
-Śląski Urząd Marszałkowski

Kierownik zawodów: Ryszard Bujak
Info: 32/253-05-30 / 506044820

źródło: www.dabrowa-gornicza.pl


--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post wto, 31 lip 2007 - 08:05
Post #18


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,837
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



QUOTE
KOLARSTWO Mistrzostwa Śląska w jeździe parami na czas w malowniczej scenerii Pogorii IV
27.07.2007
W sobotę rozegrano czwarte Otwarte Mistrzostwa Śląska w jeździe dwójkami na czas. O tytuł najlepszych kolarze zmagali się także w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików i Młodziczek.

Na starcie imprezy pojawiło się blisko 40 par we wszystkich kategoriach wiekowych. Młodzicy i juniorzy młodsi mieli do pokonania dystans 10 km, juniorzy i orlicy musieli przejechać trasę dwukrotnie dłuższą, a kobiety rywalizowały na dystansie 10 km.

- Jedno okrążenie na trasie ma długość pięciu kilometrów, dlatego zawodnicy będą startować co minutę, by wszystko przebiegało zgodnie z regulaminem i kolarze nie przeszkadzali sobie nawzajem. Na mecie liczyć się będzie czas drugiego kolarza z pary, dlatego ważna będzie odpowiednia współpraca - podkreślił Janusz Flak, sędzia główny zawodów.

Wśród młodzików najszybsza okazała się para Bartłomiej Wawak i Arkadiusz Żabiński z ULKS Victoria Kozy, a wśród młodziczek zawodniczki UKS Gimnazjum Imielin. Konkurencja była spora także w rywalizacji juniorów młodszych.

- Wcześniej wspólnie nie startowaliśmy. Dlatego próbowaliśmy się zgrać i potrenować trochę taktykę tuż przed zawodami. Zobaczymy, jak sytuacja rozwinie się na trasie. Myślę, że najlepszym wyjściem będą zmiany na prowadzeniu, tak by jeden z nas zawsze mógł odrobinę odpocząć, a potem znów pociągnąć do przodu - podkreślili Mateusz Pakuła i Bartosz Wilk z Grupy Kolarskiej Sosnowiec-Wheeler.

Nasi reprezentanci ostatecznie wypadli całkiem dobrze i z wynikiem 13.37.64 s. minęli linię mety na czwartej pozycji. Tutaj triumfowała para klubu UKS Siódemka Racibórz (12.44.20 s.) - Karol Kuczyński i Szymon Strzeduła, wyprzedzając Mateusza Skrzypulca i Łukasza Polewkę z UKS Gimnazjum Imielin.

Zacięta walka trwała na trasie podczas zmagań juniorskich. Tutaj najlepsi okazali się kolarze z MGLKS Błękitni Dobrawa Koziegłowy, którzy stanęli na dwóch najwyższych stopniach podium, a trzecie miejsce wywalczyli reprezentanci KTS Tychy.

Na podium stanęły także reprezentantki gospodarzy z GK Sosnowiec - Eugenia Alickun i Paulina Danielewicz, zajmując trzecią lokatę wśród juniorek. Najszybciej dystans 20 km pokonały Martyna i Hanna Mandrysz z UKS Feniks Wertykal Rydułtowy.

W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików i Młodziczek zwyciężyli natomiast Wawak i Żabiński oraz Weronika Strzelecka i Bernadetta Hołusza z LUKS Feniks Wertykal Czernica.

- Dzięki dobrze przygotowanej trasie mogliśmy oglądać ciekawe i emocjonujące zawody. Pomimo powiewów silniejszego wiatru warunki były dla wszystkich jednakowe i liczyła się przede wszystkim sportowa walka z czasem - stwierdzili organizatorzy mistrzostw z Grupy Kolarskiej Sosnowiec.

Piotr Sobierajski - Dziennik Zachodni



QUOTE
KOLARSTWO Gospodarze walczyli do ostatniej sekundy
27.07.2007
Mistrzostwa Śląska w jeździe parami na czas

Asfaltowa trasa wokół dąbrowskiego jeziora Pogoria IV była miejscem czwartych Otwartych Mistrzostwa Śląska w jeździe dwójkami na czas. O tytuł najlepszych kolarze rywalizowali także w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików i Młodziczek, gdzie na starcie stanęli kandydaci z województw śląskiego i opolskiego.
Sprzyjająca aura sprawiła, że większość zgłoszonych ekip zjawiła się na miejscu, a o pucharu i tutuły mistrzowskie zmagało się łącznie prawie 40 par w kilku kategoriach wiekowych. Młodzicy i juniorzy młodsi mieli do pokonania dystans 10 km, juniorzy i orlicy musieli przejechać trasę dwukrotnie dłuższą, a kobiety rywalizowały na dystansie 10 km.
— Na mecie liczyć się będzie czas drugiego kolarza z pary, dlatego ważna będzie odpowiednia współpraca. Musimy także liczyć się z tym, że niektórzy będą jechali szybciej od poprzedników, dlatego kolarze będą startować w minutowych odstępach — mówił Janusz Flak, sędzia główny zawodów.
Jak zwykle na trasie aktywni byli zawodnicy gospodarza zawodów - Grupy Kolarskiej Sosnowiec-Wheeler. Tym razem konkurencja była jednak bardzo mocna. Na podium w kategorii juniorek stanęły jednak Eugenia Alickun i Paulina Danielewicz, które wywalczyły trzecią lokatę. Najszybciej dystans 20 km pokonały Martyna i Hanna Mandrysz z UKS Feniks Wertykal Rydułtowy.
Zacięta walka z własnymi słabościami i uciekającym czasem trwała również w rywalizacji juniorów młodszych. Tutaj sosnowiecką ekipę reprezentowali Mateusz Pakuła i Bartosz Wilk. Osiągnęli wynik 13.37.64 s., co dało im trochę pechowe, czwarte miejsce. Triumfowała para klubu UKS Siódemka Racibórz (12.44.20 s.) - Karol Kuczyński i Szymon Strzeduła, wyprzedzając Mateusza Skrzypulca i Łukasza Polewkę z UKS Gimnazjum Imielin.
W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików i Młodziczek zwyciężyli natomiast Wawak i Żabiński oraz Weronika Strzelecka i Bernadetta Hołusza z LUKS Feniks Wertykal Czernica. — Warunki były dla wszystkich jednakowe i liczyła się przede wszystkim sportowa walka. Mamy nadzieję, że zawody były dla wszystkich udane — stwierdzili organizatorzy mistrzostw z Grupy Kolarskiej Sosnowiec.

(pas) - Dziennik Zachodni


--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post śro, 10 paź 2007 - 08:02
Post #19


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,837
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



QUOTE
Zakończenie Sezonu Rowerowego

Już 14 października wszystkich zagorzałych fanów jak i amatorów dwóch kółek zapraszamy do udziału w Zakończeniu Sezonu Rowerowego, imprezie organizowanej przez Centrum Sportu i Rekreacji.

Impreza ma charakter czysto rekreacyjny i jest przeznaczona dla wszystkich posiadaczy rowerów chętnych do spędzenia aktywnie czasu w najbliższą niedzielę.

Zapisy zawodników zaplanowano na godz. 10.00 w Parku „Zielona” przy fontannie. Start rajdu przewidziany jest na godz. 11.00.
Uczestnicy mają do wyboru dwie trasy. Pierwsza, trudniejsza licząca około 20 km, przebiega dookoła jeziora Pogoria IV. Natomiast druga to trasa 8 kilometrowa wokół Pogorii III.

Na zakończenie imprezy będą robione wspólne zdjęcia wszystkich rowerzystów, a po tym organizatorzy zapraszają na ciepłą grochówkę.

Rajdem kierować będą pracownicy CSiR.
Dzieci mogą brać udział w imprezie tylko i wyłącznie za zgodą opiekunów.
pz


Ten post edytował Zibar pią, 12 paź 2007 - 08:14


--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PaVLo
post sob, 13 paź 2007 - 22:45
Post #20


Człowiek Legenda
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 99
Dołączył: czw, 28 kwi 05
Skąd: Broadway
Nr użytkownika: 141
Płeć: Mężczyzna
GG: 2594367 status gadu-gadu



no ładnie, a ja jutro do tyry bez możliwości wzięcia wolnego, bo zmiennik już zaplanował angry.gif angry.gif angry.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

15 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czwartek, 28 marzec 2024 - 09:00
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza