IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Podsumowanie kadencji 2002-2006
Master
post pią, 11 sie 2006 - 17:21
Post #1


FdZD
******

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 1,390
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 5
Płeć: Mężczyzna



Podsumowanie kadencji 2002-2006

Nadchodzi koniec kadencji i kolejne wybory samorządowe. Czas na małe podsumowanie. Napewno nie będzie to w pełni obiektywne i pełne, ale postaram sie wymienić co zapamiętałem waznego z życia miasta z ostatnich 4 lat. ( nie wszystkie punkty sa zasługa obecnego prezydenta lub rady).

PLUSY

1. Zdobycie środków unijnych na komunikacje miejską

2. Termomodrenizacja i pomalowanie wielu szkół oraz innych budynków w mieście (Resursa, budynki po Sądzie i dawnym UM na 3 go Maja, Społem , Przychodnia w Centrum , DH na górze Kościuszki itp )

3. Rozbudowa i budowa wielu zakładów w mieście ( Brembo, Ficomirrors, Segu, Saint Gobain, Thyssen Energostal itd ) - spadek bezrobocia- ale to bardziej zasługa KSSE i ogólnie poprawy rozwoju Polski.

4. Rozebranie budynku przy Kosciuszki w Małpim Gaju.

5. Otwarcie Wyzszej Szkoly Planowania Strategicznego.

6. Przeniesienie Szpitala Psychiatrycznego na Krasińskiego.


MINUSY

1. Wyrzucenie Politechniki Sląskiej z miasta.

2.Afery obyczajowe w UM (podsłuchy, imieniny pani Anny, 3 minuty do gabinetu).

3. Bardzo niski poziom absorbowania środków unijnych w porównaniu do czołowych miast. ( dostalismy na EuroCamping w Błedowie , sygnalizacje Graniczna/Piłsudskiego, szerokopasmowy internet, sa to dośc niewysokie kwoty).

4. Brak zagospodarowania budynków miejskich w bardzo dobrych punktach, budynek sądu, budynek na górze 3go maja, były Komisariat w Małpim Gaju, były oddział psychiatryczny itp itd).

5. Doprowadzenie do likwidacji kina w mieście.

6. Brak jakichkolwiek decyzji i porozumienia z Geantem, od czego zalezne sa miedzy innymi remonty przejscia , dróg itp , Miasto nic nie robi czeka, a jak coś to ma wymówke

7.Dalszy ciąg kompletnego braku zainteresowania Dworcem

8. Kosztowne i przewlekłe spory sądowe (CA)

9. Milionowe kary za zapomniane faktury ( osiedle Spisaka oraz Hala Centrum)

10. Brak budowy jakichkolwiek mieszkań komunalnych ( za Lipczyka oddano ponad 200 ).

11. Ciągłe zmiany w obsadzie wiceprezydentów.

12. Obiecanki Cacanki ( Nurkowisko, Hotel, Wielbłądy, nadbudowa Poczty )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post sob, 12 sie 2006 - 13:40
Post #2


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



Co do minusów to nie mam zastrzeżeń natomiast jakby tak się przyjrzeć plusom to raczej albo są wątłe albo władza nie ma z tym nic wspólnego:

1. Niby tak ale jaki był w tym udział DG? Z tego co wiem to najwięcej walczył Sosnowiec czy Będzin a my to bardziej na doczepkę... sad.gif

2. Do tego nie można się przyczepić aczkolwiek czy to było najpilniejsze? Ja bym już wolał wyposażyć pracownie albo zafundować obiady dla głodnych dzieci. Z drugiej strony nie wiem w jakim stanie były szkoły. Społem, przychodnia, Resursa - to miasto płaciło za te remonty? Pytam, bo nie wiem...

3. Tutaj udział władz jest chyba żaden, możemy się tylko domyślać jak byłoby gdyby władze zapewniły warunki inwestorom skoro mimo, że nic nie robią to jednak ci do nas jakoś trafiają i jeszcze wykładają gotówkę?

4. No niewątpliwy plus ale czy powód do dumy? O takich rzeczach nie powinno się w ogóle wspominać, bo to po prostu życie ale to świadczy o poziomie naszych władz skoro szukając plusów trzeba sięgać po taki pierdoły aby było cokolwiek...

5. Udział władz znikomy raczej, poza tym poziom z tego co słyszałem na razie raczej niewysoki wink.gif Może się rozwinie - tego im życzę - wtedy dopiero to będzie plus przez duże P.

6. A dlaczego to jest plus? Poza tym czy jest teraz jest w DG szpital dziecięcy? W necie są tylko informacje o zlikwidoweanym starym... Czyżbyśmy wzorem Będzina musieli jeździć do Czeladzi?

Jak widać ja żadnych plusów nie widzę, bo te co są to są mocno naciągane, wybrane po to, żeby cokolwiek po tej stronie było.

:evil:

Do minusów dodałbym jeszcze jakiś chyba dziwny plan eksterminacji drzew w mojej okolicy. Bo o ile mogę zrozumieć wycięcie drzew, które zasłaniają okna mieszkańcom, to np. w mojej okolicy wycięto dwa drzewa obok WSB, które tylko WSB mogły przeszkadzać tymczasem ja teraz codziennie widzę, jak wszystkie okna w WSB od tej strony przez cały dzień... mają zasunięte rolety. To nie lepiej było zostawić te drzewa, które dawały trochę zieleni między te zasyfiałe bloki... :roll:

[edycja]
Dodam jeszcze, że chyba na wybory nie pójdę albo oddam głos nie ważny, bo na razie z tego co widzę to mamy wybór pomiędzy samodzielnymi krętaczami [może to i lepszy wybór, bo przynajmniej odpowiadają za to co robią] albo niby-uczciwymi ale sterowanymi przez krętaczy z tylnego siedzenia a dodatkowo przekonanymi o własnej nieomylności [taka jest moja opinia o obecnym prezydencie na przykład - imo to gorsza opcja, bo nie dość, że jedni kręcą to jeszcze obciążają nasz budzet idiotyczne pomysły władz wink.gif]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post pią, 25 sie 2006 - 03:33
Post #3


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



Ja tak może z innej beczki. Chyba nie jest dobrze jeśli na 2007 rok przesunięto szybko licząc ponad 50 inwestycji zaplanowanych na ten rok. Głównie z powodu błędów w przetargach i innych formalnych wpadkach.

A własnie chcą opchnąć budynek sanepidu więc nadbudowy nie będzie. Mam tylko że to nie jest dobra lokata kapitału dla naszych włodarzy na otarcie łez. Wkońcu wybory coraz bliżej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master
post pią, 25 sie 2006 - 08:00
Post #4


FdZD
******

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 1,390
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 5
Płeć: Mężczyzna



QUOTE
6. A dlaczego to jest plus? Poza tym czy jest teraz jest w DG szpital dziecięcy? W necie są tylko informacje o zlikwidoweanym starym... Czyżbyśmy wzorem Będzina musieli jeździć do Czeladzi?


W szpitalu miejskim został utworzony Oddział Dzieciecy wiec jest OK

QUOTE
4. Rozebranie budynku przy Kosciuszki w Małpim Gaju.


Do plusów mozna doliczyć również ...... rozebranie kładki przy dworcu pkp laugh.gif :oops: :oops: :oops: chociaz podsumowywujac cofnelismy sie w tył o kilkadziesiąt lat , bo teraz nawet kładki nie ma , a przejście przez tory jak w Sikorce 8)

Jak sobie teraz o tym mysle to mimo tych afer jakie to podobno były za Lipczyka to wtedy w mieście cos sie działo , budowano, wszystko szło do przodu, az strach mysleć co by było gdyby Tal był prezydentem przez ostatnie 2 kadencje. Mielibyśmy tu niezły skansen. laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pulsatilla1214
post nie, 27 sie 2006 - 12:03
Post #5


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,186
Dołączył: nie, 26 cze 05
Skąd: z bagien
Nr użytkownika: 148
Płeć: Kobieta



No właśnie :wink: Do zwolenników SLD się nie zaliczam, ale sytuacja pod rządami obecnego prezydenta miasta i byłego coś przypomina sprawowanie władzy przez miłościwie nam panujących bliźniaków i wcześniejszych czerwonych "baronów" (czytaj "baranów") :wink: Jedni szukają podsłuchów w doniczkach palmowych, rozliczają poprzedników (i na nic innego nie starcza im najwyraźniej energii ani ochoty), drudzy COŚ próbują zobić, a nie tylko o tym mówić. Może nie bez błędów, może z przekrętami, mniejszymi, większymi, ale owe COŚ r-e-a-l-i-z-u-j-ą . Ku pożytkowi wspólnemu.

Najbardziej sie uśmiałem, gdy okazało się, ze metr odnawianej biblioteki kosztuje więcej niż wybudowanego nowoczesnego centrum administracyjnego, hihihihi. To się dopiero nazywa przekręt:))) Podobnie jak "nowe" ścieżki rowerowe, których wytyczenie polegało na ustawieniu wszelakiej maści zakazów i tabliczek 8)

A tak na marginesie... Po diabła ta biblioteka :?: Filie ważniejsze, bo są na miejscu, a studenci i tak prędzej w Katowicach czy Gliwicach wypożyczą.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Guest_tomasz sołtysik_*
post czw, 14 wrz 2006 - 13:23
Post #6





Guests






Czytam posta Klocka i mnie duma rozpiera hahaha
o plusach:
1.zaangażowanie DG w zdobyciu środków na komunikację w mojej ocenie nie przekroczyło 5 %, temat został zainicjowany i początkowo prowadzony przez KZK GOP, a potem przejęty przez PKM i gminę Sosnowiec, Dąbrowa i Będzin klepały tylko uchwały przygotowane przez Sosnowiec, a i to by się nie zdało na nic, gdyby prezydent Górski tuż przed końcem rzadu Belki nie wyrwał z gardła tych pieniędzy z warszawskiego metra,
2.odchodząc ze stanowiska wiceprezydenta zostawiłem po sobie gotowy projekt termomodernizacji obiektów oświatowych z gotowymi audytami budynków - cieszę się, że Talkowski choć tego pomysłu nie zakwestionował i nie zepsuł biggrin.gif
3. strefa ekonomiczna dzięki, którym powstały wymienione zakłady za rządów Talkowskiego została uszczuplona o kilkadziesiąt ha, widocznie według Prezydenta już nie są potrzebne dalsze inwestycje...
4.jeśli traktować rozbiórkę budynku za osiągniecie Talkowskiego to podpisuję się pod tym, dodałbym jeszcze rozbiórkę dobrego imienia Dąbrowy, rozbiórkę Politechniki, rozniesienie w drobny pył zarządzania Miastem i jeszcze kilka efektownych rozbiórek;)
5. WSPS powstała dzięki inicjatywie jej załozycieli, a wniosek o jej rejestracje został złożony jeszcze przed objęciem rządów przez Królową Matkę, przy mojej skromnej pomocy tongue.gif
6.projekt przeniesienia szpitala psychiatrycznego też pochodzi z ubiegłej kadencji
PODSUMOWUJĄC
Talkowski nic w tym mieście sam nie stworzył (no może oprócz obserwatorium i karmnika dla gołębi) za to dużo zniszczył...
ehhhhh
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post pon, 23 paź 2006 - 23:40
Post #7


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



A czy może ktoś (pisze tu głównie do @pozdrawiam oraz @:) ) pokusić się o analizę personalną RM obecnej jeszcze kadencji??

Pytam o to bo wy najbardziej jesteście obeznani kto, co, kiedy itp. A zależy mi na tym gdyż widze iż osoby niektóre startują w tych wyborach samorządowych i chciałbym mniej więcej mieć rozeznanie (pewnie nie tylko ja) jak osoby te działały przez ten okres 4 lat.

Cięzko będzie ocenić wszystkich ale napewno wyróżnić kogoś można a i zganić także zapewne i o to mi własnie chodzi. Kto już nie powinien reprezentować nas we władzach a kto się sprawdził i warto na niego oddać głos. Pisze to do was bo wiem że wasze wypowiedzi poparte będą merytorycznymi uwagami, na temat pracy poszczególnych osób.

Oczywiście zachęcam także innych do wypowiedzi ale popartych argumentami za lub przeciw.

Wie ktoś może dlaczego p. Robert Koćma startuje dopiero z 10msc na liście w swoim bloku, w końcu to przewodniczący RM obecnej kadencji???


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post wto, 24 paź 2006 - 00:02
Post #8


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



No ja raczej nie pomogę. Właściwie zanotowałem aktywność tylko 2 radnych przez 4 lata: Tomasza Sołtysika i Henryka Zaguły. O tych osobach mogę cokolwiek napisać. A co do reszty to nie mam pojęcia, ale pewnie jakby robili coś ważnego dla naszego miasta to bym o tym wiedział.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post wto, 24 paź 2006 - 14:51
Post #9


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,106
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



niezwykle ciezka sprawa bo wiedze czerpie glownie z protokolow z sesji RM dry.gif Tak samo jak sie czesto zgadzam z niektorymi radnymi, to rownie czesto jest odwrotnie. Mnie osobiscie zaden radny sie jakos nie spodobal. Co do aktywnosci to na pewno np Pan Zaguła malo ma sobie rownych rolleyes.gif

Bardzo czesto tez az zal czytac jak niektorzy radni nie maja zadnego pojecia o czy mowia a decyduja w tych sprawach - to bardzo martwi sad.gif

@Kwintosz - jesli masz sile do przejrzyj protokoly z sesji na BIPie


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post śro, 25 paź 2006 - 13:09
Post #10


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



QUOTE

Jako prezydent Dąbrowy Górniczej, Jerzy Talkowski deklarował w swych przedwyborczych obietnicach skupienie się między innymi na polityce inwestycyjnej, a dokładnie na jej zmianie na taką, która będzie akceptowana przez społeczeństwo, skutecznym i konsekwentnym obniżaniu bezrobocia, wykorzystaniu potencjału rodzimych firm produkcyjno- handlowo-usługowych na rzecz rozwoju gospodarczego miasta, czy polityce kulturalnej i edukacyjnej, która powinna nadążać za potrzebami nowoczesnego społeczeństwa. Z przedwyborczych założeń, przez okres 4 – letniej kadencji prezydentowi udało się zrealizować tylko ich niewielką część.

Z przykrością należy stwierdzić, iż porównując rządy w Dąbrowie Górniczej z innymi w regionie Zagłębia Dąbrowskiego, te okazały się zdecydowanie najsłabsze. Przebiegały bowiem pod znakiem sporów na linii prezydent – rada miasta, rozprawami sądowymi z coraz to większą liczbą inwestorów oraz wpędzaniu miasta w coraz większe długi.

Brak absolutorium

Efektem ciągłych sporów i ewidentnego braku wspólnego języka pomiędzy prezydentem Jerzym Talkowskim, a radą miasta było nie udzielenie absolutorium 26 kwietnia br. (zatwierdzenie sprawozdania z działalności finansowej organu wykonawczego i uznania jej za prawidłową). Tego dnia całe zebranie przebiegało w bardzo nerwowej atmosferze, której powodem bez wątpienia było pojawienie się na łamach „Gazety Wyborczej’ artykułu zarzucającego duży wpływ na sprawowanie rządów w mieście żonie prezydenta Talkowskiego. Radni byli również oburzeni postawą prezydenta, który uznał całe zajście za prowokację, a tłumacząc się próbował zapewniać, że nie ma „z tym” nic wspólnego. Owym zapewnieniom nikt jednak nie dał wiary, gdyż materiał opublikowany w Gazecie Wyborczej miał silne podstawy w postaci dowodu rzeczowego, a mianowicie kasety z nagraniem żony prezydenta - pani Anny Talkowskiej. Na tej samej sesji Rady Miejskiej, Radni zarzucili również prezydentowi niegospodarność, nieudolność w pozyskiwaniu funduszy z UE czy bardzo małą ilość wykonanych inwestycji. Prezydent nie starał się tłumaczyć z zarzutów postawionych przez Radę twierdząc, iż wszystko to jest winą rządzących miastem w ciągu poprzedniej kadencji. W czasie głosowania 14 osób było za nieudzieleniem absolutorium prezydentowi, 8 przeciw, jedna osoba się wstrzymała.


Problemy z nawiązaniem wspólnego języka

Sesja Rady Miejskiej na której prezydent Jerzy Talkowski nie uzyskał absolutorium, a która przebiegała pod znakiem politycznej kłótni nie była wyjątkiem. Do sytuacji, kiedy radni miasta nie mogli dojść do porozumienia z prezydentem dochodziło częściej, a również zdarzało się, iż sesje były przerywane. Właśnie do niespodziewanego przerwania obrad Rady Miejskiej doszło w ostatni dzień maja br. kiedy część radnych zarzuciła wiceprezydentowi miasta Panu Januszowi Olszówce próbę szantażu. Sprawa ta trafiła do prokuratury, gdyż doniesienie o podejrzeniu przestępstwa złożył prezes Woźniczka. Ta jakże kontrowersyjna sytuacja miała swój dalszy ciąg podczas kolejnych sesji Rady Mieskiej. Jedna z nich, która odbyła się 4 lipca br. została podobnie jak ta z końca maja przerwana. Radni dali bowiem 30 czerwca br. prezydentowi 5 dni na określenie swojego stanowiska w sprawie wiceprezydenta Olszówki i zdecydowanie o jego dalszych losach. Prezydent Talkowski stwierdził jednak, iż nie ma mowy o odwołaniu wiceprezydenta czy przesunięcia go na inne stanowisko. Tym samym niektórzy radni zbojkotowali sesję z dnia 4 lipca, która została przerwana po minucie. Najbardziej niepokojącym był fakt, iż na kłótniach radnych z prezydentem najbardziej cierpiało miasto i jego mieszkańcy, gdyż obrady zamiast przynosić skutek w postaci kolejnych projektów uchwał, kończyły się sporami.

Czy 90 milionów to dług konieczny?

W Dąbrowie Górniczej wiele inwestycji realizowanych jest na kredyt. W chwili obecnej zadłużenie miasta wynosi około 90 mln zł. Jeśli miasto przegra toczące się procesy sądowe z inwestorami, dług ten może przekroczyć nawet 100 mln zł. W tej kwestii ostatnie 4 lata rządów okazały się wyjątkowo nieudane, ponieważ w momencie obejmowania stanowiska przez obecnego prezydenta zadłużenie miasta wynosiło niespełna 30 mln zł. Tym samym finansowe kłopoty Dąbrowy Górniczej nie skończą się raczej szybko, bo przecież zaciągnięte na inwestycje kredyty trzeba będzie spłacić. Najprawdopodobniej ten przykry obowiązek ogromnych spłat spadnie na następcę prezydenta Talkowskiego.
Utworzenie biblioteki jednak droższe

Kolejnym kontrowersyjnym przedsięwzięciem dąbrowskich władz jest utworzenie Biblioteki w budynku byłego urzędu miejskiego przy ul. Kościuszki 25. Prezydent także w tej kwestii wykazał się dużą niegospodarnością, gdyż koszt biblioteki, który miał wynosić 6 mln wzrósł do kwoty ponad 10 mln. Co prawda inwestycja została dofinansowana w ramach Kontraktu Wojewódzkiego dla Województwa Śląskiego na lata 2005-2006 kwotą 0,5 mln zł, co nie zmienia jednak faktu, iż powstaje jedno, zasadnicze pytanie: czy w mieście, które jest tak bardzo zadłużone, podstawowym priorytetem było tworzenie biblioteki za 10 mln zł?

Ciągłe roszady kadrowe

Podczas czteroletniej kadencji, w dąbrowskim magistracie dochodziło do ciągłych zmian kadrowych – prezydent Jerzy Talkowski zwolniał bowiem lub przesuwał na inne stanowiska swoich zastępców aż pięciokrotnie. Ze stołka wiceprezydenta odwoływał kolejno: Marka Cygronia, Marka Piotrowskiego, Zygmunta Górskiego, Waldemara Śliwę i Mariana Nierychłego. Czy tego typu częste roszady mogły w sposób pozytywny wpłynąć na prawidłowy sposób rządzenia miastem?

Liczne sprawy sądowe pogrążają miasto w coraz większych długach

Kadencja Talkowskiego wielu mieszkańcom kojarzy się przede wszystkim z nieudanymi inwestycjami, które w wielu przypadkach znalazły swój koniec w sądowych salach. Upór i nieodparta chęć procesowania się prezydenta kosztuje miasto olbrzymią ilość pieniędzy, na którą niestety go nie stać.
- Nie respektujemy jako gmina sądowych nakazów płatności i wyroków, bo nam się wydaje, że mamy rację i wciąż się odwołujemy, wnosimy o kasację. Bez efektów. Płacimy kancelariom prawnym po 30 tysięcy złotych za jedną sprawę, a sądy utrzymują w mocy nakazy płatności. Za samą nieuregulowaną ostatnią fakturę za budowę hali odsetki wynoszą już 440 tysięcy złotych, a całość będzie droższa o 3 miliony złotych. Nieuregulowane faktury za budowę Centrum Administracyjnego, które nakazał zapłacić sąd, wynoszą już 7 milionów złotych, a każdy dzień zwłoki w płatności kosztuje nasz budżet 2,4 tysiąca złotych. To ewidentne naruszenie dyscypliny budżetowej - mówi na łamach lokalnej prasy radny Henryk Zaguła.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pulsatilla1214
post śro, 25 paź 2006 - 16:20
Post #11


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,186
Dołączył: nie, 26 cze 05
Skąd: z bagien
Nr użytkownika: 148
Płeć: Kobieta



Co do forsowanej przez Prezydenta biblioteki - czy czasem nie było tak, że potrzebował przed wyborami czegoś spektakularnego, widocznego znaku..? Termomodernizacje aż tak medialne nie są, a w porównaniu do obiektów, których powstanie zostało przesądzone w ubieglej kadencji, jedynie biblioteka jakoś się prezentuje.

Znak, że się wykazał rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Guest_tomasz sołtysik_*
post czw, 02 lis 2006 - 20:06
Post #12





Guests






taaa wykazał się,
stworzył architektonicznego potworka, praktycznie bez wyposażenia, a za 1 m kw. modernizacji zapłacił więcej, niż gmina zapłaciła za budowę 1 m kw. Centrum Administracyjnego...

wykazała się też swoją doskonałą wiedzą w zakresie zarządzania i ekonomii - w ostatnich dniach do sądu wpłynął wniosek o ogłoszenie upadłości aquaparku... eh szkoda gadać
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mick
post czw, 02 lis 2006 - 20:16
Post #13


UZYTKOWNIK
****

Grupa: FdZD
Postów: 407
Dołączył: pią, 09 gru 05
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 174
Płeć: Mężczyzna
GG: 1006247 status gadu-gadu



O! fajnie że jest Tomasz Sołtysik - mam od razu pytanie - nazwijmy je "podsumowaniem kadencji 1998-2002" :)
Za czasów p. Lipczyka w DG mnóstwo osób miało wrażenie, że miastem rządzi jakaś sitwa. Więc: Czy lewica w jakikolwiek sposób odnosiła / odniosła się do pojawiających się wtedy zarzutów? Czy było jakieś trzepanie kadr i rozliczanie "błędów i wypaczeń"?
Czy podobnie jak na arenie ogólnopolskiej wyszło, że teraz lewica jest dobra i własnych błędów nie pamiętamy, bo rządzi brzydki PiS? (a w DG - Tal) Co złego - to nie my :)

Krótko mówiąc - trudno poprzeć Podrazę, kiedy pamięta się atmosferę z czasów Lipczyka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Guest_tomasz sołtysik_*
post czw, 02 lis 2006 - 20:33
Post #14





Guests






QUOTE(Mick @ Nov 2 2006, 07:16 PM) *
O! fajnie że jest Tomasz Sołtysik - mam od razu pytanie - nazwijmy je "podsumowaniem kadencji 1998-2002" :)
Za czasów p. Lipczyka w DG mnóstwo osób miało wrażenie, że miastem rządzi jakaś sitwa. Więc: Czy lewica w jakikolwiek sposób odnosiła / odniosła się do pojawiających się wtedy zarzutów? Czy było jakieś trzepanie kadr i rozliczanie "błędów i wypaczeń"?
Czy podobnie jak na arenie ogólnopolskiej wyszło, że teraz lewica jest dobra i własnych błędów nie pamiętamy, bo rządzi brzydki PiS? (a w DG - Tal) Co złego - to nie my :)

Krótko mówiąc - trudno poprzeć Podrazę, kiedy pamięta się atmosferę z czasów Lipczyka.


Mick, trudno mi się odnosić do "wrażeń mnóstwa osób", jeśli podasz przykłady, które uzasadniałyby tezę o "rządach sitwy" to się chętnie do nich odniosę. Przypomnę Ci, że Marek Lipczyk został legalnie wybrany na Prezydenta Miasta, przypomnę Ci też, iż pomimo szumnych gróźb Talkowskiego do dziś nikt Markowi Lipczykowi nie udowodnił żadnych przestępstw, powiem Ci więcej - nigdy ich nie udowodni, bo takich nie było.
Ja akurat daleki jestem od tego, że twierdzić, że "co złego to nie ja", parając się polityką, popełniłem niejden błąd - zawsze jednak jak już go dostrzegłem to starałem się go naprawić...
Jeśli bedziesz miał okazję to spytaj Talkowskiego jakie błędy popełnił, nie mogę się oprzeć wrażeniu, że wiem co Ci odpowie...
Akurat Podraza miał tyle wspólnego z rządami Lipczyka co ja z rządem Millera, łączyła ich tylko przynależność do tej samej partii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mick
post czw, 02 lis 2006 - 20:52
Post #15


UZYTKOWNIK
****

Grupa: FdZD
Postów: 407
Dołączył: pią, 09 gru 05
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 174
Płeć: Mężczyzna
GG: 1006247 status gadu-gadu



Ok, dzięki za odpowiedź. Faktycznie nie potrafię podać żadnych konkretnych zarzutów, a też uważam, że jak kogoś nie skazano to trzeba go uważać za niewinnego. Daję więc z tym spokój.
Talkowskiego zarówno o błędy, jak i o sukcesy pytał nie będę :)
Natomiast przynależność partyjna jest pewną informacją o osobie - czy tego chcemy czy nie. Czasem kojarzy się to źle, czasem dobrze. Ale zostawiam już temat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post czw, 02 lis 2006 - 20:58
Post #16


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



hej Mick
jak nie ma zarzutow?
a podpisanie niekorzystnej umowy z Mitexem na CA to co?

nie zebym byl przeciwny Lipczykowi, bo bym go wolal 1000 razy bardziej niz T., ale co do tego CA to rzeczywiscie dal d...

Tomek - moze sie odiesiesz do tego?
pozdr


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Guest_tomasz sołtysik_*
post czw, 02 lis 2006 - 21:43
Post #17





Guests






Hator wink.gif
czas już się do tego odniósł - Talkowski za modernizację 1 m kw. budynku na Kościuszki 25 zapłacił więcej niż kosztowało wybudowanie 1 m kw. Centrum Administracyjnego, a to przecież cnea to był podstawowy zarzut Talkowskiego...
od kilku lat sprawą CA zajmowało się juz kilka sądów i prokuratura i... sądy badające kontrakt oraz przetarg w ramach sporów cywilnych wywołanych przez Talkowskiego jednoznacznie stwierdziły, że zarówno w postępowaniu przetargowym jak i w kontrakcie nie ma uchybień, które mogłyby wpływać na ważność umowy, a więc... wszystko było ok.
Prokuratura, ktora 11 miesięcy temu przedstawiła w tej sprawie zarzuty niegospodarności (a przypomne, że było to miesiąc po wygranych przez PiS wyborach) do dnia dzisiejszego podejrzanym nie dostarczyła uzasadnienia postanowienia o przedstawieniu zarzutów (na co miała 14 dni), od 11 miesięcy w sprawie się nic nie dzieje... ot jakby ktoś ją schował pod dywan, do dzis nikt nie wie na podstawie jakich dowodów sformułowano zarzut...
pikanterii sprawie dodaje fakt, że to Talkowski przyjmował budynek CA od Mitexu, a jak się okazało w wielu aspektach budynek ten został zrealizowany niezgodnie z kontraktem tzn. w wersji oszczędnościowej, jednym słowem Talkowski nie powinien odebrać tego budynku tylko zarządać od Mitexu poprawek lub negocjować cenę...
Możemy sie spierać czy wybraliśmy dobre miejsce na lokalizację CA, możemy wytknąć kilka błędów i uchybień w kontrakcie, ale jak porównamy cenę budowy 1 m kw. tego budynku z cenami podobnych obiektów z tego okresu i jak porównamy cenę pieniądza (kredytu, który Mitex zaciągnął na budowę, a ktory miał być spłacany w czynszu) to możemy dopiero pokusić się o ocenę tej inwestycji. I wierz mi, ani cena budowy, ani cena kredytu nie odbiega od średnich wartości rynkowych...
A CA sobie stoi... Pamiętacie może jeszcze w jakich warunkach przyjmowano mieszkańców w Wydz. Komunikacji na 3-go Maja 42?? Pamiętacie w jakich warunkach pracował Sąd Rejonowy w DG? Pamiętacie w ilu budynkach i na jakiej przestrzeni zlokalizowany był UM??
pzdr
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post czw, 02 lis 2006 - 22:04
Post #18


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



tomek
1 przedstawianie sprawy odnosnie wybudowanej mbp to zadne usprawiedliwienie dla Lipczyka - jak juz co, to koszty przenosin mbp swiadcza na niekorzysc talkowskiego
2 odnosnie spraw w sadzie, roznych postepowan, podejrzen, ktorych nie udowodniono to jedna strona medalu. Ale druga strona medalu to fakt, ze za CA miasto zobowiazalo sie prawnie/legalnie/czarno na bialym pokrywac kosmiczne koszty wynajmu
3 DG to nie Warszawa, zeby nas stac bylo na postawienie takiego ogromniastego UM. Owszem - wydzialy UM byly porozrzucane po miescie, a stan niektorych byl powodem do wstydu ale to ine oznaczalo, ze mamy budowac sobie takiego molocha. Byly inne projekty - nie koniecznie budowy "czegos od nowa".
4 dochodzi do tego sprawa wyboru wykonawcy - mitexu, Owszem przetarg byl ale czy naprawde tylko Mitex zaoferowal najlepsze, najkorzystniejsze warunki w konkursie na budowe nie tylko CA, ale takze aqua parku oraz hali sportowej?
Czy nikogo to nie zastanawia ze miasto i reprezentujacy ja owczenie samorzadowcy - pod koniec ich wlasnej kadencji - decyduja dac sie oskubac firmie z Kielc na budowe kosztownego CA (powstalego na terenie gruntow miejskich by potem placic za jego wynajem!!!!) oraz obiektow w parku ?
pozdr

Ten post edytował Hator czw, 02 lis 2006 - 22:34


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Guest_tomasz sołtysik_*
post czw, 02 lis 2006 - 22:47
Post #19





Guests






Hator,
1. porównując koszt budowy CA i modernizacji MBP chciałem pokazać, że ten pierwszy nie był zawyżony,
2. w "kosmicznym koszcie wynajmu" była zawarta spłata kosztów budowy i kosztów kredytu, pamietaj, że Miasto na budowę nie wydało nawet 1 zł, jeśli w "kosmicznym koszcie wynajmu" uwzglednisz koszt budowy i koszt kredytu to się okaże, że nie jest on wcale taki kosmiczny,
3. CA nie jest ogromniasty jak na potrzeby DG, jego wielkość wynikała z programu funkcjonalnego i była powiększona tylko o niezbędną rezerwę, całkiem niemało powierzchni miało być wynajmowane... Talkowski stworzył taki przerost kadrowy, że CA już okazuje się za małe. A rozbudowa Kościuszki 25 wcale nie musiałaby byc tańsza niż budowa CA.
4. na etapie wyboru koncepcji budynku ja osobiście byłem zwolennikiem innej oferty... droższej o kilkadziesiąt procent niż ta Mitexu, ale przedstawiającej dużo większą wartość architektoniczną, tylko co byś o mnie pisał, gdybyśmy wybrali tą ofertę wink.gif a w Dąbrowie Centrum Administracyjne składałoby się z czterech budynków o różnej wysokości, rozmieszczonych na planie kwadratu, połączonych atrium (w którym rosłyby 3 dęby); wyrastających, ze sztucznego zbiornika wodnego - wzorowanych na Pałacu Dożów???
do drugiego etapu przeszły dwie oferty: Mitexu i Mostostalu Bedzin (który już zbankrutował), i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że ta Mitexu była korzystniejsza, choć w ostatecznym rozrachunku nieco droższa,
nie mogę się zgodzić z Twoim twierdzeniem, że daliśmy oskubać Miasto pod koniec kadencji, pamiętaj, że mało kto wtedy myślał, że Lipczyk nie zostanie prezydentem na następną kadencję,
ale przyznaję Ci rację - wybór jednej firmy do budowy trzech "koronnych" inwestycji w jednym czasie to IDIOTYZM, uważam, że nawet za cenę unieważnienia któregoś z tych przetargów nie można było do tego dopuścić, ot mądrość po szkodzie mad.gif
pzdr
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post czw, 02 lis 2006 - 23:07
Post #20


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



hmm...
no wsumie zapomnialem o tych kosztach budowy wiec przyznaje tutaj racje. Choc ja odnosze wrazenie ze i tak przeplacilismy, a sam budynek mogl byc troche mniejszy, a i tak, dalej mielibysmy w nim wszystkie wydzialy itp (przypomne ze w CA planowano tez ulokowac Urzad Skarbowy, ktory jednak sie nie przeniosl - wiec powierzchni wolnej nie wypelniono do konca i troche zostalo - przynajmniej wtedy)
A co do terminu podjecia decyzji - to moze napisze inaczej - jak sadzisz, czy Pan Marek ot tak sobie postanowil, ze pod koniec swej kadencji wybuduje nowy UM, Park Wodny i hale ? czy poprostu bylo to zagranie "pod publike" jak identycznie robi to teraz Talek m in z MBP - tzn takze nie patrzac na koszty i na fakt ze zadluza miasto na calkiem spora sumke??
pozdr

Ten post edytował Hator czw, 02 lis 2006 - 23:12


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piątek, 19 kwiecień 2024 - 05:11
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza