IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

> Boiska & obiekty sportowe
Ocena 5 V
Ajax
post pon, 27 lis 2006 - 21:15
Post #1


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 76
Dołączył: pon, 27 lis 06
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 343
Płeć: Mężczyzna
GG: 728011 status gadu-gadu



Witam :)

Wy jestescie tutaj obcykani co i jak.. a mnie i wielu moich znajomych nurtuje pytanie.. czy cos w naszym miescie zacznie sie dziac jesli chodzi o infrastrukture sportowa:)

glowneio chodzi o boiska szkolne.. i nie tylko

Wzorem, przykladem mzoe byc Bedzin.. co chwile pwostaja nowe boiska przy szkolach ze sztuczna nawierzchnia.. teraz malo kto gra na betonowych przestarzalych boiskach... a My.. zamiast grac w swoim miescie to musimy sie wybierac do sasiadow zeby pograc na porzadnym boisku... juz chyba z4 albo 5 jest malych boisk.. a przy Sarmacji to juz wogole WYPASIK ze tak powiem

wiec moje pytanie nie wiecie czy sa jakies plany budowy takich boisk?


OMG przepraszam umiescilem temat w zlym dziale.. prosze Administratora o przeniesienie...

Ten post edytował Ajax pon, 27 lis 2006 - 21:16


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
:)
post pon, 26 maj 2008 - 16:31
Post #2


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,106
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



Protokół nr 20/08
z posiedzenia Komisji Rozwoju i Promocji Miasta w dniu 25 marca 2008 roku:

CYTAT
Ad. 1

Przewodniczący Komisji – I. Zugaj:
Przejdźmy do punktu 1, otrzymaliśmy materiały, w którym były omówione najważniejsze inwestycje, czy jeszcze jakiś komentarz mielibyście Państwo, Panie Prezydencie czy przejdziemy do pytań?

Radny – J. Talkowski:
Ja mam takie pytanie, kiedy w końcu rozpoczniemy tak realnie program dotyczący nowoczesnego stadionu, przy Damelu? W tej naszej kadencji to w ogóle jeszcze rozpoczniemy czy nie?

I Z-ca Prezydenta Miasta – H. Zaguła:
Na budowę stadionu miejskiego przy Damelu jest pozwolenie na budowę i praktycznie cały program jest opisany. Teraz tylko kwestia sformułowania wniosku i uzyskania środków na realizację tego zadania to jest około 25 - 30mln złotych. W momencie, kiedy będziemy mieli zabezpieczone środki wszystkie dokumenty wymagane do rozpoczęcia budowy już są.

Radny – J. Talkowski:
To praktycznie, kiedy będziemy mieli możliwość rozpoczęcia, wejścia na budowę?
I Z-ca Prezydenta Miasta – H. Zaguła:
Wejście na plac budowy jest możliwe wtedy, kiedy będą zabezpieczone wszystkie środki, nie mamy jeszcze zabezpieczenia, co najmniej do tej wysokości, która jest planowana. Jeżeli otrzymamy środki zewnętrzne, pomocowe, o które się ubiegamy to natychmiast po podpisaniu umowy przystępujemy do realizacji. Co do boisk, to wyznaczono trzy boiska. Wszystkie te inwestycje są już przygotowane, na wszystkie trzy będą składane wnioski. Pokrycie na dzień dzisiejszy w budżecie mamy na niespełna jeden, jeżeli nie otrzymamy dodatkowych środków, mam na myśli środki budżetowe jak zarówno środki zewnętrzne to będzie realizowane w pierwszej kolejności boisko przy ulicy Sportowej w Strzemieszycach. W najbliższym czasie zostanie ogłoszony przetarg. Na wszystkie trzy obiekty zostaną złożone wnioski, bo wszystkie dokumenty łącznie te w studium wykonalności są już gotowe. Co do rozbudowy i modernizacji infrastruktury sportowej wokół Zespołu Szkół Sportowych na to w części mamy pokrycie, przygotowywane są procedury przetargowe, bo dokumentacja techniczna i studium wykonalności są sprawdzone pod względem formalnym jak i kompletności. Co do zadania zawartego w punkcie pierwszym to jest zadanie duże, które jest finansowane ze środków unijnych, zewnętrznych. Jesteśmy na etapie przygotowywania dokumentacji projektowej. Prognozowane finansowanie, podpisanie ewentualnej umowy to przełom 2008 – 2009r., jak zostaną zakończone procedury w Urzędzie Marszałkowskim.

Radny – R. Majewski:
Czy jest już możliwość obejrzenia jak będzie wyglądało Centrum Sportów Damel? Każdy się zastanawia jak można zrobić tam stadion jak tam jest taka ograniczona ilość miejsca.

I Z-ca Prezydenta Miasta – H. Zaguła:
Jeżeli jest taka potrzeba, to przygotujemy na jedno z najbliższych posiedzeń komisji komplet dokumentacji, przyjrzymy się temu razem.

Radny – E. Bober:
Dlaczego w pierwszej kolejności Pan Prezydent tutaj wymienia, że będzie robione boisko przy ulicy Sportowej, które znajduje się całkiem na uboczu dzielnicy, a nie na przykład przy ulicy Legionów gdzie mieści się kilka szkół?

I Z-ca Prezydenta Miasta – H. Zaguła:
Powiem tak, ja jestem od przygotowania, zrealizowania, nadzoru i rozliczenia inwestycji. Wydziały, które są odpowiedzialne w tym przypadku Sport, określiły taką hierarchię i ja to realizuje. Wykonywać będziemy wszystkie trzy, lecz pokrycie mamy praktycznie na jeden obiekt i na ten obiekt można już ogłosić procedurę przetargową na wyłonienie wykonawcy.

Pełnomocnik Prezydenta Miasta – R. Koćma:
Od zeszłego roku „weszliśmy w boiska”, zaczynamy się za to brać. Będziemy konsekwentnie projektować i próbować startować w różnego rodzaju konkursach, ale to już będziemy próbowali w budżecie, co roku zapewnić parę złotych na wybudowanie tych boisk i dzisiaj mamy taką sytuację, że na Mydlicach jest zaprojektowane boisko wielofunkcyjne natomiast w Strzemieszycach jest zaprojektowane boisko ze sztuczna trawą takie typowo piłkarskie. Ministerstwo Sportu na tą chwilę ogłosiło konkurs na tego typu boiska z tą sztuczną trawą. Ja, że tak powiem będę za tym, aby w przyszłym roku zaprojektować takie boisko właśnie może na Konopnickiej.

I Z-ca Prezydenta Miasta – H. Zaguła:
Tytułem tego, co powiedział Pan Pełnomocnik, trzy boiska one wszystkie są o innym charakterze. Zostały rozpisane trzy rodzaje programów sportowych. Pierwszy to jest boisko wielofunkcyjne, drugi z Ministerstwa Oświaty, czyli boisko przy szkole i trzeci jest z Ministerstwa Kultury Fizycznej i Sportu. Te trzy boiska mieszczą się w kategoriach, możemy do każdego przystąpić.

Pełnomocnik Prezydenta Miasta – R. Koćma:
Myślę, że w przyszłym roku jeden z priorytetów to będą Mydlice, bo to jest największe osiedle. Natomiast, co do stadionu lekkoatletycznego, bo w przeszłości było zlecenie tylko na stadion lekkoatletyczny, jednak po pewnych rozważaniach doszliśmy do wniosku, że można zrobić tam coś więcej i dlatego czekamy na odpowiedz od projektanta, który ma się zastanowić czy jest możliwość zrobienia czegoś więcej przy tym stadionie dla piłki. Gdyby się to udało zrobić terenowo, czyli żeby było boisko treningowe do piłki jeszcze oprócz centralnej płyty to wówczas jesteśmy na takim etapie, że moglibyśmy jeszcze pewne rzeczy doprojektować i wtedy mógłby powstać taki wielofunkcyjny stadion. Wracając do tematu boisk to po prostu musimy je budować, co roku jedno, dwa musimy to robić konsekwentnie.

Radny – R. Majewski:
Ja uważam, że sprawa boiska Na ulicy Sportowej jest martwa. Otóż 10 październik 2001 roku to był początek, kiedy zaczęła być rozważana sprawa dotycząca budowy boiska przy ulicy Sportowej, minęło 7 lat i nadal boiska nie ma. Obok tego jest Szkoła, która nie ma boiska do siatkówki jest boisko do piłki ręcznej, które nie spełnia żadnych standardów i też praktycznie powinno być zrobione, a nie jest. Dlatego uważam, że powinniśmy zacząć robić to systematycznie, może pozyskamy środki, które będziemy składać, dodatkowo jeszcze, jeżeli nie uda się przy tej aplikacji może uda nam się w ramach programu związanego z infrastrukturą sportową. Mam nadzieję, że zacznie się może taki mechanizm, który spowoduje to, że w przeciągu 3 lat powstaną na przykład trzy boiska i zapotrzebowanie społeczeństwa będzie może już zaspokojone. Natomiast odkładanie i zmienianie pewnych priorytetów, na zasadzie takiej, dlaczego tu, czemu nie inaczej spowoduje, że znowu nie zrobimy nic i stracimy tylko czas.
Radna – H. Koziak:
Chciałabym się dowiedzieć, bo w WPI była zaplanowana rozbudowa boiska sportowego w Ząbkowicach z dokumentów wynika, że projekt był w 2005 roku i na tą chwilę wymagana jest aktualizacja dokumentacji, dlaczego, co się stało z tym boiskiem, że ono nie jest ujęte w tej chwili w pierwszej kolejności?

I Z-ca Prezydenta Miasta – H. Zaguła:
Nie ma, po co aktualizować całej dokumentacji i wszystkich obiektów skoro środki mamy maksymalnie na trzy, więc wybrano te trzy do aktualizacji. Te pozostałe będą aktualizowane i jeżeli znajdą się w planie to będą wykonane.




Pełnomocnik Prezydenta Miasta – R. Koćma:
Tak naprawdę zaczynamy pomału, ale konsekwentnie próbować budować te boiska. Mam nadzieję, że co roku jako Rada będziemy przeznaczać na to pieniądze, Prezydent i Rada.

Radny – M. Kalaga:
Mam rozumieć, że na przyszły rok kolejne trzy czy ile?

Pełnomocnik Prezydenta Miasta – R. Koćma:
Moim zdaniem taki kierunek należałoby utrzymać.

Radny – M. Kalaga:
Czyli można liczyć, że w 2009 roku Ząbkowice dostaną czy Morcinka?

I Z-ca Prezydenta Miasta – H. Zaguła:
Nie rozmawiamy w takiej kategorii. To, co powiedział Pan Pełnomocnik dotyczy również sposobu termo modernizacji, który teraz próbujemy uruchomić. Wchodzimy na obiekt i robimy go kompleksowo i zróbmy cztery obiekty w ciągu roku, ale zróbmy je od początku do końca, o taką zasadę mi chodzi, jeżeli chodzi o lokalizację to jest to rzecz zawarcia kompromisu.

Przewodniczący Komisji – I. Zugaj:
Proszę Państwa, inwestycje o charakterze sportowo – rekreacyjnym cieszą się pełną akceptacją mieszkańców. Wydaję mi się, że ten kierunek, który Rada proponuje, a mianowicie boisk szkolnych jest dobrym kierunkiem i dlatego warto w przyszłych latach to kontynuować, krok po kroku, a porządnie. Drugim tematem, o który pytają mnie mieszkańcy dotyczy ścieżek rowerowych. Chciałem się dowiedzieć, kiedy zostanie zakończony remont ścieżki wokół Pogorii?

I Z-ca Prezydenta Miasta – H. Zaguła:
Wiele tych ścieżek rowerowych będzie wykonywanych w ramach specjalnych programów - rozwój aktywnych form wypoczynku, sportu i rekreacji. Tam są projektowane ścieżki rowerowe łączące Centrum miasta poprzez Park Zielona z wszystkimi Pogoriami. Na dzień dzisiejszy możemy powiedzieć, że są one w fazie projektu.

Przewodniczący Komisji – I. Zugaj:
Czy nastąpi realizacja w przyszłym roku?

I Z-ca Prezydenta Miasta – H. Zaguła:
Trudno powiedzieć, najpierw będzie podpisanie umowy z instytucją zarządzającą. Po uzupełnieniu tych wszystkich dokumentów, które są wymagane przystąpimy do realizacji. Wszystkie projekty na przykład szeroki Internet, gospodarka komunalna odpadami, sporty te projekty powinny być na przełomie 2008 – 2009r. podpisywane umowy. W tej chwili przygotowujemy dokumenty, studia wykonalności już są zrobione dla wszystkich i przygotowujemy dokumentację projektową.




Pełnomocnik Prezydenta Miasta – R. Koćma:
Natomiast to są dwa kierunki, jeżeli chodzi o ścieżki rowerowe, ten kierunek, co Pan Prezydent powiedział, a drugi kierunek to jest taki, że szlaki, które już istnieją, my zlecamy regularnie oznakowanie tych szlaków i nanosimy na mapę.

Przewodniczący Komisji – I. Zugaj:
W niektórych miejscach te ścieżki nie są przygotowane pod rower, nie wszędzie da się jeździć tak typowo rekreacyjnie.

Pełnomocnik Prezydenta Miasta – R. Koćma:
Tam będziemy robić podsypki i utwardzenia.

Radny – E. Bober:
Panie Prezydencie, jeżeli chodzi o boiska, wiem, że nie wszystkie mają szansę w krótkim okresie czasu przejść modernizację. Dlatego uważam, że trzeba podjąć jakieś działania zmierzające do tego, aby chociaż w minimalnym stopniu coś z tym zrobić. Można by dostawić brakujące bramki.

I Z-ca Prezydenta Miasta – H. Zaguła:
Na boisku szkolnym nie decyduje się na takiego typu działanie. Tego typu konstrukcje wymagają dokumentacyjnego potwierdzenia na postawienie, tak dowolnie nie można sobie tego stawiać.

Radny – E. Bober:
Ja nie mówię dowolnie.

I Z-ca Prezydenta Miasta – H. Zaguła:
Nie może być tak, że przyjdzie Inspektor Nadzoru i podpisze, że to trzeba tak zrobić. Musi być projekt techniczny musi to być podpisane, że to jest zgodne i przyjęte do realizacji. To są bardzo ważne i niebezpieczne urządzenia żeby można je było od tak postawić.

Radny – E. Bober:
Ten sam projekt na usadowienie może być dla wszystkich Szkół ten sam, wtedy Szkoła stara się o sponsora. Chodzi o określenie warunków technicznych, które mają być spełnione.

I Z-ca Prezydenta Miasta – H. Zaguła:
Generalnie jest to sprawa dyrektorów Szkół w ramach bieżącego funkcjonowania, to oni muszą chcieć ewentualnie wtedy Wydział Gospodarki Komunalnej, który ma zakres remontów może to zdziałać.

(...)


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posty w temacie
Ajax   Boiska & obiekty sportowe   pon, 27 lis 2006 - 21:15
Hator   tez o tym myslalem - czesto przejezdzam przez Bedz...   pon, 27 lis 2006 - 21:47
vacu   Tylko czy tak naprawdę te boiska są jeszcze potrze...   wto, 28 lis 2006 - 13:58
mucha   QUOTE(vacu @ Nov 28 2006, 01:58 PM) Tylko...   wto, 28 lis 2006 - 14:12
vacu   QUOTE(mucha @ Nov 28 2006, 02:12 PM) Oczy...   wto, 28 lis 2006 - 14:21
pozdrawiam   W DG problem moim zdaniem jest trochę gdzie indzie...   wto, 28 lis 2006 - 14:28
Hator   wystarczy spojrzec na Bedzin - ciagle przejezdzaja...   wto, 28 lis 2006 - 22:31
pozdrawiam   Sesja RM: QUOTERadna M. Trzewiczek: Przeszło dwa ...   sob, 02 gru 2006 - 00:13
kwintosz   Odgrzewam temat QUOTEW mieście mają ...   pią, 26 sty 2007 - 15:42
Ajax   nooo oby wreszcie cos sie ruszylo... tlyko tak mys...   sob, 27 sty 2007 - 12:06
kwintosz   Czyżby w końcu coś się ruszyło, poza samymi zapowi...   pią, 29 cze 2007 - 16:27
:)   QUOTE ^ Strzemieszyce W przyszłym budżecie będ...   pią, 17 sie 2007 - 23:36
kwintosz   Tak, w WPI są już zapisane pieniądze na najbliższe...   sob, 18 sie 2007 - 22:03
Damian86mdc   co fakt to fakt, przydały by sie normalne boiska ,...   nie, 16 gru 2007 - 21:13
Damian86mdc   tutaj przykład stadionu jaki by mogl powstac http...   pon, 17 gru 2007 - 12:40
kwintosz   Póki co, stadion lekkoatletyczny (o ile to tak moż...   pon, 17 gru 2007 - 12:55
filip13   taaa, fajnie że. Ja dokładnie z balkonu widzę to ...   pon, 17 gru 2007 - 20:17
Damian86mdc   szkoda tylko ze z naszego miasta tylko hale pokaza...   wto, 18 gru 2007 - 16:57
:)   o remoncie stadionu kolo Damelu to juz slyszalem k...   nie, 23 gru 2007 - 14:46
Damian86mdc   pomysł ze stadionem jakims na te 16 tys tak jak w ...   nie, 23 gru 2007 - 20:53
Kamil_   nie żebym był przeciwko rozbudowie bazy sportowej,...   nie, 23 gru 2007 - 21:36
szer   Żeby stadion miał rację bytu i nie przynosił strat...   nie, 23 gru 2007 - 21:53
filip13   wierzycie że taki stadion mógłby powstać? ale w su...   pon, 24 gru 2007 - 10:04
Kamil_   bo hala miała jakąkolwiek rację bytu? Co innego je...   pon, 24 gru 2007 - 11:34
Damian86mdc   przecirz mogly by sie tam odbywac koncerty lub imp...   pon, 24 gru 2007 - 15:08
Kamil_   wystawy na stadionie? Myślisz że to by zarobiło na...   pon, 24 gru 2007 - 16:00
szer   Hala ma odpowiednie certyfikaty do prowadzenia mię...   pon, 24 gru 2007 - 16:11
filip13   szer masz rację! mamy dużą halę i moglibyśmy o...   pon, 24 gru 2007 - 16:44
RafalDG   Chciałbym wiezyc w te wszystkie zapewnienia,ale pu...   sob, 12 sty 2008 - 16:47
kwintosz   CYTAT(RafalDG @ sob, 12 sty 2008 - 16...   sob, 19 sty 2008 - 14:19
szer   Wracając do stadionu "damel"... Bardzo p...   sob, 19 sty 2008 - 17:41
filip13   ja koło damelu codziennie chodzę i jak u...   nie, 20 sty 2008 - 13:14
Master   Co do stadionu za Damelem to jak dla mnie totalny ...   nie, 20 sty 2008 - 13:26
szer   I oby urzędnicy, którzy napewno czasem przeglądają...   nie, 20 sty 2008 - 13:34
filip13   z tym parkingiem to sie zgodzę na leśnej to się ju...   nie, 20 sty 2008 - 13:51
kwintosz   A ja się pozwolę z wami nie zgodzić. moim zdaniem ...   nie, 20 sty 2008 - 14:13
szer   Hmmm tutaj Kwintosz masz troche racji, bo to ma by...   nie, 20 sty 2008 - 14:17
filip13   hmmm... patrząc na obecny stan tego terenu, trzeba...   pon, 21 sty 2008 - 13:23
szer   Napewno inwestycje w infrastrukture sportową są po...   pon, 21 sty 2008 - 13:27
szer   CYTATDąbrowa Górnicza i piękna sportowa ...   sob, 26 sty 2008 - 19:07
kwintosz   CYTAT(szer @ sob, 26 sty 2008 - 19:0...   sob, 26 sty 2008 - 22:11
szer   To niech ją sprzedają, bo po kiego ma u nas być i ...   sob, 26 sty 2008 - 22:13
:)   CYTAT Radni wydali 700 tysięcy złotych na zakup k...   śro, 30 sty 2008 - 10:58
bzenek   He, he... jakie to dąbrowskie CYTAT- Je...   pią, 01 lut 2008 - 09:08
szer   Podobno jako jakiś hangar na pogorii ^^. Dla łódek...   pią, 01 lut 2008 - 10:32
kwintosz   CYTAT(szer @ pią, 01 lut 2008 - 10:3...   pią, 01 lut 2008 - 13:56
Kamil_   Jak dla mnie to brak konkretów jakichkolwiek. Jaki...   pią, 01 lut 2008 - 15:00
Padziu   CYTAT(Kamil_ @ pią, 01 lut 2008 - 15...   pią, 01 lut 2008 - 15:29
Kamil_   Po to szukają specjalisty żeby spełnić te normy......   pią, 01 lut 2008 - 16:09
szer   Raczej nie chore przepisy, a warunki atmosferyczne...   pią, 01 lut 2008 - 16:15
Kamil_   Wiem że pisało że chodzi o warunki atmosferyczne, ...   pią, 01 lut 2008 - 16:27
szer   Czemu tylko deszcz? Jest jeszcze śnieg, inne opady...   pią, 01 lut 2008 - 16:30
Kamil_   Imo napisane było że przystosowany jest do umieszc...   pią, 01 lut 2008 - 16:34
bzenek   CYTAT(Kamil_ @ pią, 01 lut 2008 - 18...   nie, 03 lut 2008 - 18:47
szer   No my możemy gdybać ;p. Jak dla mnie tych elementó...   pią, 01 lut 2008 - 16:37
kwintosz   Fragment z posiedzenia Komisji Kultury, Rekreacji ...   nie, 03 lut 2008 - 15:28
szer   bzenek tylko w stanach obowiązuje prawo federalne,...   nie, 03 lut 2008 - 19:33
bzenek   CYTAT(szer @ nie, 03 lut 2008 - 21:3...   nie, 03 lut 2008 - 20:45
kwintosz   CYTAT(bzenek @ nie, 03 lut 2008 - 20...   nie, 03 lut 2008 - 21:39
bzenek   CYTAT(kwintosz @ nie, 03 lut 2008 - 23...   wto, 05 lut 2008 - 10:27
:)   z tego samego posiedzenia, dalsza czesc tez jest i...   pon, 04 lut 2008 - 20:16
:)   Protokół Nr 19/07 z posiedzenia Komisji Budżetowej...   pon, 11 lut 2008 - 16:15
filip13   CYTATBędzie kilka boisk o sztucznej nawierzchni ci...   pon, 11 lut 2008 - 19:26
szer   Ja na damelu to jak narazie bym nic nie zrobił ;p....   pon, 11 lut 2008 - 19:35
marcin.p   Pod względem boisk DG jest mizerniutka! ...   pon, 11 lut 2008 - 19:45
Kamil_   Masz po części rację...Co prawda nie mam Bóg wie i...   pon, 11 lut 2008 - 23:04
:)   Boisko "stadionu" przy Konopnickiej zost...   wto, 12 lut 2008 - 13:23
kwintosz   CYTAT Dąbrowa Górnicza: hala sportowa w... baseni...   pią, 22 lut 2008 - 14:17
Rysiu_dg   http://stadiony.net/news.php?n=1422 W tym artykul...   śro, 19 mar 2008 - 23:13
kwintosz   CYTAT(Rysiu_dg @ śro, 19 mar 2008 - 23...   śro, 19 mar 2008 - 23:34
:)   wklejam ten tekst, bo sie bede do niego odnosil C...   czw, 20 mar 2008 - 15:43
bzenek   CYTAT(:) @ czw, 20 mar 2008 - 17...   pią, 21 mar 2008 - 08:44
kwintosz   Boże a Ty ":)" znowu czepiasz się tego s...   sob, 22 mar 2008 - 14:54
:)   przeciez dobrze wiem ze lekkoatletyczny. Ale mial ...   sob, 22 mar 2008 - 15:41
:)   teraz GW CYTAT Tajemnicze konsorcjum chce zainwe...   śro, 26 mar 2008 - 23:53
:)   odp Pana Prezydenta: CYTATKiedy ruszy modernizacj...   sob, 12 kwi 2008 - 11:57
:)   P R O T O K Ó Ł NR 13 / 2008 z posiedzenia Komisji...   pon, 05 maj 2008 - 11:04
:)   Protokół nr 20/08 z posiedzenia Komisji Rozwoju i ...   pon, 26 maj 2008 - 16:31
Peterek   Hmm... odnośnie boisk. Miło byłoby gdyby np. na Zi...   pon, 26 maj 2008 - 17:39
Zibar   Takie coś znalazłem, może ktoś ze Strzemieszyc nap...   pon, 09 cze 2008 - 10:02
Entropia   Skończyli :-) Uroczyste otwarcie miało miejsce pod...   pią, 27 cze 2008 - 22:10
kwintosz   Może ktoś zrobić zdjęcia jak to wygląda? Znaczy p...   pią, 27 cze 2008 - 23:56
Prosty   CYTAT(kwintosz @ pią, 27 cze 2008 - 23...   sob, 28 cze 2008 - 15:24
Zibar   CYTATMałe boiska standardów nie spełniają W Anto...   śro, 02 lip 2008 - 06:49
Rysiu_dg   Ja mam jedno pytanie. Jeszcze w czasie roku szkoln...   śro, 02 lip 2008 - 11:01
szer   CYTAT2008-07-07 - Symbol: ZP/102/WIM/08 Post...   pon, 07 lip 2008 - 23:50
Zibar   Za e-dabrowa.pl CYTAT31.07.2008 Prezydent nie dot...   czw, 31 lip 2008 - 12:36
kwintosz   Myślałem już że nie zabiorą się za to: CYTATPostęp...   sob, 09 sie 2008 - 17:56
lynch   Czy wiadomo coś na temat stadionu przy Damelu? By...   pon, 11 sie 2008 - 11:31
Zibar   CYTAT(lynch @ pon, 11 sie 2008 - 11...   pon, 18 sie 2008 - 11:32
bzenek   CYTAT(Zibar @ pon, 18 sie 2008 - 11...   pon, 18 sie 2008 - 15:28
Zibar   CYTAT(bzenek @ pon, 18 sie 2008 - 15...   wto, 19 sie 2008 - 12:17
bzenek   CYTAT(Zibar @ wto, 19 sie 2008 - 12...   wto, 19 sie 2008 - 14:41
Zibar   CYTATOrliki bez polotu w śląskich gminach Wojewó...   wto, 12 sie 2008 - 10:36
Kamil_   Programu Orlik 2012 nie można łączyć z innym proje...   wto, 19 sie 2008 - 13:32
Kamil_   Czy będzie miał torów na kopy to się okaże. Ja szc...   wto, 19 sie 2008 - 15:00
bzenek   CYTAT(Kamil_ @ wto, 19 sie 2008 - 15...   wto, 19 sie 2008 - 16:00
Kamil_   CYTAT(bzenek @ wto, 19 sie 2008 - 16...   wto, 19 sie 2008 - 21:47
Zibar   Znalazłem ten artykuł z dodatku PDZ: z niego wyni...   pon, 25 sie 2008 - 11:52
bzenek   CYTAT(Zibar @ pon, 25 sie 2008 - 11...   pon, 25 sie 2008 - 15:19
4 Stron V   1 2 3 > » 


Reply to this topicStart new topic
7 Użytkowników czyta ten temat (7 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piątek, 19 kwiecień 2024 - 21:56
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza