IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

11 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Tomasz Sołtysik do usług;)
Guest_tomasz sołtysik_*
post czw, 04 mar 2004 - 09:28
Post #1





Guests






Witam serdecznie!
Na niniejsze forum zostałem zaproszony na stronie "naszego miasta". Dzięki!
Służe swoją osobą wszystkim internautom. W miarę posiadanej wiedzy odpowiem na wszystkie pytania, zniose rzeczową krytykę, podejme polemike na tematy dotyczące Dąbrowy Górniczej, władz etc. etc.
Pozdrowienia dla Wszystkich
Tomasz Sołtysik

Ten post edytował kwintosz czw, 28 wrz 2006 - 20:39
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master
post czw, 04 mar 2004 - 11:31
Post #2


FdZD
******

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 1,390
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 5
Płeć: Mężczyzna



Witam :)
Ciesze sie ze odwiedzil Pan to Forum.

Tak wiec na poczatek kilka pytan 8) 8) 8)

Wiem ze te sprawy nie sa zalezne w pelni od Pana i od Rady Miasta, ale bardziej od nieudolnego prezydenta. Ale licze ze udzieli Pan odpowiedzi i posiadajac w koncu jakas wiedze na te tematy.

1. Czy plan remontu drugiej strony placu Centrum i budowy tam biblioteki z podziemnymi parkingami i pasazami handlowymi zostal juz ostatecznie zaniechany??? jakie byly szczegoly tej planowanej inwestycji i czy po ewentualnej zmianie na stanowisku prezydenta beda te plany kontynuowane i wprowadzane w zycie???

2. Czy Politechnika Slaska ostatecznie wycofuje sie z Dabrowy Gorniczej na skutek dzialan pana Talkowskiego, czy sa jeszcze szanse zatrzymania tej uczelni w DG i jej rozwoju w Naszym Miescie??? oraz co stanie sie z budynkiem po bylym Urzedzie Miasta przy Kosciuszki 25???

3. Co z budowa Geanta na terenach bylej huty Bankowej??? (to pytanie zadalem pani Kocjan, odpowiedziala , ale tak nieudolnie ze do dzis nie wiem o co jej chodzilo 8) )

4. Jak wyglada sytuacja z dlugami Huty Katowice i PHS-u wzgledem Budzetu Miasta Dabrowa Gornicza, ile te dlugi wynosza i czy zostaly splacone , a jesli nie to kiedy???

Wiem ze moze Pan nie znac dokladnych i szczegolowych odpowiedzi na niektore pytania, ale licze ze podzieli sie z Nami swoja wiedza.
P.S.
Juz mysle nad kolejnymi. :) :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Guest_tomasz sołtysik_*
post czw, 04 mar 2004 - 11:52
Post #3





Guests






Hej!
Proponuje, aby na forum zaniechać tytularnego "pan"-owania. Jestem toso;)

1. Czy plan remontu drugiej strony placu Centrum i budowy tam biblioteki z podziemnymi parkingami i pasazami handlowymi zostal juz ostatecznie zaniechany??? jakie byly szczegoly tej planowanej inwestycji i czy po ewentualnej zmianie na stanowisku prezydenta beda te plany kontynuowane i wprowadzane w zycie??

Prezydent Talkowski do tej pory nie przedstawił swojego programu dla Miasta, a z kolei plan inwestycyjny jest w trakcie tworzenia (uczestniczą nawet w pracach spec. komisji powołanej do tego celu), niemniej jednak w propozycjach inwestycji nie ma ww. inwestycji - mogą więc stwierdzić, że została zaniechana! Co zrobi następca Talkowskiego? - nie wiem;)

2. Czy Politechnika Slaska ostatecznie wycofuje sie z Dabrowy Gorniczej na skutek dzialan pana Talkowskiego, czy sa jeszcze szanse zatrzymania tej uczelni w DG i jej rozwoju w Naszym Miescie??? oraz co stanie sie z budynkiem po bylym Urzedzie Miasta przy Kosciuszki 25???

Tak! Pol Śl podjeła decyzję ostateczną o wycofaniu się z DG!!! na skutek nie dotrzymania przez Prezydenta Talkowskiego warunków wiążącego Gminę i Politechnikę porozumienia. Prezydent w projekcie budżetu umieścił środki na adaptację budynku przy Kościuszki 25 na bibliotekę. Będę głosować przeciw temu pomysłowi.

3. Co z budowa Geanta na terenach bylej huty Bankowej??? (to pytanie zadalem pani Kocjan, odpowiedziala , ale tak nieudolnie ze do dzis nie wiem o co jej chodzilo 8) )

Nie wiem. W tym względzie docierają do mnie sprzeczne informacje. W najbliższym czasie złożę interpelację do Prezydenta z zapytaniem. Gdy otrzymam odpowiedź to Cię poinformuję.

4. Jak wyglada sytuacja z dlugami Huty Katowice i PHS-u wzgledem Budzetu Miasta Dabrowa Gornicza, ile te dlugi wynosza i czy zostaly splacone , a jesli nie to kiedy???

HK (a właściwie PHS) spłaca swoje zrestrukturyzowane ustawą Kołodki zadłużenie terminowo oraz płaci bieżące podatki. Stąd duże zasilenie budżetu w 2003 roku oraz niezłe widoki na 2004 rok. Dodam, że o wysokości spłat wiedział ubiegły Zarząd Miasta planując budżet 2003 roku. Stąd moje oburzenie wypowidziami Prezydenta głoszonymi, aż do października ub.r. o "wirtualnym i niemożliwym do zrealizowania budżecie, który jest pułapką zastawioną na Niego przez poprzednie władze". Dokładnych kwot nie pamietam.


Pozdro

toso

Ten post edytował kwintosz czw, 28 wrz 2006 - 20:45
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master
post czw, 04 mar 2004 - 12:13
Post #4


FdZD
******

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 1,390
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 5
Płeć: Mężczyzna



QUOTE(tomasz so�tysik)
Prezydent Talkowski do tej pory nie przedstawił swojego programu dla Miasta, a z kolei plan inwestycyjny jest w trakcie tworzenia (uczestniczą nawet w pracach spec. komisji powołanej do tego celu), niemniej jednak w propozycjach inwestycji nie ma ww. inwestycji - mogą więc stwierdzić, że została zaniechana! Co zrobi następca Talkowskiego? - nie wiem;)


To w takim razie czy mozna uchylic rabka tajemnicy co wchodzi w sklad planu inwestycyjnego, jakie sa pomysly, jakie propozycje i czego mozemy sie spodziewac ??? mam nadzieje ze Prezydent Talkowski ma do zaproponowania cos wiecej niz tylko golebnik i lunete.

A jeszcze jedno pytanie ; Czy wiadomo jak bedzie mial wygladac ten uklad komunikacyjny w Parku Hallera (dojazd do AquaParku i Hali Widowiskowo- Sportowej i kedy zostanie on zbudowany???

Dzieki za odpowiedzi :)

Pozdrowienia

Ten post edytował kwintosz czw, 28 wrz 2006 - 20:51
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alekasandra_k
post czw, 04 mar 2004 - 12:22
Post #5


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Dołączył: czw, 04 mar 04
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 62



Tomaszu, zgadzam sie na pozostawienie okularów :)

Ten post edytował kwintosz czw, 28 wrz 2006 - 20:51


--------------------
aleksandra_k
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Guest_tomasz sołtysik_*
post czw, 04 mar 2004 - 13:32
Post #6





Guests






Hej Klocek:
Plan jest na razie zbiorem pobożnych życzeń złożonych przez wydziały. Obecnie spec-komisja dokonuje oceny tych propozycji w celu ich shierarchizowania. Z pomysłów autorskich Prezydenta Talkowskiego: biblioteka miejska na Kościuszki 25, nadbudowa budynku poczty i sanepidu oraz rozwój turystyki (Pustynia Błędowska).
jest szansa na realizację kilku inwestycji planowanych przez poprzednie władze np. termomodernizacja obiektów oświatowych, układ komunikacyjny, ścieżki rowerowe.
Myśle, że w momencie gdy plan stanie się bardziej konkretny wrócimy do tego tematu, z chęcią posłucham uwag.
Co do układu komunikacyjnego w parku Hallera to wiem jak miał on wyglądać - niestety Prezydent Talkowski zarządził zmiany i na chwilę obecną nawet nie wiem czy juz jest nowy projekt-techniczny (stary w błoto). Gdyby nie te zmiany dojazdy byłoby juz gotowe - a teraz pozostaje nam mieć nadzieję, że będą oddane do końca roku.
pozdro
toso

Pani Aleksandro!
Dziękuje za zgodę na noszenie okularów!
Bardzo się do nich przywiązałem i szczerze doceniam dobra wolę i kulturę, którą Pani zaprezentowała pozwalając mi zostawić okulary. Pozostaje mi brać przykład z Pani nieskazitelnej, kulturalnej i jakże mądrej postawy. Szczególnie tej prezentowanej na łamach "naszego miasta".
Pozdrawiam
wciąz trwający w postanowieniu poprawy tomasz sołtysik

Ten post edytował kwintosz czw, 28 wrz 2006 - 20:56
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misiek
post czw, 04 mar 2004 - 14:50
Post #7


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 500
Dołączył: czw, 04 wrz 03
Skąd: DG - Reden
Nr użytkownika: 19



Bardzo się cieszę że na łamach naszego forum pojawiła się wreszcie osoba, która nie tylko może z nami dyskutować o perspektywach, inwestycjach i problemach naszego miasta ale także ma pewne pole manewru. Wielkie dzięki dla Tomasza Sołtysika !
Mam ogromną nadzieję że wytworzy się tu pomiędzy nami (forumowiczami) jakiś zdrowy układ, który ToSo będzie mógł reprezentować na szerszych wodach.

A jeżeli już chodzi o kwestie pomysłów autorskich J. Talkowskiego (gołębnik, wielbłądy, biblioteka, nowe "WTC" nad pocztą) to chciałbym się dowiedzieć jak na to reaguje Rada Miasta? Czy naprawdę z tym człowiekiem nie można nic zrobić?
Co chwila tracimy inwestorów, którzy wg. mnie mogliby mieć duży wpływ na rozwój miasta oraz obniżenie stopy bezrobocia, a "prezydent" za priorytety stawia sobie inwestycje typu gołębnik. A później wynajduje "wielki problem" ponieważ gołębie nie chcą z niego korzystać.
Gdzie tu sens, gdzie logika

Pozdrawiam.

Ten post edytował kwintosz czw, 28 wrz 2006 - 21:01


--------------------
Ten kraj to jest po prostu Polska
W tym kraju możesz ukraść, nigdy dostać
Odwrócony do góry nogami raj
Ten kraj, ten kraj, ten kraj ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post czw, 04 mar 2004 - 17:35
Post #8


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



Mam pytanie --- co mają zamiar zrobić władze dg z transportem publicznym bo obecny stan nie powala na odbudowe taboru i nieuchronnie prowadzi do momentu w którym pkm s-c nie będzie mógł fizycznie obsługiwać mieszkańców mimo wygranej w przetargu. ( na ten temat wypowiadałem się juz wiele razy w zakładce podróże)

ps: wielki dzięki dla pana Tomasza za to, że chyba jako jedyny z władz chce z nami rozmawiać.

Ten post edytował kwintosz czw, 28 wrz 2006 - 21:03
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeodorMotor
post czw, 04 mar 2004 - 18:34
Post #9


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 392
Dołączył: sob, 07 lut 04
Skąd: DG - Stary Gołonóg
Nr użytkownika: 42
Płeć: Mężczyzna



Przyłączam się do podziękowań dla ToSo za: chęci, odwagę (a tak!) i (jak na razie) skuteczną próbę nawiązania kontaktu z pospólstwem. Prawdopodobnie ToSo zostanie "zasypany" pytaniami. Apeluję więc do nas wszystkich - nie nadwerężajmy ToSo zbytnio. Dlaczego o to proszę? Sądząc że jest w naszym interesie to, by nie był w przyszłości zbywany lakonicznymi odpowiedziami czy wręcz milczeniem. NIE JESTEM RZECZNIKIEM (choć jestem byłym sąsiadem) ToSo. Chcę by Jego odpowiedzi na nasze ewentualne pytania były rzeczowe, jasne i jak najpełniejsze.
Mam też prośbę do ToSo: forumowicze nie tylko "piją wódkę (piwo też biggrin.gif), słuchają eMPeTrójki i oglądają gołe baby". Wystarczy troszkę przejrzeć Forum, by stwierdzić, że nie jest nam obojętne, co się w Naszym mieście dzieje. Zdecydowana (z mocnym akcentem na zdecydowana) większość z nas chce w taki czy siaki sposób uczestniczyć w życiu miasta.
Jeżeli ktoś z forumowiczów "wyprasza sobie", że piszą w jego imieniu, to sorka, ale tematy, racje i opinie przytaczane na Forum bywają dość ważkie i ważne. Więc się poczułem...
Alem się napisał!

Ten post edytował kwintosz czw, 28 wrz 2006 - 21:09
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post czw, 04 mar 2004 - 21:58
Post #10


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



A jeszce mnie zaciekawiła jedna rzecz. Jak wygląda struktura własnosci urzędu pocztowego w centrum. Zawsze myślałem że budynek ten jest własnością poczty polskiej ale widze że się myliłem bo jeśli tal chce go rozbudować to chyba miasto jest właścicielem.

A co do geanta - czy miasto ma podpisaną jakąś umowe z inwestorem która dotyczy modernizacji przejścia podziemnego i ronda w centrum. Swojego czasu taką informacje można było przeczytać w prasie.

Ten post edytował kwintosz czw, 28 wrz 2006 - 21:10
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Guest_tomasz sołtysik_*
post pią, 05 mar 2004 - 07:54
Post #11





Guests






Dzięki za zainteresowanie moją skromną osobą wink.gif

Poczta jest własnością Poczty Polskiej, sanepid - Miasta.

Było porozumienie z Geantem na przebudowę układu komunikacyjnego w centrum Miasta, rondo, przejście podziemne, odcinek ul. Kościuszki od ronda do dworca - nie wiem jak jest na obecnym etapie - jak już wcześniej obiecałem będę w tej sprawie interpelować wink.gif

Nie słyszałem żadnego pomysłu Prezydenta Talkowskiego w przedmiocie rozwiązania problemu PKM-u. Pod koniec poprzedniej kadencji urodził się pomysł, żeby rozdzielić PKM, jego dąbrowską część połączyć ze spółkami HK i Koksowni, które zajmują się transpotem i stworzyć duże przedsiębiorstwo z dużymi możliwościami. Nie wiem do końca czy pomysł był dobry, bo nie skończono nawet robić szczegółowych analiz. teraz to już niemożliwe.

Nie pytajcie mnie o sens i logikę działań Prezydenta. Moim zdaniem postępowanie Prezydenta jest pozbawione tych przymiotów, ale o tym, o relacjach Prezydent-Rada, uprawnieniach Rady jeszcze napiszę szerzej w niedalekiej przyszłości.
Wybaczcie ale dziś mnie goni robota - stąd dość skrótowe odpowiedzi, mam nadzieję, że w przyszłości w miarę możliwości będziemy pogłębiać te tematy.
Pozdro dla wszystkich

Ten post edytował kwintosz czw, 28 wrz 2006 - 21:26
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master
post wto, 13 kwi 2004 - 11:45
Post #12


FdZD
******

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 1,390
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 5
Płeć: Mężczyzna



Co nowego na sesjach Rady Miasta ??? Są juz jakies nowe pomysły???
Czy dowiedział sie Pan coś w sprawie Geanta??? Czekamy...

Ten post edytował kwintosz czw, 28 wrz 2006 - 21:11
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post wto, 20 kwi 2004 - 02:13
Post #13


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



No i chyba pan tomasz zaginął w akcji.

Ten post edytował kwintosz czw, 28 wrz 2006 - 21:12
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Guest_tomasz sołtysik_*
post wto, 20 kwi 2004 - 19:57
Post #14





Guests






Witam!
Dostałem odpowiedź w sprawie Geanta: w zasadzie Prezydent nie wie czy i kiedy inwestycja ruszy, choć są nadzieje, bo inwestor wystąpił o zmiany w projekcie dotyczące zmian w powierzchni hali sklepowej i galerii handlowej.
Na najbliższej sesji będzie udzielane absolutorium za wykonanie budżetu Prezydentowi Miasta za rok ubiegły.
Są już efekty pracy zespołu opracowywującego plan inwestycyjny na najbliższe lata: na razie w trzech wersjach. Jak się sprecyzuje jedna to coś napiszę.
pozdro
toso

Ten post edytował kwintosz czw, 28 wrz 2006 - 21:20
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post sob, 24 kwi 2004 - 03:10
Post #15


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



Czy młgłbym prosić pana o informacje na temat przetargu na obsługe lini autobusowych na terenie będzina. KZK GOP miał już dawno opublikować wyniki ale z jakiegoś dziwnego powodu nie ma ich do tej pory. Skoro dg ma udziały w pkm s-c to chyba ktoś w um powienien znać sprawe.

A poruszam ten problem bo chodzą ploty że pkm s-c został przebity przez zagozde w jednym z pakietów. Co do drugiego to już kompletnie nic nie wiadomo. --- Czyżby pkm był w dużych tarapatach

A jeszce pytanie kiedy będą nowe busy --- podobno w budżecie są na to pieniądze i nawet jakiś projekt do ue.

Ten post edytował kwintosz czw, 28 wrz 2006 - 21:14
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Guest_tomasz sołtysik_*
post wto, 04 maj 2004 - 00:50
Post #16





Guests






Moje informacje dotyczące tych przetergów pokrywają sie z Twoimi - tak więc chyba coś w tym jest wink.gif Postaram się dotrzeć do wiarygodnych źródeł.
A o nowych busach nic nie wiem sad.gif Znowu poproszę o cierpliwość.

ps jestem tomek albo toso, zwyczajny gość z dg a nie jakiś tam "Pan" wink.gif
pozdro

Ten post edytował kwintosz czw, 28 wrz 2006 - 21:12
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misiek
post śro, 05 maj 2004 - 18:53
Post #17


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 500
Dołączył: czw, 04 wrz 03
Skąd: DG - Reden
Nr użytkownika: 19



W takim razie ToSo ...

Czy jest planowany w najblższej przyszłości remont placu od strony DH Centrum, a jeśli tak to kiedy? Bo szczerze mówiąc wygląda to trochę obskurnie i psuje ogólny efekt wizualny centrum miasta. A dodatkowo przecież ów plac sąsiaduje z blokiem prezydenta.

A może remontowi sprzeciwiają się właściciele budek stojących z boku DH Centrum?

Ten post edytował kwintosz czw, 28 wrz 2006 - 21:15


--------------------
Ten kraj to jest po prostu Polska
W tym kraju możesz ukraść, nigdy dostać
Odwrócony do góry nogami raj
Ten kraj, ten kraj, ten kraj ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Guest_tomasz sołtysik_*
post wto, 11 maj 2004 - 21:18
Post #18





Guests






Remont, o którym piszesz nie znajduje się w tegorocznym budżecie.
Z powodu braku planu inwestycyjnego na lata kolejne nie mogła podać jakiejkolwiek wiarygodnej daty tego remontu.

W 100% zgadzam się z koniecznością takiego remontu. Był on planowany przez poprzedni Zarząd (podobnie jak kilka innych inwestycji wink.gif ale jak widać pomysł ten nie zyskał akceptacji Pana Prezydenta Talkowskiego.

pozdro
toso

Ten post edytował kwintosz czw, 28 wrz 2006 - 21:17
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master
post śro, 12 maj 2004 - 09:26
Post #19


FdZD
******

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 1,390
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 5
Płeć: Mężczyzna



To jest post który napisałem juz ponad miesiąc temu w innym dziale. nie wiem czy go czytałeż. Jest to pytanie , które powinno byc skierowane do Talkowskiego , ale może znasz odpowiedz co będzie z tymi budynkami, a jesli nie to mozesz dojechać Naszego Prezydenta zapytaniem o to. My jako normali mieszkańcy Dąbrowy raczej takich możliwości nie mamy.

Minął juz ponad 1 rok od przeniesienia Urzędu Miasta, Sądu i Prokuratury do CA.

Budynek po Sądzie przy 3-go Maja stoi PUSTY

Budynek na Kościuszki 25 stoi PUSTY i sie zaczyna sypać

Budynek na górze 3-go Maja 42 stoi PUSTY i sypie sie od dawna

Budynek przy 3-go Maja 22 w 80 % stoi PUSTY a miejsca które sa wynajęte w użytkowanie są dla organizacji popierających Tala takich jak partia Dula, SIS , kupcy Targowi , kobiety po 40-tce itp itd

I co dalej ??? Czy to jest mądre i odpowiedzialne gospodarowanie majatkiem publicznym ???

To wszystko do najjaśniej nam panującego Prezydenta.

Ten post edytował kwintosz czw, 28 wrz 2006 - 21:29
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misiek
post śro, 12 maj 2004 - 12:18
Post #20


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 500
Dołączył: czw, 04 wrz 03
Skąd: DG - Reden
Nr użytkownika: 19



QUOTE(tomasz sołtysik)
Remont, o którym piszesz nie znajduje się w tegorocznym budżecie.
Z powodu braku planu inwestycyjnego na lata kolejne nie mogła podać jakiejkolwiek wiarygodnej daty tego remontu.

W 100% zgadzam się z koniecznością takiego remontu. Był on planowany przez poprzedni Zarząd (podobnie jak kilka innych inwestycji wink.gif ale jak widać pomysł ten nie zyskał akceptacji Pana Prezydenta Talkowskiego.

toso


Dzięki ToSo za odpowiedź..

Po raz kolejny widać że Thal nawet nie chce słyszeć o rzeczach (ważnych) planowanych przez poprzedni Zarząd ... ale cóż ... takie życie ... trzeba się przyzwyczajać do awangardowych pomysłów prezydenta.

Ten post edytował kwintosz czw, 28 wrz 2006 - 21:19


--------------------
Ten kraj to jest po prostu Polska
W tym kraju możesz ukraść, nigdy dostać
Odwrócony do góry nogami raj
Ten kraj, ten kraj, ten kraj ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

11 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
8 Użytkowników czyta ten temat (8 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czwartek, 28 marzec 2024 - 09:00
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza