IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Zastępcy Prezydenta Podrazy
Ocena 5 V
pulsatilla1214
post czw, 30 lis 2006 - 22:44
Post #21


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,186
Dołączył: nie, 26 cze 05
Skąd: z bagien
Nr użytkownika: 148
Płeć: Kobieta



Wg mnie pan Henryk będzie jednym z najlepszych wiceprezydentów, jakich do tej pory miała Dąbrowa :) Człowiek z klasą, pomysłami, ale i realistycznym spojrzeniem na obecną sytuację. To szczęście dla tego miasta, że jednak nie wycofał się z życia politycznego :) Trzymamy kciuki, panie Henryku :) !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bartek
post czw, 30 lis 2006 - 22:46
Post #22


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,266
Dołączył: pon, 03 lis 03
Nr użytkownika: 32
Płeć: Mężczyzna



No wlasnie mi sie tez wydaje ze Pan Zaguła wyciagnal wnioski z bycia vice u Talkowskiego i moze byc tak jak pisze pulsatilla1214 ze bedzie dobrym vice. Wszystko oczywiscie czas pokaze i nalezy trzymac kciuki zeby im sie dobrze rzadzilo bo kazdy mieszkaniec miasta na tym bedzie zyskiwal.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post czw, 30 lis 2006 - 22:48
Post #23


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



No i jeszcze jedna ważna zaleta, "siedzi" w tych problemach miasta od jakiegoś czasu. Ma rozeznanie, może przy sprzyjających okolicznościach i układzie w RM, zrealizuje pomysły, które za rządów Talkowskiego nie mogły zostać zrealizowane. Aczkolwiek oczywiście życie zweryfikuje to jak dobrze p. Zaguła wywiąże się z pełnionej funkcji. Oby jak najlepiej, dzięki temu miasto zyska najwięcej.

P.S. To nikt nie ma bardziej szczegółowych informacji o tej pozostałej dwójce osób??


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PICK
post czw, 30 lis 2006 - 22:52
Post #24


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 77
Dołączył: sob, 04 lis 06
Nr użytkownika: 261



QUOTE(kwintosz @ Nov 30 2006, 08:48 PM) *
No i jeszcze jedna ważna zaleta, "siedzi" w tych problemach miasta od jakiegoś czasu. Ma rozeznanie, może przy sprzyjających okolicznościach i układzie w RM, zrealizuje pomysły, które za rządów Talkowskiego nie mogły zostać zrealizowane. Aczkolwiek oczywiście życie zweryfikuje to jak dobrze p. Zaguła wywiąże się z pełnionej funkcji. Oby jak najlepiej, dzięki temu miasto zyska najwięcej.

P.S. To nikt nie ma bardziej szczegółowych informacji o tej pozostałej dwójce osób??




Przepraszam ale mała pomyłka najprawdopodobniej Prezydentami będą Zaguła, Gocyła i Krupa - podkreślam jednak, że nie są to dane na 100%
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post czw, 30 lis 2006 - 23:37
Post #25


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



^^^ jak to beda (i jeszcze najprawdopodobniej)? jak juz sa


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post pią, 01 gru 2006 - 00:26
Post #26


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



gratuluje Panu Henrykowi
debata wyborcza pokazal ze Pan Zagula to konkretny czlowiek (przynajmniej jesli chodzi o odp na czacie biggrin.gif)
...choc oczywiscie wszystko zweryfikuje czas - oby na +

PS mam nadz Panie Henryku, ze zrezygnowal Pan z planow budowy nowych parkingow na osiedlach ! my chcemy wiecej zieleni a nie betonu!
pozdr


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post pią, 01 gru 2006 - 06:49
Post #27


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,837
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Hator @ Dec 1 2006, 12:26 AM) *
PS mam nadz Panie Henryku, ze zrezygnowal Pan z planow budowy nowych parkingow na osiedlach ! my chcemy wiecej zieleni a nie betonu!
pozdr


A dlaczego tak piszesz, imho parkingi piętrowe na dużych osiedlach (dobrze zaprojektowane i wykonane) to mniej samochodów na każdym skwerze, trawniku i w ogólnym rachunku wiecej przestrzeni i zieleni.


--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mucha
post pią, 01 gru 2006 - 08:14
Post #28


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 193
Dołączył: czw, 10 lis 05
Skąd: Broadway
Nr użytkownika: 167



QUOTE(Zibar @ Dec 1 2006, 06:49 AM) *
A dlaczego tak piszesz, imho parkingi piętrowe na dużych osiedlach (dobrze zaprojektowane i wykonane) to mniej samochodów na każdym skwerze, trawniku i w ogólnym rachunku wiecej przestrzeni i zieleni.


Oczywiście, że tak! Jedną z rzeczy, które każdego dnia najbardziej mnie wkurzają jest widok aut parkujących gdzie popadnie. Jak już miasto zbuduje te parkingi (szkoda że nie podziemne), to należałoby z żelazną konsekwencją egzekwować zakaz parkowania na chodnikach i trawnikach.
Czy wiecie że takie parkowanie jedną stroną na chodniku to jest polaska specjalność? Na zachodzie Europy czegoś takiego nie widziałem. Po to są krawężniki żeby ODDZIELAĆ chodnik od jezdni a nie po to, żeby nań wjeżdżać.
OT? To może założymy nowy temat?


--------------------
(...) Miliony much nie moga sie mylic!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bzenek
post pią, 01 gru 2006 - 09:20
Post #29


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,769
Dołączył: śro, 05 maj 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 87



QUOTE(kwintosz @ Nov 30 2006, 08:59 PM) *
Ma ktoś może jakieś bliższe informacje co to są za osoby??


Z tego co pamietam to pan Gocyła był związany z admnistracją prezydenta Lipczyka. Pod jego rządami był naczelnikiem Wydziału Gospodarki Komunalnej, a potem naczelnikiem Wydziału Komunikacji.
Nie wiem jak się sprawdził. Kojarzę tylko, że w WGK organizował i nadzorował modenizację skweru przu ulicu III-maja (podkreślalono to na otwarciu), a w WK brał udział w kłótni z Kościołem Katolickim na temat przejścia dla pieszych przy Real'u.
Podobno z powodu tej awantury został natychmiastowo zwolniony z pracy przez prezydenta Talkowskiego. Z tego co gazety pisały to intensywnie procesował się w sądzie pracy. Wygrał jakieś spore odszkodowanie w niższej instancji, miasto się odwoływało i nie wiem czym się to skończyło.

QUOTE(Bartek @ Dec 1 2006, 12:46 AM) *
No wlasnie mi sie tez wydaje ze Pan Zaguła wyciagnal wnioski z bycia vice u Talkowskiego (...).


Nie pokręciłeś coś ? Z tego co pamiętam to pan Zaguła nie piastował żadnych stanowisk w administracji prezydenta Talkowskiego.

Ten post edytował bzenek pią, 01 gru 2006 - 09:27
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dami7
post pią, 01 gru 2006 - 09:38
Post #30


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 414
Dołączył: pią, 18 cze 04
Skąd: Miner's Oak Forest City
Nr użytkownika: 102
Płeć: Mężczyzna



QUOTE(bzenek @ Dec 1 2006, 09:20 AM) *
Z tego co pamietam to pan Gocyła był związany z admnistracją prezydenta Lipczyka. Pod jego rządami był naczelnikiem Wydziału Gospodarki Komunalnej, a potem naczelnikiem Wydziału Komunikacji.
...


Popatrzcie sobie na wykaz członków Rady Nadzorczej SM Lokator...
Pan Gocyła jako zastępca będzie się zajmował sprawami lokalowymi. Niech zgadnę, która spółdzielnia będzie miała najmniej problemów we współpracy z Miastem?
Wraca nowe? ;-)


--------------------
"Piorunochron na szczycie wieży kościelnej jest najlepszym dowodem na to, że wszyscy miewamy wątpliwości..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bartek
post pią, 01 gru 2006 - 09:52
Post #31


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,266
Dołączył: pon, 03 lis 03
Nr użytkownika: 32
Płeć: Mężczyzna



QUOTE(bzenek @ Dec 1 2006, 09:20 AM) *
Nie pokręciłeś coś ? Z tego co pamiętam to pan Zaguła nie piastował żadnych stanowisk w administracji prezydenta Talkowskiego.


Moze pokrecilem blink.gif

QUOTE(Dami7 @ Dec 1 2006, 09:38 AM) *
Popatrzcie sobie na wykaz członków Rady Nadzorczej SM Lokator...
Pan Gocyła jako zastępca będzie się zajmował sprawami lokalowymi. Niech zgadnę, która spółdzielnia będzie miała najmniej problemów we współpracy z Miastem?
Wraca nowe? ;-)


Sadze ze Lokator za prezydentury Talkowskiego rowniez nie mial zle ;-) Ale teraz bedzie to taki paczek w masle laugh.gif Oby tylko to na dobre wyszlo i zeby mi wkoncu blok pomalowali i plyty azbestowe zdjeli tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post pią, 01 gru 2006 - 11:25
Post #32


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



QUOTE(bzenek @ Dec 1 2006, 09:20 AM) *
Z tego co pamietam to pan Gocyła był związany z admnistracją prezydenta Lipczyka. Pod jego rządami był naczelnikiem Wydziału Gospodarki Komunalnej, a potem naczelnikiem Wydziału Komunikacji.
Nie wiem jak się sprawdził. Kojarzę tylko, że w WGK organizował i nadzorował modenizację skweru przu ulicu III-maja (podkreślalono to na otwarciu), a w WK brał udział w kłótni z Kościołem Katolickim na temat przejścia dla pieszych przy Real'u.

jesli to prawda to komuna wraca


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Henryk Zaguła
post nie, 03 gru 2006 - 17:28
Post #33


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 16
Dołączył: śro, 04 paź 06
Nr użytkownika: 225



Dziękuję za życzenia, gratulacje oraz za dobre słowa. Zrobię wszystko żeby nie sprawić zawodu wszystkim którzy we mnie wierzą. Wyjaśniam że przez 9 miesięcy byłem zastępcą Pana Talkowskiego na przełomie 1990/1991. Nie ma to nic wspólnego z biologicznymi 9-cioma miesiącami. Po zakończeniu mojej prezydentury nie miałem zatrudnienia w Urządzie Miasta. Przez ostatnie 10 lat pracowałem w spolach z kapitałem zagranicznym. Pozdrawiam Henryk Zaguła
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sebastian22
post nie, 03 gru 2006 - 18:56
Post #34


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,905
Dołączył: śro, 16 lis 05
Skąd: Gołonóg(czasami) Katowice (na stałe)
Nr użytkownika: 169
Płeć: Mężczyzna



Pani Krupa chyba pracowała w MOPSie wiec kompetencje jak najbardziej ma:D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Guest_tomasz sołtysik_*
post nie, 03 gru 2006 - 21:49
Post #35





Guests






Paweł Gocyła pracował w Urzędzie na długo zanim prezydentem został Lipczyk,
Iwona Krupa nigdy nie pracowała w MOPSie, była nauczycielką, potem naczelnikiem Wydz. Edukacji, bardzo dobrym naczelnikiem!
pzdr
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arbas
post śro, 06 gru 2006 - 20:38
Post #36


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,023
Dołączył: czw, 16 lis 06
Nr użytkownika: 307



Parę szczegółów o wykształceniu, przebiegu pracy zawodowej i społecznej nowomianowanych zastępców oczekujemy z niecierpliwością.
Interesują nas również inne zmiany personalne, o których w mieście dość głośno. Może już wkrótce nakreślone zostaną wszystkie sylwetki awansowanych szczęśliwców? Pożyjemy -zobaczymy. a
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post pią, 08 gru 2006 - 15:23
Post #37


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



Hahaha nie ma już wątpliwości że ktoś z DZ czyta nasze forum:

@Arabas masz odpowiedź: :)
QUOTE
Nowi wiceprezydenci to doświadczeni samorządowcy

Zbigniew Podraza, nowy prezydent miasta, wybrał swoich najbliższych współpracowników, którzy obejmą funkcję jego zastępców. Przedstawił ich podczas swojego ślubowania przed Radą Miejską.

- To jeden z najważniejszych dni w moim życiu, wielka odpowiedzialność i obowiązek oraz konieczność wywiązania się z kredytu zaufania, jakim obdarzyli mnie mieszkańcy - stwierdził Zbigniew Podraza tuż po złożeniu ślubowania.

Przez najbliższe lata funkcję pierwszego zastępcy prezydenta Dąbrowy Górniczej będzie pełnił radny minionej kadencji, Henryk Zaguła. Sam ubiegał się o najwyższe stanowisko w hierarchii samorządowej w mieście, jako reprezentant Bloku Przyjaciół Dąbrowy, ale nie zdołał zakwalifikować się do drugiej tury wyborów. Oficjalnie udzielił w niej jednak poparcia Zbigniewowi Podrazie. Wcześniej był już wiceprezydentem i prezydentem miasta, więc dobrze poznał tajniki i specyfikę pracy samorządowca.

Pozostałe dwa stanowiska wiceprezydentów objęli Iwona Krupa oraz Paweł Gocyła. Dla nich to także nie pierwsze zetknięcie z lokalnym samorządem, choć dotychczas nie zajmowali jeszcze tak wysokich rangą funkcji. Iwona Krupa przez ostatnie cztery lata szefowała Wydziałowi Oświaty UM, a Paweł Gocyła kierował wcześniej przez osiem lat Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Komunikacji UM.


Paweł Gocyła

wiceprezydent Dąbrowy Górniczej. Podlegać mu będą wydziały: gospodarki komunalnej, komunikacji, lokalowy, ekologii i rolnictwa.

Nowy wiceprezydent miasta ma 39 lat. Ukończył na Akademii Ekonomicznej w Katowicach Wydział Handlu, Transportu i Usług, kierunek transport lądowy, a w 1999 r. studia podyplomowe "Rekonstrukcja wypadku drogowego" na Politechnice Śląskiej.

Od lutego 1992 do stycznia 1993 roku był szefem spedycji międzynarodowej w spółce Box-Trans, a potem dyrektorem ds. handlowych w Przedsiębiorstwie Budowlanym BARMA. Od 1992 do 2002 roku piastował funkcję naczelnika Wydziału Gospodarki Komunalnej i Komunikacji w dabrowskim Urzędzie Miejskim. Przez siedem lat był wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej PKM Sosnowiec, a ostatnio dyrektorem Bazy Transportu C.Hartwig Katowice.

Paweł Gocyła jest także członkiem Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokator, biegłym sądowym z zakresu ruchu drogowego oraz techniki motoryzacyjnej, a także od 2002 roku prezesem Zarządu Stowarzyszenia "Automoto Klubu" w Dąbrowie Górniczej.

Nowy wiceprezydent w wolnych chwilach Paweł Gocyła pasjonuje się motoryzacją, łowiectwem i turystyką. Żona jest pracownikiem administracji państwowej, a syn Karol to przyszłoroczny maturzysta.

Iwona Krupa

wiceprezydent Dąbrowy Górniczej. Podlegać jej będą wydziału oświaty, zdrowia i pomocy społecznej, kultury, sportu, a także rekreacji i turystyki. Iwona Krupa jest absolwentką Wydziału Geologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Pracę rozpoczęła w 1981 roku w jednym z przedsiębiorstw geologicznych w Katowicach. W latach 1983-2000 była nauczycielką geografii w dąbrowskich szkołach. Przez kilka lat pełniła także funkcję wicedyrektorki Szkoły Podstawowej nr 15. W 2000 roku zdecydowała się jednak na zmianę profesji i porzucenie kariery pedagogicznej.

Na początek objęła stanowisko kierownika referatu oświaty Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej. Od 2002 do 2006 roku była już naczelniczką dąbrowskiego Wydziału Oświaty.

W czasie wolnym bardzo lubi czytać książki, ale ceni sobie też czynny wypoczynek, zwłaszcza jazdę na nartach, ale stara się również dbać o kondycję, pływając na basenie. Nowa pani wiceprezydent bardzo lubi podróże, zwłaszcza te, w które wyrusza z całą swoją rodziną, czyli z mężem i córką.

Mąż Iwony Krupy jest pracownikiem jednej z prywatnych firm w Katowicach, natomiast córka studiuje prawo.

Henryk Zaguła

pierwszy zastępca prezydenta miasta. Podlegać mu będą wydziały: przedsięwzięć publicznych, strategii, rozwoju i promocji miasta, geodezji i kartografii, gospodarki nieruchomościami, urbanistyki i architektury.

Ma 54 lata. Jest magistrem inżynierem metalurgiem. Ukończył też studia podyplomowe z zakresu wielkopiecownictwa, prawa administracyjnego, finansów samorządowych i reformowania służby zdrowia.W 1977 rozpoczął pracę w Hucie Katowice. W 1990 roku został zastępcą prezydenta miasta, a rok później prezydentem (do listopada 1996 r). Był m.in. radnym miejskim kadencji 1990-94, 1994-1998 i 2002-2004 i radnym Sejmiku Województwa Śląskiego kadencji 1998-2002. W latach 1994 -1996 był przewodniczącym Zgromadzenia KZK GOP (funkcję tę sprawuje też obecnie), a w latach 1997 - 2002 prezesem Zarządu "Alba Polska", firmy koordynującej pracę spółek działających w gospodarce komunalnej w Dąbrowie Górniczej, Chorzowie, Bytomiu, Czeladzi, Tychach i Libiążu. Od 2005 roku związany z "ASA Polska".

Ma dwoje dzieci. Żona Elżbieta ukończyła studia z finansów i bankowości. Syn Marcin jest absolwentem AGH. Wstąpił do zakonu Misjonarzy Afryki Ojcowie Biali. Jest misjonarzem w Burkina Faso w Afryce. Córka Joanna studiuje na Wydziale Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Henryk Zaguła uwielbia spędzać czas na łonie natury i w przydomowym ogrodzie.

Piotr Sobierajski - Dziennik Zachodni


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bzenek
post nie, 10 gru 2006 - 13:20
Post #38


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,769
Dołączył: śro, 05 maj 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 87



QUOTE(Henryk Zaguła @ Dec 3 2006, 07:28 PM) *
Dziękuję za życzenia, gratulacje oraz za dobre słowa. Zrobię wszystko żeby nie sprawić zawodu wszystkim którzy we mnie wierzą.


Trzymamy pana za słowa Panie Henryku. Na początek poprosze o posprzątanie swoich plakatów wyborczych. W końcu minęło już sporo czasu od wyborów.
Uprzejmie donoszę, że szczególne ich zagęszczenie występuje na ulicy Królowj Jadwigi (na wysokości Huty Bankowej) oraz na ul. Piłsudskiego (w rejonie skrzyżowania Wiśniowa/Kasprzaka). Oblepiona jest każda latarnia w w tych rejonach. To będzie taka mała rzecz ale jakże nas mieszkańców ucieszy :)

QUOTE(kwintosz @ Dec 8 2006, 05:23 PM) *
Iwona Krupa

Od 2002 do 2006 roku była już naczelniczką dąbrowskiego Wydziału Oświaty.


A jak się ma ten jej profesjonalizm do nieustannie niedoszacowanego budzety oświaty w naszym mieście ? Co roku jesienią wybuchała afefa, że zabraknie pieniędzy na wypłaty dla nauczycieli.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dave
post sob, 03 lut 2007 - 22:03
Post #39


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: FdZD
Postów: 945
Dołączył: śro, 31 sty 07
Skąd: D.G. Mydlice Północ
Nr użytkownika: 432
Płeć: Mężczyzna



QUOTE
Uprzejmie donoszę, że szczególne ich zagęszczenie występuje na ulicy Królowj Jadwigi (na wysokości Huty Bankowej)

Ulica Królowej Jadwigi na pewno nie jest na wysokości Huty Bankowa! wink.gif

mod Hator: prosze cytowac na nast raz dla jasnosci wypowiedzi.

Ten post edytował Hator sob, 03 lut 2007 - 22:28
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dave
post nie, 04 lut 2007 - 23:18
Post #40


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: FdZD
Postów: 945
Dołączył: śro, 31 sty 07
Skąd: D.G. Mydlice Północ
Nr użytkownika: 432
Płeć: Mężczyzna



Mnie się w głowie nie mieści, jak osoba, która nie została wybrana na Prezydenta Miata w wyborach ani na radnego, pozostając daleko w tyle, zostaje v-ce prezydentem? Chyba wiadomo, kogo mam na myśli? :> Ale jeśli już sie tak stało, z czego byłem "średnio" zadowolony, to mam nadzieje, że choć z tego jakiś pożytek będzie! Bo w KZK GOP ten Pan wiele nas nie robi!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czwartek, 28 marzec 2024 - 09:56
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza