IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

18 Stron V  « < 16 17 18  
Reply to this topicStart new topic
> taxi
Ocena 5 V
kwintosz
post czw, 22 paź 2009 - 23:43
Post #341


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



CYTAT(Master @ czw, 22 paź 2009 - 12:48) *
Z DNIEM JUTRZEJSZYM TEMAT ZOSTANIE SKASOWANY


Kasować nie ma co. Wystarczy zamknąć.


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post wto, 06 wrz 2016 - 09:12
Post #342


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



Wykopany temat ale nie ma co zakładać nowego smile2.gif

CYTAT
DZ

Taksówkarz trafi bez GPS-u

Do egzaminów z topografii miasta dla taksówkarzy wracają Sosnowiec i Dąbrowa Górnicza. To decyzja radnych po sugestiach kierowców.

Kiedy grana przez Ewę Błaszczyk bohaterka ?Zmienników? Stanisława Barei chciała podjąć pracę w Warszawskim Przedsiębiorstwie Taksówkowym, jednym z wymagań było zdanie egzaminu ze znajomości miasta. Po 30 latach okazuje się, że ów sprawdzian wcale nie jest przeżytkiem. Ba, miasta wracają do niego, bo może być dzisiaj - w epoce wszechobecnej elektroniki i popularności nawigacji samochodowych - również sposobem na zdobycie rynku. Do egzaminów z topografii miasta wróciły niedawno Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza i Katowice.

- W miastach poniżej 100 tysięcy mieszkańców nie trzeba takich egzaminów przeprowadzać, z kolei w miastach, gdzie mieszkańców jest więcej niż 100 tysięcy, decyzja w tej sprawie należy do Rady Miejskiej - wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik sosnowieckiego Urzędu Miejskiego.

W Sosnowcu to taksówkarze z korporacji Taxi Polonia zwrócili się do radnych, by zajęli się tym tematem. W ostatni czwartek sierpnia radni zdecydowali, że taksówkarze będą zdawać takie egzaminy.

Jak mówi Aleksander Jackowski z Taxi Polonia, wielu kierowców, którzy decydowali się na pracę taksówkarza, swoją znajomość miasta opierało tylko na GPS-ie. - A tak pracować się nie da - podkreśla. - Egzamin z topografii miasta wcale nie jest przeżytkiem. Kiedy 20 lat temu zaczynałem pracę, zjeździłem całe miasto od A do Z, żeby je poznać. Taksówkarz musi dowieźć klienta możliwe najkrótszą drogą - dodaje.

Ale egzaminy mogą być też w Sosnowcu orężem walki o klienta. Taksówkarze mówią, że w mieście pojawiła się krakowska firma, która ich zdaniem niszczy rynek. - Nie spełnia żadnych wymagań. Ceny musiały pójść w dół, a my też przecież musimy zarobić na utrzymanie samochodu czy wymianę na nowy - podkreślają.

W Dąbrowie Górniczej klientów wozi dziś kilka korporacji taksówkowych, a nie brakuje również tych, którzy próbują sił w pojedynkę albo też jazda autem z napisem ?Taxi? jest dla nich szansą na dorobienie sobie do pensji. Konkurencja jest spora, ale w tym przypadku - podobnie jak w Sosnowcu - by stać się pełnoprawnym taksówkarzem, trzeba wziąć udział w szkoleniu, a potem zdać egzamin z topografii miasta, który trwa 30 minut. Przyszli taksówkarze muszą wiedzieć, jak przyporządkować ulice do dzielnic, znać instytucje i obiekty oraz najkrótszą drogę do wskazanego punktu. Kolejne punkty można uzyskać za odpowiedzi na pytania z zakresu prawa miejscowego.

Opłata za szkolenie wynosi 12 proc., a za egzamin 8 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w roku poprzedzającym przeprowadzenie egzaminu.

- Aktualnie uprawnienia do przewozu taksówką ma w Dąbrowie Górniczej 137 osób - informuje Aneta Pobiega z Wydziału Komunikacji i Drogownictwa Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej. - Począwszy od 1 stycznia 2014 r. do dziś 12 osób przedstawiło stosowne zaświadczenia o ukończeniu kursu i zadeklarowało chęć przystąpienia do egzaminu. Cztery osoby zaliczyły egzamin pozytywnie, jedna zrezygnowała, dwie natomiast oczekują na jego przeprowadzenie - dodaje.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin.p
post wto, 06 wrz 2016 - 11:14
Post #343


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,162
Dołączył: śro, 07 lut 07
Skąd: Gołonóg Starówka, Zagłębie Dąbrowskie
Nr użytkownika: 446
Płeć: Mężczyzna
GG: 11390668 status gadu-gadu



I bardzo dobrze! Złotówa ma znać miasto a nie wg GPSa jeździć. Rozumiem jak ma jechać do innego miasta ale swoje ma znać perfekcyjnie.
Sam miałem kiedyś "przyjemność" skorzystać z takiej gps-taxi. Taksa zamówiona kilka godzin wcześniej na konkretną godzinę, 15 minut po czasie wciąż złotówy nie było wiec dzwonię a koleś mi mówi, że go nawigacja pokierowała na drugi koniec miasta i będzie za 15 minut. Noż... Zamiałem na godzinę X a nie X:30! Tym razem nie zarobił - pojechałem inną...


--------------------
Pozdrawiam!
Marcin
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post wto, 06 wrz 2016 - 21:44
Post #344


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



CYTAT(marcin.p @ wto, 06 wrz 2016 - 11:14) *
I bardzo dobrze! Złotówa ma znać miasto a nie wg GPSa jeździć. Rozumiem jak ma jechać do innego miasta ale swoje ma znać perfekcyjnie.
Sam miałem kiedyś "przyjemność" skorzystać z takiej gps-taxi. Taksa zamówiona kilka godzin wcześniej na konkretną godzinę, 15 minut po czasie wciąż złotówy nie było wiec dzwonię a koleś mi mówi, że go nawigacja pokierowała na drugi koniec miasta i będzie za 15 minut. Noż... Zamiałem na godzinę X a nie X:30! Tym razem nie zarobił - pojechałem inną...

A ja tam wolę z GPS. Po Zagłębiu taryfą nie jeżdżę ale sporo służbowo po innych miastach i zauważyłem, że jak jadą z GPS to jadą tak jak ich prowadzi czyli jeśli nie najkrótszą to prawie najkrótszą, ale przynajmniej nie kombinują (bo pewnie nie znają okolicy tongue.gif). A jak jedzie taki co zna miasto to zawsze zrobi mniejszy lub większy łuk korzystając z tego, że ja nie znam. Ja sobie zawsze włączam GPS i zapisuję trasę no ale w trakcie jazdy jak nie znam miasta to trudno się kłócić, potem w hotelu włączam Google i pokazuje mi, że moglibyśmy jechać 2km zamiast 5, rozumiem jakby były korki ale o 24 nigdzie nie ma korków... Jeździłem taryfami z pakolami w Dubaju, kompletnie nie znając języka w Sao Paulo, w Toki czy Chicago, dosłownie nigdzie mnie nie oszukano ani nawet nie naciągnięto trasy, a w PL nagminnie złotówy naginają, zwykle niewiele ale zdarzyło mi się zapłacić 70 zł za kilka km w Katowicach (niestety kierowca miał aparycję pseudokibica GKS a wysadzał mnie w środku nocy na dość ciemnym zadupiu gdzie miałem zaparkowane swoje auto więc średnio miałem ochotę się wykłócać ale naciągnął mnie 40-50 zł bo często jeżdżę tą trasą i zwykle płacę 20-30, niestety zapomniałem zamówić z korporacji i wziąłem ze słupka bo nie chciało mi się czekać - to taka porada - nigdy ze słupka! a jeśli już nie ma wyjścia to cenę ustalamy przed ruszeniem, to jedyna szansa na przepłacenie tylko trochę).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yupi
post śro, 07 wrz 2016 - 07:58
Post #345


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 203
Dołączył: pon, 13 cze 16
Nr użytkownika: 5,808
Płeć: Mężczyzna



taki swiatowy a tekst typowo dreso-osiedlowy.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
kamillll
post śro, 07 wrz 2016 - 12:27
Post #346


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 530
Dołączył: wto, 03 cze 08
Nr użytkownika: 1,319
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(vacu @ wto, 06 wrz 2016 - 21:44) *
w PL nagminnie złotówy naginają, zwykle niewiele ale zdarzyło mi się zapłacić 70 zł za kilka km w Katowicach (niestety kierowca miał aparycję pseudokibica GKS a wysadzał mnie w środku nocy na dość ciemnym zadupiu gdzie miałem zaparkowane swoje auto więc średnio miałem ochotę się wykłócać ale naciągnął mnie 40-50 zł bo często jeżdżę tą trasą i zwykle płacę 20-30, niestety zapomniałem zamówić z korporacji i wziąłem ze słupka bo nie chciało mi się czekać - to taka porada - nigdy ze słupka! a jeśli już nie ma wyjścia to cenę ustalamy przed ruszeniem, to jedyna szansa na przepłacenie tylko trochę).



dlatego zajebosta alternatywa to UBER. ja taksiarzom juz nie dam ani grosza...chyba ze zmienia podejscie...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post czw, 08 wrz 2016 - 23:32
Post #347


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



CYTAT(Yupi @ śro, 07 wrz 2016 - 07:58) *
taki swiatowy a tekst typowo dreso-osiedlowy.

Co w nim "dreso-osiedlowego"? A nawet jeśli to co ma jedno z drugim wspólngo? Od kilku lat podróżuję sporo po świecie ze względu na pracę i bynajmniej nie płacą mi za umiejętność wysławiania się tylko za wiedzę inżynierską.

Żeby nie było, że całkiem OT - przypomniał mi się ostatni "złotówa" z Katowic. Zamówiliśmy dwie taryfy, jedna dla kolegi X do Pyrzowic (bardzo się spieszył na samolot), druga dla mnie i kolegi Y na krótki kurs po Katowicach za 15 zł. Pierwsza przyjechała taryfa dla nas ale poprosiliśmy aby facet może zabrał X bo on bardzo się spieszy a my możemy poczekać na drugą. Facet skontaktował się z "bazą" no i mu nie pozwolili tongue.gif Co się potem gość w czasie kursu nabluzgał i nawyzywał rzucając kur***mi i ch***mi przy nas, że układy, że jemu wciskają byle jakie kursy a Maliniak, były ubek dostaje najlepsze (to on miał zabrać X na lotnisko ale był spóźniony) itp. itd. Poziom mułu po prostu, rozumiem, że chłop się zirytował ale wioząc klientów powinien się powstrzymać.

@kamil - zainstalowałem tego ubera jakiś czas temu ale niestety 95% przejazdów moich jest na firmę i muszę mieć paragon lub fakturę aby się rozliczyć. Z tego co mi mówili znajomi w uberze się tak nie da, wiesz coś może czy da się wystawić jakąś fakturę?

Heh, faktury u "złotów" to kolejny ciekawy temat, kasy niby mają ale nigdy nie działają, zawsze akurat papier się skończył albo coś, zamiast dać paragon to po długich namowach upartego klienta zwykle wyciągają jakiś zmięty bloczek i wypisują jakieś byle co bez podpisu i pieczątki... Można by zgłosić do US pewnie ale kto tam ma na to czas.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kamillll
post nie, 11 wrz 2016 - 11:34
Post #348


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 530
Dołączył: wto, 03 cze 08
Nr użytkownika: 1,319
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(vacu @ czw, 08 wrz 2016 - 23:32) *
@kamil - zainstalowałem tego ubera jakiś czas temu ale niestety 95% przejazdów moich jest na firmę i muszę mieć paragon lub fakturę aby się rozliczyć. Z tego co mi mówili znajomi w uberze się tak nie da, wiesz coś może czy da się wystawić jakąś fakturę?



nie interesowalem sie ta kwestia bo nie potrzebuje...ale skoro kazdy ma swoje konto, appka jest spersonalizowana to moze sa w stanie wystawic fv? trzeba chyba zadzwonic i dopytac...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post nie, 11 wrz 2016 - 16:09
Post #349


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,974
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



Powinno się dać, skoro ponoć Uber wymaga od kierowców założenia działalności. Ewentualnie może być problem, jeżeli nie są vatowcami - wtedy wystawią rachunek, a nie fakturę.

Ten post edytował Leszek nie, 11 wrz 2016 - 16:10


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post nie, 11 wrz 2016 - 22:12
Post #350


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



Dzięki PAnowie, chyba zwyczajnie przejadę się kiedyś prywatnie i zapytam smile2.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kamillll
post pon, 12 wrz 2016 - 10:19
Post #351


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 530
Dołączył: wto, 03 cze 08
Nr użytkownika: 1,319
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Leszek @ nie, 11 wrz 2016 - 16:09) *
Powinno się dać, skoro ponoć Uber wymaga od kierowców założenia działalności. Ewentualnie może być problem, jeżeli nie są vatowcami - wtedy wystawią rachunek, a nie fakturę.



ale kierowcy nie biorą kasy. mają działalność bo vystawiaja FV Uberowi. Opłatę za przejazd kasuje UBER i to oni mogą być wystawcą rachunku.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post pon, 12 wrz 2016 - 10:45
Post #352


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,974
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



Nie powinno być z tym problemu w takim razie: https://mobirank.pl/2016/04/26/faktura-za-przejazd-uber/


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

18 Stron V  « < 16 17 18
Reply to this topicStart new topic
12 Użytkowników czyta ten temat (12 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czwartek, 28 marzec 2024 - 09:13
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza