IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

61 Stron V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> "Pojezierze Dąbrowskie", Pogoria: I, II, III, IV..
TeodorMotor
post pon, 23 maj 2005 - 10:42
Post #61


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 392
Dołączył: sob, 07 lut 04
Skąd: DG - Stary Gołonóg
Nr użytkownika: 42
Płeć: Mężczyzna



:)+-->
QUOTE(:))
czy to znaczy ze juz teraz czesc wody z Przemszy wplywa do zbiornika :?: :shock:[/quote]
Takie sĄ teŻ i moje podejrzenia, ale rĘki nie dam sobie uciĄĆ za Żadne skarby!

:)+-->
QUOTE(:))
W tej realcji wkradl sie chyba blad :wink: Wydaje mi sie ze ten doplyw "od strony Trzebieslawic" to 5 na mapce. A Trzebieslawice to sa calkiem gdzie indziej na samej polnocy DG. To jest jakies polaczenie z Trzebyczka od strony Ujejsca.[/quote]
Po analizie "Twojej" mapki przyznawam Ci raciĘi kajam siĘ...

:)+-->
QUOTE(:))
PS. nie wiem czy na tym zdjeciu to wasza ekipa tongue.gif ale wczoraj widzialem bardzo podobna i rozmawiajaca wlasnie o zbiorniku i o budynku w Mariankach - tego do obslugi zbiornika[/quote]
Na tych fotach gdzieniegdzie ujawnia siĘDami7. Ale rozmawiaŁeŚ chyba z kimŚ innym. Odbijemy se to na ogÓlnogalaktycznym zlocie forumowiczÓw... biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dejmon
post nie, 29 maj 2005 - 20:55
Post #62


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 294
Dołączył: pią, 25 lut 05
Skąd: DG
Nr użytkownika: 125
Płeć: Mężczyzna



Byłem kilka dni temu w tym miejscu, gdzie Czarna Przemsza wpływa do naszej nowej Pogorii i skręciłem aparatem krótki filmik. Muszę przyznać, że konstrukcja jak na nasze warunki robi wrażenie i rzeka może sobie szerokim strumieniem wpływać do zbiornika. Budowniczy dobrze się spisali, infrastruktury z miesiąca na miesiąc coraz więcej i oby tak dalej :)

>>>>>FILMIK<<<<<

Ten post edytował kwintosz pią, 29 wrz 2006 - 19:22
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post pon, 30 maj 2005 - 11:08
Post #63


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,119
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



fajnie :) wreszcie tez troszke szybciej zacznie przybywac wody. Szkoda ze nie ma na tym filmiku drugiej strony - polaczenia z Przemsza. Ciekawe jakto jest rozwiazane ze tylko czesc wody idzie do zbiornika. No i gdzies w tamtym miejscu Przemsza laczy sie z Trzebyczka - wiec czy to na 100% jest juz Przemsza czy moze na razie podlaczyli tylko z Trzebyczki - ale chyba z tej drugiej tyle wody by nie bylo :?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post pon, 20 cze 2005 - 15:48
Post #64


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,119
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



ciekawe jakie bedzie opoznienie... Termin zakonczenia mial byc 30 czerwca tego roku... a tu jeszcze zostal ogrom pracy. A ciekawe tez do kiedy beda zalewali - niby do przyszlego roku ale nic nie wiadomo dokladniej. O nurkowisku tez nic nie slychac, pewnie okaze sie ze nic z tego nie wyjdzie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post wto, 21 cze 2005 - 02:15
Post #65


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



ByŁem ostatnio na wizji lokalnej i mam wiele pytan dotyczĄcych tej inwestycji. MoŻe ktoŚ ma jakis info.

Interesuje mnie najbardziej sprawa co oni wŁaŚciwie zalewajĄ. Ja myŚlaŁem Że caŁe wyrobisko a tu od strony marianek sprawa jest prosta bo brzeg jest elegancko wyŁoŻony kamieniami ale od strony Antoniowa i Ujejsca to juŻ nic nie kumam. DuŻa czĘŚĆ wyrobiska od Ujejsca jest zaroŚnieta, nie ma wyraĹşnej lini brzegowej do tego nadal prowadzone jest tam wydobycie piasku. Nic nie wskazuje zeby to mieli zalaĆ, nawet biegnie tam nowo zbudowana rzeczka, w wiĘkszoŚci przez wyrobisko - no raczej nie budowaliby podwodnych rzek.

A i co ma byĆ dokŁadnie w tym budynku na mariankach.

Gdzie majĄ byĆ plaŻe bo jeszcze takiej nie widziaŁem - no chyba Że bedzie zakaz kĄpieli.

I do czego ma sŁuŻyĆ ten "basen" obok tamy na mariankach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post wto, 21 cze 2005 - 10:13
Post #66


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,119
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



moze ta mapka z poprzedniej strony rozwieje czesc watpliwosci. Od prawej strony mala czesc nie bedzie zalana ale wlasnie dziwne jest ze czesc tego do zalania jest zarosnieta hmm
Plaza chyba bedzie w poblizu nowo budowanej drogi miedzy Pieklem i Antoniowem. Tam widzialem ze nawiezli juz dawno duzo piasku i na innej mapce jest zaznaczone na zolto.
Ten jeden budynek ma byc do obslugi zbiornika - obok niego sa pochylnie.
To pierwsze przed Mariankami to jakas przepompownia ktora bedzie wlasnie przepompowywala wode po tej stronie walu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post czw, 23 cze 2005 - 10:11
Post #67


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,119
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



:shock:

QUOTE([img)
http://dabrowagornicza.naszemiasto.pl/grafika/lgDZ.gif[/img]]
Rekreacja w opaŁach

Czwartek, 23 czerwca 2005r.

Mieszkańcy Marianek, Ratanic i okolicznych terenÓw, przylegajĄcych bezpoŚrednio do zbiornika Pogoria IV, zaskoczeni sĄ faktem, Że Kopalnia Piasku KuĹşnica WarĘŻyńska S. A. nadal bĘdzie tam wydobywaŁa piasek. MiaŁ to byĆ bowiem rejon wypoczynkowy, gdzie w najbliŻszych latach powinna rozwijaĆ siĘprzede wszystkim infrastruktura i kompleks rekreacyjny.

W cieniu kopalni

Trzykrotnie wiĘksze od Pogorii III sztuczne jezioro wŁaŚnie jest zalewane. JakieŻ byŁo zdziwienie dĄbrowian, kiedy przedwczoraj dowiedzieli siĘ, Że Kopalnia Piasku KuĹşnica WarĘŻyńska uzyska nowĄ koncesjĘna eksploatowanie podwodnych zŁÓŻ wyrobiska. WypŁukany juŻ piasek bĘdzie tam wydobywany do... 2030 roku.

— CoŚ tu jest nie tak z logikĄ i gospodarskim myŚleniem. Prezydent miasta zapewniaŁ nas wczeŚniej, Że po zakończeniu wydobycia przez kopalnie nowe jezioro bĘdzie oazĄ spokoju, a mieszkańcy z odlegŁych zakĄtkÓw znajdĄ tu szereg wodnych atrakcji. Tymczasem wszystkie plany wezmĄ w Łeb. Trudno wyobraziĆ sobie bowiem, Że w zamulonej, brudnej wodzie, peŁnej tŁustych plam ktokolwiek bĘdzie chciaŁ siĘkĄpaĆ czy pŁywaĆ po niej kajakami — denerwujĄ siĘmieszkańcy.

Najbardziej bulwersuje ich to, Że wokÓŁ Pogorii IV miaŁa powstaĆ strefa ciszy. Teraz jak podkreŚlajĄ moŻna o niej zapomnieĆ, bo na dnie zalanego wyrobiska bĘdzie caŁy czas pracowaŁ ciĘŻki sprzĘt. Sporo osÓb kupiŁo takŻe w rejonie Pogorii IV dziaŁki budowlane, liczĄc na spokÓj i ciszĘ.


Nic siĘnie zmieni?

— Nikt z nami nie konsultowaŁ tego pomysŁu, ani nas o tym nie poinformowaŁ — mÓwiĄ rozgoryczeni dĄbrowianie. Spotkanie z przedstawicielami Kopalni Piasku i Regionalnego ZarzĄdu Gospodarki Wodnej w Gliwicach miaŁo burzliwy przebieg. Dyrekcja kopalni zapewniaŁa, Że mieszkańcy zostali wczeŚniej poinformowani o planach wydobywania piasku z Pogorii IV, a miaŁ siĘtym zajĄĆ UrzĄd WojewÓdzki, ktÓry wydaje koncesje.
— Listy i owszem dotarŁy do nas, ale nie byŁo w nich nic konkretnego. PadŁo jedynie stwierdzenie, Że podniesie siĘpoziom lustra wody w jeziorze i to wszystko. Ani sŁowa o wydobyciu piasku z dna — argumentujĄ dĄbrowianie.

Magistrat zapewnia tymczasem, Że eksploatacja zŁÓŻ piasku nie bĘdzie miaŁa wpŁywu na rekreacyjny charakter terenÓw wokÓŁ nowego zbiornika wodnego.


Pozytywna opinia

8 czerwca prezydent Jerzy Talkowski pozytywnie zaopiniowaŁ wniosek wojewody ŚlĄskiego o wydanie koncesji na wydobywanie piasku podsadzkowego metodĄ odkrywkowĄ przez kopalniĘPiasku KuĹşnica WarĘŻyńska S.A. na okres do 31 grudnia 2030 r. Prezydent wydaŁ postanowienie na okreŚlonych warunkach — informuje Andrzej BĘben, rzecznik dĄbrowskiego UM.

„WŁaŚciciele (w tym gmina DĄbrowa GÓrnicza) nieruchomoŚci poŁoŻonych w granicach projektowanego terenu gÓrniczego bĘdĄ mogli korzystaĆ z wŁasnych nieruchomoŚci zgodnie z ustaleniami obowiĄzujĄcego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu gÓrniczego. Kopalnia zobowiĄzaŁa siĘ, Że prowadzona eksploatacja zŁoŻa nie spowoduje zanieczyszczenia Środowiska gruntowo-wodnego oraz umoŻliwi wykorzystanie walorÓw przyrodniczo-rekreacyjnych powstajĄcego zbiornika wodnego” — czytamy w postanowieniu.

ZŁoty Środek

— Jak wiadomo kopalnia bĘdzie wydobywaŁa piasek na ograniczonym obszarze, w duŻej czĘŚci znajdujĄcym siĘna terenie gminy Siewierz. Teren bĘdzie oddzielony bojami i zgodnie z prawem gÓrniczym zamkniĘty dla osÓb postronnych. Natomiast poza jego granicami bĘdzie moŻna pŁywaĆ kajakami czy teŻ ŻaglÓwkami. Prezydent miasta zgodziŁ siĘna kontynuowanie eksploatacji gÓrniczej dlatego, Że w przeciwnym wypadku pracĘstraciliby pracownicy kopalni. WydajĄc zgodĘ, wybraŁ zŁoty Środek, godzĄc przyjemne z poŻytecznym — zapewnia rzecznik magistratu.


Rekreacja i ochrona

Pogoria IV ma peŁniĆ rolĘzbiornika rekreacyjnego, ale gŁÓwnie przeciwpowodziowego w dorzeczu Czarnej Przemszy, Przemszy i gÓrnej WisŁy. Sztuczne jezioro, zlokalizowane na terenie DĄbrowy GÓrniczej, Siewierza i Psar, bĘdzie miaŁo 8 km dŁugoŚci i 3 km szerokoŚci. Koszty inwestycji wyniosĄ okoŁo 70 mln zŁ, z czego 65 procent ma pochodziĆ z Europejskiego Banku Inwestycyjnego.


Zgodnie z planem

Marek Oko, dyrektor Kopalni Piasku Kuźnica Warʯyńska S. A.
W projekcie zagospodarowania Pogorii IV uwzglĘdniona zostaŁa dalsza eksploatacja zŁÓŻ piasku. Jest to przede wszystkim zbiornik przeciwpowodziowy, ktÓry musi mieĆ okreŚlone parametry. By mÓgŁ speŁniĆ wymogi i normy konieczne jest dalsze wydobycie piasku. Nie koliduje to z infrastrukturĄ rekreacyjnĄ, bo nie ma jeszcze konkretnych wytycznych, gdzie i kiedy miaŁaby ona powstaĆ.

Piotr Sobierajski - Dziennik Zachodni


i co to jeszcze za mapa :?: chyba ze stanu obecnego :shock:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mary cha
post czw, 23 cze 2005 - 11:22
Post #68


GreenPointHooligan
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 148
Dołączył: pon, 27 gru 04
Skąd: Dabrowa gornicza-Podlesie
Nr użytkownika: 119



Co to ma k**** znaczyc?????kto wpadl na tak idiotyczny pomysl??? jak mozna najwiekszy osrodek rekreacyjny w naszym regione polaczyc z kopalnia piasku??? zadam odwolania wszystkich wladz miasta w zwiazku z tym postanowieniem-tak nie moze byc!!!to miasto schodzi na psy!!! :shock:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pawelele
post czw, 23 cze 2005 - 12:06
Post #69


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 109
Dołączył: śro, 22 cze 05
Skąd: okolice D.G
Nr użytkownika: 145



Nie wiem o co te gromy? Ja teŻ mam dziaŁkĘna brzegu NW zbiornika i systematycznie przychodziŁy do mnie pisma (aŻ czasem miaŁem doŚĆ) o tym co bĘdzie robione po zalaniu - o wydobyciu piasku przez pogŁĘbiarki spod lustra wody teŻ pisali. A swojĄ drogĄ nie dramatyzowaŁbym - na zb. Mietkowskim w woj.dolnoŚlĄskim teŻ prowadzone sĄ podobne prace i z tego co wiem udaŁo sie pogodziĆ interesy wydobywcÓw i orĘdownikÓw wodnego wypoczynku.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post czw, 23 cze 2005 - 13:13
Post #70


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



ehhhhhh.... a przynajmniej mialem nadzieje ze cos talkowski zrobi porzadnie... niestety.
zmarnowac taki potencjal - z 1 strony chcemy byc turystyczni i ekologiczni a tu dup.... jedna z najwiekszych atrakcji + kopalnia piasku pod woda... szkoda slow.
kopalnia moze zapewniac ze nie bedzie negatywnego skutku na srodowisko zalewu... a chyba wiecie jak jest w praktyce, cos wycieknie cos sie zrypie, powstanie plama, kopalnia sie nie przyzna, miasto (zeby nie bylo ze nic nie robi) zlozy sprawe do sadu, sprawa sie bedzie rok ciagnac (plus odwolanie kopalni to drugi rok) az wkoncu cos zacznie sie dziac i minie pare ladnych latek...
ot co - w urzedzie dalej sie nic nie zmienilo - jak mamy "madre" glowy tak dalej je miec bedziemy sad.gif szkoda bo zapowiadalo sie tak pieknie z ta pogoria ...
choc z 2 strony moze zbytnio panikujemy i rzeczywiscie praca kopalni nie wplynie na warunki rekreacyjne zalewu...
wkoncu tez wezmy strone pracownikow - chcielibyscie stracic prace??? bo ja nie


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post czw, 23 cze 2005 - 15:30
Post #71


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,119
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



jak widac w tym kraju nic nigdy nie jest jasne i wiadome, i niczemu juz nie mozna sie dziwic. Ciekawe kto powaznie zainwestuje w rekreacje obok kopalni. I jeszcze zdanie ze "Nie koliduje to z infrastrukturĄ rekreacyjnĄ, bo nie ma jeszcze konkretnych wytycznych, gdzie i kiedy miaŁaby ona powstaĆ" laugh.gif Ale na pewno potem jak bedzie jakis pomysl na rekreacje to bedzie on kolidowal z kopalnia :wink:
No i jeszcze az do 2030 roku. Co innego jakby do 2010r a tak pomyslcie ile wtedy bedziemy mieli lat. A to jest jakas bzdura - kto w tym kraju dostaje gwarancje zatrudnienia az na 25 lat jak w tym przypadku :?: :?: :?:
Tzn ze tam musza pracowac bardzo mlodzi ludzie (co jest oczywiscie nieprawda) zeby do emerytury miec jeszcze 25 lat. A tak bedzie trzeba zatrudnniac ciagle nowych bo inni ze starosci beda odchodzili na emeryture- wiec BZDURA z miejscami pracy na 25 lat laugh.gif
Do tego juz jakis czas temu Kuznica Warezynska wkolko powtarzala ze sie jej wydobywanie piasku wogole nie oplaca a funkcjonuja i zarabiaja dzieki transportowi kolejowemu - posiadaja lokomotywy i wagony. Do teggo nie myslcie ze przy wydobyciu pracuje nei wiadomo ilu ludzi bo tam jest kilkunastu pracownikow - jelsi pamietam dobrze to wogole cala kopalnia zatrudniala z 30 osob.
To wszystko jest jakies poj***ne :evil:
Czytajac wogole codziennie gazety i informacje z tego kraju chce sie stad spadac jak najdalej
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post czw, 23 cze 2005 - 16:59
Post #72


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



Zobaczymy jak bĘdzie - moŻe nie ma co dramatyzowaĆ. Obszar jest naprawdĘduŻy, moŻe akurat uda siĘpogodziĆ interesy wypoczywajĄcych i kopalni. Kopalnie zazwyczaj kojarzĄ siĘhaŁdami, czarnym wynglem i dewastacja krajobrazu, a mÓwimy o wyrobisku pisaku tak na dobrĄ sprawĘ.
Problem moŻe siĘpojawiĆ w momencie gdy kopalni "zechcĘsiĘ" eksploatowaĆ piasek np bliŻej plaŻ i infrastruktury rekraacyjnej.
W parku krajobrazowym Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich teŻ jest kopalnia piasku - " Kotlarnia" chciaŁa eksploatowaĆ piasek na wiĘkszĄ skalĘ, sprawa oparŁa siĘo ministerstwo i nie wiem jak siĘw końcu skończyŁa. MyŚlĘŻe naleŻy

teren kopalni od strefy rekraacyjnej odgrodziĆ poprzez ustanowienie tam formy ochrony przrody jakim jest uŻytek ekologivzny bĄdĹş zespÓŁ przyrodniczo-krajobrazowy - wtedy nie moŻna by byŁo zmieniac stosunkÓw wodnych i co za tym idzie eksploatoweaĆ piasku. Ale kto teraz o tym myŚli???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post czw, 23 cze 2005 - 19:13
Post #73


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,119
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



zobaczcie jaki artykul przeszedl kilka dni temu niezauwazony...

QUOTE([img)
http://serwisy.gazeta.pl/i/gazeta.gif[/img]]
Pogoria IV coraz gŁĘbsza

maszm 17-06-2005 , ostatnia aktualizacja 17-06-2005 20:43

Sztuczny zbiornik, ktÓry powstanie w potĘŻnym wyrobisku kopalni KuĹşnica WarĘŻyńska, napeŁnia siĘjuŻ wodami gruntowymi i z Czarnej Przemszy.

- Poziom wody w zbiorniku podnosi siĘo 2 do 6 cm na dobĘ- mÓwi Henryk Rudaszkiewicz z regionalnego zarzĄdu gospodarki wodnej. - To, kiedy zostanie caŁkowicie zalany, zaleŻy od warunkÓw atmosferycznych oraz przepŁywu wody w Czarnej Przemszy - dodaje. OdbiÓr zbiornika planowany jest na 30 sierpnia. - JeŻeli jednak bĘdĄ duŻe opady i podniesie siĘpoziom wody w rzece, caŁkowite zalanie moŻe nastĄpiĆ duŻo wczeŚniej - zastrzega Rudaszkiewicz. DŁuga na osiem, szeroka na trzy kilometry Pogoria IV bĘdzie siĘgaĆ aŻ do rogatek Siewierza. Wszystkie cztery Pogorie bĘdĄ miaŁy 830 ha powierzchni i bĘdĄ najwiĘkszym sztucznym zbiornikiem wodnym w kraju.


Po pierwsze znowu ktos nas wszystkich wprowadzal w blad. Jednak okazuje sie ze zostanie zalana juz teraz a nie przez caly rok i dopiero na przyszle wakacje.
Po drugie szybko jest zalewana - ciekawe jak to licza przeciez im wyzej siega lustro wody to tym szerzej sie rozlewa i wolniej napelnia. Od strony III jeszcze suche calkiem dno.
Po trzecie dziennikarza niezle ponioslo - najpierw dodaje wszystkie zbiorniki razem i porownuje z innymi w kraju pojedynczymi i pisze ze najwiekszy sztuczny zbiornik laugh.gif A tak naprawde jest glupi i nie znajac sie kompletnie nawet nie sprawdzi jak jest naprawde - nie wiem skad gazety biora takich ludzi. A prawda jest taka ze nawet po tym bezsensownym i smiesznym zsumowaniu wszystkich, zbiornik bedzie najwiekszy sposrod sztucznych ale jedynie w Zaglebiu laugh.gif Nie trzeba daleko szukac - Goczalkowice maja 3200ha, a w Polsce jest jeszcze kilka duzo wiekszych sztucznych zbiornikow od Goczalkowic.
Po czwarte - ciekawe jak bedzie z nazwa zbiornika - u nas przyjelo sie juz Pogoria IV a przeciez oficjalna nazwa to Kuźnica Warʯyńska :?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pawelele
post czw, 23 cze 2005 - 19:28
Post #74


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 109
Dołączył: śro, 22 cze 05
Skąd: okolice D.G
Nr użytkownika: 145



Ja juŻ lekko siĘpogubiŁem - to jakĄ w końcu powierzchniĘma mieĆ ten zbiornik :?: Co chwilĘsŁyszĘco innego :? .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post czw, 23 cze 2005 - 19:32
Post #75


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,119
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



QUOTE(Pawelele)
Ja juŻ lekko siĘpogubiŁem - to jakĄ w końcu powierzchniĘma mieĆ ten zbiornik :?: Co chwilĘsŁyszĘco innego :? .

naprawde bedzie mial 550 ha.
A dziennikarz dodaje cos, moze i zacznie mnozyc. Mogl tez Przemsze z Wisla dodac laugh.gif

wedlug projektanta: "Jest to zbiornik przeciwpowodziowy o pojemnoŚci ~51 mln m3 i powierzchni zalewu 550 ha"
Jak kopalnia bedzie wydowbywala to i pojemnosc bedzie wzrastala
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master
post czw, 23 cze 2005 - 19:39
Post #76


FdZD
******

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 1,390
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 5
Płeć: Mężczyzna



Pogoria 1 ( stara ) ma 70 ha,
Pogoria 2 (Bagry) ma ok 20 ha
Pogoria 3 (nowa) ma ok 170 ha

a POGORIA 4 ( KUZNICA WARĘŻYĄSKA ) ma mieĆ ok 550-600 ha , z tego co sŁyszaŁem i i czytaŁem.

Wogole to zobaczcie na ostatni post na 1 stronie tego tematu ( autorstwa eustachego motyki) , juz ponad rok temu pisaŁ o mozliwej dziaŁalnosci kopalni na terenie Pogorii 4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post czw, 23 cze 2005 - 23:32
Post #77


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



To jest nie moŻliwe aby zalali ten zbiornik w tym roku, bynajmniej w takim stanie jaki jest na chwile obecnĄ. Ludzie przeciez ten teren powinni jakoŚ troche wyrÓwnaĆ! Tam sĄ gÓrki, gÓreczki, krzaki, do niedawna przez Środek przechodziŁy takŻe druty telefoniczne!! LiczyŁem na to Że chodĹş troche teren zostanie wyrÓwnany, zresztĄ ta czĘŚĆ bliŻej Pogorii III wydaje sie zdecydowanie wyŻej niŻ teren obecnie zalewany, wystarczy przejechaĆ siĘnowĄ ŚcieŻkĄ rowerowĄ w kierunku Wojkowic ciĄgnĄcĄ siĘjuŻ prawie na caŁĄ dŁugoŚĆ zbiornika. Pozatym zastanawiam siĘjak oni to chcĄ zalaĆ skoro po przeciwnej stronie, zrobiony jest tylko kawaŁek brzegu, tu przy Pogorii III. IdĄc dalej, za nowo budowanĄ drogĄdo Antoniowa i wchodzĄc w las dojdziemy do wniosku ze kompletnie teren tam nie jest przygotowany. Nie ma wyraĹşnej linii brzegowej a od drugiej strony wyglĄda to tak jakby to byŁa piaskowa "skarpa", ciĄgnie siĘto na doŚĆ pokaĹşnej czĘŚci tej strony brzegu. Wogule dziwi mnie to Że nie moŻna nigdzie znaleĹşĆ dokŁadnych planÓw, juŻ kiedyŚ nosiŁem siĘz zamiarem wejŚcia tam do tych budek i dorwania kogoŚ niech pokaŻĄ co i jak.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post pią, 24 cze 2005 - 00:10
Post #78


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,119
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



w tym temacie jest jedna mapa i niekompletne zdjecia innych. Tez myslalem ze dno bardziej wyrownaja a potem jak od tej strony nagromadzilo sie troche wody gruntowej to bylo jasne ze juz sie tam niczym nie wiedzie i nie wyrowna. Dno sie pewnie samo wyrowna od wody. Wlasnie od poludniowej strony zbiornika sa zrobione i wzmocnione brzegi a od prawej beda chyba takie naturalne. Chyba wszystkie druty zostaly juz tam usuniete. Brakuje jednak jeszcze polaczenia z Przemsza na Mariankach- trzeba przekopac wal
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pawelele
post pią, 24 cze 2005 - 12:19
Post #79


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 109
Dołączył: śro, 22 cze 05
Skąd: okolice D.G
Nr użytkownika: 145



Jak tylko pozoim wody siĘjeszcze podniesie to samo falowanie zlikwiduje wszystie nierÓwnoŚci - zaŁoŻĘsiĘ, Że w cz.N jest juŻ rÓwniutko :).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dami7
post pią, 24 cze 2005 - 16:03
Post #80


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 414
Dołączył: pią, 18 cze 04
Skąd: Miner's Oak Forest City
Nr użytkownika: 102
Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Pawelele)
Jak tylko pozoim wody siĘjeszcze podniesie to samo falowanie zlikwiduje wszystie nierÓwnoŚci - zaŁoŻĘsiĘ, Że w cz.N jest juŻ rÓwniutko :).

Z tym rÓwniutko to przesadzasz. MyŚlĘ, Że prĄdy wodne i wiry wyŻŁobiĄ w dnie koryta i zagŁĘbienia, poza tym moŻe jeszcz dojŚĆ do zapadania siĘgruntu (nie zapominajmy, Że to obrzeŻa Jury i mogĄ tu wystĘpowaĆ zjawiska krasowe). Ale generalnie zgadzam siĘ, Że ksztaŁt dna bĘdzie zupeŁnie inny niŻ obecnie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

61 Stron V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
4 Użytkowników czyta ten temat (4 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wtorek, 21 maja 2024 - 01:57
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza