IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

9 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Targowiska miejskie
Hator
post śro, 04 paź 2006 - 09:22
Post #21


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



Pozdrawiam - nie wiem jak to zrobiles ale w dzisiejszym DZ akurat poruszono ten temat.

QUOTE

Targowisko Miejskie przy ul. Poniatowskiego tętni życiem przez cztery dni w tygodniu. Ostatnio okazało się jednak, że zgodnie z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na ponad połowie tego terenu może powstać ... parking. Byłoby to równoznaczne z utratą pracy przez większość z ponad tysiąca handlujących.

Jest lepsza lokalizacja

Cały obszar targowiska ma prawie 15,5 tys. metrów kw., a pod miejsca dla wozów wyznaczono aż 8 tys. metrów kw. Gdyby rzeczywiście powstał tutaj parking, to, jak podkreślają kupcy, jedyne źródło dochodu straciłoby wiele rodzin. Tymczasem od dawna rozważane były inne koncepcje, w tym rozbudowa zaplecza parkingowego m.in. od strony ulicy Łańcuckiego, Twardej oraz pozostałych.

- Wizje lokalne na tym terenie wskazywały na możliwość lokalizacji nowych miejsc dla kierowców w sąsiedztwie placu targowego. Mogłyby powstać na szerokim pasie przy ulicy Piłsudskiego, który należy do gminy. Rozważana była także koncepcja budowy kolejnych miejsc parkingowych na całej długości ulicy Poniatowskiego, łącznie z ich poszerzeniem, co według wyliczeń w pełni zaspokoiło potrzeby kierowców. Obie te lokalizacje znalazły się nawet w specyfikacji istotnych warunków przetargu na zagospodarowanie terenu wokół targowiska, który powstał już w 2002 roku - podkreśla Wacław Majek, prezes Stowarzyszenia Kupców Targowych.

Szansa na zmiany

Sprawa stała się na tyle niepokojąca, że ostatnio w trybie nadzwyczajnym stanęła na sesji Rady Miejskiej. Dąbrowscy rajcy zgodzili się z argumentacją kupców i zadecydowali, że miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego rzeczywiście wymaga poprawek. To nieco uspokoiło handlujących.

- Umieszczenie miejsc parkingowych na terenie ponad połowy obecnego targowiska miejskiego było bardzo niefortunnym zbiegiem okoliczności. Jest to sprzeczne z koncepcją modernizacji miejsc handlu na targowisku i z umową najmu tego gruntu od gminy, która gwarantuje nam użytkowanie na 20 lat. Dlatego zdecydowaliśmy się prosić o zmianę zapisów. Cieszy nas, że podjęta została przez radnych uchwała intencyjna w tej sprawie - mówi Wacław Majek,

Co wymyślą projektanci?

Teraz trzeba jednak czekać, jak poradzą sobie z tym problemem projektanci, którzy będą zagospodarowywali teren wokół Targowiska Miejskiego. Jak wyjaśnia Wojciech Sobczyk, naczelnik Wydziału Urbanistyki i Architektury UM, konieczne będzie jak najbardziej racjonalne wykorzystanie terenów w bezpośrednim sąsiedztwie stoisk handlowych.

- Wokół każdego obiektu handlowego powinna być odpowiednia liczba miejsc dla samochodów i klientów. Obecnie od strony ul. Twardej jest jeden prywatny parking, a oprócz tego miejsca przy Poniatowskiego. Zobaczymy co po przetargu zaproponują projektanci i czy uda się zlokalizować nowe miejsca postoju w pobliżu, nie naruszając terenu targowiska.


Czekają na rozstrzygnięcie

Dodatkowym kłopotem dla dąbrowskich handlowców jest nieuregulowana kwestia własności gruntów pod targowiskiem. O ich zwrot od gminy upominają się byli właściciele, choć wcześniej sprzedali je miastu.

- Sprawa ciągnie się od siedmiu lat, ale mamy nadzieję, że zakończy się pozytywnie i będziemy mogli wkrótce rozpocząć modernizację całego terenu, na którą staramy się gromadzić niezbędne fundusze. Decyzją Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, która była dla nas i dla gminy korzystna, sprawa wróciła ponownie do wojewody śląskiego, który wcześniej rozstrzygnął spór, przyznając rację byłym właścicielom. Teraz ma zebrać ponownie materiał dowodowy - wyjaśniają kupcy.


co do wymarcia targu na terenie dg nie liczylbym na szybkie znikniecie - choc mam nadzieej ze przeprowadzi sie jakas modernizacje przez co targ moglby wygladac podobnie jak ten na morcinka.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bartek
post śro, 04 paź 2006 - 18:27
Post #22


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,266
Dołączył: pon, 03 lis 03
Nr użytkownika: 32
Płeć: Mężczyzna



Modernizacja tak, ale po przeniesieniu w inne miejsce w naszym miescie. W dni targowe tam jest za przeproszeniem istny burdel komunikacyjny i higieniczny sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dami7
post wto, 17 paź 2006 - 12:07
Post #23


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 414
Dołączył: pią, 18 cze 04
Skąd: Miner's Oak Forest City
Nr użytkownika: 102
Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Bartek @ Oct 4 2006, 06:27 PM) *
Modernizacja tak, ale po przeniesieniu w inne miejsce w naszym miescie. W dni targowe tam jest za przeproszeniem istny burdel komunikacyjny i higieniczny sad.gif

Żadna modernizacja - tylko likwidacja. Taki plac w sąsiedztwie magistratu to jak wrzód na doopie miasta. Miasto powinno się dogadać z wywłaszczonymi niegdyś, odkupić za uczciwą cenę resztę i całość przeznaczyć na wybudowanie czegoś pożytecznego (kina-multiplexu czy hotelu). Inaczej DG ciągle będzie postrzegana jako największa wiocha środkowej Europy.
Targowisko można urządzić gdzieś na peryferiach - i tak większość dojeżdża samochodami, a dla innych można wynająć autobusy, wliczając koszty w opłaty targowe.
Czego jak czego, ale terenów w naszym mieście chyba nie brakuje tongue.gif


--------------------
"Piorunochron na szczycie wieży kościelnej jest najlepszym dowodem na to, że wszyscy miewamy wątpliwości..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post wto, 17 paź 2006 - 12:57
Post #24


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



dami - w naszym miescie jest tak, ze firma mimo tego ze ma najlepsza mozliwa lokalizacje w dg to i tak nie pali sie do budowy (mowa oczywiscie o budowie niedoszlego Geant'a).
Dla "nich" jestesmy zadupiem i nawet najlepsza lokalizacja nie jest wystarczajacym bodzcem do zainwestowania - smutne ale prawdziwe.
Takze tereny po ewentualnej likwidacji targu pewnie stalyby dlugo puste - chyba ze zadowalby Cie kolejny lidl, kaufland czy cos tego pokroju. Tylko inwestycja samego samorzadu moglaby cos zmienic, a jesli urzednicy sami na ciekawe zagospodarowanie pomyslu nie maja to juz lepiej zostawic targ jak jest, ale pod warunkiem gruntownego remontu.
przynajmniej ja to tak widze.
pozdr


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dami7
post wto, 17 paź 2006 - 14:04
Post #25


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 414
Dołączył: pią, 18 cze 04
Skąd: Miner's Oak Forest City
Nr użytkownika: 102
Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Hator @ Oct 17 2006, 12:57 PM) *
dami - w naszym miescie jest tak, ze firma mimo tego ze ma najlepsza mozliwa lokalizacje w dg to i tak nie pali sie do budowy (mowa oczywiscie o budowie niedoszlego Geant'a).
Dla "nich" jestesmy zadupiem i nawet najlepsza lokalizacja nie jest wystarczajacym bodzcem do zainwestowania - smutne ale prawdziwe.
Takze tereny po ewentualnej likwidacji targu pewnie stalyby dlugo puste - chyba ze zadowalby Cie kolejny lidl, kaufland czy cos tego pokroju. Tylko inwestycja samego samorzadu moglaby cos zmienic, a jesli urzednicy sami na ciekawe zagospodarowanie pomyslu nie maja to juz lepiej zostawic targ jak jest, ale pod warunkiem gruntownego remontu.
przynajmniej ja to tak widze.
pozdr

I tak będzie dokąd - q..wa - rządzący u nas będą się zajmować rozliczaniem poprzedników a nie faktycznym działaniem na rzecz mieszkańców i rozwoju miasta. Trzeba woli, siły, wytrwałości i energii. Inwestorów się znajdzie, jeśli tylko zacznie się ich szukać naprawdę a nie ograniczy działania do ogłoszeń w gazetach czy na www.
Nie, nie zadowoli mnie kolejny lidl czy inne goowno. Zadowoli mnie wyłącznie wybudowanie czegoś, z czego mieszkańcy miasta będą mieli pożytek. I nie myślę tu ani o kościele ani o markecie.


--------------------
"Piorunochron na szczycie wieży kościelnej jest najlepszym dowodem na to, że wszyscy miewamy wątpliwości..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pulsatilla1214
post śro, 18 paź 2006 - 13:24
Post #26


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,186
Dołączył: nie, 26 cze 05
Skąd: z bagien
Nr użytkownika: 148
Płeć: Kobieta



Łaźnia Miejska odpada, istnieje aquapark, a więc rolleyes.gif ?

Abstrahując od lokalizowania firmy tereny te chyba nieźle nadają się pod zabudowę mieszkaniową (i to raczej nie jednorodzinną). Gdyby tylko ktoś chciał budowac w tym mieście mieszkania laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
syzio
post śro, 18 paź 2006 - 16:51
Post #27


Dąbrowa G
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 626
Dołączył: wto, 15 lis 05
Skąd: PL
Nr użytkownika: 168
Płeć: Mężczyzna
GG: 3563765 status gadu-gadu
Skype: syzio0 status skype



QUOTE(Hator @ Oct 17 2006, 12:57 PM) *
Takze tereny po ewentualnej likwidacji targu pewnie stalyby dlugo puste - chyba ze zadowalby Cie kolejny lidl, kaufland czy cos tego pokroju.

Nie muszą stać puste poprostu teraz wydali by ogłoszenie a jeśli jakaś firma zechce tam inwestowac to wtedy targowisko przenisłoby się tylko przed tym jak już wydadzą chęć zagosodarowania tego terenu to musiłby już być w gotowości teren dla targu.
A tak poza tym to przydałoby sie kino w DG biggrin.gif sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pulsatilla1214
post śro, 18 paź 2006 - 19:57
Post #28


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,186
Dołączył: nie, 26 cze 05
Skąd: z bagien
Nr użytkownika: 148
Płeć: Kobieta



Nie gadaj wink.gif Urzędujący Prezydent ma na ten temat odmienne zdanie cool.gif Dąbrowa i kino...? Eeeee laugh.gif Nie te czasy :) Żyjemy w erze bibliotek, książek i festynów na modłę odpustową biggrin.gif Poza tym lektury należy czytać, nie oglądać, hihihi. Prezydent o nas dba rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
syzio
post śro, 18 paź 2006 - 20:35
Post #29


Dąbrowa G
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 626
Dołączył: wto, 15 lis 05
Skąd: PL
Nr użytkownika: 168
Płeć: Mężczyzna
GG: 3563765 status gadu-gadu
Skype: syzio0 status skype



No to mam nadzieje że długo nie porządzi.
A mam pytanie czy DG i Sosnowiec współpracują ze sobą ??

i proszę o usunięcie powyższego postu ( nie zalogowałem się sory biggrin.gif)

Ten post edytował syzio śro, 18 paź 2006 - 20:36
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pulsatilla1214
post śro, 18 paź 2006 - 23:29
Post #30


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,186
Dołączył: nie, 26 cze 05
Skąd: z bagien
Nr użytkownika: 148
Płeć: Kobieta



Górski z Talem wink.gif ? Chyba sa zbyt różnokolorowi laugh.gif

Sosnowiec współpracuje, ale z Katowicami. Chyba postanowił zostać dzielnicą wink.gif ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post śro, 18 paź 2006 - 23:47
Post #31


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,106
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



QUOTE(syzio @ Oct 18 2006, 04:51 PM) *
A tak poza tym to przydałoby sie kino w DG biggrin.gif sad.gif


przypominam ze w "Galerii x" ex geanta w centrum ma byc multikino


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post czw, 19 paź 2006 - 22:44
Post #32


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



Jeśli już mowa już o terenach na których położone jest obecne targowisko, to myślę że można by je lepiej wykorzystać właśnie poprzez zmianę jego lokalizacji i ciekawe inwestycje. Miejsce a także i forma w jakiej obecnie funkcjonuje targ jest dla mnie nie do zaakceptowania. Sytuację poprawiłoby nowoczesne targowisko, zadaszone z boksami, jesli już własnie taki obiekt ma tam się znajdować. Bo póki co panuje tam taki burdel, syf że szkoda słów, pomijam tu kwestie tego że niektóre ceny ciuchów są wyższe niż w sklepach.

Wiecie czego mi brakuje w DG? Restauracji z prawdziwego zdarzenia łącznie z hotelem i np. salą konferencyjną.
Takie właśnie rozwiązanie najchętniej bym widział na tamtym terenie.

W dodatku skoro sytuacja temu sprzyja chciałbym poruszyć temat sprzedawania wiązanek, kwiatów, zniczy przed targiem. Nie dość że ludzie zostawiają tam po sobie straszny syf, to zajmują sobie miejsca jakimiś taśmami, patycznkami, skrzynkami co nie wygląda dobrze. Nie widze aby jakoś Straż Miejska interweniowała, ja wiem że mają wykupione licencje na handel ( czy zezwolenia nie znam sie) ale bez przesady.. Chciałbym zauważyć także że przejście tamtędy gdy to wszystko jest porozstawiane to prawdziwy slalom i udręka. Niestety muszę to oglądać w każdy dzień targowy jak idę na nasz piękny, nowoczesny dworzec kolejowy i jade superszybkim i bezpiecznym oraz nowoczesnym pociągiem do Gliwic.. ehh..

Ten post edytował kwintosz czw, 19 paź 2006 - 22:46


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
syzio
post czw, 19 paź 2006 - 23:07
Post #33


Dąbrowa G
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 626
Dołączył: wto, 15 lis 05
Skąd: PL
Nr użytkownika: 168
Płeć: Mężczyzna
GG: 3563765 status gadu-gadu
Skype: syzio0 status skype



ehh Jak ja nie moge się doczekać tej galerii i multikino biggrin.gif Jestem w raju blink.gif biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pulsatilla1214
post czw, 19 paź 2006 - 23:12
Post #34


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,186
Dołączył: nie, 26 cze 05
Skąd: z bagien
Nr użytkownika: 148
Płeć: Kobieta



zapomniałeś dodać "idąc cudnymi Plantami rolleyes.gif po wyłożonej granitową kostką alejce, w mijając rzędy latarni wsrod ludzi konwersujacych na ławkach o śpiewajacych ptakach laugh.gif A spacerujący policjant dyskretnie usmiecha sie do mnie stając przy piaskownicy pełnej rozesmianych dzieci cool.gif "

P.S.

Nasz superszybki pociąg pobija nawet te z Włoszczowej laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post czw, 19 paź 2006 - 23:22
Post #35


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



QUOTE(pulsatilla1214 @ Oct 19 2006, 11:12 PM) *
zapomniałeś dodać "idąc cudnymi Plantami rolleyes.gif po wyłożonej granitową kostką alejce, w mijając rzędy latarni wsrod ludzi konwersujacych na ławkach o śpiewajacych ptakach laugh.gif A spacerujący policjant dyskretnie usmiecha sie do mnie stając przy piaskownicy pełnej rozesmianych dzieci cool.gif "

P.S.

Nasz superszybki pociąg pobija nawet te z Włoszczowej laugh.gif


Z tymi ludźmi i konwersacjami to nie jest tak źle, dzień w dzień emeryci siedzą i rozmawiają..

Jeśli już wspomniałem alejkę jako bliskie sąsiedztwo targu, to też by przydało coś z nią zrobić. 2 dni mykne na dworzec i spowrotem i z białych butów zrobią się czarne, a to ile razy bym się zabił na nierównościach i wystających kamieniach to szkoda gadać. Dobrze że chociaż ławki są w miare całe i co jakiś czas stoi jeszcze kosz. Niestety w nocy po 1, chyba bym się nie odważył przejść tamtędy bo ciemno jak w.. wiecie gdzie. Dziwie się że remontu plantów nie ma w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym.. ale to temat na osobną dyskusję.

Ten post edytował kwintosz czw, 19 paź 2006 - 23:23


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post czw, 19 paź 2006 - 23:28
Post #36


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



hehe - kwintosz - z tym "chodnikiem" i spacerem o 1 w nocy to swieta prawda - ja tamtedy, jak bylem mlodszy, czesto przebiegalem - jakos takos nie goscinni Ci ludzie byli z tego osiedla :]

co do targowiska - by wrocic z tematem na "wlasciwy tor" to jak chcecie zmieniac lokalizacje to moze cos zaproponujecie sensownego bo duzo gadki a malo konkretow - ja bym taki targ widzial na rozbudowanym bazarku na broadway'u - jest tam jeszcze troche miejsca, budki sa wszystkie ladne, schludne i jednakowe :)
a jesliby mieli targ zostawic w tym samym miejscu to juz niech chociaz zrobia takie budki jakie sa na bazarze opisywanym przeze mnie powyzej badz jak na placu przy merkurym

pozdr


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pulsatilla1214
post pią, 20 paź 2006 - 14:15
Post #37


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,186
Dołączył: nie, 26 cze 05
Skąd: z bagien
Nr użytkownika: 148
Płeć: Kobieta



Właśnie głównie miałem na myśli ową nawierzchnię, jakaś "ciemna masa", co to ma być..? Wygląda jak miał węglowy z dawnych pociągów, które kiedys tu jeździły.

Ale skoro na Alejach idąc lipową aleją trzeba slalomem omijać słupy z napięciem jak na jakiejś wsi... Cóż, jakie miasto (wieś), takie alejki...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post pią, 20 paź 2006 - 16:44
Post #38


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,106
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



QUOTE(pulsatilla1214 @ Oct 20 2006, 02:15 PM) *
Ale skoro na Alejach idąc lipową aleją trzeba slalomem omijać słupy z napięciem jak na jakiejś wsi... Cóż, jakie miasto (wieś), takie alejki...


no na Granicznej po drodze do CA nie dosc ze chodnik waski to slupy na srodku - nie wiem co to dawniej za mozgi mialy takie pomysly mad.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dejmon
post pią, 20 paź 2006 - 19:09
Post #39


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 294
Dołączył: pią, 25 lut 05
Skąd: DG
Nr użytkownika: 125
Płeć: Mężczyzna



Proponuję przenieść miejskie targowisko na wyspę na PIV biggrin.gif Handlarze by przypływali tam ze swoimi niespotykanymi towarami pięknymi żaglowcami. Mewy i kormorany przelatywałyby nad głowami targujących się ludzi. Sielanka :)

PS. Wybaczcie mi popuszczenie wodzów fantazji. Gdzie Wy widzicie miejskie targowisko?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pulsatilla1214
post pią, 20 paź 2006 - 23:37
Post #40


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,186
Dołączył: nie, 26 cze 05
Skąd: z bagien
Nr użytkownika: 148
Płeć: Kobieta



To może lepiej na Pustyni Błędowskiej rolleyes.gif ? Wyspa byłaby dobra, ale jak wiemy ze śluzy nici, tak więc galeony i karawele z zamorskim bogactwem nie dopłyną sad.gif A wielbłądzie karawany objuczone wszelkim dobrem mijając słoneczne stoki pokryte winnicami stworzą "dąbrowski szlak" (po drodze mijając srebrny Łosień)


P.S.

A ciągle niewykorzystane targowisko w Gołonogu za PKO? Teren jest na powiększenie, parkingi, dojazd podobnie dobry jak na Redenie.

P.S.

Zbliżają się wybory, dobrze więc choć niewinnie pofantazjować laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czwartek, 18 kwiecień 2024 - 06:46
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza