IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

> Czat z prezydentem 15.02.07 g.19.00
Zbigniew Podraza
post wto, 13 lut 2007 - 15:21
Post #1


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 24
Dołączył: pon, 04 wrz 06
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 219



Witamy serdecznie!

Zapraszam do udziału w czacie ze mną organizowanym na stronie www.dabrowa-gornicza.pl

W związku z moim uczestnictwem w spotkaniu i dyskusji na temat powołania Związku Gmin Miejskich „Silesia” zmianie ulega godzina rozpoczęcia czatu. Zamiast wcześniej planowanej g. 17.00, o czym informował Przegląd Dąbrowski

czat rozpocznie się 15 lutego o g.19.00 i potrwa 1.5 godziny.

Ze względu na liczne obowiązki, ostatnio nie miałem zbyt wiele czasu na rozmowę z Wami. Mam nadzieję, że uda mi się to w jakimś stopniu zrekompensować w trakcie czatu i wyjaśnię najbardziej interesujące Was sprawy.

Pozdrawiam


--------------------
"z bliska"

GG- 6481247
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
:)
post czw, 15 lut 2007 - 21:02
Post #2


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,115
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



zapis. Brakuje poczatku 5-10% bo okazalo sie ze trzeba kopiowac po kawalku a zawartosc sie przesuwala i stare przepadalo, o czym na poczatku nie wiedzialem :/

niezbyt czytelnie - moze ktos sie pobawi i wyedytuje tongue.gif

QUOTE
DZIUN Czy zostanie udostępniony mieszkańcom wieloletni plan finansowy miasta opracowany przez zewnętrzną firmę np. na stronach internetowych?
Prezydent Miasta Wieloletni plan inwestycyjny jest immanentna czescia kazdorocznego budzetu miasta i elementem strategii rozwoju i jest dostepny na stronach internetowych (BIP).
ADAM Jak wygląda stan finansów miasta Dąbrowa Górnicza??
Prezydent Miasta Nie jest zadowalajacy, a z opracowan ktore sa mi dostepne wynika, ze perspektywy finansowe obarczone sa duzym obciazeniem przez najblizsze lata.
ADAM Proszę o przedstawienie wizji rozwoju i koncepcji rozwoju miasta na lata 2007-2010 szczególnie z uwzględnieniem jego strategicznych obszarów??
Prezydent Miasta Przedstawienie strategii to opracowanie min. kilkudziesieciostronicowe, aktualnie jestesmy w trakcie prowadzenia prac nad strategia do roku 2013...
Prezydent Miasta ... poddamy ja szerokiej konsultacji spolecznej, instytucjonalnej. Mysle ze bedzie to w granicach maja-czerwca. Powolane zostaly juz zespoly do prac nad strategia ogolnego rozwoju miasta.
ADAM T czy wokół pogori 4 będzie kontynułowana dalsza część trasy rowerowej?
Prezydent Miasta Znajdzie sie to w planach rozwojowych naszego miasta jesli chodzi o sprawy zwiazane ze sportem i rekreacja; bedziemy starac sie objac cale miasto siecia sciezek rowerowych, laczac tereny zielone z centrum miasta.
DZIUN Na sesji 31 stycznia tego roku została przyjęta „Ogólna strategia zrównoważonego rozwoju Dąbrowy Górniczej na rok 2007”. Czy powstała na podstawie odpowiedzi na pytania zadawane w ankiecie (na stronach internetowych Urzędu)?
Prezydent Miasta Zostal podjeta, natomiast nie jest w 100% odzwierciedleniem odpowiedzi na pytania mieszkancow, poniewaz ankieta dotyczyla zakresu doskonalenia organizacji pracy samego Urzedu...
Prezydent Miasta ... Prosze zauwazyc, ze jest ona przyjeta tylko na rok, poniewaz trwaja juz prace nad strategia do roku 2013.
GHOST88 czy jest Pan zadowolony ze swoich zastepcow ??
Prezydent Miasta Tak, jestem zadowolony ze swoich zastepcow.
:) Czy miasto zamierza przejąć dworzec pkp ?- z informacji prasowych wynika że PKP chętnie przekazuje miastom dworce (oprócz 73 które są dla nich strategiczne a wśród, których właśnie nie ma dąbrowskiego dworca)
DZIUN Czy podjęte zostały już jakieś decyzje lub działania odnośnie Dworca PKP w centrum?
Prezydent Miasta Dworzec musi byc rozpatrywany lacznie z przebiegiem DTS; chcielibysmy go utrzymac w nalezytym stanie i standarcie godnym miasta, a wymog taki postawi nam wysokiej klasy inwestycja pawilonu uslugowo-handlowego w centrum miasta (Pogoria).
Prezydent Miasta W najblizszym czasie zostana podjete wspolne rozmowy z PKP.
ADAMO Witam Pana Prezydenta-jak Pan sie zapatruje na problemy osób niepełnosprawnych
ZATROSKANY czy w strategii rozwoju miasta uwzglednione zostaną problemy osób niepełnosprawnych mieszkajaących w mieście
Prezydent Miasta Myslimy o szerokim programie pomocy niepelnosprawnym. Za priorytetowa inwestycje stawiamy wybudowanie duzego osrodka rehabilitacyjno-szkoleniowego dla dzieci niedowidzacych i niepelnosprawnych z zapleczem sportowym...
Prezydent Miasta ... gabinetami specjalistycznymi oraz warsztatami terapii zajeciowej w okolicach ul. Sadowej. Wartosc inwestycji to ponad 50 mln zlotych. Szukamy poparcia w regionie i wsrod poslow.
JOANNA A co z osobami niepełnosprawnymi dorosłymi?
Prezydent Miasta Nie ukrywam, ze jest to problem; przedstawimy rozwiazania w opracowanej strategii miasta.
LECH T. Czy będę mógł kiedyś spać przy otwarym oknie w Dąbrowie Górniczej?
Prezydent Miasta Jak sie ociepli wink.gif
WYBORCA Jakiej marki samochodem służbowym Pan jeździ?
Prezydent Miasta Jest to Leganza, ktora w tej chwili sie "rozsypala"; obecnie wynajetym samochodem jest Opel Vectra. Docelowym rozwiazaniem bedzie zakup nowych samochodow, trudno powiedziec jaka to bedzie marka - trudno powiedziec, jakiej marki, poniewaz zostanie przeprowadzone postepowanie przetargowe.
MARIA Dzień dobry Panie Prezydencie ukończyłam informatykę i chciałabym się zorientować ile zarabia informatyk w Pana Urzędzie?
Prezydent Miasta Moim zdaniem malo, jest to kwota rzedu 1200-1500 zl do reki, ale takie sa warunki finansowe w miescie.
SIARA czy i kiedy powstanie komisariat w centrum? czy nie uważa Pan, że zmianie powinny ulec tereny działania obecnych KP tzn. tereny od Łośnia powinny być w terenie działania KP1? chyba bliżej tam niż do Ząbkowic

Prezydent Miasta Kwestie funkcjonowania KP leza w gestii administracji panstwowej. Oczywiscie nasze sugestie moga byc rozwazane. W poniedzialek rozpoczyna funkcjonowanie nowa komisja bezpieczenstwa, ktora zajmie sie tymi tematami.
ŻANETA czy sprawdza Pan kwalifikacje osób piastujących wysokie stołki w urzedzie,czy zajmowane są one przez zasiedzenie?
Prezydent Miasta Rekrutacja odbywa sie w ramach procedury konkursowej, ktora pozwala na zatrudnianie tylko fachowcow; wszyscy pracownicy podlegaja ocenie kwartalnej, pracownicy mianowani - 2 razy w roku. Prosze pamietac o kodeksie pracy.
GHOST czy ma Pan pomysl na zainteresowanie mlodziezy problemami miasta?
Prezydent Miasta Uczestnicze od poczatku w spotkaniach Mlodziezowej Rady Miejskiej; mam nadzieje, ze ci mlodzi ludzie uczestniczac w pracy urzedu zaraza swoich kolegow, kolezanki uczestniczeniem w zyciu spolecznym miasta. Mysle, ze beda to przyszli radni. Jestem aktywny na forum miejskim, dzisiaj jestem z Wami na czacie.
WYBORCA Czy zbliżymy się kiedyś w poziomie pozyskiwania funduszy unijnych do takich miast jak Rybnik bądź Tychy?
Prezydent Miasta Bedzie nam trudno, stracilismy poprzednie lata. Trzeba pamietac, ze aby siegnac po srodki unijne musimy zabezpieczyc wlasne srodki. Zapoznienie mamy jak na wstepie i bardzo trudne do odrobienia.
MAJKAT mam pytanie Panie Prezydencie czy młodzi ludzie maja jakiekolwiek szanse na prace w urzedzie miasta ??
Prezydent Miasta Oczywiscie, w sytuacji kiedy beda pojawialy sie takie mozliwosci beda one dostepne na BIPie. Nabor jest otwarty, ale na dzien dzisiejszy nie dysponujemy wolnymi miejscami etatowymi, ale w ciagu 2 lat sporo osob powinno odejsc na emerytury - stad beda pojawialy sie szanse dla mlodych ludzi.
ARKADIUSZ Dobrywieczór Panie Prezydencie! Czy władze Dąbrowy Górniczej sporządziły bilans strat i korzyści związanych z przystąpieniem do super-miasta? Co Pan osobiście sądzi o proponowanej nazwie SILESIA i całkowite pominiecie Zagłębia w nazewnictwie?

Prezydent Miasta Jest inicjatywa powolania Gminnego Zwiazku Metropolitalnego; nie jest wiec naszym zamiarem tworzenie jednego miasta. Na chwile obecna - w zwiazku funkcjonuje 14 miast na prawach powiatu, statut zostal wyslany do MSWiA. Trzymam sie starej zasady - "Nic o nas bez nas".
GHOST czy w najblizszym czasie planowane sa wieksze inwestycje na terenie miasta
DAMIANO Dobry wieczór. Panie Prezydencie mam pytanie: Czy planuje Pan ściągnąć jakiś wielkich inwestorów na teren naszego miasta?
Prezydent Miasta W centrum miasta rozpoczeto juz prace nad pawilonem uslugowo-handlowym "Pogoria" ktory zmieni wizerunek naszego miasta. Ponadto przystepujemy do specjalnej strefy ekonomicznej, w ktora angazujemy ponad 100h oraz RPO "Gospodarcza Brama Slaska" rowniez z ponad 100h powierzchni; bedzie to wyzwanie dla duzych inwestorow.
MUCHA Proszę powiedzieć coś optymistycznego. Czy coś się uda poprawić w mieście? :)
Prezydent Miasta Jestem urodzonym optymista. To, o czym dzisiaj mowimy i te tematy, ktore poruszamy dobrze rokuja dla przyszlosci naszego miasta.
KLARA jak Pan ocenia nową siedzibę biblioteki?
Prezydent Miasta Nie chcialbym na ten temat mowic za wiele, natomiast Politechnika moglaby funkcjonowac juz 4 lata

MUCHA Pan Zaguła zapowiadał w swoim programie budowę parkingów wielopoziomowych w mieście. Czy UM ma w planach takie przedsięwzięcie?
Prezydent Miasta Do dzisiaj ten temat nie byl jeszcze poruszany, natomiast uwazam, ze centrum miasta odciazy w znacznym stopniu parking na 1200 samochodow (przy pawilonie "Pogoria"), natomiast co do pozostalej czesci miasta musi powstac spojny, jeden program, wydyskutowany z innymi zarzadcami zasobow mieszkaniowych.
WYBORCA Czy planuje Pan założenie własnego bloga w Internecie? To ostatnio popularny pomysł wśród polityków.
Prezydent Miasta Nie wszystko co popularne jest dobre i konstruktywne - nie planuje teraz; pisanie pamietnikow zostawiam na pozniej.
MAJKAT jak czesto bedziemy mieli okazje z Panem rozmawiać na chacie ??
Prezydent Miasta Na pewno co kwartal, a byc moze czesciej - np. w sytuacji tzw. goracych tematow. Najblizszy zapewne moment to bedzie przy okazji dyskusji nad strategia miasta.
GOSIA A z remontem placy pod domem Centrum
Prezydent Miasta Na lato duzo zieleni i kwiatow, na zime otwarte lodowisko.
DąBROWIANKA Dobry Wieczór Panie Prezydencie. Jedyne kino jakie do niedawna funkcjonowało w mieście zostało zamknięte. Nie orientuję się dobrze w tym co miało w tym budynku powstać. Jednak uważam, że zlikwidowanie kina było złym posunięciem. Czy są szanse na powród Kina w Dąbrowie?
Prezydent Miasta Chcemy wykorzystac lepiej PKZ, obecnie sa tzw. ferie z filmem, ponadto w pawilonie "Pogoria" planowane jest multikino.
DAMI7 Ponawiam swoje pytanie o podatki - czy planowany jest wzrost podatków i opłat miejskich?
Prezydent Miasta Budzet i wysokosci podatkow miejscowych zostaly przyjete w grudniu 2006.
MAłY co Pan sądzi o budowie DTŚ Wschód, czy są realne szanse na jej zbudowanie, co miasto robi w tej kwestii
Prezydent Miasta Ta inwestycja NIE JEST inwestycja miejska, wszystko zalezy od kierukow finansowania, jakie przyjmie Rzad; jestesmy na koncu nitki komunikacyjnej, ale na pewno zalezy nam na tym, aby ona powstala.

KAWOSZ prosze wyjasnic dlaczego mamy taka droga wode drozsza niz np. w krakowie
Prezydent Miasta Ceny wody nie odbiegaja w zasadniczy sposob od cen w okolicznych miastach. Cena na rok 2007 jest ustalona, dyskutujemy z PWiK nad wynegocjowaniem przyzwoitych cen na rok 2008.
GHOST czy planowane sa spotkania z mlodzieza w celu zapoznania jej z wizja rozwoju miasta ?
Prezydent Miasta Chce, aby dyskusja nad strategia objela wszystkie grupy mieszkancow, mlodziez zawsze ma swieze spojrzenie na problemy miasta - kazdy bedzie mogl wypowiedziec sie w sprawach strategii (Internet, happeningi, stanowiska konsultacyjne i dyskusje w szkolach).
SIARA jakiś czas temu pojawiły się w mieście głosy o zmiane lokalizacji pogotowia ratunkowego, któremu obecnie bliżej do będzina niż Łośnia czy Błędowa. Czy władze DG planuja coś w tym temacie zrobić?
Prezydent Miasta Od nowego roku obowiazuje nowa ustawa o panstwowym ratownictwie medycznym, w niej znajduja sie zapisy o tworzeniu planu zabezpieczenia na terenie wojewodztwa. Bedziemy zglaszali swoje uwagi. Ratownictwo medyczne finansowane jest z budzetu panstwa, nie jest zadaniem samorzadu.
ARKADIUSZ Dziękuję za stwierdzenie: "nic o nas bez nas", a jednak szeroko lansowana nazwa Silesia i Expo-Silesia w sercu Zagłębia o czymś świadczy. Pożyjemy, zobaczymy.
Prezydent Miasta Ciesze sie, ze podzielasz moje zdanie
MUCHA Krótko: co dalej z aquaparkiem? Jakie ma Pan pomysły na jego przyszłość?
Prezydent Miasta Aquapark musi funkcjonowac, byc moze nalezy zmienic jego strukture wlascicielska, sposob zarzadzania i mam nadzieje, ze to, co bedzie sie dzialo wokol Dabrowy (Targi "Silesia") moze sie mu dobrze przysluzyc.
ROBINSON77 Ponawiam pytanie , czy Pan parezydent i miasto ma zamiar jakoś rozwiązać sprawę ruin na wprost Urzędu Miasta???? ,które straszą i są bardzo niebezpieczne oraz są miejscem schadzek pijaków,ćpunów itd
Prezydent Miasta Chcialbym, ale jest to niestety teren prywatny...
MATIZ Czy miasto ma zamiar coś zrobić aby poprawić warunki sportowe w mieście dla młodzieży? Może warto pójść w kierunku takim jak Będzin i wybudować ze 2 sztuczne boiska? Co ze stadionem lekkoatletycznym, inwestycja ta dojdzie do skutku??

Prezydent Miasta Jak czesc z Was wie, jestem sympatykiem sportu; w planach mam zamiar pojsc w slady Bedzina i stworzyc sztuczne boiska rowniez u nas. Mam takze nadzieje, ze sport wyczynowy (siatkowka, koszykowka) zaczna przyciagac coraz wiecej kibicow na nasza hale sportowa. Stadion lekkoatletyczny przy Damelu, stadion pilkarski przy Konopnickiej - ale dajcie mi troche czasu
MATIZ Jak układa się pańska współpraca z RM. Czy zawirowania związane z utratą mandatów przez niektórych radnych nie mają wpłytu na działanie samej RM?
Prezydent Miasta Nie moge narzekac. Nie jest w mojej gestii decydowanie o wygasnieciu mandatow, pozostawiam to radnym i wojewodzie, ewentualnie sadowi. Dla mnie obecny sklad RM jest zadowalajacy i rokujacy dobra wspolpracy.
DAMI7 Czy będzie powrót do koncepcji budowy hotelu w Parku Hallera? Czy może władze miasta mają inną koncepcję lokalizacji ew. hotelu?
Prezydent Miasta Tak, jest powrot do tej koncepcji - zdecywanie.
MAJKAT czy używa Pan w dalszym ciagu komunikatora gg ?? tak jak to było podczas kampani :)
Prezydent Miasta Niestety, ale nie mam teraz na to czasu.

MATIZ Co z Dniami DG? Czy wie Pan jaką kwotę miasto przeznaczy w tym roku na zorganizowanie tej imprezy? Liczymy wszyscy że będzie to lepsza impreza niż za pańskiego poprzednika. Frekwencja świadczy o tym że jest zapotrzebowanie społeczeństwa na taką imprezę..
Prezydent Miasta Planuje wspolnie z Bedzinem i Sosnowcem Dni Zaglebia - na przelomie maja, czerwca chce zagospodarowac 3 kolejne weekendy; milej zabawy.
KAWOSZ czy nie mozna z dawnej siedziby urzedu przy ul. 3 maja zrobic mieszkan dla oczekujacych na przydzial
Prezydent Miasta Warunki techniczne tych obiektow nie pozwalaja na jakiekolwiek zasiedlenie i remonty. Chce ten teren przeznaczyc na sprzedaz, byc moze pod dobrej klasy hotel.
MATIZ Czy doczekamy się wreszcie iż do UM będą dojeżdzać przynajmniej ze dwa autobusy??
Prezydent Miasta Odleglosc UM od przystankow autobusowych obslugujacych kilkanascie linii to okolo 300 metrow. Mozna zadac pytanie, czy to daleko czy blisko, jednakze trwaja analizy w KZK GOP na temat racjonalnosci funkcjonowania linii w sasiedztwie UM.
KAWOSZ czy moznz odkupic prezydencka leganze
Prezydent Miasta Tak, bedzie ogloszenie o przetargu (mamy 5 zdezelowanych samochodow do sprzedania) - prosze sledzic BIP.
HATOR1 Dobry wieczór p. Prezydencie. Jak Pan ocenia promocje turystyczną miasta - czemu mimo tak wielu atrakcji turystycznych - jestesmy notorycznie pomijani przy opracowywaniu planow turyst. wojewodztwa (np sytuacji z mapa atrakcji turyst woj i szlakiem zabytkow techniki)?
Prezydent Miasta Wlasnie dzisiaj wrocilem ze Zgromadzenia Zwiazku Gmin Jurajskich i tez jestem zdania, ze oferta turystycznia miasta powinna byc bogatsza i nie powinna byc pomijana. To sie zmieni.
MUCHA Przy granicy D.G. w Sosnowcu wkrótce powstanie Centrum Targowe. Czy są pomysły jak D.G. może na tym skorzystać?
Prezydent Miasta Tak. Przykladowo moge powiedziec, ze w ciagu kilku lat w okolicy Targow Kieleckich powstalo okolo 30 hoteli. Jakie to moze dawac szanse dla miasta, kazdy moze sobie odpowiedziec.
LECH T. Sprawa ochrony środowiska. Czy władze mają aktualne raporty o stanie środowiska, bo jak nie będzie poprawy to się wyprowadzam. z D.G.
Prezydent Miasta Wg. raportow sytuacja sie poprawia - mam nadzieje ze Twoje szanse na pozostanie w DG rosna
PIOTR BORDA PPS Witam Panie Prezydencie. Czy miasto planuje w jakiś sposób przeciwstawić się bezrobociu, bo powiedzmy sobie szczerze - aktualne działania sprawdzają się raczej średnio, a spadek stopy bezrobocia po części jest spowodowany migracją mieszkańców niż znalezieniem pracy.

Prezydent Miasta Co Pan rozumie przez aktualne dzialania? Ja dzialam od 2,5 miesiaca, wiec trudno mowic o efektach. Licze na poprawe koniunktury miasta, inwestycje typu "Pogoria", "Pronox", Targi Silesia - to mamy dzis, a to tylko poczatek.
JOANNA Pewna gazeta opisuje o dośc drogich szkoleniach radnych- czy taki rozgłos jest nam potrzebny?
Prezydent Miasta Przeszlo, minelo, kazdy niech wyciagnie wnioski. Szkolenia sa ogolnie przyjetym standardem podnoszenia wiedzy i konsolidacji srodowiska.
GOSIA Czy opel vectra pożyczona jest od policji
Prezydent Miasta Nie, videoradaru tez nie posiada
DAMIANO Jak Pan ocenia sznase powstania Eurocampingu w dzielnicy Błędów? Czy będzie Pan też popierał koncepcje poprzedników stworzenia z terenów zielonych bazy wypoczynkowo-turystycznej?
Prezydent Miasta Szanse oceniam wysoko, mamy juz na to srodki, bedzie 8 domkow 4-osobowych z wezlem sanitarnym i kuchnia, 3 domki beda przystosowane dla osob niepelnosprawnych, bedzie pole namiotowe z mozliwoscia podlaczenia przyczepy campingowej; bedzie infrastruktura sportowa.
JANUSZ panie prezydencie wybiera pan te pytania cz co
Prezydent Miasta Jak widzisz nie.
GOSIA Dlaczego Pan Prezydent uciekł z wielkiej polityki do zaściankowego miasta
Prezydent Miasta Bo to ciekawe wyzwania dla niezasciankowego miasta i oderwanie sie od polityki, ktorej wszyscy macie na codzien dosc.
DAMIANO Jak ocenia Pan sytuacje Lipówki II pod względem finansowym i gospodarczym?
Prezydent Miasta Wymaga to bardzo szczegolowej analizy; jestem w trakcie przeorganizowania funkcjonowania tego zakladu - tyle moge powiedziec na dzisiaj.
JOANNA Co to za inwestycja "Pronox"?
Prezydent Miasta Jest to duza inwestycja przy Hucie Katowice - skladanie sprzetu elektronicznego z szansa na liczne, nowe miejsca pracy.

SMOKU Czy planowane są w tym roku podwyżki płac dla pracowników administracji i obsługi szkół
Prezydent Miasta Bedzie to zalezalo od sytuacji finansowej miasta, czat internetowy nie jest dobrym miejscem do negocjonowania warunkow placowych.
GOSIA A co z ulicą 3 Maja strach chodzić z dzieckiem
Prezydent Miasta Zwroce na to uwage.
HATOR BLEEE Ma Pan Prezydent jakies konecpcje wspólnych projektów z sąsiednimi miastami?
Prezydent Miasta Przykladem jest Regionalny Program Operacyjny w ktorym uczestniczy Jaworzno, Bedzin, Dabrowa, Sosnowiec - Gospodarcza Brama Slaska. Najlepszym przykladem moze okazac sie GZM.
JANUSZ panie prezydencie mamy z DG paru posłów czy myśli pan że mogą nam pomóc i czy podejmie pan współprace z nimi

Prezydent Miasta Tak, juz podjalem. Na poczatku tego roku spotkalem sie z poslami, przedstawilem im problemy miasta, zaprosilem do wspolpracy; szczegolnie licze na wsparcie przy pozyskaniu srodkow na wybudowanie duzego, regionalnego osrodka dla osob niepelnosprawnych.
MAJKAT dziekuje że jest Pan z nami w zasciankowym miescie !!! bo warszawa to wioska
MAłY a co z inwestycjami wokół Pogorii IV, przecież to jest ogromny potencjał
Prezydent Miasta Prosze pamietac, ze PIV jest zbiornikiem retencyjnym i wszelkie dzialania wokol niej determinowane sa ograniczeniami w zakresie wykorzystania go do rekreacji. Nie wykluczam natomiast wypracowania planu zagospodarowania calosci zlewisk Pogorii.
admin Zgodnie z planem za 5 minut koniec czatu

:) Kiedy zostanie posparztana fontanna kolo bobra? wink.gif Tak samo ul. 3maja i przejscie podziemne?
Prezydent Miasta Mysle, ze trzeba zarzadzic ogolne, wiosenne sprzatanie.
MAJKAT ostatnio widziałem PAna spacerującego w pobliżu pogori 4 widział Pan to smietnisko ?? ludzie myja tam auta i przyworzą smieci ?? może jakis rowerowy patrol straży miejskiej
Prezydent Miasta Niewykluczam, jest to dobry pomysl.
HATOR BLEEE Kiedy przesiadka na darmowy software dla całego UM w ramach obniżki kosztów funkcjonowania ? - przypominam iż w czacie przed wyborczym obiecał Pan zająć się tą sprawą w przypadku ewentualnego wygranej.
Prezydent Miasta Chcemy wprowadzic na razie Skype, co do dalszych dzialan - pomysle.
BASIA Dobry Wieczór Panie Prezydencie! Ciekawe czy odpowiada Pan na wszystkie zadane pytania? Jeśli nie - to mam nadzieję, że je Pan wszystkie czyta. Jeśli chodzi o cene wody, to ktoś Pana wprowadza w błąd. Jest najdroższa w Polsce. Wiem, bo podlewam konewką.

Prezydent Miasta Tak, na wszystkie na ktore zdaze, wiele pytan sie powtarza. Wszystkie pytania sa archiwizowane i wkrotce znajdziecie na nie odpowiedzi.
MAłY co z remontem ul Piłsudskiego? Czy zamiast świateł na Granicznej (dla wygody urzędników) nie lepiej remontować dróg?

Prezydent Miasta Stan techniczny drog i sygnalizacje swietlne bezposrednio wplywaja na bezpieczenstwo ruchu ulicznego. Nalezy tu zachowac zasade zrownowazonego rozwoju.

Prezydent Miasta Dziekuje wszystkim za uczestnictwo w czacie, do zobaczenia przy nastepnej okazji. Nie ukrywam, ze musialem sie zdrowo gimnastykowac, zeby odpowiedziec na jak najwieksza liczbe pytan. Raz jeszcze dziekuje i pozdrawiam serdecznie, Zbigniew Podraza.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posty w temacie
Zbigniew Podraza   Czat z prezydentem 15.02.07 g.19.00   wto, 13 lut 2007 - 15:21
Arbas   Szanowny Panie Prezydencie! Dziekuję w imieniu...   wto, 13 lut 2007 - 15:54
Arbas   Czy rzecznik prasowy /rzecznicy/ forum mieszkańców...   śro, 14 lut 2007 - 11:33
Hator   pytania kazdy sam mysle - byle by byly madre - jak...   śro, 14 lut 2007 - 15:01
Hator   mam wiele interesujacych (wg mnie) pyt do prezyden...   śro, 14 lut 2007 - 22:05
Arbas   Więcej optymizmu Hator! Myślisz, że wszystko z...   czw, 15 lut 2007 - 10:09
Hator   widzieliscie jakie bedziewie ten czat? lekko zamul...   czw, 15 lut 2007 - 12:01
Kwasny   No faktycznie troche nie tego :/   czw, 15 lut 2007 - 13:59
:)   w DZ tez jest info QUOTE Czat z prezydentem miast...   czw, 15 lut 2007 - 18:35
:)   czat nie dziala pod Opera   czw, 15 lut 2007 - 19:02
Bartek   Pod Firefoxem tez nie dziala, a jak zadziala to si...   czw, 15 lut 2007 - 19:03
Kwasny   Ten chat to naprawde jedna wielka farsa. Wszedlem ...   czw, 15 lut 2007 - 19:06
:)   no listy uzytkownikow to nie ma nawet pod IE ale t...   czw, 15 lut 2007 - 19:09
mucha   Ja mam IE i nic nie widzę. Ani użytkowni...   czw, 15 lut 2007 - 19:16
:)   ludzie zadaja zbyt ogolne pytania i nic sie nie do...   czw, 15 lut 2007 - 19:21
kwintosz   No tak ja też zadaje pytania a żadne nie przeszło....   czw, 15 lut 2007 - 19:26
mucha   Co za kretyńskie pytania przepuszcza moderato...   czw, 15 lut 2007 - 19:31
:)   poczatek zapisu czatu u mnie przepadl bo zastapile...   czw, 15 lut 2007 - 19:37
kwintosz   Twoje pytanie :) pojawiło się normalnie, bynajmnie...   czw, 15 lut 2007 - 19:44
Bartek   Hehe niezla cenzura na tym chacie Zreszta jest t...   czw, 15 lut 2007 - 20:04
Hator   paranoja ten czat - wiedzialem ze bedzie chala - a...   czw, 15 lut 2007 - 20:10
:)   jestem dyskryminowany juz kilka moich konkretnyc...   czw, 15 lut 2007 - 20:12
mucha   Ucieszyło mnie to, co Prez. powiedział o sporcie -...   czw, 15 lut 2007 - 20:14
Zibar   QUOTE(mucha @ Feb 15 2007, 08:14 PM) Ucie...   pią, 16 lut 2007 - 10:04
kwintosz   Te pytania od "Matiz" to moje, zalogowa...   czw, 15 lut 2007 - 20:18
Bartek   QUOTEJANUSZ panie prezydencie wybiera pan te pyt...   czw, 15 lut 2007 - 20:18
mały   JANUSZ: panie prezydencie wybiera pan te pytania...   czw, 15 lut 2007 - 20:20
mucha   O, jaki ciekawy nick widzę na czacie: HATOR BLEEE ...   czw, 15 lut 2007 - 20:24
:)   QUOTE(mucha @ Feb 15 2007, 08:24 PM) Zada...   czw, 15 lut 2007 - 20:26
mały   QUOTE(:) @ Feb 15 2007, 08:26 PM)...   czw, 15 lut 2007 - 20:32
:)   QUOTE(mały @ Feb 15 2007, 08:32 PM) Stras...   czw, 15 lut 2007 - 20:35
Dami7   QUOTE(:) @ Feb 15 2007, 08:26 PM)...   czw, 15 lut 2007 - 20:35
pulsatilla1214   ....ale zapewne Prezydent uważa, że w ten sposób w...   czw, 15 lut 2007 - 20:24
Hator   juz mialem 10 nickow na tym czacie - chcialem cos ...   czw, 15 lut 2007 - 20:26
kwintosz   Właśnie chyba nikt nie zna frekwencji a szkoda.. C...   czw, 15 lut 2007 - 20:36
Hator   tragedia ... organizacja, technika, dobor pytan do...   czw, 15 lut 2007 - 20:36
Dziun   Generalnie nie jestem zbyt usatysfakcjonowana tym ...   czw, 15 lut 2007 - 20:37
mucha   Też pytałem o remont Piłsudskiego. Widocznie obejd...   czw, 15 lut 2007 - 20:38
siara   CENZURA WRACA!!!!!!!...   czw, 15 lut 2007 - 20:57
mucha   QUOTE(siara @ Feb 15 2007, 08:57 PM) CENZ...   czw, 15 lut 2007 - 21:35
:)   zapis. Brakuje poczatku 5-10% bo okazalo sie ze tr...   czw, 15 lut 2007 - 21:02
Arbas   Czy ktoś wie, kto pomagał prezydentowi selekcjonow...   czw, 15 lut 2007 - 21:09
Hator   LECH T. Czy będę mógł kiedyś spać przy otwarym okn...   czw, 15 lut 2007 - 21:55
kwintosz   QUOTELECH T. Czy będę mógł kiedy...   czw, 15 lut 2007 - 22:13
Bartek   QUOTE(kwintosz @ Feb 15 2007, 10:13 PM) A...   czw, 15 lut 2007 - 23:46
Hator   sa 2 mozliwosci: 1 chyba Z. Podraza zle zrozumial ...   czw, 15 lut 2007 - 22:21
Machiavelli   Niestety nie mogłem wziąść udziału w czacie, nad c...   pią, 16 lut 2007 - 00:38
pozdrawiam   Ja niestety nie miałem możliwości uczestniczenia w...   pią, 16 lut 2007 - 02:42
Hator   zibar - doklej odpowiednio sformulowane pytanie do...   pią, 16 lut 2007 - 10:27
Hator   z D-G.pl QUOTECzat z prezydentem [2007-02-16 12:29...   pią, 16 lut 2007 - 23:45
Krawiec   Niestety moje pytanie o finansowanie DTŚ, które za...   pon, 19 lut 2007 - 16:57
:)   pelny zapis (w tamtym brakowalo 6 pierwszych pytan...   pon, 19 lut 2007 - 19:00
:)   QUOTE Władza rozmawia na czacie dziś Zbigniew Po...   pią, 02 mar 2007 - 13:41


Reply to this topicStart new topic
10 Użytkowników czyta ten temat (10 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wtorek, 14 maja 2024 - 08:04
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza