IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

21 Stron V  « < 12 13 14 15 16 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Puby & Restauracje, Opinie...
Rokko31
post nie, 18 maj 2014 - 21:33
Post #261

UZYTKOWNIK

Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 337

Szczerze mówiąc nie dziwię się tym ludziom, którzy tam mieszkają, to jest koszmar jak w dzień w dzień całą noc praktycznie ma się koło okien takie hałasy, jeszcze jak się nie ma dzieci to pół biedy ale idzie zwariować w takim permanentnym hałasie. Z kolei fajnie czasem wypić piwko w ogródku a w tym roku mundial na dodatek i mecze nawet o 24 smile2.gif

Ten post edytował Rokko31 nie, 18 maj 2014 - 21:34
Go to the top of the page

+Quote Post
Master
post pon, 19 maj 2014 - 09:32
Post #262

FdZD

Grupa: ADMINISTRATOR
Nr użytkownika: 5

Ogródki zawsze były czynne od maja do wrzesnia wiec to ok 5 miesiecy. W tygodniu nigdy nie było oblezenia a tymbardziej w poznych godzinach (21-23). Pozostaja tylko weekendy (piatek-niedziela). Odlicz sobie teraz weekendy w które jest chłodno i pada deszcz. W ogródkach ostatnie piwo sprzedawano do 23ciej. Wiec o 24 było juz wszystko zamykane. Nie byłem stalym bywalcem, ale kazdego roku te kilka razy tam bywałem. Mieszkam blisko wiec wiem jak to wygląda.

Chciałbym aby one były dalej !!!

+Quote Post
danielmdc
post pon, 19 maj 2014 - 17:55
Post #263

UZYTKOWNIK

Nr użytkownika: 5,133

Przecież te ogródki to był klasyk !!! Jedyne miejsce w centrum gdzie dało się spędzić upalne wieczory w weekendy. Zamiast budować kolejny niepotrzebny supermarket w parku koło Pogorii można było te tereny przeznaczyć właśnie na parasolki i byłoby po problemie a teraz to będzie już całkiem jak za komuny. Godzina 20 i pustki na mieście.

+Quote Post
vacu
post pon, 19 maj 2014 - 21:14
Post #264

Smokin' nigga

Nr użytkownika: 85
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen

CYTAT(Master @ pon, 19 maj 2014 - 09:32) *
Ogródki zawsze były czynne od maja do wrzesnia wiec to ok 5 miesiecy. W tygodniu nigdy nie było oblezenia a tymbardziej w poznych godzinach (21-23). Pozostaja tylko weekendy (piatek-niedziela). Odlicz sobie teraz weekendy w które jest chłodno i pada deszcz. W ogródkach ostatnie piwo sprzedawano do 23ciej. Wiec o 24 było juz wszystko zamykane. Nie byłem stalym bywalcem, ale kazdego roku te kilka razy tam bywałem. Mieszkam blisko wiec wiem jak to wygląda.

Chciałbym aby one były dalej !!!

Dokładnie, pare razy udało mi się zasiedzieć do 23 to już raczej pustawo tam było, w samych ogródkach. Oczywiście jak ktoś się chce napić to zwinięcie ogródków mu nie przeszkodzi więc mieszkańcy nie bardzo coś zyskają. Mieszkanie w centrum ma niestety swoje uroki, dlatego też ludzie na starość czasami przenoszą się na wieś a nie odwrotnie. Z jednej strony smutne, że centra się wyludniają na rzecz centrów handlowych z drugiej narzekają na jedyne co ludzi do centrów jeszcze ściąga, szkoda gadać... A potem przy odsprzedaży krzyczą, że drogo bo przecież centrum, no tak, pozamykajmy wszystko to centrum będzie tylko z nazwy. Pojawią się głosy, że przecież napić się w okolicy jest gdzie, tylko nie o to chodzi, wymarłe o 20 miasto sprawia przygnębiające wrażenie, do tej pory przynajmniej wokół tych ogródków kręcili się ludzi.

Aczkolwiek ta kawa i herbata to mnie rozłożyła na podłodze, nawet nie wiedziałem, że tam sprzedawali tongue.gif

+Quote Post
xMarcinx
post pon, 19 maj 2014 - 23:02
Post #265

UZYTKOWNIK

Nr użytkownika: 2,576

Geriatrii bije na głowę. Pijaństwa nie znoszę, ale gdzie do licha mają ludzie się spotykać i gdzie ma tętnić miasto życiem jak nie w centrum?! Na dobrą sprawę tych lokali powinno być więcej i całość jakoś spójnie współgrać od strony wizualnej.

+Quote Post
Grzegorz-dg
post czw, 22 maj 2014 - 11:56
Post #266

UZYTKOWNIK

Nr użytkownika: 5,028

Temat jest żywo komentowany już 114 wpisów na nasze miasto ,powinny strony konfliktu się spotkać i porozmawiać jak rozwiązać problem ,dodatkowo jeżeli będą ogródki to właściciele powinni bardziej zadbać o estetykę tych parasoli.

+Quote Post
Bathurst
post czw, 22 maj 2014 - 14:21
Post #267

UZYTKOWNIK

Nr użytkownika: 80

CYTAT(xMarcinx @ pon, 19 maj 2014 - 23:02) *
Geriatrii bije na głowę. Pijaństwa nie znoszę, ale gdzie do licha mają ludzie się spotykać i gdzie ma tętnić miasto życiem jak nie w centrum?! Na dobrą sprawę tych lokali powinno być więcej i całość jakoś spójnie współgrać od strony wizualnej.

No niby masz rację z tym centrum miasta, ale jeżeli już to powinno się stworzyć taką specjalną strefę, coś na kształt Mariackiej w Katowicach czy ul. Stodolni w Ostrawie i przesiedlić z tamtąd ludzi. Ja się szczerze mówiąc tym ludziom nie dziwię i nie wierzę że nie jest to uciążliwe. Trudno też oczekiwać od 75-latków żeby się przeprowadzili gdzie indziej bo to jest centrum i musi być głośno. Zresztą nie sądzę, żeby tylko starsi ludzie protestowali. Nasze Centrum nie różni się specjalnie od innych miejskich dzielnic swoją drogą. Nie zmienia tego obecność PKZ-tu czy trochę większych niż gdzie indziej wiat przystankowych. Tak na dobrą sprawę to zaryzykuje stwierdzenie, że u nas nie ma prawdziwego centrum miasta. A jeśli jest to co, zniknięcie kilku knajp spowoduje, że przestanie istnieć? To słabe w takim razie coś to Centrum wink.gif

--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com

+Quote Post
xMarcinx
post czw, 22 maj 2014 - 17:54
Post #268

UZYTKOWNIK

Nr użytkownika: 2,576

Władze DG od kilku(nastu) lat starają się zrobić w centrum centrum. Plac przed PKZ jest odpowiednikiem placów targowych w miastach z dłuższą historią. Te place targowe z biegiem czasu przekształciły się i mamy choćby sukiennice, czy inne place zamkowe w Warszawie, które tętnią życiem. W DG przebiega to trochę na siłę i wiadomo, że będą nie zadowoleni, ale centrum przed wszystkim ma służyć WSZYSTKIM mieszkańcom, ma ich integrować. Owszem geriatria tam zamieszkująca jest w.. zwłaszcza, że starych drzew się nie przesadza, ale cóż począć. Jak sa budowane autostrady to tez masa ludzi, musi pożegnać się ze swoimi domami.
Jak miasto chce rozwiązać problem towarzystwa to tak naprawdę wystarczy posiadać tam jeden lokal i na preferencyjnych warunkach wynająć jakiej "restauracji" coś ala chłopskie jadło i temu lokalowi dać licencje na sprzedaż alkoholu i pozwolić korzystać z placu przed PKZ. Nie wierze, by Panowie meliniarze czy niewyżyta młodzież wybierała tego typu miejsca, czy by ktoś zachowywał się w tego typu miejscu w sposób budzący zastrzeżenia. No nie ma opcji. Geriatra powinna być zadowolona i mieszkańcy, zwłaszcza, że już musieli się pożegnać z deptakiem na 3 maja. Żadna mi to filozofia powiązać odpowiedni repertuar kulturalny z cenami, by ściągać w takie miejsce ludzi których tam chętnie będziemy widzieć.

Ten post edytował xMarcinx czw, 22 maj 2014 - 17:55

+Quote Post
Master
post pią, 23 maj 2014 - 00:47
Post #269

FdZD

Grupa: ADMINISTRATOR
Nr użytkownika: 5

śmiem twierdzić , że na parasolach przesiadują przeważnie młodzi ludzie dobrze zarabiający z wykształceniem powyżej przeciętnej.

Nie wydaje mi się że miasto chce zrobić centrum w centrum. UM, Sad i Prokuratura na peryferiach, Skarbowy na Alejach, Urząd pracy w Będzinie, MOPS w Gołonogu jak rownież MZBM i MZUM.

Na barze Planeta jest baner - Sprzedam lub Wynajmę ......

+Quote Post
kamillll
post pią, 23 maj 2014 - 08:40
Post #270

UZYTKOWNIK

Nr użytkownika: 1,319

No...to niech się dziadki leśne cieszą że dobijają to martwe miasto...ich wnuki będą mogły co najwyżej na ławce posiedzieć...kpina jakaś...

+Quote Post
savalas
post pią, 23 maj 2014 - 15:58
Post #271

UZYTKOWNIK

Nr użytkownika: 612

najlepiej centrum miasta ogrodzić taśmą policyjną i zamknąć dla ruchu pieszego ! Jak ktoś oczekuje mieszkając w centrum miasta ciszy i spokoju, to jest po prostu głupcem i nie należy takiej osoby brać na poważnie. W naszym kochanym mieście oznak życia jest tak mało, że zabijanie jednej z ostatnich powinno być karane ciężkim więzieniem. Komunikacji z innymi miastami ościennymi ( nie mówiąc o miejscowościach turystycznych - praktycznie brak ), restauracje gdzie można zjeść dobrze i nie przepłacić brak, PKZ i jego kuriozalny remont nadaje się na program UWAGA, klubów z prawdziwego zdarzenia, gdzie można by pójść nie obawiając się o swoje zdrowie, czy też na niezły koncert brak, dni miasta i inne plenerowe imprezy przypominają jakieś wiejskie spędy, gdzie nikt nie dba o jakość muzyki, jakość obsługi, jakość gastronomii, a teraz jeszcze chce się wyeliminować ostatnie miejsce na centrum gdzie można sobie siąść popatrzeć na swoje miasto i napić herbaty, piwa, czy soku. Dramat, w tym mieście przestaje się mieć ochotę do pracy, życia, czegokolwiek i coraz częściej zastanawiam się jak tu stąd uciec. Nie dość, że takie protesty zabijają to miasto, to jeszcze kuriozalne czynsze, gdzie coraz więcej małych sklepów, czy pubów nie może funkcjonować, bo muszę dawać tak chore ceny, że nikt nie chce do nich przychodzić. Dlaczego ulica 3-maja nie jest ulicą, pubów i restauracji, tylko jakiś złodziejskich banków ? Tam czynsze zarówno dla lokali jak i dla mieszkańców powinny być niskie, tak aby te pierwsze mogły na siebie zarabiać, ulica tętniła życiem, a mieszkańcy mieli coś z tego, że po 22 ktoś pod ich oknami krzyknie bądź sie zaśmieje.

+Quote Post
danielmdc
post pią, 23 maj 2014 - 17:21
Post #272

UZYTKOWNIK

Dąbrowa to taki odpowiednik Zurichu laugh.gif Główna ulica i same banki. Tylko takie instytucje stać na tak wygórowane czynsze nikt normalny nie będzie płacił takich haraczy. Cały plac przed PeKaZetem powinien być zapełniony parasolkami żeby to smutne jak pizda miejsce tętniło życiem. No ale ważniejsze są stare dewoty i czerwoni koledzy pamiętający jak to było fajnie jak przejechał tramwaj dwa razy na dzień i jedyny "hałas" był na pochodach pierwszo majowych.

+Quote Post
Mały77
post pią, 23 maj 2014 - 20:02
Post #273

UZYTKOWNIK

Nr użytkownika: 3,566

Panowie - a co za problem kupić ze 20 kamienic w samym centrum miasta i wynajmować po 1 PLN za m2 wybranym przedsiębiorcom ... jest śmieszne to co piszecie o cenach wynajmu - ceny te ustala rynek i gdyby było za drogo to by stały puste ...
Również denerwują mnie takie protesty i to w centrum miasta!!!

+Quote Post
danielmdc
post pią, 23 maj 2014 - 20:47
Post #274

UZYTKOWNIK

W większości miast centra i rynki są oblegane przez puby, kawiarnie, restauracje i instytucje kulturalne. Dziwny ten nasz Dąbrowski wolny rynek co nie laugh.gif
edyta: Ciekawe dlaczego nie przedłużono koncesji Planecie na sprzedaż alkoholu ?

Ten post edytował danielmdc pią, 23 maj 2014 - 21:02

+Quote Post
savalas
post pią, 23 maj 2014 - 20:50
Post #275

UZYTKOWNIK

Nr użytkownika: 612

CYTAT(Mały77 @ pią, 23 maj 2014 - 17:02) *
Panowie - a co za problem kupić ze 20 kamienic w samym centrum miasta i wynajmować po 1 PLN za m2 wybranym przedsiębiorcom ... jest śmieszne to co piszecie o cenach wynajmu - ceny te ustala rynek i gdyby było za drogo to by stały puste ...

no i właśnie stoją, zamyka się coraz więcej knajp i sklepów w DG, a powstające straszydła typu Galeria Reden, czy te koło PKO na Manhattanie będą podobnie jak Pogoria świeciły pustkami. W mieście gdzie średnia płaca to 1200 zł, nie może być takich czynszy, bo to i podejście takich inteligentów jak Ty zabija takie miasta jak DG

+Quote Post
vacu
post pią, 23 maj 2014 - 21:47
Post #276

Smokin' nigga

Nr użytkownika: 85
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen

CYTAT(savalas @ pią, 23 maj 2014 - 20:50) *
CYTAT(Mały77 @ pią, 23 maj 2014 - 17:02) *

no i właśnie stoją, zamyka się coraz więcej knajp i sklepów w DG, a powstające straszydła typu Galeria Reden, czy te koło PKO na Manhattanie będą podobnie jak Pogoria świeciły pustkami. W mieście gdzie średnia płaca to 1200 zł, nie może być takich czynszy, bo to i podejście takich inteligentów jak Ty zabija takie miasta jak DG

O ile martwi mnie, że to miasto jest tak smutne o tyle takie gadanie to raczej jakiś socjalistyczny bełkot, wybacz. Oczekujesz, że właściciele zrezygnują z kasy w imie tego abyśmy mogli mieć fajne miasto? A może państwo powinno wywłaszczyć pazernych właścicieli? No niestety banki płacą najwięcej i każdy właściciel na to pójdzie. Nie wiem na ile to legalne ale chyba jedyne co mogłoby zrobić miasto to dać preferencyjne stawki podatku od nieruchomości dla określonych typów działalności, tak aby zrekompensować ew. niższy czynsz, ew. jakoś regulować wynajem nieruchomości miejskich (ale ile ich jest w kluczowych miejscach?). Najlepsze co miasto może zrobić to nie przeszkadzać np. odbierając (czy nie przedłużając) koncesji. Reszta należy do nas niestety, będziemy gościć częściej w lokalach to i właścicieli będzie stać na czynsze.

+Quote Post
danielmdc
post pią, 23 maj 2014 - 22:12
Post #277

UZYTKOWNIK

Czyli co, na starówce w Warszawie na rynkach w Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Poznaniu i teraz zejdźmy półkę niżej Zamościu, Nowym Sączu, Bielsku Białej, Żywcu nie ma pazernych właścicieli którzy kosiliby hajs od restauratorów i gastronomów ? Tam jakoś banki się nie pchają w centra i rynki. Wiem, wiem zaraz pójdzie riposta że my nie jesteśmy turystycznym miastem ale chyba takim zamierzamy być wg. propagandy prezydenta i jego przydupasów co nie ?

+Quote Post
Leszek
post pią, 23 maj 2014 - 22:42
Post #278

UZYTKOWNIK

Nr użytkownika: 197
GG: 2519362 status gadu-gadu

Nie wiem, jak Nowy Sącz - ale Zamość, Bielsko-Biała, Żywiec to jednakowoż nie ta sama półka co Dąbrowa Górnicza...

--------------------

+Quote Post
danielmdc
post pią, 23 maj 2014 - 22:45
Post #279

UZYTKOWNIK

To jakie miasta są naszą półką ? Nie ma chyba w Polsce miasta w którym na najważniejszej ulicy większość lokali to banki i instytucje finansowe.

Ten post edytował danielmdc pią, 23 maj 2014 - 22:50

+Quote Post
LukB
post pią, 23 maj 2014 - 22:56
Post #280

UZYTKOWNIK

Nr użytkownika: 3,455

Moi Drodzy, dlaczego wydaje wam się że władze miejskie mają jakąkolwiek wolę (interes) żeby parasolki w "centrum" były kultywowane, nie mówiąc już o rozbudowie tego procederu przed PKZ. Od dłuższego czasu miasto wyraźnie przesuwa swoje zainteresowanie w dwie strefy:
- bardzo nieforemny trójkąt: Hala, Centrum Formy, Nemo
- razem wzięte projekty na Pogoriach.

Tym sposobem poprotestujemy sobie na forum a lokatorzy kilku mieszkań rozmieszczonych na dwóch piętrach ukręcą jakikolwiek ruch na placu przed PKZ. Zostaniemy z Fontanną, Bobrem i infrastrukturą KZK GOP. Mieszkam w znacznej odległości od "Centrum" i mam knajpę pod oknami. W lato jest przegwizdane, kółka dyskusyjne przez całą noc i mimo tego że nie mam przywileju mieszkania w "Centrum" jakoś funkcjonuję. W miejsce zlikwidowanych ogródków miasto powinno wystawić ławki czynne "24h na dobę" bez żadnego nadzoru (który w "Centrum" istnieje w postaci monitoringu). Każdemu polecam pobudkę w niedzielę o 6 rano bo panowie kolekcjonerzy metalu postanowili rozpocząć konsumpcję.

Ten post edytował LukB pią, 23 maj 2014 - 23:51

+Quote Post

21 Stron V  « < 12 13 14 15 16 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wtorek, 19 marzec 2019 - 08:36
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza