IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

8 Stron V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Stacje benzynowe
Lui
post śro, 28 sty 2009 - 20:23
Post #61


Klub.Kibica #020
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 779
Dołączył: czw, 27 gru 07
Skąd: Dąbrowa Górnicza Manhattan :)
Nr użytkownika: 995
Płeć: Mężczyzna
GG: 5955911 status gadu-gadu



Najbliższa jeśli dobrze kojarze jest przed M1 wink.gif


--------------------
"Płacz na treningu, śmiej się podczas meczu"

Galeria MKS Dąbrowa Górnicza




14679[33]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post śro, 28 sty 2009 - 22:43
Post #62


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



Tylko i wyłącznie BP.
Wole dołożyć te kilka złotych na jednym baku a mieć pewność że dojadę a nie że samochód stanie mi na drodze.

Co do wynalazków typu Auchan itp. jakoś nie mam zaufania.
Ropa jako surowiec, benzyna jako produkt swoją cenę musi mieć - niestety. Różnice w dziesiątkach groszy są widoczne. Zejście poniżej pewnej granicy oznacza albo wałki albo głupotę prowadzącego stacje, w którą zazwyczaj wątpię.


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sarsolot
post czw, 29 sty 2009 - 00:35
Post #63


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 282
Dołączył: pon, 28 sty 08
Skąd: 42-530
Nr użytkownika: 1,063
Płeć: Mężczyzna
GG: 4757707 status gadu-gadu



CYTAT(kwintosz @ śro, 28 sty 2009 - 22:43) *
Tylko i wyłącznie BP.
Wole dołożyć te kilka złotych na jednym baku a mieć pewność że dojadę a nie że samochód stanie mi na drodze.

A czemu nie Statoil - ktory tez jest chyba dobrą marką - skoto tanszy ? Po nim tez nigdy mi auto nie stanęło na drodze, czego nie moge powiedzieć o małych prywatnych stacyjkach. O Auchanie sie nie wypowiadam, bo nie tankuje, wiec nie wiem.

A paliwo i tak wszyscy biora od Orlenu, z tego co wiem ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post czw, 29 sty 2009 - 18:26
Post #64


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



CYTAT(kwintosz @ śro, 28 sty 2009 - 22:43) *
Tylko i wyłącznie BP.
Wole dołożyć te kilka złotych na jednym baku a mieć pewność że dojadę a nie że samochód stanie mi na drodze.

Znam przypadek (pewny w 100%), że na BP w K-cach (okolice CH 3 Stawy) do samochodu z 50l zbiornikiem paliwa weszło 55 litrów a nie był wyjeżdżony do "0". Nigdy więcej takiego wyniku nie udało się powtórzyć mimo "osuszania" baku prawie całkowitego (max. 51-52l), BP (centrala) stwierdziło, że reklamacja jest bezzasadna, bo nikt inny tego dnia podobnego problemu z tym dystrybutorem nie zgłosił biggrin.gif

Także reguły nie ma niestety i w tej branży sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mgmisiek
post czw, 29 sty 2009 - 18:43
Post #65


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 299
Dołączył: pon, 26 maj 08
Nr użytkownika: 1,306
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(kwintosz @ czw, 29 sty 2009 - 00:43) *
Tylko i wyłącznie BP.
Wole dołożyć te kilka złotych na jednym baku a mieć pewność że dojadę a nie że samochód stanie mi na drodze.

Co do wynalazków typu Auchan itp. jakoś nie mam zaufania.
Ropa jako surowiec, benzyna jako produkt swoją cenę musi mieć - niestety. Różnice w dziesiątkach groszy są widoczne. Zejście poniżej pewnej granicy oznacza albo wałki albo głupotę prowadzącego stacje, w którą zazwyczaj wątpię.


Tankuje na BP służbowo, a prywatnie od dwóch lat na Auchanie i nie miałem nigdy problemów. Wałki to robią na normalnych stacjach, że taka cene wysoką utrzymują. Markety mogą sobie pozwolić na obniżenie ceny bo i tak odbiją sobie na zakupach, które zrobisz tam przy okazji
Go to the top of the page
 
+Quote Post
misiek_staszic
post pon, 02 lut 2009 - 01:41
Post #66


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 15
Dołączył: wto, 12 cze 07
Nr użytkownika: 731
Płeć: Mężczyzna
GG: 2530795 status gadu-gadu
Skype: misiek_staszic status skype



Wszędzie syf taki sam. Najlepsze jest to że w opale jest mniej wody niż w ON wink.gif No i ta cena. Tak więc najlepiej tankować w garażu, a nie na żadnej stacji. Po naszej mieścinie można sobie pykać wink.gif Szkoda tylko że nie można tego wlać do turbinek, common rail i innych syfiastych wynalazków. Stare silniki górą.

Apropos opału to na niektórych stacjach paliw odbarwiony opał był sprzedawany jako normalny napęd. U nas w mieścinie, w strzemieszycach mieściła się kiedyś nielegalna odbarwiarnia nawet -> http://www.mf.gov.pl/dokument.php?const=2&...3&PortalMF=

Także nigdy nie wiesz co tankujesz smile2.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
crabro
post czw, 11 lut 2010 - 08:18
Post #67


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 18
Dołączył: pon, 09 cze 08
Nr użytkownika: 1,333
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Ajax @ śro, 28 sty 2009 - 12:40) *
a tankował ktos LPG na Auchanie? ciekawi mnie mnie sprawda co do jakości tankowanego tam gazu


Tankuje czasami, w lato odnosiłem wrażenie że robie mniejsze przebiegi na LPG z Auchan dlatego zazwyczaj jeżdzę na Orlen tuż obok (na LPG z Auchan ok 350km na tym z Orlena ok 400km - wchodzi ok 42L), cene przeważnie maja bardzo zbliżoną.

Zasadniczo nie polecam tankowania na Auchan bo wiele negatywnych opini już słyszałem, jedna od kierowcy ktory przede mna tankowal na Orlenie. Ale jezeli jednak kusi Cie niska cena to sprawdz sam czy zrobisz zblizone przebiegi.

BTW. nie polecam jezdzic tam z rana o 7 jak otwieraja, albo ja mam takie szczescie albo notorycznie maja jakies problemy poczynajac od zamarznietych "kas" (20min czekania na usuniecie awarii), poprzez brak cisnienia w dystrybutorze (na szczescie z dwoch wezy w sumie dostalem 35L ;o) ), ostatnio nie dzialajace terminale platnosci karta (trzeba zostawic czy tam przedstawic dwa dokumenty i w ciagu 2 dni mozna kase dowiesc) az po beke z dostawa paliwa. I zaznaczam ze nie jestem tam czestym gosciem biggrin.gif. Moze z raz na miesiac/dwa (tankuje co tydzien).

Ten post edytował crabro czw, 11 lut 2010 - 08:24
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marti
post czw, 11 lut 2010 - 10:26
Post #68


http://primus.flog.pl/
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 53
Dołączył: pon, 26 sty 09
Nr użytkownika: 3,156
Płeć: Mężczyzna



Ja tankuje teraz tylko i wyłącznie na stacji makro cena standard. Z kartą makro taniej. Autko jeździ mi na tym bardzo dobrze nie mam problemów. Polecam Wydaje mi sie, że silnik chodzi ciszej nić na paliwie z pobliskiego Shella. Napiszcie czy mieliście z tą stacją jakiś problem Pozdr.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piotrMDC
post sob, 13 lut 2010 - 01:15
Post #69


UZYTKOWNIK
*

Grupa: Użytkownik
Postów: 42
Dołączył: nie, 28 wrz 08
Skąd: MDC
Nr użytkownika: 1,492
Płeć: Mężczyzna



co Wy za głupoty gadacie :/ normalnie po nożowniku kolejne brednie to o stacjach powtarzane bo ktoś powiedział, bo gdzieś było napisane!!!
Po pierwsze nie można powiedzieć, że na shellu czy bp jest super paliwo!!!!!!!!!!! każda stacja ma swojego właściciela i m.in. to on decyduje czy chrzcić czy nie. przecież od momentu zatankowania paliwa do cysterny do momentu wlania do Twojego baku inni decydują co się z paliwem dzieje i od ich uczciwości zależy co kupisz, a nie od neonu świecącego sie na stacji!!!!!!!!!!! Problem chrzczenia paliwa nie dotyczy tylko małych stacji!!! shell orlen, bp czy statoil może być tak samo ch...owy jak na małej stacji w wiosce jakieś gdzie właścicielem jest Pan mietek.
można mówić o konkretnej stacji - ta jest dobra, ale nie ogolnie!!! to że w dg na orlenie jest super nie znaczy ze w sosnowcu warto tankowac na orlenie!!!
po drugie te hasła o zatankowaniu 55l do baku 50l to sorki :/ trochę porażka!! może pół litra to jeszcze oszukują, ale w 5l to nie uwierze!!!! chyba debil by tak podkręcił dystrybutor!! czyli jakby tir podjechal to prawie 100l wiecej by wlal niby??? :/ jasne!! zaraz by mieli przesrane!! kolega chyba zapomnial, ze do karnistra jeszcze zatankował!!
stacja auchan.... paliwo słabe?? oszukują?? wszyscy tak mówia, a tam ciągle kolejki :/ sam czasami tankuje i różnicy nie widzę, chociaż mam inna zaufaną stację i tam tankuje, ale nie boje sie na auchanie tegio zrobic!! najlepiej sami sprawdzcie, a nie wierzcie innym!!
co do większego spalania i ilości przejechanych kilometrów w zależności od wybranej stacji, tutaj ktos pisał, ze na auchanie 350km robi, a na orlenie 400 :/ kolego, a za kazdym razem jeździsz podobnie, tak?? a łapie Cię tyle samo świateł, tak?? a temperatura na zewnątrz taka sama, tak?? a zawsze jeździsz na podobnych co do odległości trasach i silnik zawsze podobnie się nagrzewa, tak?? a zawsze srednia prędkość podobna, tak?? i zawsze stosunek miasto/trasa jest stały, tak?? to super, teraz wierze w Twoje zapewnienia!!!
a tak na marginesie - do carrefoura i auchana paliwo dostarcza orlen!! a jakbyście się zainteresowali to lukoil narazie też kupuje paliwo w polsce, a i shell oraz BP zaopatruje sie w orlenie, bo z zagranicy nie opłaca im sie sprowadzać!! poza lotosem na 100%, którzy napewno mają swoje paliwo i jeszcze dodatkowo zaopatruje statoil smile2.gif w polsce jednak większość paliwa z orlenu jest!! wystarczy poszukać jak nie wierzycie w necie kontrakty na dostarczanie paliwa orlen dla shell i bp lub kontrakty lotos na dostarczanie dla statiol.
LUDZIE MYŚLCIE TROCHĘ!!!!!!!!!!!!
koniec imprezy!! dziękuję, dobranoc!!
pozdrawiam,
Piotr

Ten post edytował piotrMDC sob, 13 lut 2010 - 01:39
Go to the top of the page
 
+Quote Post
olo
post sob, 13 lut 2010 - 01:56
Post #70


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,171
Dołączył: pon, 01 wrz 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 18
Płeć: Mężczyzna
GG: 1387662 status gadu-gadu



Dokładnie, jak piszesz. Większość stacji w naszym rejonie wozi paliwa z Trzebinii. Chyba nikt poważny nie myśli, że Lukoil wozi je z Rosji a BP z Londynu. Jeśli idzie o Auchan, to przekonała mnie pewnego razu pani manager tej firmy. Zysk z paliwa nie jest istotną częścią ogólnych zysków marketu, stacja benzynowa jest magnesem do marketu. Firmie Auchan nie opłaca się psuć paliwa, bo ucierpi cała marka. Jedynm, który może popsuć paliwo jest kierowca cysterny. Tylko, że temu pracownicy Auchan zakładają na wlewy plomby, czego nie robią inne stacje benzynowe. Takuję tam od początku istnienia stacji. Czyściłem filtr paliwa po wizycie na JET, auto straciło moc po BP, drażnią mnie smętne panienki w Lukoilu, a po Auchan, jak na razie, żadnych niespodzianek.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FREDI
post sob, 13 lut 2010 - 10:47
Post #71


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Dołączył: pon, 22 paź 07
Nr użytkownika: 849
Płeć: Mężczyzna



Większosc stacji paliw zaopatruje sie na Terminalu paliwowym w Radzionkowie bez względu na nazwe

Ten post edytował FREDI sob, 13 lut 2010 - 10:48
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post sob, 13 lut 2010 - 11:15
Post #72


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



@Piotr - po kolei:
1) Zgadzam się, że neon o niczym nie świadczy ale jednak duże koncerny przeprowadzają jakieś tam kontrole swoich stacji, widziałem już stacje, którym odebrano prawo do używania logo sieci także jakieś tam szanse są, że paliwo w stacji sieciowej jest lepszej jakości. Stacje prywatne kontrolują tylko instytucje państwowe a jak to z nimi jest to wszyscy wiemy.

2) Mój brat ma z gazem identyczną sytuację. Po wizycie na Auchanie robi o kilkadziesiąt km mniej niż po wizycie na Orlenie w Jaworznie. Jeździ codziennie tę samą trasę do pracy.

3) Kolejki w Auchan są, bo jest tanio. Kto ma jednak turbodiesla CR ten się dwa razy zastanowi zanim oszczędzi 40 groszy na baku. Bo potem może dwie pensje spuścić na naprawę. Ale większość Polaków ma trupy z Niemiec, które mają jednak te zaletę, że jeżdżą na wszystkim.

4) Ja wiem, że wszyscy kupują w Orlenie/Lotosie (sam o tym pisałem w innym poście - z tego co wiem to V-Power tylko jest sprowadzany), ja wiem że są plomby itp. ale powiedzcie mi w takim razie dlaczego raz auto jeździ jak muł a raz poprawnie teoretycznie na tym samym paliwie z tego samego orlenu?

Podsumowując: ja wiem jaka jest cena hurtowa, doliczam sobie przyzwoitą marżę, podatek i nie kupuję tam, gdzie jest taniej niż to co mi wyszło. Bo niestety nie wierzę, że ktoś z własnej kieszeni dokłada się do mojego paliwa żeby było mi miło. Może nie jest to pewne metoda ale zawsze jakaś.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
olo
post sob, 13 lut 2010 - 12:36
Post #73


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,171
Dołączył: pon, 01 wrz 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 18
Płeć: Mężczyzna
GG: 1387662 status gadu-gadu



Jeśli idzie o Auchan to napisałem jaki sens ma istnienie stacji paliw. Dotyczy to wszystkich hipermarketów. A zyski? Zyskiem jest klient, który przy okazji zagląda do sklepu. O ile na stacji benzynowej wcisną Ci przy okazji batonika albo puszkę coli to tam wcisną Ci pół wózka zakupów. Zakładam, że mało kto jeździ do Auchan tylko po benzynę. Jeśli idzie o mnie, zawsze jestem tam przy okazji zakupów. Dolewki za 20 zł robię na Lotosie, bo po drodze. Silnik w aucie mam pięcioletni i ani raz nie zaniemógł po zatankowaniu. Przebiegi sprawdzałem wielokrotnie i zawierają się w granicach przyzwoitości, poza jednym wyjątkiem, kiedy musiałem pogonić do Wrocka i wtedy jakoś mało kilosów z baku wyszło. Ale to jedyny raz.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post sob, 13 lut 2010 - 13:00
Post #74


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



@olo - może i paliwo na Auchan chrzczone nie jest ale jakoś mi te stacje tandetą zalatują i druciarstwem (czasami np. tankuję tam auto służbowe i zawsze są jakieś śmieszne usterki, a to pistolet nie odbija a to jeszcze coś innego, nie mam zaufania po prostu)

@Piotr - jeszcze przejrzałem ponownie wyniki badania UOKiK no i niestety pośród stacji z negatywnymi wynikami królują stacje prywatne, z sieciówek mamy: 5 x Orlen (ale jednak tych stacji mamy najwięcej w Polsce), 2 x Łukoil i 1 x Tesco. Pozostałe nagatywne wyniki dotyczą małych stacji prywatnych.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
olo
post sob, 13 lut 2010 - 13:10
Post #75


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,171
Dołączył: pon, 01 wrz 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 18
Płeć: Mężczyzna
GG: 1387662 status gadu-gadu



CYTAT(vacu @ sob, 13 lut 2010 - 13:00) *
@olo - może i paliwo na Auchan chrzczone nie jest ale jakoś mi te stacje tandetą zalatują i druciarstwem


No cóż poradzić, bogatemu wszystko wolno, jak mawia mój kolega biznesmen.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post sob, 13 lut 2010 - 13:50
Post #76


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



CYTAT(olo @ sob, 13 lut 2010 - 13:10) *
CYTAT(vacu @ sob, 13 lut 2010 - 13:00) *
@olo - może i paliwo na Auchan chrzczone nie jest ale jakoś mi te stacje tandetą zalatują i druciarstwem


No cóż poradzić, bogatemu wszystko wolno, jak mawia mój kolega biznesmen.

Wręcz przeciwnie bym powiedział, biednego nie stać na oszczędzanie, bo oszczędności kosztują najwięcej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post sob, 13 lut 2010 - 14:32
Post #77


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,975
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



Ja tankuję na auchanie od kilku lat, najpierw seicento, teraz 307. Nigdy nie miałem żadnych problemów z samochodem z powodu paliwa - żadnego ksztuszenia, dziwnych przebiegów itp. Swego czasu robiłem przeciętnie 600-700 kilometrów tygodniowo, na paliwie z auchana przejechałem obecnym samochodem jakieś 70 tysięcy.

Problemy za to miałem dwukrotnie na stacjach należących do dużej sieci - Lotosu. Szczęśliwie najwyraźniej zarabiali na złym odmierzaniu, a nie na dolewkach - objawów ze strony silnika nie było, za to spalanie nagle było znacząco większe.

Na ewentualne stwierdzenia w stylu "A czy zawsze jeżdżę tak samo" - jeżeli zwykle po zapaleniu rezerwy do baku wchodziło 30-32 litry (seicento), a na lotosie wchodziło prawie 35 (nominalna pojemność baku to 36) przy takich samach trasach i zbliżonej pogodzie, jakoś nie mam złudzeń.

Z ciekawości kiedyś tankowałem trzy razy z rzędu pełny bak BP Ultimate. Nie było różnic ani w spalaniu ani w zachowaniu samochodu, jedyna różnica była na wyciągu tongue.gif

Potem oglądałem w Top Gear test, który przeprowadzili na 3 paliwach - BP Ultimate, Shell (odpowiednik V-Power) i paliwo z hipermarketu. Okazało się, że różnice są odczuwalne - ale dla silników, które mają ~200 KM, przy mniejszych różnic nie było.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
luket
post sob, 13 lut 2010 - 22:04
Post #78


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 203
Dołączył: pon, 26 lut 07
Skąd: Mydlice północ
Nr użytkownika: 508
Płeć: Mężczyzna



Ja za to tankuję na stacji której nazwa tutaj chyba jeszcze nie padła, czyli St1 koło Netto w Będzinie. Cenowo stacja konkuruje z Auchanem wink.gif zazwyczaj cena jest parę groszy niższa niż w Auchan.

Jeżdżę na niej od kilku miesięcy i nie zauważyłem większych zmian w spalaniu czy pracy silnika. Sieć stacji jest niezbyt znana, wg strony właścicielem jest jakiś fiński koncern.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sebastian22
post sob, 13 lut 2010 - 23:52
Post #79


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,909
Dołączył: śro, 16 lis 05
Skąd: Gołonóg(czasami) Katowice (na stałe)
Nr użytkownika: 169
Płeć: Mężczyzna



Ja zazwyczaj Shell na Zagórzu po przeciwnej stronie Expo Silesia....nie narzekam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gregol
post nie, 14 lut 2010 - 00:58
Post #80


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 418
Dołączył: wto, 24 cze 08
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 1,349
Płeć: Mężczyzna
GG: 1309044 status gadu-gadu



Wtrącę swoją odpowiedź co do stacji Auchan i tego, że stacja stacji nie równej. Jako, że z pewnych jasnych powodów muszę w pełni zgodzić się z opinią olo o paliwie Auchan w Sosnowcu. Tak raz tankowałem w Auchan pod Częstochową. Zachęcony ceną i dobrą opinią paliwa tego z Sosnowca zatankowałem sporo. Osiągi auta wyraźnie spadły.

Warunki jazdy były bardzo porównywalne. Wracałem z Łodzi, na rezerwie napełniłem tamtejszym paliwem. Więc, ta sama droga, ta sama pogoda, długa trasa i w jednym ciągu więc styl jazdy podobny. Jako, że auto miało komplet jeśli chodzi o pasażerów. Braki w mocy były wyczuwalne o wiele łatwiej.

Może przypadek, może nie. Jednak tamta stacja raczej mnie nie skusi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Stron V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czwartek, 16 maja 2024 - 16:27
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza