IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

31 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Zielona mobilność, Przebudowa głównej arterii
:)
post wto, 05 sty 2016 - 14:50
Post #21


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



raporty z konsultacji snf (51).gif http://konsultacje.dabrowa-gornicza.pl/akt..._mobilnosc.html

zobaczcie komentarze na naszemiasto snf (51).gif http://dabrowagornicza.naszemiasto.pl/arty...rt,t,id,tm.html


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mawwm
post wto, 05 sty 2016 - 20:06
Post #22


kocham Moje Miasto
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 494
Dołączył: śro, 11 cze 08
Skąd: Bajba, Centrum, Gołonóg
Nr użytkownika: 1,335
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(:) @ wto, 05 sty 2016 - 14:50) *

poczytałem trochę te opracowania najbardziej zadziwiło mnie badanie poziomu hałasu.
I tak: "Zielona mobilność na terenie Gminy Dabrowa Górnicza - Plan zrównoważonej mobilności miejskiej"
str. 33
"2.11.2.1. Wnioski
Z przeprowadzonych badań wynika, że na żadnym z przebadanych obszarów nie wystąpiło przekroczenie dopuszczalnych norm o więcej niż 20 dB, które oceniane jest jako bardzo zły stan środowiska."

tak się składa, że mieszkam nieopodal przejścia podziemnego na ul. Piłsudskiego skrz. z Kasprzaka (nieczynnego) - samochód ciężarowy z przyczepą daje tak na oko a raczej ucho (sprawdzałem aplikacją na smartfona) ~130 dB, dopuszczalna norma w/g tegoż opracowania to 60 dB ale opracowanie mówi : "nie wystąpiło przekroczenie dopuszczalnych norm o więcej niż 20 dB"
Pytam: po co takie opracowania? Jak się wie gdzie ustawić decybelometr to okaże się, że D.G. to ostoja ciszy

a w ogóle:
"Zielona mobilność na terenie Gminy Dabrowa Górnicza - Plan zrównoważonej mobilności miejskiej"
i tak w nagłówku każdej strony, ja osobiście czuję się obrażony i dotknięty ale pewnie "TRAKO" WIERZBICKI I WSPÓLNICY S.J. uzna mnie za szowinistę lokalnego, a błąd jako "błąd mniejszej ważności", cóż kasa (nie mała) jest już na koncie.

Ten post edytował mawwm wto, 05 sty 2016 - 20:19


--------------------
Kto nie tworzy nic, ten tworzy chaos R.P. Feynman
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post wto, 05 sty 2016 - 21:37
Post #23


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



CYTAT(danielmdc @ pon, 04 sty 2016 - 20:09) *
Konsultacje były prowadzone ? A jacyś kierowcy w nich uczestniczyli czy tylko psy, urzędasy i rowerzyści ? Jeszcze będziecie płakać, znając naszych gamoni z UM i ekoterrorystów sprezentują nam slalom gigant pośród wysepek, zwężeń i wyniesień laugh.gif

Problem jest taki, że na konsultacje chodzą głównie "aktywiści", czyli podejrzewam w większości rowero-terroryści-emeryci, których widuję wokół Pogorii latem. Nie odbieram im prawa głosu ale w XXI wieku można by się pokusić o bardziej nowoczesną formę dyskusji, niestety czasy takie, że ludzie dużo pracują i niestety ci, którzy pracują na dochód tego miasta nie bardzo mają czas łazić po konsultacjach, które często są w godzinach pracy. Efekt jest taki, że decydują "działacze" czyli ludzie, którzy mają czas bo albo są na emeryturze, albo nie mają rodziny i nie mają co ze sobą zrobić. Oni za bardzo nie rozumieją, że niestety rekreacja to jedno ale niestety nie może ona przytłoczyć szarej codzienności.
Ciekawe czy ktoś z tej wrocławskiej firmy w ogóle się pofatygował do DG bo może i po głównej osi mało kto jeździ 50-tką ale też żeby śmigać setką to chyba by trzeba mieć jakieś ferrari bo już teraz co chwilę światła, ronda itd, a gdzieś czytałem wypowiedź tego pana z firmy jaki to nie był przerażony bo tu nikt poniżej 100km/h nogi z gazu nie zdejmuje, może pojechał do jakiejś innej Dąbrowy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rokko31
post wto, 05 sty 2016 - 21:42
Post #24


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 663
Dołączył: nie, 26 lis 06
Skąd: DG
Nr użytkownika: 337
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(vacu @ wto, 05 sty 2016 - 21:37) *
CYTAT(danielmdc @ pon, 04 sty 2016 - 20:09) *
Konsultacje były prowadzone ? A jacyś kierowcy w nich uczestniczyli czy tylko psy, urzędasy i rowerzyści ? Jeszcze będziecie płakać, znając naszych gamoni z UM i ekoterrorystów sprezentują nam slalom gigant pośród wysepek, zwężeń i wyniesień laugh.gif

Problem jest taki, że na konsultacje chodzą głównie "aktywiści", czyli podejrzewam w większości rowero-terroryści-emeryci, których widuję wokół Pogorii latem. Nie odbieram im prawa głosu ale w XXI wieku można by się pokusić o bardziej nowoczesną formę dyskusji, niestety czasy takie, że ludzie dużo pracują i niestety ci, którzy pracują na dochód tego miasta nie bardzo mają czas łazić po konsultacjach, które często są w godzinach pracy. Efekt jest taki, że decydują "działacze" czyli ludzie, którzy mają czas bo albo są na emeryturze, albo nie mają rodziny i nie mają co ze sobą zrobić. Oni za bardzo nie rozumieją, że niestety rekreacja to jedno ale niestety nie może ona przytłoczyć szarej codzienności.
Ciekawe czy ktoś z tej wrocławskiej firmy w ogóle się pofatygował do DG bo może i po głównej osi mało kto jeździ 50-tką ale też żeby śmigać setką to chyba by trzeba mieć jakieś ferrari bo już teraz co chwilę światła, ronda itd, a gdzieś czytałem wypowiedź tego pana z firmy jaki to nie był przerażony bo tu nikt poniżej 100km/h nogi z gazu nie zdejmuje, może pojechał do jakiejś innej Dąbrowy.

Tak "Vacu" tak sobie to tłumacz, że nie masz czasu, wszyscy zabiegani, na wybory też ludzie nie chodzą a potem lamentują i krzyczą najgłośniej jak Im się krzywda dzieje. Kto chce, interesuje się, zawsze znajdzie czas-paluszek i główka to szkolna wymówka smile2.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post wto, 05 sty 2016 - 22:42
Post #25


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



CYTAT(Rokko31 @ wto, 05 sty 2016 - 22:42) *
Tak "Vacu" tak sobie to tłumacz, że nie masz czasu, wszyscy zabiegani, na wybory też ludzie nie chodzą a potem lamentują i krzyczą najgłośniej jak Im się krzywda dzieje. Kto chce, interesuje się, zawsze znajdzie czas-paluszek i główka to szkolna wymówka smile2.gif

Rokko - nie wiem po co te osobiste wycieczki, znasz mnie? Wiesz co robię, czym się zajmuję? To na jakiej podstawie mnie oceniasz? Mierzysz swoją miarą? Guzik o mnie wiesz to nie wypowiadaj się proszę na mój temat, o sobie możesz opowiadać a teksty tego typu zachowaj dla swoich dzieci. Ja nie mam czasu a jeśli mam to wolę go poświęcić bliskim lub na podróże niż biegać po urzędach. Może ty wolisz posiedzieć w pentagonie zamiast iść z synem czy córką do parku, twój wybór, ale nie mierz innych swoją miarą, powtarzam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rokko31
post wto, 05 sty 2016 - 23:03
Post #26


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 663
Dołączył: nie, 26 lis 06
Skąd: DG
Nr użytkownika: 337
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(vacu @ wto, 05 sty 2016 - 22:42) *
CYTAT(Rokko31 @ wto, 05 sty 2016 - 22:42) *
Tak "Vacu" tak sobie to tłumacz, że nie masz czasu, wszyscy zabiegani, na wybory też ludzie nie chodzą a potem lamentują i krzyczą najgłośniej jak Im się krzywda dzieje. Kto chce, interesuje się, zawsze znajdzie czas-paluszek i główka to szkolna wymówka smile2.gif

Rokko - nie wiem po co te osobiste wycieczki, znasz mnie? Wiesz co robię, czym się zajmuję? To na jakiej podstawie mnie oceniasz? Mierzysz swoją miarą? Guzik o mnie wiesz to nie wypowiadaj się proszę na mój temat, o sobie możesz opowiadać a teksty tego typu zachowaj dla swoich dzieci. Ja nie mam czasu a jeśli mam to wolę go poświęcić bliskim lub na podróże niż biegać po urzędach. Może ty wolisz posiedzieć w pentagonie zamiast iść z synem czy córką do parku, twój wybór, ale nie mierz innych swoją miarą, powtarzam.

Znam jedną zasadę - jak się chce coś zrobić to zawsze się znajdzie czas, po prostu powiedz że wolisz iść z dziećmi na spacer niż udzielać się w dyskusji. Ja też wole być z dzieckiem, nie chodzę na konsultację ale potem nie narzekam że ktoś się inny interesuje i za Mnie decyduje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danielmdc
post śro, 06 sty 2016 - 11:19
Post #27


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 563
Dołączył: wto, 15 sty 13
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Nr użytkownika: 5,133
Płeć: Mężczyzna



"Mądrym" pomysłem ekoterrorystów dla 50 rowerzystów spowolnijmy ruch w całym mieście doprowadzając do korków. Chyba jesteśmy w całej aglomeracji ewenementem gdzie komunikacja miejska ma takie "luzy" na drogach. Wydajmy 80 baniek dla garstki, większość postoi w korkach laugh.gif

Ten post edytował danielmdc śro, 06 sty 2016 - 11:19
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dave
post śro, 06 sty 2016 - 11:29
Post #28


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: FdZD
Postów: 945
Dołączył: śro, 31 sty 07
Skąd: D.G. Mydlice Północ
Nr użytkownika: 432
Płeć: Mężczyzna



Z początku czytając takie info o "rewolucji" komunikacyjnej w DG przyklasnąłem i pomyślałem: NO WRESZCIE! Ale patrząc "na trzeźwo" na to co jest i jak "ma być" momentalnie zaczęło mi się nie podobać.
Jak już ktoś wcześniej wspomniał - nasze miasto jest dość innowacyjnie "stworzone", jeśli chodzi o ruch kołowy. Mamy główne ciągi komunikacyjne 2 lub nawet 3 pasmowe, ruch kołowy nie aż tak duży, jak w wielu innych miastach, korków - poza nielicznymi przypadkami/dniami, np. awarie/Wszystkich Świętych/wypadki - u nas raczej nie ma.

Po co więc na siłę spowalniać ten ruch i wprowadzać ograniczenia prędkości w postaci zwężeń pasów/jezdni, wyniesień, dodatkowych sygnalizacji? Moim zdaniem w newralgicznych miejscach (jak np. przejście dla pieszych koło Mc Donald'sa na Morcinka) pozostawić, jak wcześniej fotoradar, częstsze patrole z "suszarkami" aby uspokoić co bardziej krewkich kierowców, ew. zrobić jakąs kładkę dla pieszych.

Z powyższego planu i zapowiedzi tylko wspólne przystanki tramwajowo-autobusowe mi się podobają, ale tylko tam, gdzie to możliwe niewielkim kosztem (np. Manhattan, Reden czy nawet Damel) nie zabierając żadnego pasa dla autobusów, albo jeśli już to tylko 1 pas na 3-pasmowym ciągu Królowej Jadwigi i Piłsudskiego. Ale ŻADNYCH zwężeń, wysepek itp.!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post czw, 07 sty 2016 - 15:17
Post #29


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



A zwróciliście uwagę na taki wariant w centrum: ?



Z samym przejściem podziemnym to jakaś prowizorka - brak wyjścia na przystanek tramwajowy w stronę Gołonoga.
Jadąc w stronę Będzina dodatkowo trzeba będzie 2 razy przez tory tramwajowe i do tego krzyżowanie z autobusami. Na każdym kroku tworzenie dodatkowych kolizji i utrudnień. Trzeba pamiętać, że na Kościuszki i Sobieskiego zostanie 1 pas dla samochodów, a drugi dla busów, czyli powinny być niebieskie linie zamiast 2 żółtych.
Tu będzie totalny paraliż. Do tego wyobraźcie sobie jak wzrośnie ruch na Legionów, która się całkiem zakorkuje. Kolejowa już teraz stoi na całej długości.
Trochę co innego gdyby jednocześnie zbudowano tunel koło dworca i połączono Kolejową z Al. Zagłębia Dąbrowskiego po śladzie niedoszłej DTŚ.

Ogólnie czemu ma służyć ten cały projekt? Tu gdzie są przejścia podziemne nie ma problemu z wypadkami. Autorzy podają, że układ komunikacyjny jest przeskalowany, no to po co bus-pasy skoro autobusy nie stoją w korkach? Sami sobie przeczą. Wygląda to bardzo amatorsko.

W konsultacjach odrzucają wiele uwag bez uzasadnienia, bo tego co tam wpisali za takie nie można uznać. Jakby byli wyrocznią.

Jeden z wniosków konsultacji:

CYTAT
Buspasy i ITS są inwestycjami zbędnymi, ponieważ w Dąbrowie Górniczej nie ma tak dużego natężenia ruchu, by kongestia utrudniała przemieszczanie się po mieście.


I co z tym zrobią?


Do tego dochodzi:

CYTAT
Główny zintegrowany węzeł przesiadkowy o charakterze aglomeracyjnym i dalekobieżnym powinien powstać w otoczeniu przystanku osobowego Dąbrowa Górnicza Gołonóg.


I jak zmuszą PKP, aby dalekobieżne zatrzymywały się również w Gołonogu? No chyba nie chcą zamiast w centrum. Jestem oczywiście za remontem peronów i dworca w Gołonogu, i ucywilizowaniem okolicy, ale główny węzeł powinien być tam, gdzie korzysta naturalnie najwięcej pasażerów. A stacja w Gołonogu jest nawet na peryferiach samego Gołonoga. Z przystanków obok dworca korzysta mało osób.

Kiedyś obok dworca w centrum miał być główny węzeł przesiadkowy. Ktoś zgłaszał teraz w konsultacjach aby część linii jeździła przez Kolejową, ale odrzucono ze względu na zatory na Kolejowej i duże opóźnienia. I od lat z tymi zatorami nic nie robią! A obok dworca w centrum nie załatwili nic. Nie ma projektu układu komunikacyjnego, tereny dalej PKP. Nawet nie wiadomo, w którym miejscu można zbudować parkingi.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xMarcinx
post czw, 07 sty 2016 - 16:25
Post #30


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,493
Dołączył: czw, 20 lis 08
Skąd: DG
Nr użytkownika: 2,576
Płeć: Mężczyzna



według mnie ten projekt fajny, bo wymusza by omijać centrum i nitke 910 jedyny problem to co w zamian? legionow polskich?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bis
post czw, 07 sty 2016 - 22:56
Post #31


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 9
Dołączył: nie, 10 lut 13
Nr użytkownika: 5,156
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(xMarcinx @ czw, 07 sty 2016 - 16:25) *
według mnie ten projekt fajny, bo wymusza by omijać centrum...

I to ma przesądzać o tym, że projekt fajny? A może by tak tunel drogowy? Była nawet praca magisterska na ten temat w tegorocznym konkursie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post czw, 07 sty 2016 - 22:56
Post #32


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



CYTAT(xMarcinx @ czw, 07 sty 2016 - 17:25) *
według mnie ten projekt fajny, bo wymusza by omijać centrum i nitke 910 jedyny problem to co w zamian? legionow polskich?

A po co mijać centrum? Rozumiem gdyby tętniło życiem, impreza na imprezie, masa ludzi, obszary wyłączone z ruchu. No ale ogródki piwne się nawet zamyka, ludzie raczej przelatują przez centrum niż do niego przychodzą, po co je więc omijać? No i pytanie, które sam sobie zadałeś - co w zamian? Zamiast znacznie bardziej wydolnego przejazdu przez centrum mamy puścić ruch przez Legionów, która jest węższa? Wyobrażasz sobie co by się działo w godzinach szczytu gdyby zamknąć Sobieskiego/Królowej Jadwigi w centrum i puścić ruch przez Mydlice? Mieszkańcy DG mogliby się w końcu poczuć jak mieszkańcy prawdziwej metropolii, i to takiej wielkiej, z dużymi korkami.
Ten pomysł wyżej durny jak mało który. Czy u nas autobusy w ogóle tkwią w korkach? No nie. To co po co wydzielać im jezdnię. Socjalizm pęłną gębę, bohatersko rozwiązuje problemy, które sam stworzył przy okazji generując dziesiątki kolejnych, na które już niestety braknie środków. Może by zaczęli od porządnego wymalowania pasów na przejściach zamiast snuć kosmiczne pomysły, to by poprawiło bezpieczeństwo już dziś, tu i teraz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post pon, 07 mar 2016 - 10:13
Post #33


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



Właściwie to co nowe, pogrubione na końcu

CYTAT
twojezaglebie

80 milionów na ?zieloną mobilność w Dąbrowie Górniczej. Gdzie staną węzły przesiadkowe?

?Zielona mobilność? ? to jeden z najważniejszych projektów, jakimi ostatnio zajmuje się Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej. Na ten cel ma zostać przeznaczona astronomiczna kwota.

Z przeprowadzonych badań dla Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej wynika, że prawie połowa respondentów korzysta z komunikacji miejskiej w drodze do szkoły i pracy, a tylko 8,7% ankietowanych osób korzysta z rowerów.

Mieszkańcy uważają, że może się to zmienić dzięki wybudowaniu nowych ścieżek rowerowych, uspokojeniu ruchu samochodowego, utworzeniu wypożyczalni rowerów miejskich oraz zintegrowaniu węzłów przesiadkowych.

Po przeanalizowaniu potrzeb mieszkańców Dąbrowy Górniczej, Urząd Miejski zdecydował się na reorganizację przestrzeni miejskiej. W tym celu powstał projekt o nazwie ?Zielona mobilność?, który zakłada budowę nowoczesnej sieci dróg rowerowych zintegrowanych z komunikacją kolejową, miejską oraz prywatnymi środkami transportu w mieście. Zielona Dąbrowa Górnicza ma stać się przyjazna pieszym i rowerzystom.

? Dziś przyszedł czas na miejską rowerową infrastrukturę, która pozwoli w bezpieczny i wygodny sposób wykorzystywać rower jako codzienny środek transportu ? mówi prezydent Dąbrowy Górniczej, Zbigniew Podraza.

Priorytetem jest zniwelowanie różnic pomiędzy obszarami sąsiednich miast, utworzenie zintegrowanych węzłów komunikacyjnych, które umożliwią szybką i łatwą zmianę środka komunikacji, stopniowe zastąpienie pojazdów, które posiadają napęd spalinowy na pojazdy nisko i bezemisyjne oraz lepsze wykorzystanie istniejącej infrastruktury.

? Należy likwidować bariery. Planujemy wykonać wspólne przystanki autobusowo-tramwajowe, które umożliwią łatwą zmianę środka komunikacji ? mówi Rafał Zwoliński, naczelnik Wydziału Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta i koordynator projektu.

Realizacją zadań w ramach projektu ?Zielona mobilność? ma zająć się wrocławska firma Trako, która specjalizuje się w realizacji projektów z zakresu publicznego transportu zbiorowego i mobilności miejskiej na terenie całego kraju. Mają oni za zadanie połączyć w wybranych miejscach przystanki autobusowe z tramwajowymi, wprowadzić w wybranych miejscach ruch autobusowy na torowisko, wydzielić bus-pasy, utworzyć przejścia naziemne, utworzyć nowe ścieżki rowerowe oraz zapewnić bezpieczne miejsca postojowe tzn. ?bike&ride?.

? Działania wymagają również porozumienia z Tramwajami Śląskimi, dotyczy to remontu torowisk, wprowadzenia na nie autobusów i połączenia trakcji zasilającej z oświetleniem. Wtedy będzie można uwolnić chodniki od słupów i uzyskać więcej miejsca dla dróg rowerowych ? zapowiada Rafał Zwoliński.

Najważniejszymi zmianami, które przyniesie projekt jest poprawienie jakości życia w mieście, zwiększenie bezpieczeństwa na drogach, zmniejszenie emisji spalin i hałasu, zmiana zachowań komunikacyjnych na bardziej ekologiczne i prozdrowotne oraz ograniczenie czasu podroży komunikacją miejską.

?Zielona mobilność? wymaga zmiany sposobu myślenia o poruszaniu się po mieście. Dąbrowa Górnicza ma spory potencjał, można w tym temacie wiele zdziałać, ale trzeba odważnych decyzji ? zaznacza Andrzej Szamborski z firmy Tako, która opracowała plan zrównoważonej mobilności miejskiej.

Koszt projektu szacowany jest na ok. 80 mln, dlatego miasto stara się o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej, które ma pokryć, aż 85% kosztów.

Jak powiedziała nam Anna Zubko z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej, projekt z dokumentacją pozwolenia na budowę i projekt techniczny oraz wniosek o dofinansowanie, zostaną złożone do końca III kwartału 2017 roku. Czas realizacji projektu wynosi około 2 lat, więc na efekty trzeba poczekać do połowy 2019 roku.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post pon, 07 lis 2016 - 11:18
Post #34


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,974
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



snf (51).gif

CYTAT
Rowery to podstawa rozwoju Dąbrowy Górniczej [MIASTA IDEI]
Przemysław Jedlecki|07.11.2016 10:58


Dąbrowa Górnicza ma od niedawna plan zmiany sposobu poruszania się po mieście. To "Zielona mobilność". Obok planu tchnięcia życia w dawną fabrykę Defum to jeden z najważniejszych pomysłów na rozwój miasta.

W "Zielonej mobilności" opisano, jak dziś jeździ i chodzi się po Dąbrowie Górniczej i jak powinno to wyglądać w przyszłości. W dokumencie jest mowa o komunikacji publicznej, prywatnych samochodach, pieszych oraz rowerzystach.

Z myślą o tych ostatnich powstała m.in. lista sugerowanych inwestycji. To zapowiedź budowy trasy nr 1 o długości około 8,2 km. Autorzy dokumentu, który powstał na zamówienie miasta, podkreślają, że najpierw należy wybudować odcinek od Będzina do Huty ArcelorMittal, potem powinna być ona połączona z trasą w rejonie Parku Wodnego Nemo. To trasa nr 6, czyli planowana "zielona obwodnica" centrum Dąbrowy Górniczej o długości 4,2 km. Konieczna będzie jednak m.in. budowa przejścia wraz z przejazdem rowerowym na przedłużeniu ulicy Górników Redenu oraz dodanie przejazdu rowerowego przez al. Piłsudskiego na przedłużeniu ul. Mikołaja Kopernika.[...]


Naprawdę ktoś wpadł na pomysł, żeby w tym miejscu zrobić naziemne przejście/przejazd rowerowy?
Jeżeli będzie bez sygnalizacji świetlnej, mogą tam na stałe zbazowac karetkę. Jeżeli ze światłami - skończy się pisanie o braku korków w Dąbrowie blink.gif Już światła na skrzyżowaniu z Augustynika potrafią pięknie zatkać centrum w obie strony.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
juar_78
post pon, 07 lis 2016 - 16:01
Post #35


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 369
Dołączył: wto, 20 mar 07
Nr użytkownika: 580



CYTAT(Leszek @ pon, 07 lis 2016 - 09:18) *
snf (51).gif

CYTAT
Rowery to podstawa rozwoju Dąbrowy Górniczej [MIASTA IDEI]
Przemysław Jedlecki|07.11.2016 10:58


Dąbrowa Górnicza ma od niedawna plan zmiany sposobu poruszania się po mieście. To "Zielona mobilność". Obok planu tchnięcia życia w dawną fabrykę Defum to jeden z najważniejszych pomysłów na rozwój miasta.

W "Zielonej mobilności" opisano, jak dziś jeździ i chodzi się po Dąbrowie Górniczej i jak powinno to wyglądać w przyszłości. W dokumencie jest mowa o komunikacji publicznej, prywatnych samochodach, pieszych oraz rowerzystach.

Z myślą o tych ostatnich powstała m.in. lista sugerowanych inwestycji. To zapowiedź budowy trasy nr 1 o długości około 8,2 km. Autorzy dokumentu, który powstał na zamówienie miasta, podkreślają, że najpierw należy wybudować odcinek od Będzina do Huty ArcelorMittal, potem powinna być ona połączona z trasą w rejonie Parku Wodnego Nemo. To trasa nr 6, czyli planowana "zielona obwodnica" centrum Dąbrowy Górniczej o długości 4,2 km. Konieczna będzie jednak m.in. budowa przejścia wraz z przejazdem rowerowym na przedłużeniu ulicy Górników Redenu oraz dodanie przejazdu rowerowego przez al. Piłsudskiego na przedłużeniu ul. Mikołaja Kopernika.[...]


Naprawdę ktoś wpadł na pomysł, żeby w tym miejscu zrobić naziemne przejście/przejazd rowerowy?
Jeżeli będzie bez sygnalizacji świetlnej, mogą tam na stałe zbazowac karetkę. Jeżeli ze światłami - skończy się pisanie o braku korków w Dąbrowie blink.gif Już światła na skrzyżowaniu z Augustynika potrafią pięknie zatkać centrum w obie strony.


Cóż. Włodarze miast dziś chętnie dyskryminują kierowców na rzecz rowerzystów. Taka moda.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post pon, 07 lis 2016 - 19:20
Post #36


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,974
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



CYTAT(juar_78 @ pon, 07 lis 2016 - 17:01) *
Cóż. Włodarze miast dziś chętnie dyskryminują kierowców na rzecz rowerzystów. Taka moda.


No, być rowerzystą w DG to normalnie cud-miód i orzeszki laugh.gif
Pod warunkiem, że nie jeździsz po mieście.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post pon, 07 lis 2016 - 20:05
Post #37


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



CYTAT(juar_78 @ pon, 07 lis 2016 - 17:01) *
Cóż. Włodarze miast dziś chętnie dyskryminują kierowców na rzecz rowerzystów. Taka moda.

Ciekawe ilu urzędasów z podrazą na czele będzie pedałować tą zieloną mobilnością, kazałbym im jeździć do pracy codziennie na wigrach, nie muszą cały rok, od października do marca, a potem sobie mogą autem.

Całe lato jeżdżę na rowerze, akurat spod domu zawsze jadę przez park. Ilu rowerzystów mijam zwykle na ścieżce? 2-3. A na Kościuszki gdzie jest ścieżka także? Nie przypominam sobie bym choćby jednego widział. Latem, kiedy warunki są sprzyjające Takim to rowerowym miastem jesteśmy.Ludzi jeździ sporo, owszem, ale w lato wokół pogorii, przekładanie tego na codzienne dojazdy do pracy to przykład bezmyślności bo to ma się nijak, ja na rowerze lubię jeździć ale do pracy mam 15 km, moim tempem to godzina w jedną stronę, tempem jazdy rekreacyjnej w weekend w dresie, raczej to tempo nie będzie takie samo rano o 7 albo po ciężkiej dniówce w ubraniu wyjściowym. Pomijam już już fakt, że po przejażdżce to zwykle biorę prysznic i na pół godziny rzucam się na kanapę a nie siadam za biurkiem pracować 8h. Rowerem to sobie można dojeżdżać w wielkim mieście gdzie masa miejsc pracy jest na niewielkiej powierzchni a więc odegłości stosunkowo nieduże, w dodatku ulice w centrum są często pozamykane. Ale nie w DG czyli chyba najbardziej powierzchniowo rozpieprzonym mieście w kraju. Np. z takich Mydlic (gdzie mieszka dużo ludzi) w okolice HK lub Roździeńskiego (gdzie jest sporo miejsc pracy) jest 12 km. Choćby bidony i kanapki rozdawali po drodze to ludzie nie będą jeździć rowerem, może kilku młodszych ale taka moja mama lub ojciec to chyba by płuca wypluli po takim dystansie.

Żeby było jasne, lubię rower, robię na nim rocznie sporo km. I też chciałbym aby było sporo ścieżek. Ale nie kosztem jezdni. Samochody są, były i będą, choćby skały srały ludzie będą dojeżdżać do pracy, dostawy do firm i sklepów będą prowadzone, zmieni się tylko tyle, że dziś korków nie ma a potem będą, i sporadyczni rowerzyści będą się inhalować cząstkami stałymi z kopcących tedeików stojących w korku. A w korku się jedzie, hamuje, jedzie, hamuje itd. i kiedyś czytałem, że pył ze ścieranych klocków hamulcowych jest jeszcze bardziej szkodliwy niż spaliny, nie wiem ile w tym prawdy ale tak słyszałem, tak więc eko pełną gębą.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post pon, 02 sty 2017 - 10:55
Post #38


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



W ostatniej wersji WPI koszty projektu zostały zwiększone do ponad 96 mln zł


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post pią, 01 wrz 2017 - 09:06
Post #39


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



Jest przetarg:

CYTAT
Opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy drogi rowerowej w ciągu ulicy Piłsudskiego oraz drogi rowerowej łączącej Centrum Przesiadkowe w Ząbkowicach z ulicą Inwestycyjna - Ceramiczna oraz z Centrum przesiadkowym Gołonóg w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Promowanie zielonej mobilności na terenie Gminy Dąbrowa Górnicza”.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bzenek
post sob, 09 wrz 2017 - 17:03
Post #40


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,769
Dołączył: śro, 05 maj 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 87



Jest i kolejny krok
CYTAT
Etap I : Opracowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy skrzyżowania
ulic Piłsudskiego – Kasprzaka – Zaplecze na skrzyżowanie typu „RONDO” w celu zapewnienia
przejazdów bezkolizyjnych umożliwiających prowadzenie ruchu rowerowego
Etap II:
A.) Opracowanie dokumentacji projektowej dla
budowy drogi rowerowej w równoległej do ulicy Kasprzaka począwszy od skrzyżowania z ulicami
Piłsudskiego i Wiśniowej do skrzyżowania z ulicami Piłsudskiego i Zaplecze
B.) Opracowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy/dobudowy oświetlenia ulicznego na
przedmiotowym odcinku z zastosowaniem oświetlenia typu LED
C.) Opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy wyniesionych przejść dla pieszych w rejonach przystanków tramwaj –
autobus, umożliwiających stworzenie przystanków zintegrowanych


Jak widać przy okazji Zielonej Mobilności chcemy przemycić samochodowe rondo na końcu ul. Kasprzaka wink.gif

Wydaj się, że koncepcja Zielonej Mobilności idzie w stronę wydzielonych dróg rowerowych. Trochę mnie to martwi bo separacja wydaje się gorszym pomysłem od pokojowego współistnienia aut i rowerów.

Na Piłsudskiego ruch jest jak na autostradzie i tam wydzielona droga rowerowa jest OK.
To już na Kasprzaka proponowałbym jednak wydzielone pasy w jezdni - droga jest szeroka jak pasa startowy.

Poczekamy, zobaczymy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

31 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piątek, 29 marzec 2024 - 06:44
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza