IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

13 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> 3 Maja, czy aby na pewno deptak?
3 Maja
Czy podoba Ci się ruch samochodowy i parkowanie na 3 Maja?
TAK [ 7 ] ** [6,86%]
NIE [ 95 ] ** [93,14%]
Suma głosów: 102
Goście nie mogą głosować 
:)
post pon, 18 cze 2007 - 16:46
Post #1


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



Temat wielokrotnie kiedys poruszany w watku komunikacyjnym (juz trudne do przekopania)

Jak to mozliwe ze to miasto nie moze miec 200m deptaka? Gdzie jest straz miejska?

W cywilizowanych europejskich miastach tworzy sie przestrzen dla ludzi, a u nas wszystko podporzadkowane samochodom. Leniwi mieszkancy tak sie przyzwyczaili do 4 kolek ze na wlasnych nogach nie moga przejsc kilkudziesieciu metrow. To jest chyba jakas spuscizna po komunie i nagle zachlysniecie sie motoryzacja.
Podobnie pod PKZ - niektorym juz nie wystarcza parkowanie wzdluz samej ulicy, ale trzeba rowniez na chodniku, nawet w kilku rzedach (na rogu), zeby swoje stare sprowadzone bmw postawic jak nablizej parasolek Planety ( nie wiem, moze niektore dresy chca sie przypodobac tym czyms jakims barbie laugh.gif).
Tak samo nie ma szans na realizacje duzych osiedlowych parkingow (np tych pietrowych). Nikomu sie nie bedzie chcialo przejsc kilkuset metrow i kazdy walczy zeby ustawic sie mozliwie najblizej wejscia do klatki. Wszyscy wola przeciskac sie miedzy samochodami, zamiast miec gdzie wyjsc i stworzyc przyjazna, zadbana, zielona przestrzen. Pod hipermarketami normalne jest parkowanie na miejscach dla inwalidow. U nas widac wieszosc inwalidow ale menatalnych i umyslowych.

Wracajac do 3 maja:
http://images3.fotosik.pl/135/5dfd033cb44896fa.jpg
po co jest ten znak, skoro nikt go nie przestrzega i nikt tego nie pilnuje?

Kiedys ustawiono mase slupkow, ktore tylko przeszkadzaja w chodzeniu i w dojezdzie strazy pozarnej. Jak one obecnie wygladaja kazdy widzi - krzywe i poobijane. I od razu rozpetal sie lament kupcow, ze nie maja gdzie parkowac i zlikwidowano te 5 miejsc parkingowych na poczatku ulicy - "wiec gdzie teraz zaparkuja klienci?" laugh.gif
Naiwne wladze zgodzily sie na usuniecie czesci z nich. Efekt jest taki, ze kupcy parkuja tam swoje samochody od rana do wieczora! Ulica wyglada paskudnie - do odrabanych elewacji i wiecznie niezamiecionego syfu i smieci, dolaczyly krzywe i odrabane slupki, dziesiatki zaparkowanych samochodow. Kolejni podjezdzaja na chwile pod same drzwi bankow. Do tego wielu kierowcom nie chce sie jechac na okolo przez Kosciuszki i Bandrowskiego, skracajac sobie droge. Sumujac - po tym "deptaku" jezdzi co najmniej kilka samochodow na minute. Nawet przed Bandrowskiego robia sie mini koreczki z kilku autek laugh.gif a na kostce powoli robia sie male koleiny.

Jak to jest ze miasto nie moze miec nawet tak malego odcineczka wolnego od samochodow? Dostawcy moga miec swoje godziny - tylko rano i wieczorem. Kilkudziesieciu mieszkancow tego odcinka tez moglo by sobie jakos poradzic. Jakos po starowkach wielkich miast nie jezdza. Widzieliscie cos takiego na Dlugiej w Gdansku czy na krakowskim rynku? biggrin.gif

Gdzie jest straz miejska? gdzie pan komendant???????

Unikam tej ulicy jak moge, tego przeciskania sie miedzy samochodami i slupkami,uciekania spod kol trabiacych dresow i nowobogackich paniusi, i jeszcze w tym syfie. I tak robi wiekszosc. Kwestia czasu jest kiedy ostatnie kilka sklepow zastapia banki. I to tez dzieki Wam kupcy!

Pozostaje nadzieja - jesli to przerasta nasze wladze to byc moze planowana kladka wymusi zamkniecie wjazdu od strony Sobieskiego.

w tym momencie bylo ich akurat w tym miejscu wyjatkowo malo biggrin.gif Po chwili na drugiej fotce po lewej zaparkoaly kolejne 3 autka
Dodany plik  1.JPG ( 423,28K ) Liczba pobrań: 108
Dodany plik  2.JPG ( 423,56K ) Liczba pobrań: 74


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mucha
post pon, 18 cze 2007 - 17:26
Post #2


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 193
Dołączył: czw, 10 lis 05
Skąd: Broadway
Nr użytkownika: 167



Dobry temat. Popieram wyrażone przez przedmówcę zdanie. Zagłosowałem oczywiście na NIE. Czyli NIE dla BLACHOSMRODÓW na deptaku. Sam robię 30 000 km rocznie i samochodu używam bardzo często, ale uważam, że są miejsca dla samochodów zwane parkingami i miejsca dla pieszych zwane CHODNIKAMI i DEPTAKAMI. Zazwy te wydają się wiele mówiące na temat przeznaczenia tychże miejsc, ale te jak widać niewiele mówią one niektórym właścicielom aut.

Ten post edytował mucha pon, 18 cze 2007 - 17:37


--------------------
(...) Miliony much nie moga sie mylic!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
datmar
post pon, 18 cze 2007 - 18:38
Post #3


Mieszkaniec Dąbrowy Górniczej
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 66
Dołączył: nie, 08 sie 04
Skąd: Ząbkowice / Wrocław
Nr użytkownika: 104
Płeć: Mężczyzna
GG: 11884 status gadu-gadu



Kto odpowiedział "tak"? blink.gif Przyznać się! wink.gif


--------------------
MD
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sebastian22
post pon, 18 cze 2007 - 19:49
Post #4


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,905
Dołączył: śro, 16 lis 05
Skąd: Gołonóg(czasami) Katowice (na stałe)
Nr użytkownika: 169
Płeć: Mężczyzna



ja również NIE. Ta ulica jest na tyle wąska że jakikolwiek ruch samochodowy utrudnia poruszanie sie po niej. W Bytomiu czy Chorzowie podobne ulicy sa szerokie, auta kożystaja z pasu tramwajowego, ktory nie jest wydzielony z ulicy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bartek
post wto, 19 cze 2007 - 16:59
Post #5


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,266
Dołączył: pon, 03 lis 03
Nr użytkownika: 32
Płeć: Mężczyzna



Sądzę że gdy będzie wybudowana kładka nad ul. Sobieskiego do CH Pogoria to ruch samochodów zostanie całkowicie wyeliminowany z tego odcinka



ponieważ inne opcji nie ma jeśli chcą tam zmieścić windę itp. Jeśli chodzi o dostawców to trudno, ale są specjalne wózki które stosowane są w wielu miastach do przewożenia towaru z samochodu do lokalu. Nic się nie stanie sprzedawcom jeśli będą w ten sposób dostarczać towar i UM w ogóle nie powinień brać pod uwagę kwesti że zaznaczony odcinek będzie mógł być użytkowany przez samochody właścicieli lokali lub mieszkańców.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szer
post wto, 19 cze 2007 - 17:03
Post #6


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: FdZD
Postów: 2,583
Dołączył: śro, 13 lip 05
Skąd: Mydlice Południe
Nr użytkownika: 152
Płeć: Mężczyzna
GG: 7413760 status gadu-gadu



Znając nasze władze to spokojnie tam zostanie zmieszczona kładka i ruchu nie zamkną...


--------------------
33001,04
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dave
post nie, 24 cze 2007 - 14:21
Post #7


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: FdZD
Postów: 945
Dołączył: śro, 31 sty 07
Skąd: D.G. Mydlice Północ
Nr użytkownika: 432
Płeć: Mężczyzna



Ależ moim zdaniem spokojnie da się wybudować kładkę i wejście na nią od strony ul. 3-to Maja pozostawiając wjazd dla samochodów! Po prostu kładka będzie u góry równolegle do 3-go Maja a wejścia do niej po bokach, przez co "środek" zostanie wolny dla wjazdu pojazdów z ulicy Sobieskiego! I tyle!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bartek84
post wto, 26 cze 2007 - 13:36
Post #8


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 103
Dołączył: pią, 10 lis 06
Skąd: Mydlice North
Nr użytkownika: 277



Oczywiście że nie! Kiedyś w Katowicach widziałem auto z wygrawerowanym na masce napisem 'Zastawiłeś ***** wyjazd!', założe się że właściciel nigdy juz nie zaparkował w niewłaściwym miejscu. Oby w DG udało się stworzyć kilkanaście metrów prawdziwego deptaka bez sięgania po tak radykalne metody.


--------------------
127.0.0.1 sweet 127.0.0.1
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ewistafo
post pon, 16 lip 2007 - 11:19
Post #9


UZYTKOWNIK
*

Grupa: Użytkownik
Postów: 32
Dołączył: czw, 16 lis 06
Skąd: Reden
Nr użytkownika: 301



Ruch samochodów na 3-go Maja niekoniecznie, ale gdzie jest w okolicy jakiś parking z gwarantowanym miejscem, że zaparkujesz jak przyjedziesz. Jak będzie to zależeć będzie raczej od CH Pogoria, bo Urząd Miasta chodzi na pasku "sponsorów"-przykład okolice fitnes "Salsa" ul. 1-go Maja, popołudniami zjeżdża dużo ludzi, parkują na chodnikach, częściowo na ulicy, przed budynkiem, przejść tą stroną ulicy można jezdnią lub przeciskać się między samochodami a ogrodzeniem. Po interwencjach mieszkaców postawili znak zakaz zatrzymania i postoju-nikt go nie respektuje, nawet po interwencji u Straży Miejskiej nikt się nie zjawia, teraz dokręcili tablicę nie dotyczy chodnika, czyli pieszy won na jezdnię bo prywatny właściciel lokalu nie będzie marnował miejsca na parking-wystarczy układ w Urzędzie i załatwione. A to płotka w porównaniu z CH Pogoria, które załatwi jak będzie chciał sprawę wjazdu na 3-go Maja.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sebastian22
post wto, 17 lip 2007 - 18:55
Post #10


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,905
Dołączył: śro, 16 lis 05
Skąd: Gołonóg(czasami) Katowice (na stałe)
Nr użytkownika: 169
Płeć: Mężczyzna



a wg mnie 3-go maja juz niema takiego znaczenia jak kiedys.....teraz tam same banki i jakies slabe sklepiki.....ulica wyglada dosc dobrze ale handel juz nie ten....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post pią, 10 sie 2007 - 15:26
Post #11


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



Dalej czlowieka rozjezdzaja mad.gif

Ta Honda uwieczniona na zdjeciu jest tam zawsze. Jak bedziecie to spojrzcie a bedzie na parkowala na pewno. Musi parkowac metr od wejscia. Zobaczcie moze to naprawde jakis inwalida


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szer
post pią, 10 sie 2007 - 17:00
Post #12


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: FdZD
Postów: 2,583
Dołączył: śro, 13 lip 05
Skąd: Mydlice Południe
Nr użytkownika: 152
Płeć: Mężczyzna
GG: 7413760 status gadu-gadu



Ta inwalida, ale chyba umysłowy :/


--------------------
33001,04
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post śro, 09 sty 2008 - 14:54
Post #13


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



Nic sie nie zmienilo, a jest nawet gorzej. Znacznie wiecej samochodow niz na tamtych zdjeciach. Nikt nic sobie nie robi z zakazu ruchu, juz nawet zaczely sie tam robic koleiny. Omijajac trzeba chodzic czescia przeznaczona dla ruchu samochodowego a tam znowu jezdza i trabia.
Nie moge sie doczekac budowy kladki

PS. Ta uwieczniona Honde dalej mozna codziennie spotkac w tym miejscu wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szer
post pon, 21 sty 2008 - 16:21
Post #14


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: FdZD
Postów: 2,583
Dołączył: śro, 13 lip 05
Skąd: Mydlice Południe
Nr użytkownika: 152
Płeć: Mężczyzna
GG: 7413760 status gadu-gadu



Ulice 3 maja powinni natychmiast zlikwidować! Idąc sobie na budowe wybrałem trase od sztygary i 3 maja cały czas w dół... Dzisiaj samochodów było tam tyle, że ledwo przeszedłem. Idąc deptakiem (czyli częścią dla ludzi, nie dla samochodów, które to mają wyznaczony pas) zostałem nieźle wkurzony. Jakiś baran mnie otrąbił! Powiedziałem mu grzecznie, że w tym ciągu ulicy nie ma tutaj ruchu, a samochody nie mogą tu parkować... Gościu mnie podumował słowem "spi...laj"... :|. Samochód przy samochodzie stał, niektóre nawet poblokowane. Ja się pytam k..a gdzie tutaj jest straż miejska?! Darmozjady, które grzeją se dupe w pentagonie zamiast działać!!!


--------------------
33001,04
Go to the top of the page
 
+Quote Post
syzio
post pon, 21 sty 2008 - 16:38
Post #15


Dąbrowa G
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 626
Dołączył: wto, 15 lis 05
Skąd: Londyn
Nr użytkownika: 168
Płeć: Mężczyzna
GG: 3563765 status gadu-gadu
Skype: syzio0 status skype



Ja z miłą chęcią po wymianie zdać z tym panem zadzwoniłbym po straż miejską. smile.gif

Ten post edytował syzio pon, 21 sty 2008 - 16:38
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szer
post pon, 21 sty 2008 - 16:42
Post #16


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: FdZD
Postów: 2,583
Dołączył: śro, 13 lip 05
Skąd: Mydlice Południe
Nr użytkownika: 152
Płeć: Mężczyzna
GG: 7413760 status gadu-gadu



A ja stwierdziłem, że mam go w dupie i poszedłem dalej... Nawet jakbym zadzwonił po SM to co by zrobili? Zleniwieni by powiedzieli "słucham?.... co się stało? (...) patrol niedługo pojedzie"... I zgubiłby się po 5 metrach od wyjścia z pentagonu... Stwierdzili by po co się męczyć :|


--------------------
33001,04
Go to the top of the page
 
+Quote Post
syzio
post pon, 21 sty 2008 - 16:44
Post #17


Dąbrowa G
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 626
Dołączył: wto, 15 lis 05
Skąd: Londyn
Nr użytkownika: 168
Płeć: Mężczyzna
GG: 3563765 status gadu-gadu
Skype: syzio0 status skype



Zawsze można ich trochę pogonić zgłoszeniem tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szer
post pon, 21 sty 2008 - 16:46
Post #18


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: FdZD
Postów: 2,583
Dołączył: śro, 13 lip 05
Skąd: Mydlice Południe
Nr użytkownika: 152
Płeć: Mężczyzna
GG: 7413760 status gadu-gadu



Heh i tak by następnego dnia znowu tam jeździł ;p. A mnie się spieszyło na budowe ;p. Nie chciało mi się z gościem użerać. Szkoda tylko, że SM nie robi tam patroli :|... A żniwa na mandatach mieli by ogromne...


--------------------
33001,04
Go to the top of the page
 
+Quote Post
syzio
post pon, 21 sty 2008 - 16:50
Post #19


Dąbrowa G
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 626
Dołączył: wto, 15 lis 05
Skąd: Londyn
Nr użytkownika: 168
Płeć: Mężczyzna
GG: 3563765 status gadu-gadu
Skype: syzio0 status skype



W razie czego trzeba zapisać w telefonie (bądź zapamiętać) numer na SM tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szer
post pon, 21 sty 2008 - 16:51
Post #20


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: FdZD
Postów: 2,583
Dołączył: śro, 13 lip 05
Skąd: Mydlice Południe
Nr użytkownika: 152
Płeć: Mężczyzna
GG: 7413760 status gadu-gadu



Następnym razem będe spisywal tablice rejestracyjne i robił pamiątkowe foto... Się wkurzyłem i cyknąłem jedno foto... Stanąłem obok flerynki, albo to już był citibank(czy jak to sie zowie)



--------------------
33001,04
Go to the top of the page
 
+Quote Post

13 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czwartek, 28 marzec 2024 - 09:13
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza