IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

 
Reply to this topicStart new topic
> Jaka najlepsza dzielnica Dąbrowy Górniczej
raptowny
post czw, 21 sty 2016 - 22:04
Post #1


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Dołączył: nie, 17 sty 16
Nr użytkownika: 5,761
Płeć: Mężczyzna



Witam wszystkich smile.gif
Tak się składa, że w związku z wykonywaną pracą prawdopodobnie za niedługo przeprowadzę się z Gliwic do Dąbrowy, zamierzam tutaj za jakiś czas kupić mieszkanie... Jaka dzielnica Dąbrowy jest najprzyjemniejsza do życia, pod względem spokoju, bezpieczeństwa, bliskości do szkół, sklepów? Polecacie jakieś konkretne lokalizacje, co możecie mi powiedzieć o dzielnicy Gołonóg?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
juar_78
post czw, 21 sty 2016 - 22:13
Post #2


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 369
Dołączył: wto, 20 mar 07
Nr użytkownika: 580



CYTAT(raptowny @ czw, 21 sty 2016 - 20:04) *
Witam wszystkich smile.gif
Tak się składa, że w związku z wykonywaną pracą prawdopodobnie za niedługo przeprowadzę się z Gliwic do Dąbrowy, zamierzam tutaj za jakiś czas kupić mieszkanie... Jaka dzielnica Dąbrowy jest najprzyjemniejsza do życia, pod względem spokoju, bezpieczeństwa, bliskości do szkół, sklepów? Polecacie jakieś konkretne lokalizacje, co możecie mi powiedzieć o dzielnicy Gołonóg?



Gołonóg jest duży. To są różne osiedla.

Z inych dzielnic to polecam Reden. Zainteresować się możesz ciągiem ulic Krasińskiego, Mickiewicza (tzw. Mickiewicz).

Ten post edytował juar_78 czw, 21 sty 2016 - 22:19
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post czw, 21 sty 2016 - 22:47
Post #3


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,974
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



Osiedle Kasprzaka. Jest szkoła, przedszkole, przychodnia, bibliotek, sporo sklepów. Blisko do wyjazdu na DK1 i DK94, blisko do Podlesia. Nie jest tak klaustrofobicznie ciasne jak na przykład Mydlice, sporo zieleni. Przybywa na szczęście parkingów.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sebastian22
post czw, 21 sty 2016 - 23:31
Post #4


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,905
Dołączył: śro, 16 lis 05
Skąd: Gołonóg(czasami) Katowice (na stałe)
Nr użytkownika: 169
Płeć: Mężczyzna



Ja mieszkam na tzw. Starym Gołonogu, okolice ul. Wybickiego. Wszedzie blisko - sklepy, szkoły, przedszkola, autobus, tramwaj, pociąg. Okolica dość zielona, jest tez blisko na Pogorie(nie mylić z CH Pogoria). Reden też wydaje się być OK, jednak tam już ruch większy (i daleko do pociągu), ale można kupić mieszkanie gdzies wewnatrz osiedla i bedzie OK.
Odradzałbym Mydlice - ze względu na typowe blokowisko z wielkiej płyty i mało zieleni jednak, Ząbkowice też nie są zbyt ciekawe, jeśli mówimy o mieszkaniu w bloku.

Ten post edytował Sebastian22 czw, 21 sty 2016 - 23:34
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slyzaba
post pią, 22 sty 2016 - 00:14
Post #5


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,634
Dołączył: pon, 16 lut 09
Skąd: Centrum
Nr użytkownika: 3,199
Płeć: Mężczyzna



Polecam Reden - blisko park Hallera (nowo oddany duży plac zabaw i górki do zjeżdżania w zimę), bliskość do hali sportowej i ponoć całkiem dobrej siłowni CFO. Tuż obok Park Wodny Nemo. W zasięgu spaceru CH Pogoria oraz Pałac Kultury Zagłębia i centrum miasta. Na piechotę czy na rowerze masz relatywnie niedaleko do parku Zielona i do Pogorii. Sklepy, szkoły, przychodnie, przedszkola, komunikacja tramwajowa, autobusowa i kolejowa.

Blisko centrum a główny zgiełk z ul. Królowej Jadwigi nie jest już słyszalny. Myślę tutaj o ulicach od plus minus Augustynika po Kopernika. Wyjazd na trasę do Katowic w zasięgu 2-3 minut (światła x2). Generalnie niska zabudowa i całkiem niemało dawnych kamienic. Polecam smile2.gif


--------------------
pozdrawiam,
Sylwester Dominik

Historia miasta uwieczniona na fotografiach i pocztówkach.
Zapraszam na www.dawnadabrowa.pl i www.facebook.com/dawnadabrowa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post pią, 22 sty 2016 - 21:38
Post #6


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



CYTAT(Slyzaba @ pią, 22 sty 2016 - 01:14) *
Polecam Reden - blisko park Hallera (nowo oddany duży plac zabaw i górki do zjeżdżania w zimę), bliskość do hali sportowej i ponoć całkiem dobrej siłowni CFO. Tuż obok Park Wodny Nemo. W zasięgu spaceru CH Pogoria oraz Pałac Kultury Zagłębia i centrum miasta. Na piechotę czy na rowerze masz relatywnie niedaleko do parku Zielona i do Pogorii. Sklepy, szkoły, przychodnie, przedszkola, komunikacja tramwajowa, autobusowa i kolejowa.

Blisko centrum a główny zgiełk z ul. Królowej Jadwigi nie jest już słyszalny. Myślę tutaj o ulicach od plus minus Augustynika po Kopernika. Wyjazd na trasę do Katowic w zasięgu 2-3 minut (światła x2). Generalnie niska zabudowa i całkiem niemało dawnych kamienic. Polecam smile2.gif

Podpiszę się pod tym, jak dla mnie okolice właśnie Augustynika, Cieplaka, Starej, Orzeszkowej, Skibińskiego a nawet dalej po Kopernika to najlepsza miejscówka w DG jeśli chcesz mieszkać w blokach (a mieszkałem w tej okolicy):
  • do konkretnego przystanku km - 5 minut
  • do dworca - 5-15 minut
  • wyjazd na DK94 - dopóki nie wprowadzą "zielonej mobilności" to z 5 minut, potem może być 1h wink.gif
  • w zasięgu 5-10 minut sklepy, szkoły, kościół, hipermarket, poczta, park, basen itd.
  • względna cisza (jak na centrum miasta, sielska wieś to to nie jest) no i nie są to typowe blokowiska, bloki 3-4 piętra
  • dosyć blisko Pogorii/zielonej (na upartego to i piechotą można dojść, na rowerze z 10 minut)
Z minusów to oczywiście problemy z parkingami (a gdzie ich dzisiaj nie ma) no i często wyższe ceny (ale z tym bywa różnie). Dodatkowo kilka lat temu jak ja szukałem to było w tej okolicy stosunkowo mało mieszkań na sprzedaż a jak coś się pojawiało to albo bardzo drogo albo w momencie znikało.

Ja szukałem także w wymienionej wyżej okolicy ul. Mickiewicza i te rejony, wiele zalet można powtórzyć natomiast było tam taniej z to wiele mieszkań jest dziwnych np. sporo na poddaszach sprawiających wrażenie piekarnika latem bądź bez gazu (panie, tu wystarczy podciągnąc bo na drugim końcu bloku już jest wink.gif) gdzie instalacja elektryczna na przewodzie 2x2.5 więc ciężko zastąpić gaz sensowną elektryką. Ale kilka fajnych też tam widziałem jednak bardzo szybko "poszły".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danielmdc
post pią, 22 sty 2016 - 22:12
Post #7


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 563
Dołączył: wto, 15 sty 13
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Nr użytkownika: 5,133
Płeć: Mężczyzna



Dąbrowa to oaza spokoju w porównaniu do Gliwic. Po pierwsze odpada ci kwestia pytania za kim jesteś za Piastem czy Górnikiem laugh.gif Po drugie nie jesteśmy miastem studenckim a to wiąże się z mniejszą przestępczością, narkomanią i molestowaniem laugh.gif Po trzecie miejsc rozrywkowych u nas nie ma prawie w ogóle to i w dziób można zarobić rzadziej laugh.gif W obecnych czasach nie ma znaczenia w której części Dąbrowskich osiedli zamieszkasz. Nasze miasto to typowa sypialnia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
raptowny
post pią, 22 sty 2016 - 23:18
Post #8


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Dołączył: nie, 17 sty 16
Nr użytkownika: 5,761
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(danielmdc @ pią, 22 sty 2016 - 22:12) *
Dąbrowa to oaza spokoju w porównaniu do Gliwic. Po pierwsze odpada ci kwestia pytania za kim jesteś za Piastem czy Górnikiem laugh.gif Po drugie nie jesteśmy miastem studenckim a to wiąże się z mniejszą przestępczością, narkomanią i molestowaniem laugh.gif Po trzecie miejsc rozrywkowych u nas nie ma prawie w ogóle to i w dziób można zarobić rzadziej laugh.gif W obecnych czasach nie ma znaczenia w której części Dąbrowskich osiedli zamieszkasz. Nasze miasto to typowa sypialnia.

haha widzę że się zna realia Gliwic ;D

ok, też wychodzę z takiego założenia że tutaj dużo spokojniej, z drugiej strony żeby zaszaleć trzeba jechać aż do katowic, ale komunikacja kzk gop całodobowa obowiązuje chyba? wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
savalas
post sob, 23 sty 2016 - 07:46
Post #9


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 609
Dołączył: pią, 23 mar 07
Nr użytkownika: 612



CYTAT(raptowny @ pią, 22 sty 2016 - 21:18) *
CYTAT(danielmdc @ pią, 22 sty 2016 - 22:12) *
Dąbrowa to oaza spokoju w porównaniu do Gliwic. Po pierwsze odpada ci kwestia pytania za kim jesteś za Piastem czy Górnikiem laugh.gif Po drugie nie jesteśmy miastem studenckim a to wiąże się z mniejszą przestępczością, narkomanią i molestowaniem laugh.gif Po trzecie miejsc rozrywkowych u nas nie ma prawie w ogóle to i w dziób można zarobić rzadziej laugh.gif W obecnych czasach nie ma znaczenia w której części Dąbrowskich osiedli zamieszkasz. Nasze miasto to typowa sypialnia.

haha widzę że się zna realia Gliwic ;D

ok, też wychodzę z takiego założenia że tutaj dużo spokojniej, z drugiej strony żeby zaszaleć trzeba jechać aż do katowic, ale komunikacja kzk gop całodobowa obowiązuje chyba? wink.gif



komunikacja to tutaj po 17 stej to już jest zło wcielone. Potwierdzam to co wyżej napisane. Reden lub stary Gołonóg, 3-4 piętrowe bloki najlepiej. W każdym bloku jakaś patologia się znajdzie, ale prócz głośnego modlenia albo obijania twarzy własnej żonie raczej nic ciekawszego się nie zdarza. W nocy z wywalonym wacławem można wracać do domu z buciora. Rzeczywiście kibice nie wiedzieć czemu kibicują miastu sąsiedniemu, mając kilka drużyn na miejscu ( pewnie w B klasie, nawet nie pamiętam, z 10 lat nie byłem na RKS-ie ) Koncerty na 30 osób w pubuch to norma, najlepsza knajpa Well Done koło PKZ, a zimą wieczorami najlepiej się zastrzelić w domu, chyba że lubi się kręgle bilard lub siatkówę/koszykówkę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
raptowny
post sob, 23 sty 2016 - 12:09
Post #10


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Dołączył: nie, 17 sty 16
Nr użytkownika: 5,761
Płeć: Mężczyzna



zmartwiłeś mnie z tą komunikacją...czyli jak sie pobaluje to kapa, nie ma nocnych autobusów z Katowic? fajnie by było też czasem pójść do jakiegoś schludnego lokalu gdzie kulturalnie można sie napic piwa z kumplami... Dyskoteki żadnej nie ma w DG? PKZ to Pałac Kultury Zagłębia? musze nauczyć się tutejszych skrótów ;p ...co do miekszania to szukam czegos duzego z 4 pokojami z lat80-tych, 90-tych, a takie widziałem właśnie na Redenie i Gołonogu smile2.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szer
post sob, 23 sty 2016 - 13:02
Post #11


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: FdZD
Postów: 2,583
Dołączył: śro, 13 lip 05
Skąd: Mydlice Południe
Nr użytkownika: 152
Płeć: Mężczyzna
GG: 7413760 status gadu-gadu



CYTAT(savalas @ sob, 23 sty 2016 - 07:46) *
komunikacja to tutaj po 17 stej to już jest zło wcielone.


Bez przesady, bardziej bym powiedział, że po 20-21.
Z Katowic są nocne do Sosnowca i z Sosnowca do Dąbrowy. Z Katowic będzie to 908N, a z Sosnowca 902N i 903N.
Kursów dużo nie ma, ale dojechać się da.


--------------------
33001,04
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sebastian22
post sob, 23 sty 2016 - 13:37
Post #12


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,905
Dołączył: śro, 16 lis 05
Skąd: Gołonóg(czasami) Katowice (na stałe)
Nr użytkownika: 169
Płeć: Mężczyzna



ale w ciagu dnia polaczenie z Katowicami jest częste, nie wiem nawet czy nie lepsze niz z Gliwic. Jeśli ktoś imprezuje często w Katowicach, to raczej nie sam , wtedy można zrzucić się na taxe smile2.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
raptowny
post sob, 23 sty 2016 - 15:00
Post #13


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Dołączył: nie, 17 sty 16
Nr użytkownika: 5,761
Płeć: Mężczyzna



z taxa racja.. wink.gif ale szkoda że nie ma bezpośredniego, ale spoko, takich okazji może być kilka w roku więc to nie jest priorytet wink.gif podoba mi się w Dąbrowie bliskość Pogorii, ale chciałbym poznać wasze wskazówki dotyczące klimatycznych, urokliwych miejsc w okolicy i samym mieście, oprócz tej restauracji Well Done, są jeszcze jakieś inne ciekawe puby/restauracje? no i co z tą dyskoteką?... wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post sob, 23 sty 2016 - 20:29
Post #14


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



CYTAT(raptowny @ sob, 23 sty 2016 - 16:00) *
z taxa racja.. wink.gif ale szkoda że nie ma bezpośredniego

Wbrew temu co tu napisano ostatnie bezpośrednie połączenie jakie kojarzę było jakoś po 23 i to czasem wystarczy. Natomiast później to taryfa, cennikowo to bodajże wychodzi w weekend nocą 120, idzie się dogadać i zapłacić poniżej 100 ale nie zawsze. Z mojej praktyki wynika, że jak chcesz napić się piwa czy zjeść coś nieskomplikowanego to dasz radę w DG ale jeśli już masz ochotę zjeść coś konkretnego czy pobawić się konkretniej to tylko Kato. W DG dobrym pomysłem jest abstynencja wink.gif ja jakiś czas temu odstawiłem alko dzięki czemu nawet na dłuższe wypady mogę jechać autem a w ten sposób powrót z KTW to 20 minut.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post sob, 23 sty 2016 - 21:52
Post #15


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



CYTAT(danielmdc @ pią, 22 sty 2016 - 22:12) *
Nasze miasto to typowa sypialnia.


To jakiś mit z tą sypialnią. O byciu sypialnią nie decyduje tylko życie nocne, a dzienne przepływy ludzi. W DG więcej osób przebywa i pracuje w dzień, niż śpi tu w nocy. Codziennie przyjeżdża tu więcej ludzi, niż wyjeżdża. Taka sytuacja w GOPie jest jeszcze w Katowicach, Gliwicach i Tychach.

Poza pracą to inna sprawa np. Nemo, PKZ, mecze siatkówki i koszykówki, nie wspominając o letnim najeździe Zagłębia i Śląska.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dave
post nie, 24 sty 2016 - 16:03
Post #16


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: FdZD
Postów: 945
Dołączył: śro, 31 sty 07
Skąd: D.G. Mydlice Północ
Nr użytkownika: 432
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(szer @ sob, 23 sty 2016 - 13:02) *
CYTAT(savalas @ sob, 23 sty 2016 - 07:46) *
komunikacja to tutaj po 17 stej to już jest zło wcielone.


Bez przesady, bardziej bym powiedział, że po 20-21.
Z Katowic są nocne do Sosnowca i z Sosnowca do Dąbrowy. Z Katowic będzie to 908N, a z Sosnowca 902N i 903N.
Kursów dużo nie ma, ale dojechać się da.


Ja uważam, że komunikacja miejska centrum miasta i Gołonoga z Katowicami jest cały dzień bardzo dobra. W dni robocze w szczycie autobus co parę minut, pociąg co 30 minut. Wieczorem i w dni wolne są co najmniej 3 autobusy w ciągu godziny że średnią częstotliwością co 15-20 minut. Ostatni z centrum Katowic do DG jest 23:57. Nocne z przesiadką w Sosnowcu tylko w weekendy i tylko do centrum Dąbrowy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sebastian22
post pon, 25 sty 2016 - 19:43
Post #17


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,905
Dołączył: śro, 16 lis 05
Skąd: Gołonóg(czasami) Katowice (na stałe)
Nr użytkownika: 169
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(raptowny @ sob, 23 sty 2016 - 15:00) *
z taxa racja.. wink.gif ale szkoda że nie ma bezpośredniego, ale spoko, takich okazji może być kilka w roku więc to nie jest priorytet wink.gif podoba mi się w Dąbrowie bliskość Pogorii, ale chciałbym poznać wasze wskazówki dotyczące klimatycznych, urokliwych miejsc w okolicy i samym mieście, oprócz tej restauracji Well Done, są jeszcze jakieś inne ciekawe puby/restauracje? no i co z tą dyskoteką?... wink.gif

Do restauracji nie chodzę ale te najbardziej znane to:
www.pogoriaresidence.pl
www.hotelshuma.pl
www.restauracja-origami.pl

Jak jak już to wole iść do Maka wink.gif

Inne ciekawe miejsca to na pewno pół-dziki park Zielona, w pobliżu Pogorii III no i Pustynia Błędowska która w połowie leży na terytorium naszego miasta.

Ten post edytował Sebastian22 pon, 25 sty 2016 - 19:45
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czwartek, 28 marzec 2024 - 14:01
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza