IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

22 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Przyroda, ekologia, zieleń miejska, obserwacje itp.
pulsatilla1214
post pią, 07 kwi 2006 - 12:53
Post #41


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,186
Dołączył: nie, 26 cze 05
Skąd: z bagien
Nr użytkownika: 148
Płeć: Kobieta



Jedna wiosny nie czyni, ale jak dwie... biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeodorMotor
post pon, 10 kwi 2006 - 22:18
Post #42


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 392
Dołączył: sob, 07 lut 04
Skąd: DG - Stary Gołonóg
Nr użytkownika: 42
Płeć: Mężczyzna



Jak kiedyś wspominałem, nie znam się na ptactwie, ale potwierdzam - przybyło, oj, przybyło! To chyba dobrze, nie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pulsatilla1214
post pon, 10 kwi 2006 - 22:20
Post #43


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,186
Dołączył: nie, 26 cze 05
Skąd: z bagien
Nr użytkownika: 148
Płeć: Kobieta



Od Piekła dziś trzy rdzawoszyjne. Psiajuchy ciche strasznie, chyba lodowaty wiatr północny odebrał im chęć kwiczenia laugh.gif Pogoria III ciągle skuta lodem, znacznie podniósł się i na niej poziom wody - końce betonowych główek przy wpływie Pogorii są zatopione. Pogoria II już całkowicie bez pokrywy lodowej, ale ptaków niewiele. Dziwny drozd z brązowym bokiem i fanfarami śpiewanymi w niebo :? :?: Jakiś nietypowy, śpiewaki co roku tutaj:).

Co do płazów - oczko wodne pod lasem przy Babiej Ławie wody ma jak nigdy, ropuch miauczących w bród. Tegoroczna wiosna dla płazów obfitością wody łaskawa 8)

Zakwitły pierwsze fiołki leśne :wink: , kwitną przylaszczki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeodorMotor
post pon, 10 kwi 2006 - 22:39
Post #44


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 392
Dołączył: sob, 07 lut 04
Skąd: DG - Stary Gołonóg
Nr użytkownika: 42
Płeć: Mężczyzna



QUOTE(pulsatilla1214)
(...) ropuch miauczących w bród. Tegoroczna wiosna dla płazów obfitością wody łaskawa 8) (...)

Nie wiem, czy to ropucha czy żaba, ale o jedną mniej - rozjechałem rowerem... :oops: Wstyd mi... Wskoczyła, szalona, prosto pod koło... sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pulsatilla1214
post pon, 10 kwi 2006 - 23:26
Post #45


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,186
Dołączył: nie, 26 cze 05
Skąd: z bagien
Nr użytkownika: 148
Płeć: Kobieta



Raczej żaba :roll: - ropuchy wolą chodzonego, acz i skoki na miarę swych udek mizernych robią. Raczej ropucha - żaby mniej liczne, szybsze, ale jeszcze z odrętwienia niekoniecznie się wybudziły:wink:

Denatka pryszczata :wink: ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pawelele
post wto, 11 kwi 2006 - 09:25
Post #46


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 109
Dołączył: śro, 22 cze 05
Skąd: okolice D.G
Nr użytkownika: 145



A ja dla odmiany skoczyłem na Bagna Błędowskie - super okolica - najciekawsze dla mnie były śalady zerowania bobrów no i bycze żeremie biggrin.gif
Chłopaki widzę, że fajne rzeczy widujecie :) - ej a co to są ropuch miauczące :roll: :wink:
Faktycznie wody tej wiosny dostatek... ale ja jakoś płazów za wiele nie widuję... :roll:
Pulsatilla1214 napisz coś więcej o tym droździe - mówisz brązowe boki - a reszta jaka - coś ala śpiewak?
Z tego piszecie to juz najwyższy czas objechać z lunetą to nasze pojezierze 8) - ciekawe tylko czy Pogoria 1 juz bez lodu...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pulsatilla1214
post wto, 11 kwi 2006 - 12:50
Post #47


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,186
Dołączył: nie, 26 cze 05
Skąd: z bagien
Nr użytkownika: 148
Płeć: Kobieta



A jakie głosy w okresie amorów wydająnasze najpospolitsze ropuszki 8) ? Coś jak kwilenie dziecka nieśmiałe, miauczenie :wink:

Pod Błędowem wieki nie byłem, pewnie Biala Przemsza zalała cudownie dolinę płynąc kilkoma korytami, tworząc miniaturkę nadbiebrzańskich mokradeł. Czyżyków zatrzęsienie..? Tych "kanarków" żerujących na olchowych szyszkach na przedwiośniu kiedyś najwięcej :wink: Jak przylecą dziwonie, to może się wybiorę biggrin.gif A żeremia kurczę jeszcze nie widziałem :cry:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pawelele
post wto, 11 kwi 2006 - 17:46
Post #48


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 109
Dołączył: śro, 22 cze 05
Skąd: okolice D.G
Nr użytkownika: 145



Co do ropuch to tak - zielona odzywa się miłym dla ucha trelem, paskówka niesamowitym przenikliwym "raa raa", a szara hmmm jak to okreśłić - takie nieśmiałe głosy, nie za bardzo to potrafię opisac - ale pewnie oboje mówimy o szarych :)
Na Przemszy w Błędowie wody... nie mam porównania bo byłem tam pierwszy raz biggrin.gif , ale wydaje mi się że tak średnio - dość ładnie podtopiło niektóre fragmenty lasu.
Czyżyków było jak na lekarstwo - jakieś pojedyncze.

A dziś byłem na Pogorii 1 - był 1 dudek, trochę grążyc, gągoły (m+f), perki dwuczube i rdzawoszyje.
Przez chwilę lukałem na Kuźnicę od strony Ratanic - nieco kormoranów (7), 1 płaskonos, ca50 dymówek, reszta standard - w najbliższych dniach musze przejść się dookoła i dokłądnei policzyć.
A poza DG - na stawach w Sulikwie uhla - młody samiec
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pulsatilla1214
post wto, 11 kwi 2006 - 19:22
Post #49


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,186
Dołączył: nie, 26 cze 05
Skąd: z bagien
Nr użytkownika: 148
Płeć: Kobieta



Oczywiście miałem na myśli ropuchy szare (Bufo bufo) złośliwie tak nazwane przez Linneusza na cześć nielubianego Buffona (pewnie się nie ucieszył mając tak przemiłe zwierzątko swym imieniem nazwane, hihihi)

Treli zielonych jeszcze nie słyszałem na Kuźnicy, ciekawe czy się nie potopiły :shock: Złóżmy to na karb spóźnionej wiosny.

Kormorany na jednej z wysepek po zalanym nasypie..? Coś ich ubywa... Odlatują... A nie wydaje Ci się Pawelele, ze na Kuźnicy mamy idealne warunki dla gniazdowania rybitw 8) ? Pomarzmy sobie;-) Piaszczysto-żwirowe wysepki niemal pozbawione roślinności laugh.gif Niemal na środku zbiornika... 8) [/i]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pawelele
post śro, 12 kwi 2006 - 11:58
Post #50


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 109
Dołączył: śro, 22 cze 05
Skąd: okolice D.G
Nr użytkownika: 145



Dziś na Kuźnicy 6 kormoranów.
Co do rybitw... byłbym ostrożny - osobiście nie nastawiam się na to, że będzie lepiej jak w poprzednim sezonie - ale wiadomo - wolę się pozytwnie zdziwić niż srodze zawieść :wink:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dami7
post śro, 12 kwi 2006 - 19:36
Post #51


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 414
Dołączył: pią, 18 cze 04
Skąd: Miner's Oak Forest City
Nr użytkownika: 102
Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Pawelele)
A ja dla odmiany skoczyłem na Bagna Błędowskie - super okolica - najciekawsze dla mnie były śalady zerowania bobrów no i bycze żeremie biggrin.gif  


Którędy na Bagna Błędowskie? Fajnego pomysła na świąteczne rowerowanie mi poddałeś!


--------------------
"Piorunochron na szczycie wieży kościelnej jest najlepszym dowodem na to, że wszyscy miewamy wątpliwości..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dami7
post śro, 12 kwi 2006 - 19:42
Post #52


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 414
Dołączył: pią, 18 cze 04
Skąd: Miner's Oak Forest City
Nr użytkownika: 102
Płeć: Mężczyzna



QUOTE(pulsatilla1214)
  Kormorany na jednej z wysepek po zalanym nasypie..? Coś ich ubywa... Odlatują... A nie wydaje Ci się Pawelele, ze na Kuźnicy mamy idealne warunki dla gniazdowania rybitw 8) ? Pomarzmy sobie;-) Piaszczysto-żwirowe wysepki niemal pozbawione roślinności laugh.gif  Niemal na środku zbiornika... 8)  [/i]


"Apropo" - półwysep od strony Ratanic zamienia się w wyspę, wyspa się dzieli i pewnie zostaną z niej dwie bardziej wybitne, resztę wchłonie woda... Zgadnijcie, kogo moje oczy widziały na własne oczy, kiedy przyjechał z gospodarską wizytą, wjechał wielkim srebrnym autem (mimo zakazu) na most przy dopływie od strony Wojkowic i patrzył zamglonym od łez wzruszenia wzrokiem na nasze Wielkie Masto za Wielką Wodą? biggrin.gif

Odpowiedź znajduje się tu: http://shw.fotopages.com/10143643.html?noresize. Od siebie dodam, że nie jest to osoba na pierwszym planie, która z wyglądu jest podobna do nikogo.


--------------------
"Piorunochron na szczycie wieży kościelnej jest najlepszym dowodem na to, że wszyscy miewamy wątpliwości..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pawelele
post śro, 12 kwi 2006 - 20:32
Post #53


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 109
Dołączył: śro, 22 cze 05
Skąd: okolice D.G
Nr użytkownika: 145



Z rowerem tam może byc ciężko - ja szystko robiłem tam z buta i nie po ścieżkach... wydaje się, że możnaby zacząć od drogi k.remizy strażackiej w Błędowie - no i dalej już gdzie ścieżki prowadzą :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pulsatilla1214
post śro, 12 kwi 2006 - 22:42
Post #54


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,186
Dołączył: nie, 26 cze 05
Skąd: z bagien
Nr użytkownika: 148
Płeć: Kobieta



Widać widoków ciągle mu mało. Parę dni temu prawie mnie rozjechali, kiedy patrzyłem sobie jadąc na jeziorko :evil:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pawelele
post czw, 13 kwi 2006 - 09:36
Post #55


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 109
Dołączył: śro, 22 cze 05
Skąd: okolice D.G
Nr użytkownika: 145



Dami7 a żaden byczek z otoczenia "jaśnie nam panującego" niec chciał Ci skonfiskować aparaciku :?: :wink:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pulsatilla1214
post czw, 13 kwi 2006 - 14:22
Post #56


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,186
Dołączył: nie, 26 cze 05
Skąd: z bagien
Nr użytkownika: 148
Płeć: Kobieta



Na przykładzie ropuch wczoraj dowiedziałem się, co znaczy dozgonna miłość :wink: Pięć samców kurczowo ściskało samicę, choć nieżywa na tyle dlugo, ze z lekka zbladła i napuchła (może wydawała się przez to atrakcyjniejsza, znaczy pełniejsza skrzeku;p?)

Nekrofile jedne, nio :wink:

A poza tym pierwszy skrzek już! No ropuszki, mnożyć się, inni będą wydawali sie piękniejsi, gdy Was więcej 8)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pulsatilla1214
post czw, 13 kwi 2006 - 14:47
Post #57


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,186
Dołączył: nie, 26 cze 05
Skąd: z bagien
Nr użytkownika: 148
Płeć: Kobieta



Dami7 - co do łamania zakazu wjazdu - kilka dni temu na dachu postawili pomarańczowego koguta :wink: Sygnalów dźwiękowych nie było laugh.gif Moze myslą, ze to ich zezwolenie :wink: ? Do pojazdów RZGW chyba się nie zalicza sreberko z ciemnymi szybami.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dami7
post czw, 13 kwi 2006 - 15:35
Post #58


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 414
Dołączył: pią, 18 cze 04
Skąd: Miner's Oak Forest City
Nr użytkownika: 102
Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Pawelele)
Dami7 a żaden byczek z otoczenia "jaśnie nam panującego" niec chciał Ci skonfiskować aparaciku :?:  :wink:

Mogą mi skoczyć "niżej plec" - prezydent jest osobą publiczną, musi się liczyć z tym, że go fotografują. Ewentualnie może mieć zastrzeżenia co do wykorzystania wizerunku.
Ale ja nikogo nie obraziłem 8)


--------------------
"Piorunochron na szczycie wieży kościelnej jest najlepszym dowodem na to, że wszyscy miewamy wątpliwości..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dami7
post czw, 13 kwi 2006 - 15:38
Post #59


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 414
Dołączył: pią, 18 cze 04
Skąd: Miner's Oak Forest City
Nr użytkownika: 102
Płeć: Mężczyzna



QUOTE(pulsatilla1214)
Dami7 - co do łamania zakazu wjazdu - kilka dni temu na dachu postawili  pomarańczowego koguta :wink:  Sygnalów dźwiękowych nie było laugh.gif Moze myslą, ze to  ich zezwolenie :wink: ? Do pojazdów RZGW chyba się nie zalicza sreberko z ciemnymi szybami.

Jeśli się dobrze przypatrzysz zdjęciu to dostrzeżesz kogucika...
A może po prostu maja zezwolenie od RZGW?


--------------------
"Piorunochron na szczycie wieży kościelnej jest najlepszym dowodem na to, że wszyscy miewamy wątpliwości..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pulsatilla1214
post pią, 14 kwi 2006 - 01:56
Post #60


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,186
Dołączył: nie, 26 cze 05
Skąd: z bagien
Nr użytkownika: 148
Płeć: Kobieta



Faktycznie, nie zauważyłem. Uwagę zbyt przykuwa jegomośc z lewej biggrin.gif Ujęcie tak genialne, że resztę można by wyciąć :wink: Dziś gospodarska wizyta miała miejsce ok. 17.20 :wink:

Pawelele - tuż przy jazie, jakieś 10 m w stronę Piekła - w wodzie, przy kamieniach, skrzydło kormorana, przynajmniej sadzącpo zachowanych czarnych lotkach. Zastanawialiśmy się, co ich tak ubywa, prawda..? Widać niekoniecznie odlatują... Inny gatunek mi nie pasuje... Dziś na wysepce pozostały trzy.

Na kamieniach pojawiły się... makolągwy biggrin.gif Pięknie różowe podgardle:) Pewnie zalatują z lasu, tylko czego na kamieniach szukają :?: Między początkiem asfaltu a ratanicką zatoką.

Dżdżowników rzecznych sztuk pięć, wszystkie w okolicy Wyspy. W locie faktycznie białego paska nie mają biggrin.gif I "obroże" w świetle dnia jakieś bardziej skąpe :wink:

Ptaków ubyło poza śmieszkami, które najwyraźniej przymierzają się do kolonii pod Mariankami. Tyle, że akurat wszystkie wysepki w tej okolicy znikną; kusi je zatopiony lasek, zatrzymał wiele pływających bali drewna, na których przesiadują. Ciekawe co zdecydują na konsylium, kłócą się straszliwie 8)

A w "skowronkowej dolinie" pod Bukową Górą dwie pary pustułek :wink:

Co do wspomnianego drozda - droździków u nas chyba nie spotyka się;p?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

22 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piątek, 29 marzec 2024 - 11:16
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza