IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

8 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> NaprawmyTo.pl, Nowa strona gdzie można zgłaszać różnego radzaju awarie na terenie mia
vacu
post śro, 02 paź 2013 - 19:55
Post #21


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



CYTAT(mgmisiek @ śro, 02 paź 2013 - 18:59) *
Kwota 4$ za 1000 odsłon nie jest miażdżąca ale jak witryna się rozbuja to 1000 odsłon na dzień nie będzie niczym wielkim. Wiec już masz koszt ok 1500$ za rok. przy kursie ok 3zł - masz 4500 zł, czyli połowę kosztów rocznych. serwer dedykowany z utrzymaniem domeny 2,5 tys na rok to masz już 7 tysięcy. Zostaje 1200 zł za wsparcie i markę naprawmyto.pl no proszę Cię gdzie masz to drogo?

No toć przecież napisałem, że DG pokryje roczny koszt tego projektu. Tylko, że to nie jest projekt dedykowany dla DG, wtedy byłoby OK. Ale nie jest. Jak idziesz do fryzjera to nie płacisz kilkuset tysięcy bo tyle kosztuje salon rocznie tylko 20 zł za usługę a to już sprawa fryzjera by sobie klientów nałapać. Gdyby to był projekt dla DG na wyłączność wkomponowany w stronę miasta to wtedy byłoby faktycznie bardzo tanio.

W firmie, w której pracuję jest też dział produkcji oprogramowania embedded do przemysłowych PLC, widzę ile miesięcznie się muszą programiści naklepać na te 8 tys. i ile wiedzy posiadać, stąd mój wniosek, że jest to drogo (weź pod uwagę, że portal obsługuje 14 gmin co daje 120 tys rocznie przychodu).

CYTAT
Pytam bo śmiem twierdzić, że uważasz, że życie takiego projektu to tylko jego szybkie naskrobanie wzięcie za niego tyle i tyle i o reszcie zapominamy.

No ale litości, to nie SAP, pewnie, że wsparcie kosztuje ale nie licz tu etatu programisty bo ten powinien na etacie kilka takich serwisów obskoczyć (i to nie programista z najwyższej pólki).
Poza tym błędy to się chyba w ramach gwarancji naprawia?

Ten post edytował vacu śro, 02 paź 2013 - 19:59
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mgmisiek
post śro, 02 paź 2013 - 20:16
Post #22


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 299
Dołączył: pon, 26 maj 08
Nr użytkownika: 1,306
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(vacu @ śro, 02 paź 2013 - 19:55) *
CYTAT(mgmisiek @ śro, 02 paź 2013 - 18:59) *
Kwota 4$ za 1000 odsłon nie jest miażdżąca ale jak witryna się rozbuja to 1000 odsłon na dzień nie będzie niczym wielkim. Wiec już masz koszt ok 1500$ za rok. przy kursie ok 3zł - masz 4500 zł, czyli połowę kosztów rocznych. serwer dedykowany z utrzymaniem domeny 2,5 tys na rok to masz już 7 tysięcy. Zostaje 1200 zł za wsparcie i markę naprawmyto.pl no proszę Cię gdzie masz to drogo?

No toć przecież napisałem, że DG pokryje roczny koszt tego projektu. Tylko, że to nie jest projekt dedykowany dla DG, wtedy byłoby OK. Ale nie jest. Jak idziesz do fryzjera to nie płacisz kilkuset tysięcy bo tyle kosztuje salon rocznie tylko 20 zł za usługę a to już sprawa fryzjera by sobie klientów nałapać. Gdyby to był projekt dla DG na wyłączność wkomponowany w stronę miasta to wtedy byłoby faktycznie bardzo tanio.

W firmie, w której pracuję jest też dział produkcji oprogramowania embedded do przemysłowych PLC, widzę ile miesięcznie się muszą programiści naklepać na te 8 tys. i ile wiedzy posiadać, stąd mój wniosek, że jest to drogo (weź pod uwagę, że portal obsługuje 14 gmin co daje 120 tys rocznie przychodu).

CYTAT
Pytam bo śmiem twierdzić, że uważasz, że życie takiego projektu to tylko jego szybkie naskrobanie wzięcie za niego tyle i tyle i o reszcie zapominamy.

No ale litości, to nie SAP, pewnie, że wsparcie kosztuje ale nie licz tu etatu programisty bo ten powinien na etacie kilka takich serwisów obskoczyć (i to nie programista z najwyższej pólki).
Poza tym błędy to się chyba w ramach gwarancji naprawia?


Owszem i u fryzjera nie protestujesz, że kosztuje go to ledwo kilka złotych i dlaczego cena skalkulowana jest na 20 zł smile2.gif Skoro takich kosztów nie ponosi.

120 tys. przychodu rocznie to nie jest góra kasy jak policzysz koszty jakie firma ponosi - co to tych 1000 odsłon to liczyłem , że sama witryna DG jest w stanie to zrobić. Więc owszem pokrywamy koszty ale swoje własne a nie całego serwisu - wiadomo część kosztów jest wspólna dla 14 gmin ale nie całość.
Po za tym cena 8 tys jest dla gmin pow. 100 tys. mieszkańców - mniejsze gminy maja niższą cenę:)

A gwarancja to jest dodawana gratis i nie kalkulowana w cenie - ta. yhym.
Tak to może sobie kalkulować amator, który właśnie uważa, że zrobił projekt i na tym jego rola się kończy.

Po za tym systemy mają coś co się zwie opieka serwisowa i to już jest dodatkowo płatne, a nie w ramach gwarancji.

I tak BTW dobry programista spokojnie robi za 8 tys./mc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mały77
post śro, 02 paź 2013 - 20:16
Post #23


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,113
Dołączył: czw, 19 lis 09
Nr użytkownika: 3,566
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Bartek @ śro, 02 paź 2013 - 11:24) *
Zgłoszenie do GIODO to proste pismo których wypełniłem już N w życiu, raptem 30min roboty przy kawie.

Spoko - zgłoszenie do GIODO to może przy kawie, zabezpieczenie stronki przed wyciekiem i wzięcie za to odpowiedzialności - zdecydowanie większy koszt.
vacu - piszesz, że nie ma danych osobowych? Jak dla mnie osoba, która się rejestruje podaje swoje dane osobowe wink.gif Jeżeli twierdzisz, że jest inaczej to nie masz do czynienia z danymi osobowymi wink.gif A w urzędach przy kontroli GIODO trzepią ostro wink.gif
Piszecie, że za wsparcie 8,5 rocznie to dużo? Ja uważam, że jak za taki projekt to niewiele. Pamiętajcie, że trzeba zapewnić odpowiednią dostępność, backup itp. a to wymaga niestety poniesienia pewnych kosztów. Ponieważ jak na razie jest tylko 14 użytkowników - cena tak wygląda (i to w zależności od liczby mieszkańców) - jeżeli projekt ruszy szerzej - pewnie będzie można wynegocjować niższe opłaty ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mgmisiek
post śro, 02 paź 2013 - 20:22
Post #24


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 299
Dołączył: pon, 26 maj 08
Nr użytkownika: 1,306
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Mały77 @ śro, 02 paź 2013 - 20:16) *
CYTAT(Bartek @ śro, 02 paź 2013 - 11:24) *
Zgłoszenie do GIODO to proste pismo których wypełniłem już N w życiu, raptem 30min roboty przy kawie.

Spoko - zgłoszenie do GIODO to może przy kawie, zabezpieczenie stronki przed wyciekiem i wzięcie za to odpowiedzialności - zdecydowanie większy koszt.
vacu - piszesz, że nie ma danych osobowych? Jak dla mnie osoba, która się rejestruje podaje swoje dane osobowe wink.gif Jeżeli twierdzisz, że jest inaczej to nie masz do czynienia z danymi osobowymi wink.gif A w urzędach przy kontroli GIODO trzepią ostro wink.gif
Piszecie, że za wsparcie 8,5 rocznie to dużo? Ja uważam, że jak za taki projekt to niewiele. Pamiętajcie, że trzeba zapewnić odpowiednią dostępność, backup itp. a to wymaga niestety poniesienia pewnych kosztów. Ponieważ jak na razie jest tylko 14 użytkowników - cena tak wygląda (i to w zależności od liczby mieszkańców) - jeżeli projekt ruszy szerzej - pewnie będzie można wynegocjować niższe opłaty ...

Jeżeli dobrze wyczytałem to jest inna opcja wzięcia projektu na własne barki w postaci kodu ale już na swoim serwerze swojej domenie - gdyby to tak tanio wzięcie za darmochę rozwijanie i wspieranie projektu było to by się te 14 gmin na to zapewne zdecydowało biggrin.gif

Ten post edytował mgmisiek śro, 02 paź 2013 - 20:24
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post śro, 02 paź 2013 - 20:50
Post #25


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



Dobra, z mojej strony tyle, kopać z koniem mi się nie chce. Potem się nie dziwcie, że gminy za wszystko przepłacają kilkukrotnie a jakość jest mizerna. Przypomnę się kiedyś przy okazji wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mgmisiek
post śro, 02 paź 2013 - 20:59
Post #26


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 299
Dołączył: pon, 26 maj 08
Nr użytkownika: 1,306
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(vacu @ śro, 02 paź 2013 - 20:50) *
Dobra, z mojej strony tyle, kopać z koniem mi się nie chce. Potem się nie dziwcie, że gminy za wszystko przepłacają kilkukrotnie a jakość jest mizerna. Przypomnę się kiedyś przy okazji wink.gif


Wiesz co - tak najlepiej skończyć dyskusję twierdząc, że kopiesz się z koniem - ja ze swojej strony przytoczyłem trochę rzeczywistych argumentów - Ty ze swojej tylko tyle, że drogo i że można taniej - argument bijący wszystko smile2.gif

Weź siądź zastanów się policz, sprawdź, poszukaj co jeszcze jest ważne oprócz samego pisania kodu takiej stronki - uwzględnij rzeczywiste koszty stworzenia takiego projektu i utrzymanie go przez rok, przytocz nam je tutaj to podyskutujemy dalej - może już w innym temacie.
Bo starasz się udowodnić coś osobie, która z tym ma do czynienia na co dzień mając małą wiedzę w tym temacie (wg mnie i Twoich argumentów wiedza w tworzeniu i dalszym życiu projektów jest mała - nie mam nic do Twojej wiedzy programistycznej bo jaka jest nie wiem).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DG_User
post śro, 02 paź 2013 - 21:06
Post #27


UZYTKOWNIK
*

Grupa: Użytkownik
Postów: 48
Dołączył: pon, 11 lip 11
Nr użytkownika: 4,707
Płeć: Mężczyzna



@vacu
a możesz podać ile wg Ciebie to powinno rocznie kosztować?

Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post śro, 02 paź 2013 - 21:32
Post #28


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



Dobra, to ja mam propozycję bo aż sam jestem ciekawy. Jutro (dziś nie mam czasu niestety) piszę do kilku firm, pierwszych z brzegu (czyli z Google) zapytanie ofertowe - wykonanie podobnego serwisu (oczywiście nie podam adresu) + roczne utrzymanie. Możemy tu sobie gadać i nic z tego nie wyniknie, każdy wie swoje, zrobimy średnią z odpowiedzi i zobaczymy co wyjdzie, pasuje? Oczywiście koszt będzie zawyżony, bo zapytanie będzie dotyczyło serwisu dedykowanego ale da nam jakieś porównanie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mgmisiek
post śro, 02 paź 2013 - 21:37
Post #29


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 299
Dołączył: pon, 26 maj 08
Nr użytkownika: 1,306
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(vacu @ śro, 02 paź 2013 - 21:32) *
Dobra, to ja mam propozycję bo aż sam jestem ciekawy. Jutro (dziś nie mam czasu niestety) piszę do kilku firm, pierwszych z brzegu (czyli z Google) zapytanie ofertowe - wykonanie podobnego serwisu (oczywiście nie podam adresu) + roczne utrzymanie. Możemy tu sobie gadać i nic z tego nie wyniknie, każdy wie swoje, zrobimy średnią z odpowiedzi i zobaczymy co wyjdzie, pasuje? Oczywiście koszt będzie zawyżony, bo zapytanie będzie dotyczyło serwisu dedykowanego ale da nam jakieś porównanie.


Ok. Przynajmniej będziesz miał konkretny argument. Cena może być zawyżona, ale nie uwzględniasz jednego - pomysłu na serwis, który to Ty zapodajesz komuś do realizacji, a nie Ty wymyśliłeś żeby sprzedać, a to też się ceni smile2.gif

Nie zapomnij o aplikacjach mobilnych biggrin.gif i o tym, że serwis ma działać dla miasta pow. 100tys. mieszkańców smile2.gif

I proponuję pominąć rozwiązania opensourcowe czyli np baza MS SQL lub ORACLE a nie MySQL

Ten post edytował mgmisiek śro, 02 paź 2013 - 21:48
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bzenek
post śro, 02 paź 2013 - 21:51
Post #30


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,769
Dołączył: śro, 05 maj 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 87



Ale jazda biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Będziecie też wyliczać uzasadnioną cenę długopisu dla urzędnika ? tongue.gif

Te 8000 to grosze w porównaniu z tym co będzie kosztować urzędowa obróbka zgłaszanych problemów.

Miejskie instytucje mogą zostać zalane setkami (??) spraw, które muszą być delegowane, napisane, sprawdzone, zrobione i odpisane.
Tu kryją się poważne koszty i zagrożenia co do efektywności serwisu.

Generalnie to krok w dobrym kierunku. Choć obługa serwisu wydaje mi się nieco dziwaczna.

Podobno Bloomberg po objęciu stanowiska burmistrza Nowego Jorku założył podobny telefon awaryjny.
Bardzo się to przyjęło bo ludzi poczuli, że mają jakiś wpływ na rzeczywistość.

Miejmy nadzieję, że i u nas będzie prawie jak w NY celb (14).gif

Ten post edytował bzenek śro, 02 paź 2013 - 21:54
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mgmisiek
post śro, 02 paź 2013 - 22:04
Post #31


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 299
Dołączył: pon, 26 maj 08
Nr użytkownika: 1,306
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(bzenek @ śro, 02 paź 2013 - 21:51) *
Ale jazda biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Będziecie też wyliczać uzasadnioną cenę długopisu dla urzędnika ? tongue.gif

Te 8000 to grosze w porównaniu z tym co będzie kosztować urzędowa obróbka zgłaszanych problemów.

Miejskie instytucje mogą zostać zalane setkami (??) spraw, które muszą być delegowane, napisane, sprawdzone, zrobione i odpisane.
Tu kryją się poważne koszty i zagrożenia co do efektywności serwisu.

Generalnie to krok w dobrym kierunku. Choć obługa serwisu wydaje mi się nieco dziwaczna.

Podobno Bloomberg po objęciu stanowiska burmistrza Nowego Jorku założył podobny telefon awaryjny.
Bardzo się to przyjęło bo ludzi poczuli, że mają jakiś wpływ na rzeczywistość.

Miejmy nadzieję, że i u nas będzie prawie jak w NY celb (14).gif


Też uważam taki serwis za krok w przód i na pewno przysporzy pracy niektórym urzędnikom - ale może w końcu się zabiorą za działanie tam gdzie ludzie tego chcą. W końcu to my płacimy za ich pracę biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post śro, 02 paź 2013 - 23:32
Post #32


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



Myślę, że strona powinna nazywać się koncertzyczen.pl albo stoliczkunakryjsie.pl laugh.gif
Ironizuję ponieważ na naszych oczach powstaje kolejny miraż - klikamy i problem się rozwiązuje. Pieknie.
Niestety procedury, współpraca między instytucjami, urzędnicza niemoc i brak środków to są prawdziwe przyczyny nierozwiązanych i nawarstwiających się problemów. zaczarowanyolowek.pl nie pomoże niestety...
Ludzie! Ocknijcie się - to sciema a nie krok w dobra stronę. Po cholerę ten program? Od tego są radni- aby przykładać ucho i wsłuchiwać się w głos mieszkańców! Po dwóch kadencjach władza mówi - sorry że bylismy głusi do tej pory. Teraz się to zmieni na lepsze bo mamy taki świetny program: klikiproblemzglowy.pl zagłosujcie na nas znów - i o to naprawdę chodzi a raczej iotonaprawdechodzi.pl


--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mały77
post czw, 03 paź 2013 - 07:01
Post #33


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,113
Dołączył: czw, 19 lis 09
Nr użytkownika: 3,566
Płeć: Mężczyzna



Bathurst - a ja uważam, że to krok w dobrą stronę, aby w końcu ludzie zaczęli brać udział w życiu swojego miasta. Jasne, że nie będzie to działało na zasadzie - zgłaszam-zrobione (chociaż w niektórych przypadkach będzie to możliwe do realizacji), ale daje poczucie obywatelowi, że ma na coś wpływ - i nawet jeżeli problem nie zostanie od razu rozwiązany to dostaniemy jasną i czytelną odpowiedź dlaczego nie (nie ma kasy teraz, jest to część następnego projektu itp.).
To prawda, że będzie to bardzo "kosztowne" ze strony urzędników - ale w sumie Grzegorz Jaszczura będzie zadowolony, bo biurwy w końcu będą miały co robić wink.gif
Moim zdaniem to kolejny pomysł po DBP godny uwagi - jak będzie z jego realizacją czas pokaże - nie skreślajmy dobrych inicjatyw na początku ich działania.
vacu - mam nadzieję, że napiszesz zapytania też do Asseco, Prokomu, Sygnity, ZETO wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Grzegorz-dg
post czw, 03 paź 2013 - 10:54
Post #34


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 755
Dołączył: nie, 17 cze 12
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 5,028
Płeć: Mężczyzna



Bathurst w sumie ma racje tylko niekiedy z radnym jest tak że mieszkańcy danej dzielnicy nie wiedzą kto jest ich radnym jak się z nim skontaktować ,radny musi napisać interpelacje do prezydenta w danym problemie a mnie się wydaje że to jest ta strona łatwiejszy sposób aby mieszkaniec miasta sam jak coś zauważy to zgłasza.A drugą sprawa jest taka że będzie to pokazywało urzędnikom miejskim co jest do zrobienia w danej dziedzinie w mieście.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post czw, 03 paź 2013 - 12:45
Post #35


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



No nic, zobaczymy. Chciałbym żebyś Mały77 to Ty miał rację i żeby ta aplikacja ( nie uważam że jest jakoś wybitnie droga swoją drogą) znalazła zastosowanie a nie była tylko przedwyborczym biciem piany.



--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DG_User
post pią, 04 paź 2013 - 20:13
Post #36


UZYTKOWNIK
*

Grupa: Użytkownik
Postów: 48
Dołączył: pon, 11 lip 11
Nr użytkownika: 4,707
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(vacu @ śro, 02 paź 2013 - 21:32) *
Dobra, to ja mam propozycję bo aż sam jestem ciekawy. Jutro (dziś nie mam czasu niestety) piszę do kilku firm, pierwszych z brzegu (czyli z Google) zapytanie ofertowe - wykonanie podobnego serwisu (oczywiście nie podam adresu) + roczne utrzymanie. Możemy tu sobie gadać i nic z tego nie wyniknie, każdy wie swoje, zrobimy średnią z odpowiedzi i zobaczymy co wyjdzie, pasuje? Oczywiście koszt będzie zawyżony, bo zapytanie będzie dotyczyło serwisu dedykowanego ale da nam jakieś porównanie.

Cena będzie zaniżona. Żadna firma na starcie nie odstraszy klienta. Wycenią najbardziej minimalną wersję serwisu spełniającą wymagania. Mam nadzieje, że Twoje zapytanie ofertowe to co najmniej 1 strona A4 wymagań, bo tej stronie daleko od "formularza do zgłoszeń z mapką" smile2.gif
Ja obstawiam na koszt w granicach 50k.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sandwich
post sob, 05 paź 2013 - 07:19
Post #37


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 416
Dołączył: śro, 08 kwi 09
Skąd: Mickiewicza
Nr użytkownika: 3,277
Płeć: Mężczyzna
GG: 9877186 status gadu-gadu



Przypominam, że za rok wybory, wiec takich inicjatyw będzie więcej.
Nie żebym był przeciwko obecnym władzom, ale zwracam uwagę na mechanizm.

Ten post edytował sandwich sob, 05 paź 2013 - 07:21
Go to the top of the page
 
+Quote Post
muzzy
post sob, 05 paź 2013 - 19:06
Post #38


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 211
Dołączył: wto, 04 kwi 06
Skąd: DG - korzeniec
Nr użytkownika: 198
GG: 105879 status gadu-gadu



3 dni temu zgłosiłem problem z dziurami na ul. Pękalskich, jakie było moje zdziwienie, gdy dzisiaj jadąc do centrum zobaczyłem ekipę łatającą wszystkie dziury biggrin.gif Jeśli tak ma wyglądać reakcja na zgłoszenia, to jestem jak najbardziej za tą stroną... smile2.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Grzegorz-dg
post sob, 05 paź 2013 - 19:12
Post #39


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 755
Dołączył: nie, 17 cze 12
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 5,028
Płeć: Mężczyzna



Czytacie Alerty jak oceniacie pierwsze wpisy mieszkańców ja zauważyłem dużo jest spraw z zakresu drogownictwa, dużo dzikich wysypisk śmieci,brak rozkładów jazdy dewastacj.Kilka jest naprawdę ciekawych spraw związanych z bezpieczeństwem i zagrożeniem życia.Leszku pamiętam że ty w którymś poście pisałeś o wysypisku śmieci na cmentarzu na Gołonogu ktoś opisał to w Alercie Borowa Górka o to miejsce ci chodziło bo nie znam topografii tamtego miejsca.Ciekawy też jest Alert jak wygląda przejście podziemne którym mieszkańcy miasta i urzędnicy miejscy z naszego Um chodzą codziennie do pracy i stan obraz fatalny tego przejścia szkoda słów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post sob, 05 paź 2013 - 20:50
Post #40


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,974
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



CYTAT(Grzegorz-dg @ sob, 05 paź 2013 - 19:12) *
Leszku pamiętam że ty w którymś poście pisałeś o wysypisku śmieci na cmentarzu na Gołonogu ktoś opisał to w Alercie Borowa Górka o to miejsce ci chodziło bo nie znam topografii tamtego miejsca.


Nie, to nie to - alert dotyczy miejsca na wysokości mniej więcej pętli tramwajowej przy Kasprzaka, a ja pisałem o wysypisku/zaśmieconej "dolince" na samym cmentarzu.

Ten post edytował Leszek sob, 05 paź 2013 - 20:51


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piątek, 19 kwiecień 2024 - 01:48
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza