IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Closed TopicStart new topic
> TRANSFERY 2013/2014, oficjalne, plotki
Mały77
post śro, 22 maj 2013 - 06:32
Post #21


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,113
Dołączył: czw, 19 lis 09
Nr użytkownika: 3,566
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(szer @ wto, 21 maj 2013 - 23:47) *
A sukcesy są. Zdobyliśmy Superpuchar Polski, Puchar Polski i to nieszczęsne srebro. Czego chcieć więcej?

Złota? wink.gif
A tak na poważnie - zgadzam się - jeszcze sezon się nie zaczął a już wszyscy narzekają. Kilka razy już kilka osób narzekało na transfery i co? Co roku progres w wynikach.
Co do trenera Kawki - zawsze byłem za zmianą trenera, ale ostatnio i w jego pracy widać bardzo duży progres.
Co do belgijek, Majki to pewnie same chciały odejść, a pewnie nasz budżet nie pozwalał na zatrzymanie ich. Niestety nie ma u nas takich pieniędzy jakie były w Muszynie a i polityka transferowa jest taka, aby po 4 miesiącach nie mieć sytuacji z odchodzącymi zawodniczkami z powodów zaległości finansowych.
tomekl80 co sezon nas spuszcza i jakoś co rok jest lepiej wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master
post śro, 22 maj 2013 - 09:25
Post #22


FdZD
******

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 1,390
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 5
Płeć: Mężczyzna



Czyli odchodzą M.Śliwa ( z racji wieku ), F. Dirckx, C.Leys, N.Nuszel, M.Tokarska, I.Plchotova, J.Kaczor. 7 zawodniczek.

Zostają Szczurek, Strasz, Skowrońska, Stachiotti, Liniarska, Zaroślińska.

6 zawodniczek z czeo 2 z połamanym kończynami oraz trener Kawka, który potrafi przegrac kazdy wygrany mecz, a nasze awanse w tabeli polegaja na tym ze mamy coraz lepsze zawodniczki a nasi przeciwnicy sie osłabiają ostatnio BKS , a wczesniej (Kalisz,Piła)

Młoda rozgrywajaca do "nauki" - "do nauki " juz były brane córka p. Sliwy, Kurnikowska, Haładyn i inne (przewaznie kończą przygode z MKS po sezonie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szer
post śro, 22 maj 2013 - 09:49
Post #23


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: FdZD
Postów: 2,583
Dołączył: śro, 13 lip 05
Skąd: Mydlice Południe
Nr użytkownika: 152
Płeć: Mężczyzna
GG: 7413760 status gadu-gadu



Izy Śliwy u nas nie było smile2.gif

Nie ma co ukrywać, że największy atut Dąbrowy czyli zgranie przepadło. Poczekajmy na resztę nazwisk, a później na pierwsze mecze kontrolne, które pokażą gdzie jesteśmy.

Co do pieniędzy to sądzę, że są. Ale nie ukrywajmy, że po takim sezonie niektóre zachciały więcej pieniędzy i poszły tam gdzie je sypnęli - Wrocław. A Maja spełnia marzenia stąd wyjazd do Włoch.

Jest ciężko, ale nie tragicznie.


--------------------
33001,04
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomekl80
post śro, 22 maj 2013 - 09:55
Post #24


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 113
Dołączył: pon, 23 lis 09
Skąd: Sosnowiec
Nr użytkownika: 3,573
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(szer @ wto, 21 maj 2013 - 23:47) *
Powiem tak, co sezon każdy się pluje, że co to za transfery, że z takim składem, takim trenerem nic nie osiągniemy. A sukcesy są. Zdobyliśmy Superpuchar Polski, Puchar Polski i to nieszczęsne srebro. Czego chcieć więcej?


Czego chcieć więcej? Trzy razy przegrały złoto jak frajerki a Kawka stał podczas ostatniego meczu w trzecim secie pod koniec z ironicznym uśmieszkiem i z rękami w kieszeniach. Po pierwsze te mecze w Sopocie trzeba było wygrać i mecz ostatni w Dąbrowie także!

Po drugie wytłumacz mi skoro jesteś takim specem od siatkówki, po jakiego grzyba w drużynie Urban?! Daj mi, chociaż jeden argument, że to jest wzmocnienie na LM! To, że ktoś ma układy w zarządzie nie tłumaczy tego, że ta pani po prostu się nie nadaje!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szer
post śro, 22 maj 2013 - 10:07
Post #25


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: FdZD
Postów: 2,583
Dołączył: śro, 13 lip 05
Skąd: Mydlice Południe
Nr użytkownika: 152
Płeć: Mężczyzna
GG: 7413760 status gadu-gadu



CYTAT
Czego chcieć więcej? Trzy razy przegrały złoto jak frajerki a Kawka stał podczas ostatniego meczu w trzecim secie pod koniec z ironicznym uśmieszkiem i z rękami w kieszeniach. Po pierwsze te mecze w Sopocie trzeba było wygrać i mecz ostatni w Dąbrowie także!

Gra trener czy jednak zawodniczki? Wydaje mi się, że jednak dziewczyny. Ale oczywiście mogę się mylić.
Co się stało, nie wiem. Może nie wytrzymały napięcia, może za bardzo chciały. W czwartym meczu wyciągnęły czwartego seta, a wysoko przegrywały. A im bliżej końca tym więcej błędów było. Taki jest sport.

CYTAT
Po drugie wytłumacz mi skoro jesteś takim specem od siatkówki, po jakiego grzyba w drużynie Urban?! Daj mi, chociaż jeden argument, że to jest wzmocnienie na LM! To, że ktoś ma układy w zarządzie nie tłumaczy tego, że ta pani po prostu się nie nadaje!!!

Ależ ja nie jestem specem od siatkówki. Ja się po prostu nią interesuję, jeżdżę na mecze, a nie jak niektórzy tylko czytam siatkarskie portale plotkarskie. Czemu jest Urban? No cóż pewnie dlatego, że ma ważny kontrakt? Wróciła z wypożyczenia do Krakowa.
Czy jest wzmocnieniem? Ciężko mi powiedzieć, tak samo jak Tobie, że nie jest. Chciałbym zauważyć, że nazwiska nie grają. Przyjmować potrafi, trzeba jej się tylko dać wykazać.

Ten post edytował szer śro, 22 maj 2013 - 10:08


--------------------
33001,04
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Prosty
post śro, 22 maj 2013 - 11:35
Post #26


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 26 lis 07
Skąd: Strzemieszyce
Nr użytkownika: 902
Płeć: Mężczyzna
Tlen: prosty3 status tlen



CYTAT(tomekl80 @ śro, 22 maj 2013 - 08:55) *
Czego chcieć więcej? Trzy razy przegrały złoto jak frajerki a Kawka stał podczas ostatniego meczu w trzecim secie pod koniec z ironicznym uśmieszkiem i z rękami w kieszeniach. Po pierwsze te mecze w Sopocie trzeba było wygrać i mecz ostatni w Dąbrowie także!


Jw. Trener powinien wejsc na parkiet z pięściami.
No i trzeba bylo wygrac wszystkie mecze w sezonie, wtedy moze nikt by nic nie psioczyl. A nie, wtedy by bylo: taki mocny sklad, a odpadlismy z pucharow!
Trzeba jednak wygrac wszystko jak vakifbank, wtedy kazdy bedzie zadowolony.
A, w sumie tez nie. Bo pozniej transfery sie zaczna i bedzie znow narzekanie.

Mialem pisac dlugiego posta, ale skomentuje to tak laugh.gif jak nawet u niektorych przewija sie walka o 8 miejsce i corka P.Sliwy, ktora byla testowana

Ten post edytował Prosty śro, 22 maj 2013 - 11:40


--------------------
07/08 :))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Padziu
post śro, 22 maj 2013 - 17:25
Post #27


KK25
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 975
Dołączył: czw, 29 lis 07
Skąd: Manhattan
Nr użytkownika: 917
Płeć: Mężczyzna
GG: 5456583 status gadu-gadu



Od trzech lat MKS powinien być Mistrzem Polski. Dlaczego nie jest to dłuuuuga rozmowa.

Odnośnie transferów: jak dla mnie żeby je uratować to sprowadzić Mogentale i Rabke .Może ściągnąć zawodniczki młode do 14, w razie kontuzji ( w tym sezonie zarówno Tkaczewska, Liniarska i Plchotova były kontuzjowane. 2libero i zostawienie Włoszki/ transfer młodej środkowej nie zaszkodzi)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kamillll
post śro, 22 maj 2013 - 18:36
Post #28


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 530
Dołączył: wto, 03 cze 08
Nr użytkownika: 1,319
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Padziu @ śro, 22 maj 2013 - 17:25) *
Mogentale i Rabke



nierealne i nie do końca rozważne
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Padziu
post śro, 22 maj 2013 - 19:30
Post #29


KK25
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 975
Dołączył: czw, 29 lis 07
Skąd: Manhattan
Nr użytkownika: 917
Płeć: Mężczyzna
GG: 5456583 status gadu-gadu



CYTAT(kamillll @ śro, 22 maj 2013 - 18:36) *
CYTAT(Padziu @ śro, 22 maj 2013 - 17:25) *
Mogentale i Rabke



nierealne i nie do końca rozważne


Uzasadnij swoją wypowiedź.
Jak dla mnie klasowa przyjmująca z polskim paszportem i doświadczona polska rozgrywająca, o której już kiedyś w Dąbrowie była mowa to nienajgorsze rozwiązanie. no chyba że znajdą nagle kasę na gwiazdę z zachodu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szer
post śro, 22 maj 2013 - 19:39
Post #30


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: FdZD
Postów: 2,583
Dołączył: śro, 13 lip 05
Skąd: Mydlice Południe
Nr użytkownika: 152
Płeć: Mężczyzna
GG: 7413760 status gadu-gadu



Glinka wybierze Police albo zakończy karierę. Więc możesz sobie marzyć.
Co do Rabki kto wie, może ją ściągną, może nie.


--------------------
33001,04
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Prosty
post śro, 22 maj 2013 - 20:51
Post #31


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 26 lis 07
Skąd: Strzemieszyce
Nr użytkownika: 902
Płeć: Mężczyzna
Tlen: prosty3 status tlen



Glinka, mocne marzenia.
Dobrze by było, ale trzeba oczekiwac czegos realnego, ale tez z mocna sila ofensywna. Moze w koncu bedzie taka przyjmujaca


--------------------
07/08 :))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mariuszek_
post śro, 22 maj 2013 - 21:02
Post #32


UŻYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 163
Dołączył: czw, 12 lut 09
Skąd: Center !
Nr użytkownika: 3,192
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Prosty @ śro, 22 maj 2013 - 20:51) *
Dobrze by było, ale trzeba oczekiwac czegos realnego, ale tez z mocna sila ofensywna. Moze w koncu bedzie taka przyjmujaca



Sieczka albo Kaczorowska laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Prosty
post śro, 22 maj 2013 - 21:05
Post #33


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 26 lis 07
Skąd: Strzemieszyce
Nr użytkownika: 902
Płeć: Mężczyzna
Tlen: prosty3 status tlen



tez masz info o Kaczorowskiej? nie chcialem psuc otoczki


--------------------
07/08 :))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mariuszek_
post śro, 22 maj 2013 - 21:09
Post #34


UŻYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 163
Dołączył: czw, 12 lut 09
Skąd: Center !
Nr użytkownika: 3,192
Płeć: Mężczyzna



O Kaczorowskiej nie mam, ale mam za to o Ewelince biggrin.gif

CYTAT
Trener BKS Aluprof Bielsko-Biała Mirosław Zawieracz, który zastąpił na stanowisku Wiesława Popika, kompletuje kadrę na nowy sezon. W drużynie ze starego składu pozostało tylko pięć zawodniczek.

Największym sukcesem działaczy i trenera jest, jak na razie, zatrzymanie atakującej Heleny Horki. Czeszka była jedną z najskuteczniejszych zawodniczek w ostatnich rozgrywkach Orlen ligi. Udało się również porozumieć z utalentowaną środkową Koletą Łyszkiewicz. Mierząca 193 cm wzrostu siatkarka miała także propozycję gry w Chemiku Police, ale wolała spędzić kolejny sezon pod Klimczokiem. - Tutaj mam pewność, że będę grała - tłumaczyła reprezentantka Polski.

W zespole beniaminka grać będzie za to inna bielszczanka, Agata Sawicka. Libero opuszcza BKS po sześciu latach. Pod Klimczok powraca za to
Karolina Ciaszkiewicz. Była reprezentantka Polski przez ostatni rok była na urlopie macierzyńskim. Do drużyny dołączy również środkowa Paulina Stroiwąs. Nastoletnia zawodniczka została pozyskana przez klub w poprzednim roku, ale w lidze nie zdążyła jeszcze zadebiutować. Nadal nie wiadomo, gdzie będzie występowała Joanna Frąckowiak. Przyjmująca nie doszła na razie do porozumienia z działaczami.

BKS pozyska jeszcze w tym sezonie kilka innych zawodniczek, ale mają to być głównie młode, obiecujące zawodniczki. Główny sponsor Aluprof nadal będzie wspierał bielską siatkówkę, ale Fiat zmniejszył środki finansowe na klub.

PRZYCHODZĄ: trener Mirosław Zawieracz, Karolina Ciaszkiewicz (powrót z urlopu macierzyńskiego), Paulina Stroiwąs (drużyna młodzieżowa)
ZOSTAJĄ: Helena Horka, Koleta Łyszkiewicz, Mariola Wojtowicz, Sylwia Pelc, Marta Szymańska.
ODCHODZĄ: Milada Bergrova (kończy karierę), Ewelina Sieczka (MKS Tauron Dąbrowa Górnicza), Agata Sawicka (Chemik Police), Gabriela Wojtowicz (urlop macierzyński). Elisa Cella (powrót do Włoch), Joanna Wołosz (Yamamay Busto Arsizio - Włochy), trener Wiesław Popik, drugi trener Piotr Matela,

www.przegladsportowy.pl


Tak więc jeśli to prawda, to klasowa przyjmująca po h...

Ten post edytował Mariuszek_ śro, 22 maj 2013 - 21:12
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mały77
post śro, 22 maj 2013 - 21:28
Post #35


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,113
Dołączył: czw, 19 lis 09
Nr użytkownika: 3,566
Płeć: Mężczyzna



Oj Panowie - jeszcze niedawno były narzekania, że najlepsza przyjmująca odchodzi z klubu wink.gif
Niektórym to się nie dogodzi wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Prosty
post czw, 23 maj 2013 - 06:22
Post #36


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 26 lis 07
Skąd: Strzemieszyce
Nr użytkownika: 902
Płeć: Mężczyzna
Tlen: prosty3 status tlen



w koncu najlepsza przyjmujaca OL wraca
myslalem, ze nasz max to K.K, a tu jednak wielki powrot


--------------------
07/08 :))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mały77
post czw, 23 maj 2013 - 20:44
Post #37


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,113
Dołączył: czw, 19 lis 09
Nr użytkownika: 3,566
Płeć: Mężczyzna



CYTAT
Nie minął miesiąc od zakończenia jakże emocjonującej końcówki sezonu 2012/2013, a już za tydzień, 31 maja, będzie można po raz ostatni spotkać wicemistrzynie Polski w całym składzie. Koniec sezonu to początek karuzeli transferowej. W Dąbrowie Górniczej karuzela ta kręci się w najlepsze, a jej sternik Robert Koćma cały czas pracuje nad budowanie zespołu i budżetu na nowy sezon.

Nie będę kolejny raz pytał o ocenę zakończonego już sezonu, ale zapytam o założenia na sezon kolejny.
Robert Koćma: - Cel na sezon 2013/2014 będzie jeden. Obronić to co zdobyliśmy i poprawić wynik z obecnego sezonu i zdobyć mistrzostwo Polski.

Trzeci raz z rzędu Puchar Polski?
- Tak, takie będziemy mieć założenia na nowy sezon. Będziemy chcieli dorównać na przykład bielskiemu BKS-owi, który w latach 1988, 89, 90 trzykrotnie sięgnął po to trofeum, czy trzykrotnym zdobywczyniom z nieistniejących już klubów takich jak łódzki Start czy gdański Kolejarz. Nie wspomnę już o okresie przedwojennym, w którym to do roku 1936 triumfatorem tych rozgrywek pięć razy z rzędu był warszawski AZS.

Nie będzie to łatwe - zespół opuszcza klasowa rozgrywająca Frauke Dirickx.
- Frauke przenosi się do Impelu Wrocław. Co do następnego sezonu, na pewno łatwym on nie będzie bo zanosi się na to, że będzie jeszcze mocniejszy. Wszystkie zespoły zbroją się na potęgę. Mamy również nowego gracza z dużym budżetem Chemika Police. Zdajemy sobie sprawę, że łatwo nie będzie, my jednak też się zbroimy.

Dwa sezony wstecz z takim dużym budżetem startował Atom Trefl.
- Sytuacja taka jaka miała miejsce dwa sezony wstecz, nie powinna nigdy i nigdzie się powtórzyć. To nie służy siatkówce. Prawda jest taka, ze nowy zarząd Chemika Police mocno podbił ceny na rynku krajowym. Nie jestem z tego zadowolony, ponieważ jak tak będziemy nakręcać tą spiralę, to prędzej czy później wszyscy się powywracamy.

Do tego dodać powinienem, że nie grają gwiazdy, a grać powinien zespół. W Dąbrowie Górniczej od kilku sezonów zawsze gra zespół.
- Mam nadzieję również i w tym roku, że uda się tak dobrać dziewczyny pod względem charakterologicznym, że od pierwszych dni stworzą prawdziwą drużynę - zespół takich prawdziwych walczaków, który, że tak powiem, nie odda żadnej piłki na parkiecie. Taki mamy zamiar, by tak stworzyć drużynę, że wszystkie będą od początku do końca walczyć o każdą piłkę.

Więc to, że w dąbrowskim zespole nie ma konfliktów w szatni, to pańska zasługa. Zasługa właściwego doboru.
- To nie tak, do końca to nie jest tylko moja zasługa. Jeśli już jest to zasługa Waldka Kawki i całego sztabu szkoleniowego. Wspólnie nad tym wszystkim pracujemy by wszystko „grało i buczało".

Nie mogę w tej chwili nie wrócić do trenera Waldemara Kawki i chęci odejścia z zespołu.
- A kto tak powiedział, że Waldemar Kawka chce odejść z zespołu? Nigdy nie słyszałem takiej jego wypowiedzi. Te wszystkie artykuły prasowe, które ukazywały się na ten temat były tylko i wyłącznie plotkami. Trener Kawka będzie pierwszym trenerem w kolejnym sezonie.

Przejdźmy na chwilę do składu. Co może pan prezes potwierdzić, a czemu zaprzeczyć?
- Mogę potwierdzić, to co mówiłem już wcześniej. W nowym sezonie wystąpi w naszych barwach między innymi Eleonora Dziękiewicz, Marina Katic, Rachel Adams. Dalej zaś szukamy trzech zawodniczek na rozegranie, atak i na przyjęcie.

To ja zapytam wprost, czy drugą zawodniczką na pozycji rozgrywającej miałaby być włoszka Valentina Serena?
- Serena w tej chwili nie wchodzi już w grę. Podpisaliśmy już kontrakt z Katic. Co do drugiej rozgrywającej na dzień dzisiejszy nie mogę jeszcze nic powiedzieć. Chciałbym jakąś młodą perspektywiczną dziewczynę, która mogłaby się z nami związać na dłużej. Ogólnie fakty są takie, że na naszym rodzimym podwórku po prostu brakuje naszych krajowych zawodniczek. Musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać. Myślę, że za dwa, trzy lata pojawi się większa ilość polskich zawodniczek.

Magdalena Śliwa odchodzi z zespołu?
- Prawdą jest, że Magda Śliwa od nas odchodzi. Nie wiem czy zamierza kończyć karierę? Wiem tylko tyle, że w kolejnym sezonie jej w naszym zespole nie będzie.

Krążą plotki, że rozmawia pan z Helene Roussoux i Eweliną Sieczką.
- Nie potwierdzam, nie zaprzeczam.

Co z Mileną Stacchiotti?
- Na dzień dzisiejszy powiem tak, że jeszcze nie wiem i wszystko zależy od rozmów z Jastrzębskim Węglem. Jest taka ewentualność, że Milena zostanie z nami na kolejny sezon.

Źródło: siatka.org


Tak więc troszkę się wyjaśniło wink.gif
Trener zostaje wink.gif
Myślę, że Helene byłaby lepszym wyborem niż Sieczka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mariuszek_
post pią, 24 maj 2013 - 11:48
Post #38


UŻYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 163
Dołączył: czw, 12 lut 09
Skąd: Center !
Nr użytkownika: 3,192
Płeć: Mężczyzna



W kręgu zainteresowań pojawiła się Tijana Malesevic oraz Sanja Popovic. Charlotte Leys ma oferty z Turcji.

źródło: gazeta sport
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mały77
post pią, 24 maj 2013 - 12:57
Post #39


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,113
Dołączył: czw, 19 lis 09
Nr użytkownika: 3,566
Płeć: Mężczyzna



A po co nam Sanja? Podstawową atakującą chyba mamy wink.gif Poza tym chyba idzie do Turcji ...
Tijana ma jeszcze rok ważny kontrakt w Pile ... ale to byłby ciekawy transfer wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mały77
post pią, 31 maj 2013 - 17:04
Post #40


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,113
Dołączył: czw, 19 lis 09
Nr użytkownika: 3,566
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Prosty @ śro, 22 maj 2013 - 21:05) *
tez masz info o Kaczorowskiej? nie chcialem psuc otoczki

Kaczorowska zostaje w Sopocie wink.gif
Ale klub na poniedziałek zapowiada nowe nazwisko - podobno jakaś nowa siatkarka na polskich parkietach wink.gif
Zobaczymy wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Closed TopicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czwartek, 28 marzec 2024 - 13:27
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza