IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

7 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Klub MKS Dąbrowa Górnicza, zarząd, problemy, opinie...
szer
post nie, 29 mar 2009 - 15:46
Post #41


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: FdZD
Postów: 2,584
Dołączył: śro, 13 lip 05
Skąd: Mydlice Południe
Nr użytkownika: 152
Płeć: Mężczyzna
GG: 7413760 status gadu-gadu



A więc dobrze, że nie jesteś prezesem...
Niemczyk na trenera? Daj spokój...

Skład jest dobry. Tylko, że widać żadna z nowych zawodniczek nie pomyślała, że ma duże doświadczenie i nie ciągnie gdy zespołu... A powinna...

Trener chyba nie potrafi się dogadać z drużyną. Zresztą Karlik chciał żeńskiej siatkówki to ma - przegrywamy większość meczy...

Niech klub zrozumie, że jak przyjdzie trener i wprowadzać marsjańskie elementy gry będzie to niech się od niego odwalą... Ważne by to skutkowało i dziewczyny wygrywały.


--------------------
33001,04
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Padziu
post nie, 29 mar 2009 - 17:35
Post #42


KK25
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 975
Dołączył: czw, 29 lis 07
Skąd: Manhattan
Nr użytkownika: 917
Płeć: Mężczyzna
GG: 5456583 status gadu-gadu



@ SokratesDG - po 1: p. Niemczyk zapowiedział niedawno że nie chce być już trenerem a w Kaliszu pracuje jako pomoc czy jakiś inny koordynator wink.gif
po 2 : wg mnie nie realne zbudowanie dobrej drużyny z okolicy w tak krótkim czasie.
po 3 "żądza pieniądza" - czyli tak jak ostatnio gdzies przeczytałem co mówi kapitan Gedani w szatni : dziewczyny, gramy na 110% o lepsze kontrakty w lepszych zespołach( jak będą to b. dobre dziewczyny to po 1 sezonie się je sprzeda albo zgłosi się po nie lepszy klub i odejdą - pewnie tak jak w gedani wink.gif )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
b4b4M™
post nie, 29 mar 2009 - 18:08
Post #43


UZYTKOWNIK
*

Grupa: Użytkownik
Postów: 28
Dołączył: pon, 26 lis 07
Skąd: 世界の首都
Nr użytkownika: 904
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Padziu @ nie, 29 mar 2009 - 17:35) *
po 3 "żądza pieniądza" - czyli tak jak ostatnio gdzies przeczytałem co mówi kapitan Gedani w szatni : dziewczyny, gramy na 110% o lepsze kontrakty w lepszych zespołach


Ciut przeinaczyłeś...

CYTAT('Gazeta Wyborcza')
- W większości jesteśmy studentkami, gramy za pokój w akademiku i obiad. Są u nas dwie dziewczyny z zagranicy i doświadczona Ela Skowrońska, które dostają parę groszy. Reszta bieduje - opowiada nam jedna z siatkarek.
(...)
- Jesteśmy uśmiechnięte, bo co nam zostało - mówi Skowrońska, która dla młodszych koleżanek jest jak starsza siostra. - Zrobiłyśmy zebranie i powiedziałam, że nie ma co narzekać, tylko trzeba walczyć o kontrakty i miejsca pracy na przyszły sezon. Czy to w Gdańsku, czy w innym klubie.



A co do kasy... Prawda jest taka, że na chwilę obecną MKS jest jednym z lepszych pracodawców w tym kraju, ponieważ nie najmniejsze kontrakty w sporej części są wypłacane ze środków miasta, a to jest pewniejsze niż zdecydowana większość sponsorów. Jeśli (w co wierzę) sytuacja się utrzyma, to w najbliższym czasie nie powinniśmy mieć problemu z utrzymaniem w składzie dobrych zawodniczek.


--------------------


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hi-tek
post nie, 29 mar 2009 - 18:17
Post #44


KK#09
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 308
Dołączył: pią, 14 lis 08
Skąd: Sosnowiec
Nr użytkownika: 2,491
Płeć: Mężczyzna
GG: 4442091 status gadu-gadu



a ja uwazam ze psychologa by sie sprzydalo sciagnac takiego z prawdziwego zdarzenia.
Zatrudnic takowego Pana/Pania na 2 etaty bo jeden w obecnej sytuacji to chyba malo.......
Jesli to nie pomoze to juz tylko lopata zeby do glow nawkladac ze dziewczyny potrafia grac.....bo z motywacja to ciezko w tym sezonie (przytocze porazki z Gedania, Kaliszem, Wroclawiem, Bialymstokiem)
Przeciwko Pile dziewczyny wyszly zmotywowane i pyknely Pilanki 3:0

Ps. zmiany w kadrze nieuniknione ale to jak w kazdym klubie w przerwie miedzy sezonami......


--------------------
MKS ON TOUR
LAST: 2350 [km]
TOTAL: 6878 [km]
NEXT: 1000 [km]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Padziu
post nie, 29 mar 2009 - 18:20
Post #45


KK25
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 975
Dołączył: czw, 29 lis 07
Skąd: Manhattan
Nr użytkownika: 917
Płeć: Mężczyzna
GG: 5456583 status gadu-gadu



może i przeinaczyłem ale sens walki o nowe lepsze kontrakty zachowałem wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SokratesDG
post nie, 29 mar 2009 - 18:20
Post #46


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 184
Dołączył: wto, 10 lut 09
Skąd: DG forever
Nr użytkownika: 3,188
Płeć: Mężczyzna



[quote name='Padziu' date='nie, 29 mar 2009 - 17:35' post='43599'
[/quote]
Po 1) nic nie jest ostateczne (poza śmiercią oczywiście, ale i co do tego nie ma pewności wink.gif )
po 2) w marzeniach wszystko jest możliwe, a złożenie drużyny na utrzymanie w ekstraklasie jest zadaniem bardzo ambitnym i wykonalnym, trzeba tylko chcieć...
po 3) jeśli chodzi tylko o "kasiorę", to po co grać w siatkówkę? przez cały tydzień są losowania lotto, też można wygrać laugh.gif p.s. do 3) właśnie chodzi mi o stworzenie drużyny dla której wynik finansowy, będzie skutkiem wyniku sportowego, a nie odwrotnie, nadchodzą czasy gdy wszyscy będziemy musieli przewartościować swoje poglądy względem forsy i paru innych rzeczy, więc to tylko kwestia czasu (mam nadzieję )


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
b4b4M™
post nie, 29 mar 2009 - 18:58
Post #47


UZYTKOWNIK
*

Grupa: Użytkownik
Postów: 28
Dołączył: pon, 26 lis 07
Skąd: 世界の首都
Nr użytkownika: 904
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(SokratesDG @ nie, 29 mar 2009 - 18:20) *
po 3) jeśli chodzi tylko o "kasiorę", to po co grać w siatkówkę? przez cały tydzień są losowania lotto, też można wygrać laugh.gif p.s. do 3) właśnie chodzi mi o stworzenie drużyny dla której wynik finansowy, będzie skutkiem wyniku sportowego, a nie odwrotnie, nadchodzą czasy gdy wszyscy będziemy musieli przewartościować swoje poglądy względem forsy i paru innych rzeczy, więc to tylko kwestia czasu (mam nadzieję )


Jasne, że chodzi o "kasiorę"... Nieważne siatkarka, piłkarz, hokeista czy dżokej... Dla nich to jest praca... I tak jak ja czy ty chcemy zarobić ile się da, tak i oni... Piłkarz całujący po strzelonej bramce herb Zagłębia Sosnowiec, za pół roku będzie całował herb Ruchu, Arki czy kogokolwiek innego kto zapłaci mu tyle ile on będzie chciał... I dla Mnie nie ma problemu... Problem jest wtedy kiedy ja widzę, że on nie przykłada się do tego za co otrzymuje pieniądze...

A co do drugiej części to to jest odwieczny problem wszystkich prezesów. Jaką część wynagrodzenia dać zawodnikowi do ręki, żeby chciał przyjść do zespołu, a jaką "położyć na boisku" w postaci premii, żeby chciało Mu się grać...


--------------------


Go to the top of the page
 
+Quote Post
SokratesDG
post nie, 29 mar 2009 - 19:08
Post #48


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 184
Dołączył: wto, 10 lut 09
Skąd: DG forever
Nr użytkownika: 3,188
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(b4b4M™ @ nie, 29 mar 2009 - 18:58) *
Jasne, że chodzi o "kasiorę"... Nieważne siatkarka, piłkarz, hokeista czy dżokej... Dla nich to jest praca... I tak jak ja czy ty chcemy zarobić ile się da, tak i oni... Piłkarz całujący po strzelonej bramce herb Zagłębia Sosnowiec, za pół roku będzie całował herb Ruchu, Arki czy kogokolwiek innego kto zapłaci mu tyle ile on będzie chciał... I dla Mnie nie ma problemu... Problem jest wtedy kiedy ja widzę, że on nie przykłada się do tego za co otrzymuje pieniądze...

A co do drugiej części to to jest odwieczny problem wszystkich prezesów. Jaką część wynagrodzenia dać zawodnikowi do ręki, żeby chciał przyjść do zespołu, a jaką "położyć na boisku" w postaci premii, żeby chciało Mu się grać...


Dla mnie niestety, jeśli ktoś coś całuje tylko dlatego, że mu za to płacą (niezależnie od tego czy to herb miasta czy dupa prezesa) to nie różni się zbytnio od najgorszych przedstawicielek najstarszego zawodu świata (choć nawet one mają swoją godność)...
Jeśli "kasiora" jest taka ważna, to po co te rozgrywki? Nie lepiej kupić sobie od razu mistrzostwo? Mniej się człowiek zmęczy i zdenerwuje, a puchar na kominku będzie stał... Ech ludzie, ludzie chyba mówimy o zupełnie innych rzeczach...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
b4b4M™
post nie, 29 mar 2009 - 19:23
Post #49


UZYTKOWNIK
*

Grupa: Użytkownik
Postów: 28
Dołączył: pon, 26 lis 07
Skąd: 世界の首都
Nr użytkownika: 904
Płeć: Mężczyzna



CYTAT
Dla mnie niestety, jeśli ktoś coś całuje tylko dlatego, że mu za to płacą (niezależnie od tego czy to herb miasta czy dupa prezesa) to nie różni się zbytnio od najgorszych przedstawicielek najstarszego zawodu świata (choć nawet one mają swoją godność)...
Jeśli "kasiora" jest taka ważna, to po co te rozgrywki? Nie lepiej kupić sobie od razu mistrzostwo? Mniej się człowiek zmęczy i zdenerwuje, a puchar na kominku będzie stał... Ech ludzie, ludzie chyba mówimy o zupełnie innych rzeczach...


On całuje to godło, ponieważ lubi ten klub i jest mu tu dobrze, a za pół roku będzie całował inny bo dobrze mu będzie gdzie indziej... Fakt, że lubię swoją obecną prace i ludzi z którymi pracuję nie znaczy, że jeśli ktoś zaoferowałby Mi 25% podwyżki to chętnie bym się tam nie przeniósł... Wręcz przeciwnie i nie sądze, że to czyniło by ze Mnie żigolaka... smile2.gif

A co do tematu "kasiorki".. Ty patrzysz przez pryzmat kibica, a ja przedstawiam Ci punkt widzenia zawodniczek. One wcale nie muszą być zbieżne, żeby w klubie działo się dobrze (przykład pierwszy z brzegu: BKS)...


--------------------


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Padziu
post czw, 21 maj 2009 - 20:11
Post #50


KK25
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 975
Dołączył: czw, 29 lis 07
Skąd: Manhattan
Nr użytkownika: 917
Płeć: Mężczyzna
GG: 5456583 status gadu-gadu



Dziś odbyło się spotkanie podsumowujące sezon. Rzecz najważniejsza jaką ogłosił p. prezes to fakt że MKS wystąpi w Lidze Mistrzyń w nadchodzącym sezonie jako trzeci klub z Polski. Oprócz tego rozdano statuetki koszykarzom, siatkarkom i sponsorom dąbrowskiej drużyny


EDIT:
CYTAT
Robert Karlik: Założyliśmy sobie jeden cel


W dniu dzisiejszym tj. 21 maja 2009 w kawiarni „Nemo”, w Dąbrowie Górniczej odbyło się spotkanie podsumowujące sezon 2008/09. W spotkaniu wzięli udział koszykarze występujący w 1 lidze oraz siatkarki MKS-u, a także przedstawiciele władz miejskich i sponsorzy.


Prezes klubu pan Robert Karlik podsumował ubiegły sezon i przedstawił najważniejsze plany i zamierzenia, które stoją przed drużyną w sezonie 2009/2010.


Robert Karlik: "Naszym dużym atutem jest hala, którą posiadamy. Zawody sportowe mają wówczas sens, gdy ma je kto oglądać. To kibice, którzy oglądający widowisko sportowe tworzą sportową atmosferę. Jako klub MKS Dąbrowa Górnicza możemy pochwalić się jednym z najlepiej funkcjonujących klubów kibica w PlusLidze Kobiet. Ponadto mecze w naszej hali cieszą się największą oglądalnością kibiców w PlusLidze Kobiet, co świadczy o tym, że jest duże zainteresowanie siatkówką w naszym mieście a także i sportem. Oprócz świetnej zabawy, dobrej atmosfery i rozrywki kibice mogą czuć się w pełni bezpieczni w świetle różnych ekscesów na arenach sportowych. Chciałbym podkreślić jeszcze jeden fakt, a mianowicie precedens, który można było zauważyć na meczach PlusLigi Kobiet w naszej hali, a mianowicie w dopingowaniu naszej drużyny biorą również udział kibice z Sosnowca. Jest to zjawisko nie mające precedensu, a jest ono warte podkreślenia. Nasza drużyna i nasza hala powodują, że utrwala się tzw. zagłębiowska solidarność. Wprawdzie w Sosnowcu są problemy, lecz kibice z tego miasta pomagają nam.


Sekcja siatkówki MKS Dąbrowa Górnicza to sześć drużyn młodzieżowych w różnych kategoriach wiekowych osiągające różne sukcesy. W tym miejscu należy dodać, że duże osiągnięcia klub MKS posiada w siatkówce plażowej. Przypomnę tylko, że pod wodzą trenera Kawki para Urban, Wiatr zdobyła ME, MŚ w kategorii juniorek. Przypomnę również, że z roku na rok zawodniczki z naszego klubu zdobywały Mistrzostwo Polski seniorek w siatkówce plażowej. Mamy również sukcesy w męskiej siatkówce plażowej, gdzie występuje nasz wychowanek Michał Kądzioła, który wspólnie z Jakubem Szałankiewiczem odnosi sukcesy na arenie międzynarodowej jak i w Polsce.


Największym zainteresowaniem cieszą się występy naszej żeńskiej drużyny w PlusLidze Kobiet. W obecnym sezonie drużyna powtórzyła wynik z sezonu 2007/2008. Wyniki końcowe, choć były takie same różniły się od siebie przede wszystkim osiągniętym stylem. W poprzednim sezonie drużynie towarzyszyła tzw. „nerwówka” od początku aż niemal do końca rozgrywek, kiedy walczyliśmy o przetrwanie. W obecnym sezonie przez całe rozgrywki zajmowaliśmy bezpieczne miejsce w tabeli, a czasami nawet nasza drużyny była w bezpośredniej bliskości i walczyła jak równy z równym. Jest to niewątpliwie sukces naszego klubu.


Wspólnie z działaczami i trenerami założyliśmy sobie jeden cel na przyszły sezon –awans do pierwszej czwórki najlepszych zespołów, co się będzie działo w fazie play-off to zobaczymy, każde wyższe miejsce będzie na korzyść drużyny. Mamy poważny cel i zamierzamy go zrealizować. W ubiegłym sezonie wywalczyliśmy miejsce gwarantujące udział w europejskich pucharach z różnych przyczyn zrezygnowaliśmy z tych występów. W nadchodzącym sezonie 2009/2010 Polska otrzymała prawo do wystawienia trzech drużyn w Lidze Mistrzyń. W ubiegły poniedziałek otrzymałem propozycję z PZPS, że biorąc pod uwagę kilka czynników takich jak: bardzo dobra hala, świetna oprawa meczów, stabilność organizacyjna i finansowa, wiarygodna drużyna – otrzymaliśmy propozycję gry w Lidze Mistrzyń. Z tej propozycji zamierzamy skorzystać i zamierzamy zagrać w Lidze Mistrzyń. Złożyliśmy wszystkie niezbędne dokumenty do PZPS. W chwili obecnej czekamy już tylko na oficjalnie pismo z CEV, lecz jak zapewniano mnie w PZPS gra naszej drużyny w Lidze Mistrzyń to formalność. Mam nadzieję, że gra naszej drużyny w tych rozgrywkach będzie dodatkowym bodźcem dla naszych sponsorów. Będziemy chcieli pokazać sportową walkę i charakter na europejskiej arenie."


Jak widać w Dąbrowie Górniczej działacze jak i drużyna zamierzają postawić kolejny krok do przodu. Gra w Lidze Mistrzyń na pewno przyciągnie do hali „Centrum” rzesze kibiców, chcących oglądać czołowe europejskie drużyny. Ambitny plan gry o pierwszą czwórkę na pewno jest do zrealizowania, gdyż stabilna sytuacja organizacyjno – finansowa, oraz ugruntowany skład drużyny mogą przyczynić się do odniesienia sukcesu.

www.siatka.org


Ten post edytował Padziu czw, 21 maj 2009 - 22:13
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SokratesDG
post pią, 22 maj 2009 - 10:58
Post #51


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 184
Dołączył: wto, 10 lut 09
Skąd: DG forever
Nr użytkownika: 3,188
Płeć: Mężczyzna



"Mam nadzieję, że ta informacja zainteresuje również potencjalnych sponsorów, którzy będą chcieli wykorzystać grę naszej drużyny na arenach europejskich, i będą chcieli zamieścić własne logo na strojach a może w nazwie drużyny. My biorąc aspekt sportowy będziemy grać nie tylko w Polsce, ale i w Europie." - prezes Karlik.

NIGDY!!! ŻADNYCH OBCYCH CIAŁ W NAZWIE KLUBU!!! TO BĘDZIE PROFANACJA I DLA MNIE JAKO KIBICA OBELGA!!!

Rozumiem, że sponsor jest potrzebny, na koszulkach może sobie wypisywać co chce, ale wara od nazwy klubu!!! Kupczenie nazwą klubu jest najbardziej obrzydliwą rzeczą jaką można zrobić. Znając historię, to kluby, które w nazwie mają sponsora kończą kiepsko w samej ekstraklasie mamy dwa przypadki w ostatnim czasie (Kalisz, Piła), poza tym wystarczy spojrzeć na światowe ligi, najbardziej pamiętne są kluby, które mają nazwy związane z miejscem pochodzenia (Manchester United, FC Barcelona, Olimpique Marsylia, Juventus Turyn). Jeśli wpuścimy do nazwy klubu sponsora, to dokonamy gwałtu na własnej tożsamości... Nie pozwólmy by poronione pomysły kaleczyły naszą dumę! Pan Karlik jeśli chce może sobie wpisać nazwę sponsora w nazwisko, ale od nazwy klubu lepiej niech się od...

Przepraszam za emocje ale ja jestem dumny z tego, że jestem Dąbrowiakiem, Zagłębiakiem i Polakiem i dlatego nie pozwolę na kaleczenie nazwy mojego ukochanego klubu!

Ten post edytował SokratesDG pią, 22 maj 2009 - 11:11


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kursor
post pią, 22 maj 2009 - 12:43
Post #52


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 393
Dołączył: nie, 19 lut 06
Skąd: DG
Nr użytkownika: 187



CYTAT(SokratesDG @ pią, 22 maj 2009 - 09:58) *
Rozumiem, że sponsor jest potrzebny, na koszulkach może sobie wypisywać co chce, ale wara od nazwy klubu!!! Kupczenie nazwą klubu jest najbardziej obrzydliwą rzeczą jaką można zrobić. Znając historię, to kluby, które w nazwie mają sponsora kończą kiepsko w samej ekstraklasie mamy dwa przypadki w ostatnim czasie (Kalisz, Piła),


a jak wyglądają nazwy zespołów czołówki Plus Ligi Kobiet?

Aluprof, Muszynianka, Farmutil, Centrostal, żeby nie wspomnieć o sponsorze całej ligi

pozdro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SokratesDG
post pią, 22 maj 2009 - 13:36
Post #53


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 184
Dołączył: wto, 10 lut 09
Skąd: DG forever
Nr użytkownika: 3,188
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(kursor @ pią, 22 maj 2009 - 12:43) *
a jak wyglądają nazwy zespołów czołówki Plus Ligi Kobiet?

Aluprof, Muszynianka, Farmutil, Centrostal, żeby nie wspomnieć o sponsorze całej ligi

pozdro



Już nie "Farmutil" o ile się nie mylę... Muszynianka jest związana z Muszyną jak Bayer z Monachium i o tym należy pamiętać. Poza tym część klubów powstawała jako kluby zakładowe bądź branżowe stąd nie dziwi ich nazwa w nazwie klubu. W Dąbrowie wszystko kojarzy się z miastem nawet Zagłębie Dąbrowskie, nie ma tu takiego zakładu, który stworzyłby jakąkolwiek drużynę i przetrwałby na tyle długo by jego nazwa wpisała się w historię miasta. W Bielsku jest przede wszystkim BKS, choć popełnili to, że dali sobie wpisać w nazwę sponsora. Czy wszystko już musimy sprzedawać? Jeszcze trochę, a rząd w celu ratowania budżetu sprzeda Naród na narządy... Powinniśmy mieć coś czego się nie sprzedaje, bo inaczej utracimy resztki godności, którą mam nadzieję jeszcze mamy. Dzięki naszym pieniądzom (miasta) klub ma to co ma, jeśli pozwolimy, by nasze (społeczne) pieniądze były gorzej traktowane, to znaczy, że się nie szanujemy. Póki co klub nie jest własnością prywatną i nazwa klubu podlega debacie publicznej, ponieważ społeczność łoży na niego kasę. Żaden prezes ani zarząd nie ma takiego prawa, by to robić bez konsultacji społecznych. Popełniamy błąd traktując ludzi, którzy zostali wybrani do służenia społeczności jak kogoś kto ma prawo za nas decydować. Nawet premier czy prezydent nie rządzą tylko zarządzają w imieniu Narodu, tyle, że Naród zapomina o tym, a nikt woli o tym nie przypominać, bo mogłaby zaistnieć prawdziwa demokracja, a tego się boją.
W momencie gdy zarząd klubu przedstawi akt jego własności wtedy, będzie mógł z nim zrobić co będzie chciał, nawet zmienić nazwę. Póki co klub stanowi część naszej (mieszkańców Dąbrowy) sfery publicznej i musi brać pod uwagę nasze zdanie.
Ze swej strony postuluję powstanie inicjatywy na rzecz wpisania do statutu klubu punktu o nienaruszalności jego nazwy, bo sam prezes stwierdził, że to dzięki nam, kibicom, ma atut w rozmowie z PLSK, dlatego powinien się liczyć z naszym zdaniem. Być może jestem jedynym, który tak sądzi, ale jeśli nie, to wszyscy, którzy podzielają moje zdanie powinni się zebrać i zacząć działać, bo stracimy coś więcej niż nazwę klubu.


Pozdrawiam


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kaaa
post pią, 22 maj 2009 - 19:49
Post #54


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Dołączył: pią, 22 maj 09
Nr użytkownika: 3,328
Płeć: Mężczyzna



Ja mam pytanie . Nie wiem czy w tym miejscu i gdzie . Mozna jakos zacząc trenować nie chodząc do klasy sportowej w MKS-ie ? np: młodziczki powiedzcie plis ; p blink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bargidg
post nie, 24 maj 2009 - 10:33
Post #55


KK #7
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 261
Dołączył: sob, 18 paź 08
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 1,974
Płeć: Mężczyzna



CYTAT
W klubie pojawi się sponsor tytularny i jestem przekonany, że nie skompromitujemy się w oczach siatkarskiej Europy.


Czyli nasza inicjatywa co do sprzeciwu ws. zmiany nazwy klubu prawdopodobnie niczego nie zrobi. A szkoda... Pozostaje Tylko nadzieja ze nie bedzie to Oczyszczalnia MKS Dąbrowa Górnicza ...

pzdr!


--------------------
MKS ON TOUR: -->5185 km<---
Record: -->2255 km<---
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Goły
post nie, 24 maj 2009 - 13:29
Post #56


KK # 38
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 524
Dołączył: pon, 26 lis 07
Nr użytkownika: 900
Płeć: Mężczyzna



Skoro maja o nas takie dobre zdanie i szczycą się tym że jeździmy z animi po całej Polsce i dopingujemy licznie na meczach u siebie to musza liczyc sie z naszym zdaniem...zawsze można zrobić małą pikiete smile2.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szer
post nie, 24 maj 2009 - 14:25
Post #57


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: FdZD
Postów: 2,584
Dołączył: śro, 13 lip 05
Skąd: Mydlice Południe
Nr użytkownika: 152
Płeć: Mężczyzna
GG: 7413760 status gadu-gadu



Trochę niechronologiczne te informacje. Z lsk.net.pl jest wcześniejsza. Z tej dzisiejszej ze sportowegozaglebia wnioskuję, że potwierdzenie już przyszło smile2.gif

Co do sponsorów... To cóż tak to już jest. Tytularny wykłada najwięcej kasy, więc co się dziwić, że chce być w nazwie? Na pewno nazwy MKS Oczyszczalnia ... nie będzie.


--------------------
33001,04
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SokratesDG
post pon, 25 maj 2009 - 10:12
Post #58


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 184
Dołączył: wto, 10 lut 09
Skąd: DG forever
Nr użytkownika: 3,188
Płeć: Mężczyzna



Prawdziwe kluby w swoich nazwach nie mają sponsorów, chyba, że są ich własnością. Nazwa MKS Dąbrowa Górnicza jest znakiem towarowym (piszę to dla tych, którzy myślą ekonomicznie) i sprzedawanie go jest ostatecznością na jaką pozwalają sobie firmy w stanie upadłości. Zresztą, nawet wielkie korporacje, które wykupują mniejsze firmy zachowują ich nazwę, bo to jest marka i więcej na tym stracą niż zyskają. W USA ojczyźnie wolnego rynku nikt się nie odważy wpisać w nazwę Chicago Bulls nazwy sponsora czy właściciela. Jako kibic jestem gotów wyłożyć więcej niż ten 1% podatku, by MKS zmierzał w kierunku wzorca jakim jest (dla mnie) FC Barcelona, która do niedawna grała z logo UNICEF-u na koszulkach. Można zrobić wiele dla klubu, ale trzeba działać zdecydowanie, a najważniejsze jest zorganizowanie debaty publicznej dotyczącej nazwy klubu. Mamy wielką szansę, by nasze miasto zaistniało na mapie Europy, czy sprzedamy to za parę groszy, które wyłoży sponsor?
FC Barcelona sponsorują wielkie firmy, ale to kibice decydują co dzieje się z ich klubem, tam przynależność do klubu kibica się dziedziczy, czy nie jest to coś co warto przenieść na nasz grunt? Jesteśmy na początku historii, choć trwa już ona kilkanaście lat, jest szansa na coś więcej, i co? Oddamy to za parę złotych?
Dla mnie to jest działanie krótkowzroczne, bo miasto będzie istniało długo, może i setki lat, a sponsor... dziś jest, a jutro go nie ma. Pokażmy, że jesteśmy silni, jeśli będzie trzeba spróbujmy zebrać pieniądze na klub, zorganizujmy coś. Warto mieć coś więcej niż satysfakcję ze skakania i śpiewania na meczach.
Nie pozwólmy zawłaszczyć naszej przestrzeni publicznej przez jakąkolwiek, choćby najbogatszą firmę. Nie wszystko jest na sprzedaż.

MKS DĄBROWA GÓRNICZA - NIECH SIĘ NIKT NIE WPIERNICZA!!!

Ten post edytował SokratesDG pon, 25 maj 2009 - 10:15


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szer
post pon, 25 maj 2009 - 13:42
Post #59


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: FdZD
Postów: 2,584
Dołączył: śro, 13 lip 05
Skąd: Mydlice Południe
Nr użytkownika: 152
Płeć: Mężczyzna
GG: 7413760 status gadu-gadu



To jestes ograniczony...
Klub caly czas bedzie sie nazywac MKS Dabrowa Gornicza... Do rozgrywek zostanie podana nazwa pod ktora wystepowac beda. Nazwa klubu sie nie zmienia...
Daj juz spokoj, bo czytac nie mozna...


--------------------
33001,04
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Prosty
post pon, 25 maj 2009 - 17:40
Post #60


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 26 lis 07
Skąd: Strzemieszyce
Nr użytkownika: 902
Płeć: Mężczyzna
Tlen: prosty3 status tlen



CYTAT(SokratesDG @ pon, 25 maj 2009 - 09:12) *
a sponsor... dziś jest, a jutro go nie ma.


to czemu jak jest to go nie wykorzystac ? porownujesz to do barcelony, ktora z samych gazdzetow ile ma wplywow, nie kazdy moze byc odrazu sponsorowany przez nike jak oni

CYTAT
Mamy wielką szansę, by nasze miasto zaistniało na mapie Europy, czy sprzedamy to za parę groszy, które wyłoży sponsor?

?
mysle, ze mamy wieksza szanse majac sponsora tytularnego, ktory daje duzo pieniedzy i ugrac cos w tej lidze mistrzyn czy innych pucharach, niz obawy o finanse i czy dociagnie sie bez dlugow, jesli wystapi sie w LM

rozmowe mozemy kontynuowac na PW, bo tu nie ma sensu

Ten post edytował Prosty pon, 25 maj 2009 - 18:02


--------------------
07/08 :))
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wtorek, 16 kwiecień 2024 - 06:19
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza