IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

8 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Miejska Biblioteka Publiczna
Zibar
post czw, 30 lis 2006 - 17:02
Post #21


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,840
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



QUOTE(syzio @ Nov 22 2006, 09:03 PM) *
Ja właśnie dzwoniłem do zaprzyjaźnionej bibliotekarki i mi mówiła właśnie że w styczniu ma być otwarta. Mówiła też że dział dziecięcy może być otwarty wcześniej



Info ze strony biblioteki
QUOTE
Z przyczyn niezależnych od MBP
planowane otwarcie Biblioteki Głównej
nastąpi 2 stycznia 2007 r.
Nie wykluczamy wcześniejszego otwarcia niektórych działów (agend) biblioteki.


Trochę długo coś trwa ta przeprowadzka wink.gif


--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post czw, 30 lis 2006 - 19:12
Post #22


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



A czy jest to pewne, że biblioteka nie będzie skatologowana komputerowo? Nie będzie możliwości przeglądania katalogów książek, jak to jest w każdej normalnej bibliotece np Śląskiej, Politechniki Śl. itd?
Może jednak będzie taki system działał, stąd tak długi czas potrzebny na te przenosiny. Bo przecież chyba nie trzeba tyle czasu by ileś tam książek przenieść z "półki na półke", jeśli zostałoby wszystko po staremu.

Ten post edytował kwintosz czw, 30 lis 2006 - 19:13


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mick
post czw, 30 lis 2006 - 20:15
Post #23


UZYTKOWNIK
****

Grupa: FdZD
Postów: 407
Dołączył: pią, 09 gru 05
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 174
Płeć: Mężczyzna
GG: 1006247 status gadu-gadu



W ogóle nie wyobrażam sobie, żeby robiona w XXI wieku modernizacja biblioteki nie umożliwiła mi sprawdzenia przez internet, czy książka jest w bibliotece, albo rezerwacji gdyby jej nie było. A Ty piszesz, że ma nie być katalogów komputerowych?? :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post czw, 30 lis 2006 - 20:34
Post #24


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



Swoje pytanie oparłem na tym poście i takich przesłankach jakie się pojawiały:

QUOTE(tomasz sołtysik @ Nov 4 2006, 11:50 AM) *
ha, a ja byłem ostatnio w środku biggrin.gif
trochę byłem zaskoczony, że do tej "nowoczesnej" biblioteki w większości zwosi się umeblowanie ze starej, mające juz chyba po kilkadziesiąt lat,a jeszcze bardziej się zdziwiłem, że nie ma żadnego nowoczesnego systemu informatycznego, a wypozyczanie książek będzie się odbywało na takich samych zasadach jak dotychczas, chyba jednak informacje o "najnowocześniejszej" bibliotece w regionie są troszkę przesadzone...


Więc już sam nie wiem..


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mick
post czw, 30 lis 2006 - 21:34
Post #25


UZYTKOWNIK
****

Grupa: FdZD
Postów: 407
Dołączył: pią, 09 gru 05
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 174
Płeć: Mężczyzna
GG: 1006247 status gadu-gadu



Z drugiej strony nie wiemy jak funkcjonują inne miejskie biblioteki publiczne w Zagłębiu. Może więc nasza faktycznie jest "najnowocześniejsza" w regionie :)

Trzeba mieć nadzieję, że nowe władze inaczej pojmują nowoczesność niż Tal, dla którego chyba oznacza to po prostu odnowione wnętrza. Zresztą widać to także po zmodernizowanym muzeum, w którym nie ma żadnych multimedialnych ekspozycji, za to na śnieżnobiałych ścianach wiszą poroża.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post czw, 30 lis 2006 - 21:59
Post #26


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



Tak, tylko problem teraz może być taki, że jest już za późno na wprowadzanie takiego systemu.
Należy zakupić komputery, dla pracowników i osób korzystających z biblioteki by mogły szukać w katalogu. Trzeba mieć narzędzia, czyli taki system biblioteczny, oraz urządzenia do skanowania kodów, do wytwarzania kart bibliotecznych itd.. To wszystko są koszty, w dodatku wdrożenie tego wymaga czasu. Każda książka musi zostać wprowadzona do systemu, otrzymać kod kreskowy, musi być odłożona na odpowienią półkę, muszą zostać stworzone konta użytkowników, stworzyć i wydać im karty.

Nawet jeśli nowa władza się obudzi a te przypuszczenia o braku takiego systemu są prawdziwe, to jest już za późno. Jeśli już to trzeba doprowadzić tą przeprowadzkę do końca a wprowadzenie systemu informatycznego odłożyć i przygotować sobie grunt, opracować plan wg. jakiego to przeprowadzić i po kilku miesiącach zabrać się za to. Może w wakacje, taki troche sezon ogórkowy, ludzie odpoczywają, wyjeżdzają, uczniowie nie potrzebują książek..

Ten post edytował kwintosz czw, 30 lis 2006 - 21:59


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post pią, 01 gru 2006 - 00:03
Post #27


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



@kwintosz, mick

o OPACu (a raczej jego braku) w przyszlej bibliotece rozmawialem z Pozdrawiam troche czasu temu - przejrzyj watek a zobaczysz, ze ktos ladnie poinformowal ze projekt bibl
a) nie dostal wspolfinansowania z UE
cool.gif nie dostal dotacji na zinformatyzowanie (z Wawy)
c) ...gdyby mialby byc OPAC to by w gazetach o tym trabili...

PS dopisze pytanie o ziinformatyzowanie bibl. do maila do UM.
pozdr


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sebastian22
post pią, 01 gru 2006 - 00:09
Post #28


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,909
Dołączył: śro, 16 lis 05
Skąd: Gołonóg(czasami) Katowice (na stałe)
Nr użytkownika: 169
Płeć: Mężczyzna



OPAC swietna rzecz - kto studiuje na Polsl to zna....dla reszty podaje link z ciekawosci:

http://www.bg.polsl.pl/opacwww/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post pią, 01 gru 2006 - 00:28
Post #29


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



Hator, tematy w którch się wypowiadam - czytam. Nie rozumiem więc dlaczego przy takiej zakrojonej na szeroką skale modernizacji, mamy uwzględniać środki z Unii Europejskiej i w związku z tym decydować się lub nie na wprowadzenie takiego systemu? To powinno być założone z góry już w fazie początkowej!! Kupa pieniędzy poszła na samą adaptację, chodźbym miał dołożyć jakąś dodatkową kwotę, która i tak byłaby mała w porównaniu do tego jaka została zmarnowana na nieefektywną adaptację, to bym to zrobił, byle by mieć to doprowadzone do końca.

I tak szukając czegoś nadal będzie się wypełniało jakieś bzdurne karteczki a połowa książek przyniesiona przez panią będzie nie na temat, lub będzie tam po 3 zdania o tym. czego sie szuka.

A propo OPAC to świetny system.
Mały off-top: do niedawna w bibl. Politech. Śl w Gl., korzystając z komputerów bibliotecznych przeszukiwało się w programie dosowskim, co proste nie było ani przejrzyste. Obecnie przeszli już na ten system z którego korzystali "zewnętrzni" użytkownicy, spore udogodnienie.

Ten post edytował kwintosz pią, 01 gru 2006 - 00:29


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mick
post pią, 01 gru 2006 - 11:25
Post #30


UZYTKOWNIK
****

Grupa: FdZD
Postów: 407
Dołączył: pią, 09 gru 05
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 174
Płeć: Mężczyzna
GG: 1006247 status gadu-gadu



Kurczę, akurat PM do Hatora na ten temat wysłałem, po tym jak przeczytałem posta z "Pytań do UM", a tu tak się dyskusja rozwija.
Ale do jednego:

QUOTE(Hator @ Dec 1 2006, 12:03 AM) *
cool.gif nie dostal dotacji na zinformatyzowanie (z Wawy)


to w Katowicach były pieniądze na takie rzeczy, i jeszcze będą - przy czym nie na komputeryzację katalogów, ale na infrastrukturę społeczeństwa informacyjnego - takie biblioteki można pod to podpiąć, przy czym musi być coś więcej - np. usługi UM online dla ludności
Go to the top of the page
 
+Quote Post
picaro
post pią, 01 gru 2006 - 13:03
Post #31


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 605
Dołączył: śro, 14 kwi 04
Nr użytkownika: 75
Płeć: Mężczyzna



nie wiem czy ta biblioteka to dowcip i się śmiać czy płakać.
jak ktoś mi mówi, ze tam się nie pomieszczą wszystkie ksiązki i bilioteka pedagogiczna się nie zmieści to mnie smiech ogarnia, to co tam bedzie wypozyczalnia harlekinów za 10mln. Stare szafki i paprotki! super nowoczesnie, a nie wydaje się komuś ze tam powinno byc cos zrobione na styl promocji miasta, w koncu to jakas wizytówka i znani ludzie przyjezdzają wink.gif
i tak sobie jeszcze myśle, że przez całe studia udało mi się wypożyczyć czyt. znaleźć może z 10-15 ksiązek, a tu mi ktos mówi , ze nowych nie kupią bo nie ma miejsca, heheh totalna rozpacz i żenada od góry do dołu lenin i marks i jakies ksiązki dawno dawno temu przedawnione. Ludzie przecierz tu mieszka przeszło 130tys. osób, nie wiem ile z tego jest studentów, ale 1 czy 2 egzemplarze jakies nowej ksiażki to mało wiec i tak trzeba jezdzic do kato, to po co to wszystko, może zlicytować ten budynek na alegro? przynajmniej cos zrobimy jako gmina i proponuje jeszcze dołożyć w promocji nasz potęzny ksiegozbiór wraz byłymi włodarzami miasta. laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post sob, 02 gru 2006 - 16:09
Post #32


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



@kwintosz - ja Ci tylko napisalem jak wygladala sprawa
tez podzielam Twoje zdanie ze przy wydawaniu dziesieciu milionow zlotych na biblioteke powinno sie juz dolozyc ten milion i sfinansowac ziinformatyzowanie katalogu - tylko ze ine my o tym decydowalimy tylko Pan Talkowski i radni...

@picaro - ta biblioteka powstala po to by wlasnie m in udostepnic ksiazki ktore od lat leza po magazynach...
skad wiesz, ze juz nie ma miejsca na nowe ksiazki? jesli tak jest jak piszesz to powinno sie pozbyc tych najmniej chodliwych - czesc przekazac innym bibliotekom a czesc do jakiegos magazynu a na ich miejsce zakupic cos nowego i SENSOWNEGO - by nie stalo 30 lat na polkach.

Przy okazji wydania takiej kwoty na modernizacje popelniono blad nie tworzac jakiegos magazynu na ksiazki (np gopodarujac jakies podziemia - albo dobudowujac pietro u gory) - wtedy by to fajnie i sensownie dzialalo jak np w biibliotece slaskiej - wysylasz zamowienie z netu badz bezp z kompa w bibliotece - zamowienie idzie do magazynu a po 15-20 min odbierasz ksiazki w "punkcie odbioru"

a tak to tylko przejedzono pieniazki...
Talkowski powinien sie wstydzic za ta biblioteke a nei chwalic... - szkoda gadac sad.gif

PS Mick - twe pytania uwzglednilem w topicu PYTANIA DO UM.

Ten post edytował Hator sob, 02 gru 2006 - 16:10


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post śro, 06 gru 2006 - 14:55
Post #33


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,106
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



QUOTE


Wyborczy falstart?
wczoraj

Ponad miesiąc temu z wielką pompą były prezydent Jerzy Talkowski uroczyście przeciął wstęgi w nowej siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej i w wyremontowanym Muzeum Miejskim "Sztygarka". Mimo to obie instytucje wciąż są niedostępne dla mieszkańców miasta.

W bibliotece były kłopoty m.in. z regałami. Książki w kartonach zalegały hol i nie było na czym ich ustawić.

- W tej chwili trwają ostatnie przygotowania. Musimy jeszcze ustawić 60 tysięcy książek na 268 regałach. Myślę, że najpóźniej na początku stycznia biblioteka zostanie udostępniona czytelnikom - mówi Dorota Kowalczyk, dyrektorka MBP.

Nieco wcześniej otwarte ma zostać Muzeum Miejskie. Choć techniczny odbiór budynku po generalnym remoncie już się odbył, to pracują jeszcze elektrycy.

- To już ostatnie poprawki. Jeszcze w grudniu muzeum powinno zostać otwarte dla zwiedzających - zapewnia Gabriela Vozsnak, dyrektorka dąbrowskiego muzeum.

Mieszkańcy słusznie się dziwią, dlaczego na miesiąc przed udostępnieniem placówek z taką pompą bibliotekę i muzeum otwierano. Mówią, że to elementy kampanii wyborczej. W odniesieniu do byłego prezydenta - nieskutecznej kampanii.
(gk) - Dziennik Zachodni


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lady_lazarus
post czw, 07 gru 2006 - 17:42
Post #34


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Dołączył: czw, 07 gru 06
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 360



To co porobili z biblioteką w Dąbrowie,to żenada. Chcieli zrobić pseudonowoczesną bibliotekę.
Brak zkomputeryzowania biblioteki jest śmieszny w obliczu jej wyglądu.

W Zabrzu w obdrapanych budynkach mają wprowadzone systemy informatyczne,
a ogółem zbiory nie są tak duże, jak te w D.G.

O co chodzi ? blink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
slim
post wto, 26 gru 2006 - 20:12
Post #35


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Dołączył: pon, 04 gru 06
Skąd: ZAGŁEBIE DĄBROWSKIE
Nr użytkownika: 354
Płeć: Mężczyzna



Bardzo jestem Ciekawy kiedy w końcu ta Biblioteka bedzie otwarta.
Początkowo słyszałem że jeszcze przed wyborami samorządowymi, później zostąłem powiadomiony że jeszcze przed świętami, a teraz że na początku stycznia i mam nadzieję że po nowym roku w końcu otworzą tą bibliotekę, bo ile można w końcu przenosić te zbiory!!!!!!!!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mydliczek
post wto, 26 gru 2006 - 23:01
Post #36


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 290
Dołączył: pią, 08 kwi 05
Nr użytkownika: 139
Płeć: Mężczyzna



No podobno 2 stycznia. Ja też się wkurzam bo potrzebuje książek!!! tongue.gif

Ten post edytował mydliczek wto, 26 gru 2006 - 23:02
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arbas
post czw, 28 gru 2006 - 00:07
Post #37


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,023
Dołączył: czw, 16 lis 06
Nr użytkownika: 307



Wykład Pana Santorskiego odbędzie się w auli biblioteki, 2 stycznia 2007, a nie 4-go jak podano poniżej.

Odnowiony budynek wygląda świetnie tak z zewnątrz /piękny kolor elewacji, która wpisuje się
harmonizując z kolorem otaczającej ją zieleni/, wnętrze też nienajgorsze. Nie jest prawdą,
że nie ma szatni. Jest miejsce na powiększenie parkingu /oby nie płatny!/.
W miarę finansowych możliwości można dobudować następne segmenty.
Nie można sobie wymarzyć lepszej lokalizacji.
Malkontenci! Przestańce wreszcie przy każdej okazji narzekać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post czw, 28 gru 2006 - 00:22
Post #38


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



@arbas - co do naszych narzekan:
elewacja kwestia gustu, ale balagan organizacyjny, brak informatyzacji, nowoczesnych rozwiazan elektronicznych juz nie mowiac o przenosinach takze starych regalow na ksiazki z PKZetu do nowej biblioteki - to mnie zastanawia czy mam sie smiac czy plakac.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mydliczek
post pon, 01 sty 2007 - 23:58
Post #39


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 290
Dołączył: pią, 08 kwi 05
Nr użytkownika: 139
Płeć: Mężczyzna



HURA! HURA! HURA! hehehe

Znów można wypożyczać książki
[2006-12-29 12:55:20]

Wszystkich czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej informujemy, że od 2 stycznia 2007 roku Biblioteka wznawia działalność po przerwie związanej z przeprowadzką. I tak we wtorek od 9.00 do 19.00 będzie można wypożyczać i zwracać książki. Jednocześnie przypominamy, że na okres przeprowadzki zawieszono naliczanie kar za niedotrzymywanie terminów zwrotów książek. Dotyczyło to Wypożyczalni Centralnej, Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży, Działu Książki Obcojęzycznej, Działu Regionalnego, Działu Zbiorów Specjalnych.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post wto, 02 sty 2007 - 00:32
Post #40


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



Nie dodałeś @mydliczek że z dniem 01.01.2007 obowiązuje nowy Regulamin Udostępniania Zbiorów.. Można go przeczytać sobie tu: KLIK

Ten post edytował kwintosz wto, 02 sty 2007 - 00:33


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
6 Użytkowników czyta ten temat (6 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czwartek, 18 kwiecień 2024 - 13:38
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza