IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

> Jolanta Kocjan, Były rzecznik UM
Hator
post wto, 16 wrz 2003 - 19:52
Post #1


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



czy wam tez sie to zdarza ze Kocjanowa nie odpisuje wam na wiekszosc maili - ja juz kawal czasu z "Pania Rzecznik" koresponduje ale zauwazylem ze przy tych bardziej klopotliwych tematach jakies wirusy sie jej aktywuja i biedaczka nie ma jak mi odpisac. Ahhhh... te komputery


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
Master
post czw, 25 wrz 2003 - 12:05
Post #2


FdZD
******

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 1,390
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 5
Płeć: Mężczyzna



Nierzetelne informacje i niedokładne dane o zadłużeniu miasta

Czwartek, 25 września 2003r.

Nie ma alarmu, miasto nie jest bankrutem, kłamie pan, panie prezydencie - takie głosy radnych można było usłyszeć wczoraj na sali sesyjnej Rady Miasta. Aby wyjaśnić finansową sytuację miasta, o której na bieżąco informuje rzecznik prasowy magistratu, Jolanta Kocjan, na sesję zaproszono przedstawiciela Regionalnej Izby Obrachunkowej, Mariusza Siwonia.

Sami się dziwili
Zdumieni byliśmy wielce, gdy przeczytaliśmy w jednym z dzienników o tym, że Dąbrowa Gąrnicza ma wskażnik zadłużenia na poziomie 120 procent. Pod nosem RIO miałby wyrosnąć taki dłużnik? To przecież niemożliwe. Po otrzymaniu
wykonania budżetu za pierwsze półrocze 2003, długów wymagalnych miasto ma 27,8 mln, w tym ponad 20 mln kredytu. Wobec kwoty budżetu, 281 mln zł, wskaźnik zadłużeniasięga około 10 procent - wyjaśnia Mariusz Siwoł.

Określony w ustawie o finansach gminy maksymalny wskażnik zadłużenia dla gmin to 60 proc w stosunku do dochodów rocznych.

Alarmu jednak nie ma
Prezydent Jerzy Talkowski dane prezentowane przez jego rzeczniczkę tłumaczył tym, że nie wliczono do tej kwoty raty leasingowej za budowę Centrum Administracyjnego, która rocznie, zdaniem Jerzego Talkowskiego, ma wynosić 16 mln złotych.

- Nasze wyliczenia oparte są na tym, co przedstawił nam prezydent w dokumentach za półrocze. Jeśli jest potrzeba wliczenia tego leasingu, jako długu wymagalnego do dokumentów wykonania budżetu za pierwsze półrocze, należy złożyć u nas korektę. Sytuacja miasta nie jest łatwa, ale nie ma alarmu, nie musimy jeszcze przygotowywać planu ratunkowego dla tej gminy - wyjaśnił przedstawiciel RIO.

Wiceprzewodniczący Rady Miasta, Tadeusz Orpych, podliczył, Ĺźe nawet po dodaniu raty leasingowej oraz długów niewymagalnych, które stanowią poręczenia miasta dla inwestorów lub firm współpracujących z gminą, wskaźnik ten nie przekroczy 30 procent.

- Informacje podawane mediom oparte są na danych przekazywanych mi przez kompetentnych urzędników. Dług liczony był ogółem, podając także kwoty poręczeń i raty leasingowej - wyjaśniła Jolanta Kocjan, rzecznik prasowy.

Trzeba zmian
Radni SLD złożyli na ręce prezydenta pismo dotyczące zmiany polityki informacyjnej. Nierzetelne dane, jak określili je radni, takie jak omawiany na sesji wskaźnik, przekazywane przez rzecznika mediom, wpływają negatywnie na wizerunek miasta i odstraszają inwestorów.

- Największą zachętą dla inwestorów jest uczciwa praca urzędników, np. podczas przeprowadzania przetargów - ripostowała pani rzecznik.

Nie mogło zabraknąć wątku kosztów budowy Centrum Administracyjnego. Prezydent Talkowski skwitował zadłużenie miasta podając jako przykład kwotę 286 mln zł, które miasto ma zapłacić za Centrum Administracyjne.

- Pan kłamie panie prezydencie. Pomylił się pan co najmniej o 100 mln zł - stwierdził radny Krzysztof Bobrowski.

Patrycja Strąk - Dziennik Zachodn

Nareszczie!!!!!!!! Kocjan SIO.
Wreszczie kłamstwa i pomówienia pani Kocjan wyszły na jaw. A polityka informacyjna ,która ona prowadzi w imieniu Urzedu Miasta Dabrowa Górnicza jest skandaliczna i żenująca (przpomne ze pani Rzecznik pisze sama do siebie listy na które później odpisuje, pisze w imeniu róznych organizacji wystąpienia popierajace dzialania Talkowskiego , za pieniadze miasta umieszcza te wystapienia w gazetach i na Tomie, Przeglad Dabrowski wykorzystuje tylko i wyłacznie do walki polityczej, a jej niektóre wypowiedzi sa wręcz kompromitujące Wszystkim mediom opowiada ze DG jest bardzo zadłuzona i ze stoi na granicy bankructwa takie wypowiedzi odstraszają inwestorów i i zmniejszają atrakcyjnosc miasta i zle wpływają na jego wizerunek, za który własnie odpowiedzialna jest rzecznik Miasta i powołuje sie na raport RIO podajac nieprawdziwe dane z tegoż raportu. Paranoja! Kocjan OUT!!!

Ten post edytował kwintosz pią, 29 wrz 2006 - 00:03
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posty w temacie
Hator   Jolanta Kocjan   wto, 16 wrz 2003 - 19:52
Misiek   Widzisz może fantastyczna "Pani Rzecznik...   śro, 17 wrz 2003 - 15:26
rafi   Listy   śro, 17 wrz 2003 - 19:33
dąbrowianka   im dŁuŻej tym lepiej??? tylko dla kogo...   śro, 17 wrz 2003 - 21:51
klocek   Nierzetelne informacje i niedokładne dane o z...   czw, 25 wrz 2003 - 12:05
rafi   Buahahaha Zgadnijcie kto jest na wylocie z UM ?? ...   czw, 11 gru 2003 - 12:06
klocek   Czy Prezydent Jerzy Talkowski zwolni z funkcji rze...   czw, 11 gru 2003 - 21:54
Jashi   A wreszcie poszŁa by w piz...u bo mĄci, gmatwa, za...   czw, 11 gru 2003 - 22:50
Misiek   A moŻe Jolanta mu podpowie (jak zawsze zresztĄ) Że...   czw, 11 gru 2003 - 23:20
rafi   Hmmm. Moze jutro skocze do Profesjonala obstawic c...   pią, 12 gru 2003 - 19:10
Hator   Ja bym tam ja wywalil za jej wspaniale wystapienie...   pią, 12 gru 2003 - 22:12
eustachy_motyka   Wedlug mnie w najlepszym wypadku p. Kocjan dostani...   nie, 14 gru 2003 - 10:27
dąbrowianka   Zgadzam siĘz Eustachym! Szczerze wĄtpiĘw to, Że Th...   nie, 14 gru 2003 - 20:51
Misiek   OczywiŚcie Że wszystko zostanie po staremu. W koń...   nie, 14 gru 2003 - 22:12
klocek   Wyniki sondy TAK -3 NIE - 7 Sprawa coŚ ucichŁa ...   śro, 17 gru 2003 - 22:32
rafi   SŁuŻba Cywilna ? ;-)   wto, 16 mar 2004 - 12:21
Misiek   Rafi, no cÓŻ ... odpowiedĹş jest prosta - pewnie d...   wto, 16 mar 2004 - 14:55
rafi   hyhyhyh. Wygrales glowna nagrode w tym konkursie. ...   wto, 16 mar 2004 - 15:31
Misiek   Rozumiem Że nagrodĄ jest wycieczka do CA na wŁasny...   wto, 16 mar 2004 - 16:04
klocek   Pozostanie w Naszej PamiĘci.   śro, 12 maj 2004 - 09:03
bzenek   Wczoraj (07.06.04) w Aktualnościach TV Katowi...   wto, 08 cze 2004 - 06:56
klocek   UWAGA UWAGA UWAGA Jolanta Kocjan, nowa rzeczniczk...   sob, 16 wrz 2006 - 02:02
pozdrawiam   Normalnie mnie wryło. Politycy sami szukają proble...   sob, 16 wrz 2006 - 02:49
Hator   juz sie nie kryja z tym ze w IV RP liczy sie nic i...   sob, 16 wrz 2006 - 21:41
Dejmon   QUOTE(Hator)juz sie nie kryja z tym ze w IV RP lic...   nie, 17 wrz 2006 - 13:48
rafi   Ja tam sie ciesze, ze ja wzieli. Niech sie teraz w...   wto, 19 wrz 2006 - 11:13
Master   Pani Kocjan juz działa w NFZ "Fakt":...   czw, 12 paź 2006 - 10:08
pozdrawiam   Przepraszam, czy ja dobrze zrozumiałem. Pani rzecz...   czw, 12 paź 2006 - 11:14
Hator   Sosnierz to powiedzial bo "powiedziec musial...   czw, 12 paź 2006 - 15:03


Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: poniedziałek, 29 kwiecień 2024 - 22:40
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza