IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

4 Stron V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic
> Sacrum, Miejsca kultu i wydarzenia
olo
post sob, 07 maj 2016 - 12:14
Post #61

UZYTKOWNIK

Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 18
GG: 1387662 status gadu-gadu

CYTAT(pulsatilla1214 @ sob, 07 maj 2016 - 01:25) *
R.I.P.

...jeszcze w lutym weryfikował książeczki GOT...

Weryfikował i moje do Dużej Złotej GOT. Uczył mnie organizacji turystyki. Bardzo go lubiłem, choć przy weryfikacjach czasem działał mi nerwy. "A co mijałeś jak skręcałeś na zielony? Słup graniczny panie stał, słup graniczny. Ostatni raz potwierdzam". Cieszył się, kiedy ktokolwiek z nas pochwalił mu się, że był w górach. Myślałem, że pan Waldek jest nieśmiertelny.

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
Guest_Fremlin_*
post sob, 07 maj 2016 - 14:47
Post #62

Guests

Proponuję stworzyć odddzielny wątek dla tego pana, gdzie będzie można wpisywać wspomnienia o nim. (Wtedy proszę usunąć mój post.)

+Quote Post
st1111
post sob, 07 maj 2016 - 17:52
Post #63

UZYTKOWNIK

Nr użytkownika: 336

Zmarł na posterunku biorąc udział w kursie znakowania szlaków turystycznych w Starachowicach.

+Quote Post
olo
post sob, 07 maj 2016 - 23:13
Post #64

UZYTKOWNIK

CYTAT(Fremlin @ sob, 07 maj 2016 - 14:47) *
Proponuję stworzyć odddzielny wątek dla tego pana, gdzie będzie można wpisywać wspomnienia o nim. (Wtedy proszę usunąć mój post.)

Dla Ciebie "ten pan" , a dla nas to Pan Waldek Kolasa. Zawsze możesz się sam usunąć z tego forum.

--------------------

+Quote Post
Guest_Fremlin_*
post sob, 07 maj 2016 - 23:57
Post #65

Guests

CYTAT(olo @ sob, 07 maj 2016 - 20:13) *

Dla Ciebie "ten pan" , a dla nas to Pan Waldek Kolasa. Zawsze możesz się sam usunąć z tego forum.

Szanowny Panie,

napisałem tylko uwagę techniczną bez złośliwości, motywowany tym by to co tu jest pisane po prostu nie umknęło w wątku o kościołach, a spotkałem się z Twojej strony z niesłychanie nieprzyjemnym atakiem z Pana strony. Nie potrafię tego pojąć. Nie będę pisał po imieniu o osobie, której nie znałem. Ergo, mój zwrot był grzeczniejszy niż bym napisał "Pan Waldek Kolasa".

Rozważę usunięcie się z forum, gdzie panuje taka kultura.

Pozdrawiam mimo wszystko.

+Quote Post
olo
post nie, 08 maj 2016 - 01:23
Post #66

UZYTKOWNIK

CYTAT(Fremlin @ sob, 07 maj 2016 - 23:57) *
CYTAT(olo @ sob, 07 maj 2016 - 20:13) *

Szanowny Panie,

napisałem tylko uwagę techniczną bez złośliwości, motywowany tym by to co tu jest pisane po prostu nie umknęło w wątku o kościołach, a spotkałem się z Twojej strony z niesłychanie nieprzyjemnym atakiem z Pana strony. Nie potrafię tego pojąć. Nie będę pisał po imieniu o osobie, której nie znałem. Ergo, mój zwrot był grzeczniejszy niż bym napisał "Pan Waldek Kolasa".

Rozważę usunięcie się z forum, gdzie panuje taka kultura.

Pozdrawiam mimo wszystko.

Z satysfakcją przyjmuję tę deklarację drogi Panie.

--------------------

+Quote Post
Guest_Fremlin_*
post nie, 08 maj 2016 - 14:00
Post #67

Guests

Liczyłem, że przeprosi Pan za swoją butę, ale się myliłem, woli Pan brnąć dalej w nieuzasadnioną agresję. Napisałem już wiadomość do admina z prośbą o usunięcie mojego konta.

Pozdrawiam serdeczenie.

+Quote Post
olo
post nie, 08 maj 2016 - 17:13
Post #68

UZYTKOWNIK

CYTAT(Fremlin @ nie, 08 maj 2016 - 14:00) *
Liczyłem, że przeprosi Pan za swoją butę, ale się myliłem, woli Pan brnąć dalej w nieuzasadnioną agresję. Napisałem już wiadomość do admina z prośbą o usunięcie mojego konta.

Pozdrawiam serdeczenie.

Pozdrowienie przyjęte.

--------------------

+Quote Post
Guest_Fremlin_*
post nie, 08 maj 2016 - 17:54
Post #69

Guests

O co Panu chodzi? Nie rozumiem dlaczego Pan mnie zaatakował, a teraz jest Pan niemiły zamiast po ludzku przeprosić, że Pan źle odebrał mój pierwszy post.

C'est la vie.

Ten post edytował Fremlin nie, 08 maj 2016 - 17:54

+Quote Post
olo
post nie, 08 maj 2016 - 18:24
Post #70

UZYTKOWNIK

CYTAT(Fremlin @ nie, 08 maj 2016 - 17:54) *
O co Panu chodzi? Nie rozumiem dlaczego Pan mnie zaatakował, a teraz jest Pan niemiły zamiast po ludzku przeprosić, że Pan źle odebrał mój pierwszy post.

C'est la vie.

Vous devez savoir quand il faut descendre de la scène

--------------------

+Quote Post
Grzegorz-dg
post nie, 17 wrz 2017 - 13:49
Post #71

UZYTKOWNIK

Nr użytkownika: 5,028

Mieszkańcy dzielnicy Trzebiesławice zwrócili się o pomoc do Prezydenta o wsparcie remontu zabytkowej kapliczki parafia uzbierała środki finansowe miasto postanowiło wspomóż dotacją.Kapliczka jest wpisana na listę zabytków do rejestru konserwatora .

Udzielić dotację, z budżetu Miasta Dąbrowy Górniczej w roku 2017 w kwocie 7 000,00 zł brutto,
Parafii pw. NMP Wspomożycielki Wiernych posiadającej tytuł prawny do zabytku, na nakłady
konieczne na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane obejmujące opracowanie
projektu budowlanego i programu prac konserwatorskich dla Kaplicy pw. Najświętszej Marii Panny
Wspomożycielki w Trzebiesławicach
Potrzeba wykonania przedmiotowych prac projektowych w trybie pilnym wynika z opinii Śląskiego
Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Katowicach z
23.05.2017 r., który po dokonaniu wizji lokalnej stwierdził bardzo zły stan obiektu w zakresie wnętrza.
Mając na względzie powyższe zasadne jest udzielenie na ww. zakres prac, dotacji w roku 2017.

Ten post edytował Grzegorz-dg nie, 17 wrz 2017 - 13:51

+Quote Post
pulsatilla1214
post pią, 22 wrz 2017 - 17:28
Post #72

UZYTKOWNIK

Grupa: MODERATOR
Nr użytkownika: 148

Tak na marginesie - datowanie tej kaplicy jest niepewne, bryła podejrzanie archaiczna, może będzie niespodzianka jak w Wojkowicach Kościelnych, gdzie przy okazji remontu kilka lat temu dokopano się do romańskich murów wink.gif

+Quote Post
Grzegorz-dg
post pon, 21 maj 2018 - 12:21
Post #73

UZYTKOWNIK

Nr użytkownika: 5,028

W dniu 20 Maja Bazylika Matki Boskiej Anielskiej obchodziła jubileusz 50 lecia koronacji łaskami słynącej figury MBA. Wydarzenie to wpisywało się w obchodzone uroczystości milenijne 1000-lecia Chrztu Polski i miało wydźwięk ogólnokrajowy.
Uroczystością przewodniczyli ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, a także nasz ksiądz biskup Grzegorz Kaszak. Uroczystość będzie podziękowaniem za obecność naszej Matki, Patronki Dąbrowy Górniczej i Matki Zagłębia na drogach naszego codziennego życia.
50. rocznicę koronacji figury Matki Bożej Anielskiej pod hasłem „Królowa Aniołów – Matka Naszej Wiary” obchodzimy w 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Uroczystości rocznicowe koronacji zostały poprzedzone sympozjum o tematyce historycznej i mariologicznej.

Poczta Polska z tej okazji wydała także okolicznościowy znaczek upamiętniający to wydarzenie.

+Quote Post

4 Stron V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wtorek, 26 marzec 2019 - 10:54
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza