IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

11 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Dąbrowa biega
:)
post pią, 20 paź 2006 - 16:54
Post #1


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



http://www.polskabiega.pl/

QUOTE
www.dabrowa-gornicza.pl

Bieg Jesieni
[2006-10-11 07:39:56]


Nie wszystkich stać na to, by uprawiać drogie sporty, za to wszyscy mogą wziąć udział w biegu otwartym. My zapraszamy 22 października o 10.00 na Bieg Jesieni, który rozpocznie cykl Biegów: Zimy, Wiosny i Lata, a organizowany w ramach ogólnopolskiej akcji Polska Biega. Bieg rozegrany zostanie jednocześnie w wielu miastach naszego kraju. W Dąbrowie będziemy biegać wokół Pogorii III.
Jak mówią pomysłodawcy imprezy, akcja powstała z pasji biegania, potrzeby aktywnego spędzania czasu i przekonania, że to najlepszy sposób na złapanie pozytywnej energii!

Nasze miasto, jako pierwsze w województwie zgłosiło swój udział w imprezie, popierając w ten sposób znakomitą inicjatywę promującą zdrowy tryb życia. Wszyscy zainteresowani mogą zgłosić swój udział w imprezie w siedzibie CSiR-u (telefonicznie lub faksem 32 261 20 10 a także osobiście w siedzibie) do godz. 15.00 w piątek 20 października. Osoby niepełnoletnie muszą mieć zgodę rodziców bądź opiekunów. Informacji o biegu udzielają Bożena Duda, CSiR 32 261 20 10 oraz Zbigniew Kałuża, Wydział Sportu, Rekreacji i Turystyki 32 295 68 95. Zapraszamy serdecznie wszystkich entuzjastów biegów.
Anna Zubko



Regulamin:

REGULAMIN
„BIEG JESIENI”
Pogoria III- plaża 22.10.2006r.
1. Organizator:

Urząd Miasta w Dąbrowie Górniczej, Wydział Sportu, Rekreacji i Turystyki, Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej
2. Cel biegów:
Celem jest promocja zdrowego trybu życia, promocja biegu wśród mieszkańców naszego miasta i dobra zabawa.

3. Uczestnictwo:
Uczestnikiem jest każdy bez względu na płeć i wiek, warunkiem dla osób niepełnoletnich jest zgoda rodziców lub opiekunów. Swój udział w biegach należy zgłosić do dnia 20.10.2006r. do godziny 15.00 do siedziby Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej oraz potwierdzić swoją obecność w dniu biegów tj. 22.10.2006r., od godziny 9.30 w biurze zawodów.


4. Wymagania:

- Osoby niepełnoletnie zobowiązane są do przedstawienia w biurze zawodów zgody rodziców lub prawnych opiekunów,
- biegi są otwartą imprezą środowiskową o charakterze rekreacyjnym
- uczestnicy biegów biorą udział na własną odpowiedzialność,
- uczestnicy biegów zobowiązani są do:
* przestrzegania postanowień regulaminu oraz podporządkowania się wszystkim zarządzeniom i poleceniom organizatora biegów,
* przestrzegania zasad zachowania obowiązujących na terenie ośrodka,
* bezwarunkowego zachowania trzeźwości podczas trwania biegów,
- organizatorzy biegów nie ponoszą odpowiedzialności materialnej z tytułu wypadków, urazów i szkód w mieniu powstałych podczas trwania biegów,
- w przypadku rażącego naruszenia zasad zachowania się na trasie biegów organizator zastrzega sobie prawo do usunięcia uczestnika z imprezy
- biegi odbędą się bez względu na panujące warunki atmosferyczne


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Guest_tomasz sołtysik_*
post nie, 22 paź 2006 - 22:30
Post #2





Guests






pobiegłem
miło było
ponoć ponad 500 uczestników
pogoda piękna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post nie, 22 paź 2006 - 23:04
Post #3


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



no niezle - dg i 500 osob.

PS w wydarzeniach/faktach zrobili o tym reportaz i w samej wiosce wa-wie (ohhh jak ja nie przepadam za tym miastem biggrin.gif) bieglo "az" 200-300 osob


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post pon, 23 paź 2006 - 22:00
Post #4


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



Jestem mile zaskoczony, krótkie info po więcej odsyłam na stronę urzędu miejskiego..
QUOTE
Niedziela, 22 października, o 10-tej zaplanowano start do Biegu Jesieni 2006, imprezy zorganizowanej w ramach ogólnopolskiej akcji Polska Biega. Zapisy chętnych do sprawdzenia swych możliwości trwały do godziny 15-tej w piątek. Zgłosiło się ponad 400 osób, dzieci, młodzieży i dorosłych, kobiet i mężczyzn, amatorów i członków klubów sportowych, partyjnych i niezrzeszonych. W tej imprezie udział mógł wziąć każdy. Dodatkowo tuż przed startem do organizatorów z Centrum Sportu i Rekreacji oraz Urzędu Miejskiego, zaczęli się zgłaszać kolejni chętni do wzięcia udziału w biegu. Jednym słowem, o godzinie 10-tej, gdy Pan Jerzy Talkowski, Prezydent Miasta ogłosił rozpoczęcie biegu, na starcie na plaży stanęło ponad 450 osób. Piękna, słoneczna i bezwietrzna pogoda sprawiła, że dystans 6 kilometrów pierwszy biegacz pokonał w 21 minut.:


A wydawać by się mogło że u nas ze sportem w DG to leżymy, bo ani stadionu, ani sztucznego boiska, korty no niby są i nawet poprawione ale jednak z niezbyt dobrą infrastrukturą, brak dużego basenu.. a tu 500 osób sobie z buta pociska ścigając się dla zabawy.. :)


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bzenek
post pią, 27 paź 2006 - 20:27
Post #5


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,769
Dołączył: śro, 05 maj 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 87



I ja tam byłem. I zdopingowało mnie to do zaglądniecia na stare dobre forum biggrin.gif

Bieg udał się niesłychanie. Niech inne miasta żałują, że czegoś takiego nie zorganizowały.
Ale po kolei...

Organizacja była niezła. Nie zapomniano o namiotach-szatniach. Zapomniano o depozycie i ogromne zamieszanie panowało przy zapisach. Nie zapomniano o gorącej herbacie z termosu dla wszystkich.

Jako że czas polityczny gorący, kto żyw stawił się na starcie. Przewodniczący Koćma (przemówił i pobiegł). Prezydent Talkowski (przemówił). Posłowie Podraza i Dolniak (pobiegli). Generał Meres (nie przemówił i nie pobiegł).

Biegaczy to chyba nie było 500. Ale więcej niż sobie wyobrażałem. A nawet duuużo więcej. Byłem pozytywnie zaskoczony. Zwłaszcza, że akcja reklamowa, jak to w Dąbrowie, była wyjątkowo lakoniczna.
Młodsi, dojrzalsi i bardzo dojrzali. Każdy biegł swoim tempem więc „peleton” rozciągnął się niesłychanie. Tyle było w nas entuzjazmu, że kilka osób trenujących przypadkowo wokół Pogorii nie wytrzymało nerwowo i... przyłączyło się do biegu.
Zwycięzca podobno wbiegł na metę po ok. 20 min, a ostatni docierali jeszcze godzinę poźniej. Pozwólcie, że swój wynik dyplomatycznie przemilczę.

Trasa biegła wzdłuż Pogorii III i była dobrze wyznaczona oraz oznakowana tabliczkami kilometrowymi. Była Straż Miejska, pogotowie itd., itp.

Na mecie każdy z uczestników otrzymał dyplom i pamiątkowy znaczek (taki na agrafce). Na znaczku naszkicowany biegacz (ten z plakatu), nazwa akcji, data, Dąbrowa Górnicza. Bardzo mi się to spodobało. Dyplom pójdzie do szuflady. Za kilka lat nie będę już wiedział co robiłem w niedzielę, a znaczek to bardzo miła pamiątka.

W biegu wzięła udział kilkunastoosobowa delegacja Dąbrowskiego Klubu Karate. Przebiegli dystans w strojach organizacyjnych – kimonach. Zastanawiałem się czy polecą bez butów ale szczęśliwie aż tak daleko się nie posunęli. Po biegu ustawili się ładnie na plaży i pokazowo wykonali jakiś tysiąc kopnięć. To pewnie element tej wielkiej serii jubileuszowych kopnięć. Mają karatecy kondycję !

Już od dziś z emocją czekam na kolejną edycję akcji Polska Biega. Za trzy miesiące odbędzie się Bieg Zimy. Mam nadzieję, że przyszłe władze DG będą popierać tą wspaniałą inicjatywę, a zimowa pogoda dopisze i na starcie znów pojawi się kilkaset osób.

QUOTE(Hator @ Oct 22 2006, 11:04 PM) *
no niezle - dg i 500 osob.

PS w wydarzeniach/faktach zrobili o tym reportaz i w samej wiosce wa-wie (ohhh jak ja nie przepadam za tym miastem biggrin.gif) bieglo "az" 200-300 osob


Oj nie ma się co emocjonować. 1 października w akcji Run Warsaw (bieg na 5km ) wzięło udział KILKANAŚCIE TYSIĘCY ludzi. Może i skala stolicy jest inna ale tylu biegaczy na ciągle czarnym i schorowanym Śląsku i w Zagłębiu to ja sobie nie wyobrażam sad.gif

QUOTE(kwintosz @ Oct 23 2006, 10:00 PM) *
Jestem mile zaskoczony, krótkie info po więcej odsyłam na stronę urzędu miejskiego..
A wydawać by się mogło że u nas ze sportem w DG to leżymy, bo ani stadionu, ani sztucznego boiska, korty no niby są i nawet poprawione ale jednak z niezbyt dobrą infrastrukturą, brak dużego basenu.. a tu 500 osób sobie z buta pociska ścigając się dla zabawy.. :)


Bo generalnie z aktywnością fizyczną w naszym mieście jest jednak kiepsko. Na ostatnim półmaratonie 4energy w Katowicach nasze miasto reprezentowało ledwo 5 osób. Ale mam nadzieję, że dzieki takim akcjom jak Polska Biega za rok będzie nas już przynajmniej z 10 osób :)

-----------------------------------------------------------------------------------------------

PS. Swoją drogą to straszny obciach dla generała Straży Pożarnej. Nie przebiec paru kilometrów ???

Ten post edytował bzenek pią, 27 paź 2006 - 20:29
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post pią, 27 paź 2006 - 23:15
Post #6


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



QUOTE(bzenek @ Oct 27 2006, 08:27 PM) *
I ja tam byłem. I zdopingowało mnie to do zaglądniecia na stare dobre forum biggrin.gif


blink.gif bzenek!!!!!!!!!! :)

gdzie sie podziewales? i dlaczego o nas zapomniales sad.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post czw, 02 lis 2006 - 21:27
Post #7


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



foto relacja z biegu jesieni (fotki z www UM)


druzyna "wspanialych" - posrodku Jurek Iron Man Talkowski w najnowszym dresiku z Adidasa przygotowuje sie do biegu...


kolejno od lewej - Robert Viper Kocma; nieznana mi szycha z fajna polowka z logo DG (ciekawe gdzie mozna taka dostac...?), no i Zbysio tez w koszulce z logo DG ale bardziej obciachowym... no i made by himself brzuszkiem :)


tutaj Robercik pozazdroscil brzuszka panu Zbyszkowi...


a tu gwiazda i perelka posiedzen rady miejskiej - Tomasz Soltysik :)

(mala cenzura ;-))) )

pozdr.

Ten post edytował Hator sob, 04 lis 2006 - 13:48


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post wto, 20 mar 2007 - 07:01
Post #8


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,837
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



QUOTE
MASOWY BIEG PRZEŁAJOWY O PATERĘ „DZIENNIKA ZACHODNIEGO” I ŚL. TKKF

Wszystkich miłośników biegania zapraszamy 25 marca do Parku Zielona w Dąbrowie Górniczej na masowy bieg przełajowy o paterę "Dziennika Zachodniego" i Śl. TKKF. Zapisy uczestników już od godz 9.00 do 10.45 w biurze zawodów poszczególnych biegów, wyznaczonym przez bezpośredniego organizatora. Początek biegów o 11.00.

REGULAMIN

MASOWY BIEG PRZEŁAJOWY O PATERĘ „DZIENNIKA ZACHODNIEGO” I ŚL. TKKF

DĄBROWA GÓRNICZA – 25.03.2007

CEL IMPREZY:
Popularyzacja masowych biegów przełajowych wśród społeczeństwa oraz Ogólnopolskiego Programu „ Bieg Po Zdrowie 2007”

ORGANIZATOR BEZPOŚREDNI:
Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej

WSPÓŁORGANIZATOR:
Wojewódzki Zarząd Towarzystwa Kultury Fizycznej w Katowicach

TERMIN I MIEJSCE:
25.03.2007 Park Zielona, początek biegów od godz 11 00

UCZESTNICTWO:
W biegach mogą brac udział wszyscy chętni legitymujący się dobrym zdrowiem i posiadający zaświadczenie lekarskie lub w przypadku osób niepełnosprawnych zgodę rodziców.

KATEGORIE WIEKOWE:

1. KATEGORIA I – DZIEWCZĘTA I CHŁOPCY (ROCZNIK 1994 I MŁODSZE)
2. Kategoria II – dziewczęta i chłopcy (rocznik 1991-1993)
3. Kategoria III – dziewczęta i chłopcy (rocznik 1988-1990)
4. Kategoria IV – kobiety (rocznik 1987 i starsze)
5. Kategoria V – mężczyźni (rocznik 1962 – 1987 )
6. Kategoria VI – mężczyźni (1948-1960)
7. Kategoria VII – mężczyźni (1947 i starsi)

SPOSÓB PRZEPROWADZENIA BIEGÓW:
Biegi zostaną przeprowadzone na dystansach:

1. Kategoria I – do 0,8 km
2. Kategoria II – 2,0 km
3. Kategoria III – 3,0 km
4. Kategoria IV + VII – 3,0 km
5. Kategoria V + VI – 6,0 km
Trasę wyznacza bezpośredni organizator CSiR

ZGŁOSZENIA I ZAPISY:
Przyjmowane będą w dniu 25.03.2007 od godz 9.00 do 10.45 w biurze zawodów poszczególnych biegów, wyznaczonym przez bezpośredniego organizatora

WYRÓŻNIENIA I NAGRODY:
W poszczególnych biegach

1. Statuetki dla zwycięzców
2. I – III dyplomy
3. za I miejsce w punktacji zespołowej – puchar i dyplom
4. za miejsce II – IV – dyplom
5. dyplomy dla najstarszej kobiety i najstarszego mężczyzny

KLASYFIKACJA:

1. indywidualna – I m-ce – 20 pky
2. II m-ce – 19 pkt itd.
3. do XX m- ce – 1 pkt
4. zespołowa: za udział ekipy w biegach, w których ukończy bieg minimum 5 zawodniczek w ekipie, każdy zawodnik i zawodniczka otrzymują po 1 punkcie/ po sklasyfikowaniu na linii mety/
5. generalna: sumuje się punkty indywidualne zawodników i zawodniczek zajmujących miejsca od I – XX w każdej kategorii wiekowej i punkty w klasyfikacji zespołowej – z każdego biegu.

POSTANOWIENIE KOŃCOWE:

1. Uczestnicy biegu przyjeżdżają na własny koszt
2. Organizator zapewnia gorącą herbatę dla wszystkich uczestników biegu, opiekę medyczną
3. We wszystkich sprawach nie objętych regulaminem decydować będzie bezpośredni organizator (32) 261 -20 -10 Centrum Sportu i Rekreacji. Adres: M. Konopnickiej 29, 41-300 Dąbrowa Górnicza
4. koordynator imprezy : Kierownik Działu Sportu: Bożena Duda


--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post czw, 29 mar 2007 - 06:44
Post #9


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,837
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



QUOTE
Biegi o Paterę Dziennika Zachodniego i Śląskiego TKKF



W Parku Zielona odbył się drugi tegoroczny masowy bieg przełajowy o Paterę Dziennika Zachodniego i ŚL. TKKF zorganizowany przez Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej.

Wyniki:

Chłopcy rocznik 1994 i młodsi 1. Radosław Ruczka (MOSiR Czechowice), 2. Mateusz Talarczyk (Polonia Łaziska), 3. Jakub Banet (MOSiR Czechowice), 4. Mateusz Grabis, 5. Sebastian Grabis, 6. Marcin Neuman (wszyscy MMKS Dąbrowa Górnicza).

Dziewczęta rocznik 1994 i młodsze: 1. Wiktoria Wiśniewska (Polonia Łaziska), 2. Kinga Jonkisz, 3. Kornelia Kieloch, 4. Angelika Pazur, 5. Natalia Wąs, 6. Honorata Sapota (wszystkie MOSiR Czechowice).

Dziewczęta rocznik 1991-1993: 1. Monika Hildebrand (ZSŁ Katowice), 2. Michalina Mendecka, 3. Magdalena Ryguła (obie Polonia Łaziska), 4. Agata Chrzanowska, 5. Magdalena Stettner (obie MOSiR Czechowice), 6. Marta Juszczyk (TKKF Piekary).

Chłopcy rocznik 1991-1993: 1. Adrian Gaczorek (Polonia Łaziska), 2. Artur Pasek (MKS Bytom), 3. Marcin Londzin, 4. Mateusz Pisarek (obaj MOSiR Czechowice), 5. Jarosław Mróz (MMKS Dąbrowa Górnicza), 6. Paweł Węglarz (MUKP Dąbrowa Górnicza).

Dziewczęta rocznik 1988-1990: 1. Ewa Wnuk (MMKS Dąbrowa Górnicza), 2. Barbara Janczak (Polonia Łaziska), 3. Barbara Strońska (MOSiR Czechowice), 4. Daria Mendecka (Polonia Łaziska), 5. Wioleta Płoskonka, 6. Ewelina Denisz (obie MOSiR Czechowice).

Chłopcy rocznik 1988-1990: 1. Paweł Szymończyk, 2. Kamil Kos, 3. Ryszard Pytlarz (wszyscy MOSiR Czechowice), 4. Krystian Dziopa (MMKS Dąbrowa Górnicza), 5. Marcin Gola, 6. Kamil Klonowski (Polonia Łaziska).

Kobiety rocznik 1987 i starsze: 1. Sandra Mikołajczyk (ZSŁ Katowice), 2. Katarzyna Pepel (Polonia Łaziska), 3. Monika Szczygielska (MOSiR Czechowice), 4. Agata Latusek (Polonia Łaziska), 5. Lidia Chrzanowska (ZSŁ Katowice), 6. Irena Kopeć (MOSiR TKKF "Saturn" Czeladź).

Mężczyźni rocznik 1962-1987: 1. Andrzej Nowak (MOSiR TKKF "Saturn" Czeladź), 2. Daniel Pasek (AZS AWF Katowice), 3. Arkadiusz Baron, 4. Gałuszka Rafał (obaj Polonia Łaziska),

5. Szymon Jagosz (MOSiR Czechowice), 6. Damian Chwistek (AZS AGH Kraków).

Mężczyźni rocznik 1948-1961: 1. Józef Pszczółka (MOSiR Czechowice), 2. Jan Mróz, 3. Stanisław Leśniewski, 4. Krzysztof Smędzik (MOSiR TKKF "Saturn" Czeladź), 5. Piotr Capik (Mosir Czechowice), 6. Tadeusz Wilk (Mosir TKKF "Saturn").

Mężczyźni rocznik 1947 i starsi: 1. Wacław Dziuk (Polonia Łaziska), 2. Wacław Majcherczyk, 3. Henryk Świetlik, 4. Zdzisław Puta (wszyscy MOSiR TKKF "Saturn" Czeladź), 5. Norbert Opalla (Żak Świętochowice), 6. Henryk Jankowski (Mosir TKKF "Saturn").

(l. jaź.) - Dziennik Zachodni


Ten post edytował Zibar czw, 29 mar 2007 - 06:56


--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Guest_tomasz sołtysik_*
post wto, 08 maj 2007 - 08:27
Post #10





Guests






http://www.dabrowa-gornicza.pl/index.php?n..._glowny_id=7300
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post wto, 08 maj 2007 - 11:53
Post #11


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,837
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



QUOTE
Polska Biega” – BIEG WIOSNY - 12 maja 2007r.
[2007-04-23 09:53:38]


12 maja (sobota) o godzinie 10.00 rozpocznie się kolejna impreza w ramach Akcji „Polska Biega” – BIEG WIOSNY.

Wzorem ubiegłorocznego Biegu Jesieni organizatorem jest Wydział Strategii, Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego przy współpracy Centrum Sportu i Rekreacji.


--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post wto, 15 maj 2007 - 10:29
Post #12


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,837
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



ze strony UM
QUOTE
Za nami Bieg Wiosny 2007
[2007-05-14 14:12:28]
W sobotę 12 maja przed południem wystartował Bieg Wiosny w ramach akcji Polska Biega.

Trasa liczyła 6 km i ciągnęła się wokół całego jeziora. Na linii startu ustawiło się 270 zawodników – mężczyźni, kobiety, dzieci, a nawet pies…. Udział wzięli zarówno sportowcy - karatecy z Dąbrowskiego Klubu Karate, jak i osoby zajmujące się sportem wyłącznie hobbystycznie. Ideą biegu była promocja zdrowego stylu życia oraz dobiegnięcie do mety.

Najszybciej dystans pokonał Robert Leśniewski, drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno Daniel Dzieszkowski i Kamil Trepka. Spośród kobiet pierwsza na metę dobiegła Ewa Hajewska.

info



A kto z forumowiczów wziął udział ???
Tomasz byłeś ??? w latach poprzednich biegałeś.


--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Guest_tomasz sołtysik_*
post nie, 27 maj 2007 - 21:29
Post #13





Guests






byłem, przebiegłem:) mniej ludzi niż jesienią było, ale jak na dg to i tak spoko,
a tak wogóle to zaczyna mi się chyba bieganie podobaćwink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post wto, 25 wrz 2007 - 20:37
Post #14


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,837
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



QUOTE
Polska Biega - 30 września 2007r.
[2007-09-21 09:19:54]


Już 30 września 2007 r. o godzinie 10.00 odbędzie się kolejna edycja imprezy sportowej Polska Biega. W jesiennym biegu, tak jak i w poprzednim, trasa przebiega wokół jeziora Pogoria III. Wszyscy, którzy chcieliby wziąć udział w imprezie proszeni są o zgłoszenie się do siedziby CSiR przy ul. Konopnickiej 29 (tel. 32 261 20 10). Można tez zapisywać się w dniu startu miedzy godziną 9.00 a 10.00.

Impreza przeznaczona jest dla wszystkich mieszkańców preferujących aktywny wypoczynek, warunkiem uczestnictwa jest posiadanie aktualnych badań lekarskich, a osoby niepełnoletnie powinny mieć zgodę rodziców lub opiekunów. Impreza odbędzie się bez względu na warunki pogodowe, miejmy jednak nadzieje, że dopisze nam piękna jesienne aura.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!


Regulamin

Ten post edytował Zibar pią, 28 wrz 2007 - 10:50


--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post pon, 01 paź 2007 - 12:29
Post #15


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



QUOTE
dabrowa-gornicza.pl

Dąbrowa pobiegła
[2007-10-01 12:08:29]

Jesienna edycja akcji „Polska biega”, która odbyła się w minioną niedzielę zgromadziła 163 uczestników. Sześciokilometrowa trasa wiodła wokół jeziora Pogoria III.

Do akcji propagującej aktywny styl życia włączyli się samorządowcy z miasta i regionu. W biegu wystartował prezydent Zbigniew Podraza, pełnomocnik Robert Koćma, radny miejski Ireneusz Zugaj oraz radny sejmiku wojewódzkiego Krzysztof Stachowicz.
Podobnie jak w czasie „Biegu Wiosny” na starcie stawili się karatecy z Dąbrowskiego Klubu Karate. Na imprezie zaprezentowali się także członkowie nowopowstałej sekcji Nordic Walking działającej w klubie Terminatus.

Na metę pierwszy dobiegł Sylwester Kustel. Drugi był Kamil Trepka a trzecią lokatę zajął Ireneusz Zugaj. Wśród kobiet triumfowała Ewa Wnuk, drugie miejsce zajęła Paulina Karaś a trzecie Angelika Baranik.
Najmłodszym biegaczem był 9-cio latek Jakub Kolzot natomiast najstarszy uczestnik, Roman Jagodziński ma za sobą 66 wiosen.

info





--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post śro, 10 paź 2007 - 07:58
Post #16


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,837
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



QUOTE
Dąbrowianin w Pekinie

W niedzielę 30 września b.r. w berlińskim biegu maratońskim pochodzący z Dąbrowy Górniczej Arkadiusz Sowa pokonał dystans 42 km 195 m w czasie 2:12:00 i tym samym jako pierwszy polski lekkoatleta uzyskał minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na igrzyska olimpijskie w Pekinie.
28-letni zawodnik w Berlinie zajął siódme miejsce i poprawił swój rekord życiowy o ponad 3 minuty.
Z wyniku Arkadiusza Sowy niezwykle zadowolony jest Henryk Paskal, działacz Międzynarodowego Kongresu AIMS, menadżer i organizator najlepszego polskiego półmaratonu w Pile. – Bardzo się cieszę, że wreszcie coś ruszyło się w polskim maratonie. Sowa pobiegł po minimum olimpijskie i zapewne
zdopinguje to innych naszych maratończyków do biegania na światowym poziomie – mówi.
Swoją karierę Sowa rozpoczął w MKS Będzin, a od 1999 roku startuje w barwach Wojskowego
Klubu Sportowego „Oleśniczanka”. Na maratońskiej trasie debiutował w kwietniu tego roku, na
wojskowych mistrzostwach oewiata w Belgradzie. Tam także zajął siódme miejsce, pokonując
maratoński dystans w czasie 2:15:09.
Niespełna miesiąc temu, 7 września, zdobył złoty medal na odbywających się
w Pile Mistrzostwach Polski w pół-maratonie.
Więcej o naszym maratończyku napiszemy w listopadowym numerze Przeglądu Dąbrowskiego.
MAGDA KUCHARSKA


--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post pią, 19 paź 2007 - 06:55
Post #17


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,837
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



CYTAT
Sierżant olimpijczykiem

O wielkim szczęściu, popartym ciężką pracą na treningach, może mówić Arkadiusz Sowa z Dąbrowy Górniczej. Na co dzień jest zawodowym żołnierzem, a służbę pełni w Oleśnicy, ale podczas biegu maratońskiego w Berlinie zajął siódme miejsce ze znakomitym czasem 2 godz. 12 minut, co od razy dało mu przepustkę na na Igrzyska Olimpijskie z chińskim Pekinie.

Dzięki temu został jednym z pierwszych lekkoatletów, którzy już wypełnili minimum, ustalone przez Polski Związek Lekkiej Atletyki.

W Niemczech poprawił swój poprzedni wynik aż o ponad 3 minuty. Podczas maratonu w Belgradzie, gdzie odbywały się wojskowe mistrzostwa świata, także zajął siódmą lokatę. To może wydać się mało prawdopodobne, ale kwietniowy występ na trasie 42 kilometrów i 195 metrów był jego debiutem w tej dyscyplinie sportu. O tym, że forma mieszkańca Ząbkowic stale rośnie wiadomo było od kilku miesięcy. Znakomite przygotowanie do sezonu potwierdziło się w Pile, gdzie we wrześniu br. Arkadiusz Sowa wywalczył złoty medal w mistrzostwach Polski w półmaratonie.

- To niewątpliwie ogromy sukces, którego mało kto się chyba spodziewał. Ja jednak od dawna miałem nadzieję, że sumienne treningi, regularność, a przede wszystkim ciągłe podnoszenie sobie poprzeczki zakończy się szczęśliwie. Wizja występu w Pekinie na razie jeszcze jest dla mnie dość odległa, ale samo wywalczenie awansu do polskiej reprezentacji sprawiło mi wielką radość. Teraz trzeba jeszcze utrzymać dobrą formę, a przede wszystkim poczekać na oficjalny odbiór nominacji olimpijskiej, czyli jeszcze kilka miesięcy - mówi Arkadiusz Sowa.

Zanim jednak bieganie stało się jego pasją, pierwsze sportowe szlify kzdobywał w dąbrowskich Technicznych Zakładach Naukowych. To były bardzo popularne wtedy biegi sztafetowe.

- W pobliżu domu miałem akurat blisko do lasu, więc wolny czas spędzałem często na przebieżkach w pobliskim lesie. Nie myślałem jednak o tym, że może to stać się moim sposobem na życie. W TZN trafiłem jednak do reprezentacji szkolnej, a potem do klubu MKS MOS Będzin, gdzie trenowałem średnie dystanse. Wówczas zdobyłem pierwsze medale w kategoriach juniorskich. Po szkole średniej miałem wybór. Albo iść na AWF, gdzie jednak nie było klimatu dla trenowania biegów na długich dystansach, albo wybrać służbę wojskową. Zdecydowałem się na to drugie rozwiązanie. I nie żałuję - mówi dąbrowianin.

Kiedy trafił do koszar, został zawodnikiem Wojskowego Klubu Sportowego Oleśniczanka w Oleśnicy. Jak przyznaje tam znalazł dobre warunki do treningów, a jego poziom sportowy od razu poszedł w górę. Efektem tego był złoty medal mistrzostw Polski na dystansie 10 tys. metrów wśród seniorów, który dołączył do dwóch wcześniejszych krążków z najcenniejszego kruszcu, wywalczonych w kategorii młodzieżowej.

- Niektórzy mogą się dziwić, dlaczego dopiero w wieku 28 lat zdecydowałem się na bieganie maratonów. Wyniki potwierdzają jednak, że jest to najlepszy czas, by rywalizować z najlepszymi, o jak najwyższe pozycje. To jest bowiem jedna z najcięższych dyscyplin sportowych. Często dzieje się więc tak, że organizm młodszych zawodników nie wytrzymuje ogromnego obciążenia i po jednym sezonie rezygnują. Mój obecny trener, rekordzista kraju, Grzegorz Gajdus, świetne rezultaty osiągał w wieku 36 lat - stwierdza polski olimpijczyk.

Obecnie do końca roku Arkadiusz Sowa ma czas na odpoczynek, co oczywiście nie oznacza rezygnacji z treningów. Regularnie ćwiczy kilka razy dziennie. Ma za to nieco więcej czasu dla żony, z którą mieszka w jednym z osiedlowych bloków w Ząbkowicach.

- W przyszłym roku muszę jeszcze "zaliczyć" z pewnością jakiś maraton. No i oczywiście czeka mnie cykl przygotowań do olimpiady, wyznaczony przez Polski Komitet Olimpijski. Mam nadzieję, że w Pekinie uda mi się godnie reprezentować nasz kraj - podsumowuje dąbrowianin.

Piotr Sobierajski - Dziennik Zachodni


--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post pią, 08 lut 2008 - 08:24
Post #18


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,837
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



CYTAT
I PÓŁMARATON DĄBROWSKI 2008r.
20 kwietnia 2008r.
START: Stadion Ujejsce Pionier
META: Hala Widowiskowo- Sportowa CENTRUM

Kontakt:
Jarosław Kwieciak- Centrum Sportu i Rekreacji, tel: 261 20 10
Wojciech Juroff- Centrum Sportu i Rekreacji, tel: 261 20 10

Więcej info wkrótce…
--------------------------------------------------------------------------------
REGULAMIN I DĄBROWSKIEGO PÓŁMARATONU
SZLAKIEM DĄBROWSKICH JEZIOR

PATRONAT I ORGANIZATORZY
Bieg odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza
Organizatorem biegu jest Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej
Wydział Sportu i Strategii Urzędu Miasta Dąbrowa Górnicza

CEL
Popularyzacja i upowszechnianie biegania jako zdrowej i prostej formy sportu i wypoczynku
Promocja miasta oraz terenów rekreacyjnych wokół zbiorników POGORIA

TERMIN, MIEJSCE
Bieg odbędzie się 20 kwietnia 2008r. o godz. 12.00
Start odbędzie się sprzed stadionu „PIONIER” Ujejsce
Meta znajdować się będzie przed Halą Widowiskowo – Sportową „CENTRUM”
Trasa liczy 21,097 i będzie posiadała atest PZLA
Trasa asfaltowa przebiega wśród malowniczych zbiorników wodnych POGORII II, III oraz IV, następnie dzielnicami Dąbrowy wbiegamy do centrum miasta, gdzie kończymy bieg przed Halą Widowiskowo – Sportową w Parku Hallera
Na trasie będą znajdowały się punkty kontrolne
Zawodników obowiązuje limit czasowy pokonania trasy wynoszący 2:45
Trasa będzie posiadała oznaczone wszystkie kilometry od 1 do 21
Na trasie przygotowane będą 3 punkty z wodą mineralną
Przewóz zawodników na linię STARTU nastąpi o godz. 11.00 sprzed
Hali Widowiskowo – Sportowej „CENTRUM” przy ul. Alei Róż 3 w Dąbrowie Górniczej
Punkt medyczny na trasie obsługiwany będzie przez pielęgniarki oraz lekarza.
Opieka lekarska na mecie w Hali Widowiskowo – Sportowej „CENTRUM”

UCZESTICTWO
1. Udział w biegu jest otwarty dla wszystkich biegaczy, którzy:
zgłosili swój start
uiścili opłatę startową
do dnia 20 kwietnia ukończyli 18 lat
posiadają aktualne badanie lekarskie lub podpisali formularz (dostępny w biurze zawodów) o zdolności do udziału w biegu długodystansowym / półmaratonie na własną odpowiedzialność
2. Wszyscy zawodnicy muszą zostać zweryfikowani w biurze organizacyjnym do dnia
18 kwietnia 2008r. do godz. 15.30 lub w dniu zawodów od godz. 8.00 – 10.30.
Biuro zawodów znajdować się będzie w Hali Widowiskowo – Sportowej w Dąbrowie
Górniczej przy ul. Alei Róż 3
podczas weryfikacji należy przedstawić dowód osobisty, dowód opłaty startowej, następnie zawodnikom zostaną wydane numery startowe z agrafkami.
szatnia, przechowalnia bagażu w dniu 20 kwietnia 2008r. będzie się znajdować
w Hali Widowiskowo – Sportowej przy ul. Alei Róż 3. Wydawanie rzeczy zawodników
z depozytu odbywało się będzie za okazaniem numeru startowego.
Zgubienie numeru startowego przez zawodnika zwalnia organizatora od odpowiedzialności za przechowane rzeczy.

ZGŁOSZENIA
Imienne zgłoszenia należy przysyłać do dnia 18 kwietnia 2008r. na adres biura organizatora. W przypadku zgłoszenia przez Internet podpisy zostaną uzupełnione podczas weryfikacji w Biurze Zawodów.
Centrum Sportu i Rekreacji
41 – 300 Dąbrowa Górnicza
Ul. Konopnickiej 29
Tel. / fax (032) 2612010 od poniedziałku do piątku godz. 7.30 – 15.30
www.csir.pl
email: sport@csir.pl
Za zgłoszenie uważa się dostarczenie wypełnionego przez uczestnika formularza
zgłoszonego wraz z opłatą startową w wysokości:
30 zł do dnia 18 kwietnia 2008r.
35 zł wpłata w dniu biegu (20 kwietnia 2008r.)
Opłatę należy wpłacać na konto bankowe:
Centrum Sportu i Rekreacji, 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. Konopnickiej 29
Bank BPH S.A. O/Dąbrowa Górnicza 47106000760000330000346391
z dopiskiem – Opłata startowa „I Półmaraton Dąbrowski 2008” i podaniem nazwiska osoby startującej.
Opłata raz uiszczona nie podlega zwrotowi.
Osoby powyżej 70 roku życia zwolnione są z opłaty startowej.

KLASYFIKACJE
Klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn w następujących kategoriach wiekowych:
Kobiety:
K1: 18-29 lat ( 1990-1979 )
K2: 30-39 lat (1978-1969 )
K3: 40-49 lat (1968- 1959 )
K4:50-59 lat (1958-1949 )
K5: 60-69 lat (1948-1939 )
K6: 70 lat i więcej (1938- starsze)
Mężczyźni :
M1: 18-29 lat ( 1990-1979 )
M2: 30-39 lat (1978-1969 )
M3: 40-49 lat (1968- 1959 )
M4:50-59 lat (1958-1949 )
M5: 60-69 lat (1948-1939 )
M6: 70 lat i więcej (1938- starsi)

Zawodnicy, którzy zostaną nagrodzeni w klasyfikacji generalnej nie otrzymują nagród w kategoriach wiekowych. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą bieg otrzymają medal i koszulkę.
Pomiar czasu będzie realizowany systemem elektronicznym Chempion Czip. Każdy zawodnik podczas weryfikacji otrzyma czip, za którego pobrana zostanie kaucja w kwocie 50 zł. Kaucja zostanie zwrócona po oddaniu czipa na mecie półmaratonu.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE
Bieg odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne
Wszyscy uczestnicy biegu są ubezpieczeni przez Organizatora
Decyzje lekarza dotyczące kontynuowania biegu podczas imprezy są ostateczne i nieodwołalne
4. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie, o których zobowiązuje się
poinformować wszystkich uczestników przed rozpoczęciem imprezy
Istnieje możliwość noclegu w Hali Widowiskowo – Sportowej „CENTRUM”
przy ul. Alei Róż 3 w Dąbrowie Górniczej
Warunek – uczestnik posiada swój materac i śpiwór

6. Komunikat dostępny będzie na www.maratonypolskie.pl oraz www.csir.pl.


Trochę mnie rozwaliła inforrmacja o zakwaterowaniu LOL
To jak znajdzie się jakiś chętny forumowicz, który odłaczy się od klawiaturki i fnd (2).gif na 2.45 h


--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bzenek
post pon, 18 lut 2008 - 17:25
Post #19


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,769
Dołączył: śro, 05 maj 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 87



CYTAT
I PÓŁMARATON DĄBROWSKI 2008r.
20 kwietnia 2008r.
START: Stadion Ujejsce Pionier
META: Hala Widowiskowo- Sportowa CENTRUM

Genialny pomysł celb (23).gif

Czyli jednak ToSo wiedział co pisze w swoim wątku celb (23).gif

Zrobiła na mnie wrażenie odwaga organizatorów. Proponowanie dystansu półmaratonu w miejscowości o zerowch tradycjach biegowych jest odważnym posunięciem. Mam nadzieję, że frekwencja będzie około 300 osób. Ciekawe czy orgom uda się dorównać perfekcyjnemu 4energy w pobliskich Katowicach ?

Termin jest nieźle wybrany. Co prawda herosów, po Maratońskich Mistrzostwach Polski w Dębnie, bym się nie spodziewał ale może zawitać sporo zawodników szykujących się do Cracovia Maraton. Taki szybki start 2 tygodnie przed maratonem może dać im niezłego kopa w mieście Smoka Wawelskiego. smile.gif

CYTAT(Zibar @ pią, 08 lut 2008 - 10:24) *
To jak znajdzie się jakiś chętny forumowicz, który odłaczy się od klawiaturki i fnd (2).gif na 2.45 h

Pewnie, że się znajdzie. Nawet już się znalazł celb (20).gif

Jako, że półmaraton zaskoczył mnie we śnie zimowym to będę się starał ukończyć go z niezbyt wyśrubowanym czasem 2h. Bicie życiowych rekordów planowałem raczej na wrzesień-październik.

Oczywiście sam start nie podlega żadnym dyskusjom. Żałowałbym do końca życia gdym nie wziął udziału w debiutanckim dabrowskim półmaratonie. mf_moose.gif

Na razie wczoraj rozpocząłem długie spokojne wybiegania. Może by się znaleźli jacyś chętni do weekendowego wspólnego zaliczania Pogorii w tempie 140 ? smile.gif

Ten post edytował bzenek pon, 18 lut 2008 - 17:26
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Guest_tomasz sołtysik_*
post wto, 19 lut 2008 - 08:56
Post #20





Guests






Ja oczywiście też biegnę laugh.gif
Pomimo tego, że też nie zdążę z przygotowaniami to liczę na rekord (bo to będzie dopiero mój drugi półmaraton he he, a po 4energy i podbiegach ul. Kościuszki w Katosach to nie będzie trudne), chciałbym zejść poniżej 1h 50 min
Na 300 osób bym nieliczył, ja uważam, że jeśli przekroczymy 150 osób to i tak będzie nieźle.
Trasa zapowiada się ciekawie.
pozdro
bzenek: a masz jakieś stałe terminy treningów?? bo jakby raz w tygodniu zgrać długie wybieganie to ja jestem za rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

11 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
7 Użytkowników czyta ten temat (7 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czwartek, 28 marzec 2024 - 09:09
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza