IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

 
Reply to this topicStart new topic
> Gumowate coś:), Czyli forumowa zagadka ;)
pulsatilla1214
post śro, 27 gru 2006 - 03:04
Post #1


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,186
Dołączył: nie, 26 cze 05
Skąd: z bagien
Nr użytkownika: 148
Płeć: Kobieta



Jeśli ktoś ma ochotę może strzelać co to jest, rozwiązanie zagadki podam za jakiś czas biggrin.gif Autentyczny tekst reklamy z pisemka, które na Święta do przejrzenia sobie kupiłem rolleyes.gif Naukowość ględzącego opisu spowodowała, ze kulałem się długo laugh.gif

"Pierwszą, bodaj najistotniejszą innowacją jest zastosowanie zupełnie nowego tworzywa, o wskaźniku sprężystości sześciokrotnie wyższym w porownaniu do tradycyjnego materialu silikonowego. Nowy materiał nie tłumi drgań, a w szczególności podtrzymuje drgania i wahnięcia wysokoczęstotliwościowe. Takie zachowanie powoduje, że na skutek ruchu (...) generują się całe sekwencje dodatkowych drgań harmonicznych, które dosłownie "ożywiają" całą powierzchnię gumki.

Ale sam materiał i jego kapitalne właściwości mechaniczne to nie wszystko! Intencją twórców (...) było stworzenie (...) pracującego skutecznie w bardzo szerokim zakresie prędkości (...). Aby powyższy warunek został spełniony przekonstruowano układ korpus-ogonek (...). Bazą dla nowego rozwiązania znów stały się podstawy mechaniki - jeśli (...) ma być łatwo wprowadzana w szeroko częstotliwościowe drgania, to należy wytworzyć sprzężenie pomiędzy kluczowymi elementami (...).

Dzięki początkowemu zastosowaniu symulacji komputerowych oraz licznym testom przeprowadzanym na wielu (...) dopracowano układ charakteryzujący się stałym doładowaniem energii drgań przy jednoczesnym zapewnieniu ciągłęgo sprzężenia pomiędzy drgającymi elementami. Mówiąc najprostszymi słowami (sic!), wytrącony z równowagi najmniejszy kawałeczek (...) wprawia w drgania sąsiednie odcinki gumki, drgania nakładają się, wzmacniają i w ten sposób (...) "ożywa" na całej długości rozpoczynając "taniec" już przy minimalnej prędkości (...) i zachowując całą dynamikę także przy bardzo szybkim (...)

Nowa dynamika, pogrubiony i (...) korpus oraz zwiększona płaszczyzna powierzchni ogonka powodują, że generowana fala (...) akustyczna jest aż czterokrotnie silniejsza w porownaniu z innymi (...) To prawdziwa rewolucja biorąc pod uwagę, że jest to najważniejszy parametr określający skuteczność (...) Warto równiez pamiętać, że (...) jest dużo trwalszy niz inne tradycyjnie miękkie (...) (badania (...) wskazują ponad trzykrotny wzrost trwałości)."

Do tego wykresy amplitudy początkowej i czasu przy niskich częstotliwościach, przy wysokich częstotliwościach i zależności mocy fali akustycznej od prędkości prowadzenia... cool.gif Pogrubienie zgodne z tekstem.

Jakieś pomysły tongue.gif ?

laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Ten post edytował pulsatilla1214 śro, 27 gru 2006 - 13:17
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post śro, 27 gru 2006 - 11:10
Post #2


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



Hehehe ja chyba wiem tongue.gif choć związanej z tym przedmiotem czynności nie wykonuję już od kilku lat (a kiedyś często i z przyjemnością). Przynajmniej jeśli to to o czym myślę wink.gif

Poniważ jeśli dobrze myślę to mógłbym komuś popsuć zabawę mój strzał umieszczam pod linkiem:
http://www.msite.ovh.org/temp/odpowiedz.txt
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arbas
post śro, 27 gru 2006 - 22:55
Post #3


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,023
Dołączył: czw, 16 lis 06
Nr użytkownika: 307



Myślę, że to przegadana, unaukowiona, przełożona z języka obcego
reklama pre..r..tywy. biggrin.gif
Kiedy podasz rozwiązanie? Będą nagrody za odgadnięcie?
Pozdrawiam. Zazdroszczę czasu wolnego.
SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post śro, 27 gru 2006 - 23:00
Post #4


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



gumka - to by bylo za proste biggrin.gif choc kto wie czy to wlasnie taki cwany chwyt pulsatila nie wymyslil
(podazajac takim tokiem myslenia -> wszyscy pomysla ze to nie gumka bo gumka to by bylo za oczywiste - wiec to wlasnie bedzie gumka biggrin.gif)
ja tak strzele (bez myslenia - wkoncu swieta) ze chodzi o membrane do glosnika.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pulsatilla1214
post czw, 28 gru 2006 - 01:07
Post #5


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,186
Dołączył: nie, 26 cze 05
Skąd: z bagien
Nr użytkownika: 148
Płeć: Kobieta



Hator - no za kogo Ty mnie masz laugh.gif ? Eee, aż tak wredny nie jestem biggrin.gif

Faktycznie jednak czasem najprostsze i zbyt oczywiste rozwiązanie pochopnie jest odrzucane... tongue.gif

Arbas - to polskie pisemko smile.gif Gdzieżbym tłumacząc wpadł na tak idiotyczne słowa laugh.gif

Rozwiązanie niedługo, a nagrodą powinna być... opisywana rzecz laugh.gif Mam nadzieję, że ją dostanę cool.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post czw, 28 gru 2006 - 10:13
Post #6


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



QUOTE(pulsatilla1214 @ Dec 28 2006, 01:07 AM) *
Rozwiązanie niedługo, a nagrodą powinna być... opisywana rzecz laugh.gif Mam nadzieję, że ją dostanę cool.gif


znajac Twe zainteresowania przyrodnicze i wedkarskie to chyba vacu dobrze strzelal cool.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post pon, 08 sty 2007 - 22:20
Post #7


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



Czy mi się wydaje czy ktoś nie podał odpowiedzi??????? biggrin.gif


Mod: Dobrze Ci sie wydaje, ale jeszcze nikt nie powiedział, że zagadka zamknięta, lalalalala.

Czekam z otwartymi ramionami na te setki odwiedzających gości laugh.gif laugh.gif laugh.gif


Ten post edytował pulsatilla1214 pon, 08 sty 2007 - 22:36


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arbas
post sob, 13 sty 2007 - 16:41
Post #8


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,023
Dołączył: czw, 16 lis 06
Nr użytkownika: 307



Cierpliwość zgadujących ma swoje granice!
Zagadka już straciła na atrakcyjności - jak zbyt późno wywołane fotki...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pulsatilla1214
post sob, 13 sty 2007 - 19:15
Post #9


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,186
Dołączył: nie, 26 cze 05
Skąd: z bagien
Nr użytkownika: 148
Płeć: Kobieta



No widzę, że cierpliwość niektorych zgadujących zaiste na wyczerpaniu tongue.gif

Dziwicie mi się, skoro forum bije rekordy popularności i mamy nawet po 200 ludzików na forum jednocześnie ???


A opisywaną rzeczą było.....:



KOPYTO



Zwane również kopytkiem, jest to zmodyfikowana wersja rippera, czyli przynety wędkarskiej wykonanej z elastycznego tworzywa w kształcie rybki o poruszającym się na boki ogonku. Nazwa pochodzi prawdopodobnie od angielskiego "ripple", które oznacza "marszczyć się", "wytwarzać fale", ogonek przynęty falując wytwarza właśnie zawirowania wody. Bathurst zapewne skojarzyłby i ripplemarki, czyli skamieniałe ślady falowania przybrzeżnego (takie jak zauważyliście zapewne z jeziora - takie zmarszczki na dnie). W kamieniołomie w Ząbkowicach można podziwiać wielkie - morskie.

Bedąc początkującym wędkarzem, gdy silikon uzywany do produkcji ripperów nie był jeszcze zbyt elastyczny, sam uzywalem rozgrzanego gwoździa, aby nadtopić trzon ogonka, który wówczas był znacznie bardziej ruchliwy smile.gif

Kopytko jest używane szczególnie do połowu okoni i sandaczy, metodą spinningu, czyli metody ściągania przynęty, ktora swym ruchem prowokuje drapieżniki smile.gif Nie jestem zwolennikiem ripperów i nigdy nie przekonałem się do nich (wolę wobblery czy obrotówki), ale w tym roku we wrześniu na Pogorii IV złowilem okonia, który w żołądku miał właśnie... kopytko żółtoczarne tongue.gif Tak więc wśród wędkarzy przynęta popularna smile.gif Osobiście wolę jednak od spinningu (możecie mnie zlinczować) niehumanitarnego żywca wink.gif


A szczęśliwym zwycięzcą oczywiście jest...

vacu


Za co oklaski i gratulacje!!!

Typowano również prezerwatywę i membranę od głośnika po ciekawej dedukcji na temat gumki laugh.gif


Nagrodą za zwycięstwo jest oczywiście obiecane kopytko i mała niespodzianka wink.gif Mam nadzieję, że w najbliższym czasie uda mi sie przekazać zwycięzcy osobiście smile.gif

Wszystkim dziękuję za udział i cierpliwość... wink.gif

P.S.

Najkrótsze zagadki, z którymi się spotkalem trwały tak koło tygodnia, standardem okres 14 dni, zaś całkiem wiele miesiąc i dłużej. Aby wszyscy mieli okazję wziąć udział, nawet Ci, co rzadko wpadają na forum

----------------------------------------

A teraz jeszcze jedna sprawa, którą chciałbym poruszyć korzystając z okazji.

Na wielu forach są osobne działy zagadek (także na widocznym w mojej sygnaturce). Zauważyłem, że cieszą się naprawdę dużą popularnością. Może załozylibysmy specjalny dział, gdzie np. wrzucalibyśmy jakieś zagadkowe zdjęcia z DG i moglibyśmy się pobawić zgadując np co dane zdjecie przedstawia lub gdzie zostało zrobione w naszym mieście.

Problemem jest widoczność udzielonych odpowiedzi dla kolejnych zgadujących. Zauważylem, ze najczesciej rozwiazuje sie to uzywajac znaczników "hide" i jakos ustawiajac (zapewne administrator to czyni), że każdy może zobaczyć udzielone odpowiedzi napisane ukrytym tekstem DOPIERO, gdy sam wypowie się w danym temacie (choćby pisząc, że tylko podgląda i nie ma pojęcia i z ciekawości zagląda co to).

U nas chyba nie ma znaczników "hide"..? (w poprzedniej wersji forum chyba były..?)

A moze odpowiedzi na P/M do autora zagadki ? Tylko ze wtedy nawet nie widac, czy zagadka cieszy sie popularnością, więc to kiepski pomysł.

Co myślicie o wprowadzeniu dąbrowskich zagadek..?

-----------------------

Jeśli ktoś nie wierzy, że to tekst o przynęcie załączam link:

http://www.sklepmikado.pl/?module=Katalog&...w&katid=830

Tekst identyczny, ktory tak mnie rozbawił, został zamieszczony na przedostatniej, 99-tej stronie "Wiadomości Wędkarskich", numer 1/2007

I na koniec fotka zagadki - w brzuchu było takie jak to z lewej, hihihi

Ten post edytował pulsatilla1214 sob, 13 sty 2007 - 19:29
Załączony plik
Dodany plik  kopytka.jpg ( 11,59K ) Liczba pobrań: 18
 
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maryhna
post śro, 15 paź 2008 - 03:39
Post #10


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: FdZD
Postów: 540
Dołączył: wto, 03 kwi 07
Skąd: Toruń/DG
Nr użytkownika: 652
Płeć: Kobieta
GG: 2636495 status gadu-gadu



Heh wzięło mnie na odświeżanie starych tematów, ale skoro była już mowa o zakładaniu zagadkowego tematu to mam podobną propozycję...
użytkownicy czeladzkiego forum świetnie się bawią zgadując z jakiego filmu pochodzi dany kadr...osoba, która odgadnie tytuł filmu wstawia kolejny kadr; LINK
członkowie wielu innych for doskonale bawią się układając historię, polega to na tym, że każda nast. osoba dopisuje do historii 3 słowa (uwierzcie mi, można się uśmiać), są gry w skojarzenia itd. ; może i my umilimy sobie "forumowanie" ?


--------------------
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

www.zaglebiedabrowskie.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czwartek, 28 marzec 2024 - 09:35
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza