IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

 
Reply to this topicStart new topic
> Cena wody
szarisz
post pon, 04 sie 2008 - 23:07
Post #1


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 58
Dołączył: pon, 22 wrz 03
Skąd: Sosnowiec
Nr użytkownika: 22



Poniewaz arbas szuka wyższych cen wody niż w DG zapraszam na stronę: http://www.cena-wody.pl/ Jak kliknąć miasta pow. 50.000 mieszkańców to się okaże, że jest takich miast trochę...

Ten post edytował szarisz pon, 04 sie 2008 - 23:09
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arbas
post wto, 05 sie 2008 - 10:25
Post #2


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,023
Dołączył: czw, 16 lis 06
Nr użytkownika: 307




Szarisz!

Dziękuję za informację, na którą czekałem bardzo długo.
Dla użytkowników wody, jest to niestety połowa informacji.

Zawsze zwracałem się z prośbą do orędowników prywatyzacji wodociągów o podanie ceny całkowitej
za 1 m sześc., tj kwoty z comiesięcznego rachunku + DOPŁATA z kasy miejskiej.
Nikt, nigdy na tym forum takiej informacji nie był mi w stanie udzielić.
Czy tak trudno wykonać proste działanie matematyczne, szczególnie tym, którzy wodociągi prywatyzowali i wiem, że zaglądają na forum, a nawet prowadzili gorące dyskusje?

Tak więc kontynuuję zadawanie pytanie:
- Czy 8,41 zł/m sześc. jaką podajesz w tabelce dla Dąbrowy Górniczej, to cena łącznie z dopłatą z kasy
miejskiej?

Radni przegłosowali, że dotacje będą obowiązywać jedynie do końca bieżącego roku i stąd niepokoje
większości mieszkańców..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kursor
post wto, 05 sie 2008 - 15:21
Post #3


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 393
Dołączył: nie, 19 lut 06
Skąd: DG
Nr użytkownika: 187



Witam!

Hmm no i upadł mit, który mówił że w DG jest najdroższa woda + ścieki no cóż w sąsiednim Będzinie mają jeszcze drożej...

pozdro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arbas
post śro, 06 sie 2008 - 09:09
Post #4


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,023
Dołączył: czw, 16 lis 06
Nr użytkownika: 307



Witajcie Kursor i Szarisz!Sugerujecie forumowiczom korzystanie z tabelek, w których zamieszczono dane NIEPRAWDZIWE!Jest o wiele prościej sięgnąć do naszych rachunków za zużytą wodę. Ponadto udajecie, że nic Wam nie wiadomo o dopłatach z kasy miejskiej, czyli też z naszych kieszeni.W 2009 r. dopłat już nie będzie.I tak wg rachunku za wodę wystawionego w czerwcu mieszkańcowi Dąbrowy Górniczej: - woda 4,27 zł za 1 m sze śc. + 7% VAT = 4,57 zł - ścieki 3,74 -"- + 7% -"- = 4,00 zł _______________________ razem 8,57 zł + dopłata miasta ? złBędzin wg polecanej przez Was tabelki ma 8,54 zł i mam wrażenie, że jest to cena ostatateczna, bez DOPŁAT miasta, czyli w rezultacie z podatków mieszkańców.Dostrzegam Wasze żywotne zaangażowanie problemem ceny wody w Dąbrowie Górniczej i w związku z tym proszę o rzetelne dane np. za rok 2007: - całkowita kwota rocznej dopłaty z miasta,- roczne zużycie wody w naszym mieście.Resztę policzę sam. Może dowiemy się wreszcie ile za każdy metr sześcienny wody wpływa szerokim strumieniem do kasy Wodociągów. Mam nadzieję, że nie są to dane ściśle tajne/poufne.
CYTAT(kursor @ wto, 05 sie 2008 - 12:21) *
Witam!Hmm no i upadł mit, który mówił że w DG jest najdroższa woda + ścieki no cóż w sąsiednim Będzinie mają jeszcze drożej...pozdro
Niestety to nie mit i nie upadł...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kursor
post śro, 06 sie 2008 - 10:37
Post #5


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 393
Dołączył: nie, 19 lut 06
Skąd: DG
Nr użytkownika: 187



CYTAT(Arbas @ śro, 06 sie 2008 - 09:09) *
Witajcie Kursor i Szarisz!Sugerujecie forumowiczom korzystanie z tabelek, w których zamieszczono dane NIEPRAWDZIWE!


napisz do adminów strony www.cena-wody.pl

CYTAT(Arbas @ śro, 06 sie 2008 - 09:09) *
Ponadto udajecie, że nic Wam nie wiadomo o dopłatach z kasy miejskiej, czyli też z naszych kieszeni.


czy ktoś coś udaje, kolego?

CYTAT(Arbas @ śro, 06 sie 2008 - 09:09) *
Dostrzegam Wasze żywotne zaangażowanie problemem ceny wody w Dąbrowie Górniczej i w związku z tym proszę o rzetelne dane np. za rok 2007: - całkowita kwota rocznej dopłaty z miasta,- roczne zużycie wody w naszym mieście.Resztę policzę sam.


dowiedz się sam i podziel się informacjami, napisz do PWiK bądź UM, przestań tylko pytać na forum

pozdro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bzenek
post śro, 06 sie 2008 - 22:26
Post #6


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,769
Dołączył: śro, 05 maj 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 87



CYTAT(Arbas @ śro, 06 sie 2008 - 09:09) *
Wasze żywotne zaangażowanie problemem ceny wody w Dąbrowie Górniczej i w związku z tym proszę o rzetelne dane np. za rok 2007: - całkowita kwota rocznej dopłaty z miasta,- roczne zużycie wody w naszym mieście.Resztę policzę sam. Może dowiemy się wreszcie ile za każdy metr sześcienny wody wpływa szerokim strumieniem do kasy Wodociągów.

Danych ci nie podam bo nie znam ale mam uwagę co do metodologii. W wyniku końcowym oprócz miejskich dopłat do wody warto by było uwzględnić też dywidendę wpłacaną przez wodociągi dla miasta.

CYTAT(Arbas @ śro, 06 sie 2008 - 09:09) *
Mam nadzieję, że nie są to dane ściśle tajne/poufne.

Z wolumenem sprzedaży możesz mieć problem. Tego chyba jednak nikt nie poda.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Admin7_www.cena-...
post pon, 11 sie 2008 - 15:14
Post #7


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Dołączył: pon, 11 sie 08
Nr użytkownika: 1,406
Płeć: Mężczyzna



Witajcie
Macie tu bardzo ciekawą dyskusję, do której specjalnie nie chcę się wtrącać, jednak Abras napisał :
CYTAT(Arbas @ śro, 06 sie 2008 - 09:09) *
Witajcie Kursor i Szarisz!Sugerujecie forumowiczom korzystanie z tabelek, w których zamieszczono dane NIEPRAWDZIWE!
sugerując że na www.cena-wody.pl podano nieprawdziwe dane. Informuję, że dane tam prezentowane są prawidłowe.
Na tej właśnie stronie znajdują się też linki do stron wodociągów zarówno w Dąbrowie Górniczej jak i w Będzinie gdzie można bardzo szybko sprawdzić, że prezentowane informacje są prawdziwe.
Ponadto zamieszczamy pełny tekst uchwały Nr XXII/359/07 Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej z dnia 28 grudnia 2007 r. w sprawie: zatwierdzenia taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków.
pozdrawiam
i zapraszam na www.cena-wody.pl
admin7@cena-wody.pl

PS.
polecam lekturę stron

Dąbrowa Górnicza :
http://www.pwik-dabrowa.pl
http://www.pwik-dabrowa.pl/_engine/page_re....asp?nodeid=241
http://www.cena-wody.pl/Taryfy/2008/Taryfy...rnicza_2008.pdf

Będzin :
http://www.mpwik.bedzin.pl
http://www.mpwik.bedzin.pl/index.php?id=site&p=14
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szarisz
post pon, 11 sie 2008 - 16:42
Post #8


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 58
Dołączył: pon, 22 wrz 03
Skąd: Sosnowiec
Nr użytkownika: 22



Szanowny Admin7...
Dzieki Twojemu linkowi
sprawa się wyjaśniła.
Cena wody w DG wynosi 4,78 zł + 4,64 zł = 9,42 zł brutto (8,81 zł netto). Mieszkańcy płacą 0,80 zł netto mniej.

Jak widzę na wodnym portalu zastosowano ceny uśrednione...






Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arbas
post pon, 11 sie 2008 - 22:52
Post #9


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,023
Dołączył: czw, 16 lis 06
Nr użytkownika: 307



Dla mnie bardziej wiarygodną od tabelek wszelakich jest cena wody jaką widzę na rachunku.
Od dawna próbuję się bezskutecznie dowiedzieć ile wynosi dopłata do każdego metra sześciennego wody z kasy miejskiej.
Sumując te dwie dane liczbowe otrzymam cenę 1 m sześc. wody w 2009 roku, w którym dopłat już nie będzie.
Szarisz! Dzieki za info.
Czy mam rozumieć, że dopłata miasta w 2008 r. wynosi 0,80 zł do każdego metra szesc.?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post pon, 11 sie 2008 - 23:30
Post #10


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,106
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



Troche nam sie rozdwoilo. Temat o wodzie juz mamy snf (51).gif http://www.dabrowa-gornicza.org/index.php?...80&start=80


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piątek, 19 kwiecień 2024 - 09:47
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza