IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

199 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Bezpieczeństwo & Ratownictwo w DG, Przestępczość, Pożary, Wypadki
Ocena 5 V
TeodorMotor
post czw, 01 kwi 2004 - 16:16
Post #21


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 392
Dołączył: sob, 07 lut 04
Skąd: DG - Stary Gołonóg
Nr użytkownika: 42
Płeć: Mężczyzna



Niewątpliwie nowy i lepszy sprzęt jest policji potrzebny. (Tak samo jak straży i pogotowiu.) Ale do tego przydałoby się trochę lepszych policjantów.
Wywoływałem już temat "świętych krów", ale odzewu nie było. I wcale mnie to nie dziwi. Kto jeszcze ma siłę o tym pisać�
PS. Ino czemu to palio jest bez koguta?

Ten post edytował kwintosz pią, 29 wrz 2006 - 00:16
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post czw, 01 kwi 2004 - 23:48
Post #22


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



Palio ma na dachu takie dwie opŁywowe pulsacyjne lampy zamiast standardowych kogutÓw --- to jakies rozwiĄzanie spotykane jak narazie tylko w fiatach . Tylko atos w dg nie ma nic na dachu.

A co do ŚwiĘtych krÓw to faktycznie nie chce siĘpisaĆ. Prawda jest taka Że nikt w takiej dĄbrowie nie kontroluje jakoŚci Świadczonych usŁug przez policje. No to po co siĘstaraĆ. Na kaŻde pytanie czemu policja nie jest skuteczna pada jedna odpowiedĹş --- za maŁo pieniĘdzy i ludzi. Ale oczywiŚcie nikt tak naprawde siĘnie zastanawia jak optymalnie wykorzystaĆ siŁy i Środki. --- tak np policja w dg utrzymuje ok 20 - 30 samochodÓw ale na miasto wyjeŻdza max 5 bo nie ma pieniĘdzy i ludzi Żeby coŚ do nich wsadziĆ. Lepsze jest oczywiŚcie 20 polonezÓw niŻ 5 szybkich samochodÓw.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post nie, 04 kwi 2004 - 03:15
Post #23


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



Co myŚlicie o skutecznoŚci dziaŁania straŻy poŻarnej i pogotowia. Moje zdanie jest takie Że straŻ to jest chyba jedyba rzecz ktÓra caŁkiem dobrze dziaŁa. Pogotowie nie jest tak dobre ale tu teŻ nie jest fatalnie. Ale rozmieszcenie jednostek to juŻ jest tragiczne. Jedno z najwiĘkszych miast w Polsce (w km2) a tylko jedna remiza i stacja pogotowia ratukowego ( teoretycznie sĄ trzy ale chyba tylko w jednej stacjonujĄ karetki). No niestety reakcja w centrum miasta jest dosyĆ szybka ale w odlegŁych dzielnicach nie ma szans na dojazd poniŻej 20 min ( a zimĄ to i nawet 40 min siĘzdarza)

No ale z wŁadz nie zauwaŻyŁ tego problemu szcegÓlnie Że normy ue to zakŁadajĄ dojazd do 10 min w obrĘbie miasta.

WracajĄc do pog. to tak naprawde nie wiem o co chodzi. Niby sĄ trzy siedziby (mydlice,hk i ul. ŁĄczĄca w okloicy wiaduktu obok ca) ale karetki operujĄ z mydlic nigdy z ŁĄczĄcej bo tam jest tylko baza a hk to sam sie juŻ pogubiŁem. Ma moŻe ktoŚ jakĄŚ informacje czy stacjonuje tam jakaŚ karetka czy jest tylko ambulatorium. Poza tym zwracam uwage na maŁĄ liczbe karetek. Na mydlicach sĄ 3 czasmi 4 ( w tym nadajĄcych siĘdo uŻytku 2 ) co przy duŻych wypadkach jest delikatnie mÓwiĄc niewystarczajĄce.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post sob, 17 kwi 2004 - 03:40
Post #24


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



Słyszałem o nocnym pościgu po ulicach dg i s-c. No i jestem pod wrażeniem. Nasza policja zatrzymała audi. To chyba jakiś cud. Ja już przyzwyczaiłem sie że wszelkie pojazdy szybsze od poloneza są poza zasięgiem naszej policji.

Chociadź znany jest mi przypadek z będzina gdzie policja polonezem i kango nie złapała malucha no i przy okazji całkiem skasowała obydwa radiowozy.

To trzeba dać im medal. Podobno policja zdecydowała się także na użycie broni - drugi medal. A do tego źaden policjant sie nie postrzelił - widocznie nie było odbijającego kule muru jak w ząbkowicach.

Ten post edytował kwintosz pią, 29 wrz 2006 - 00:17
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafi
post nie, 18 kwi 2004 - 20:25
Post #25


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15



Co do remizy, to mysle, ze jej polozenie jest dobre. Pomijajac fakt ciezkiego wyjazdu (waskie uliczki na Podlesiu) to potem jest juz ok. Zaraz obok Manhattan i Kasprzak. Do centrum mozna pocisnac droga szybkiego ruchu na Katowice. Strzemieszyce i Zabkowice tez sa blisko. Problem jest z dzielnicami typu Bledow, ale tam podobno maja OSP, wiec do przyjazdu profesjonalnej ekipy moze cos tam zadzialaja :).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bartek
post nie, 18 kwi 2004 - 21:21
Post #26


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,266
Dołączył: pon, 03 lis 03
Nr użytkownika: 32
Płeć: Mężczyzna



Co do tego poscigu to go widzialem z okna bo mnie zaciekawilo co tak wyje i strzela. Wygladalo to jak na filmie, serio! kolo wychylil sie przez okno i wali z broni do radiowozu a biedni gliniarze nie mogli chyba strzelac bo teren zabudowany. Gliniarze dobrze sie spisali. Na drugi dzien przyjechalo chyba z 20 gliniarzy i przeszukiwali chodnik, pomobocza itd w celu odnalezienia kul lub usek. Byli kolesie z kryminalenej, kozacy jak z filmow akcji, na szyji na smyczy blacha policyjna, na szelkach bron i ubrani w skory hehe wink.gif Ale spoko kolesie bo robilem im fotki jak szukali i tylko powiedzial zebym im nie przeszkadzal za bardzo wink.gif Wiec luz, jak ktos chce zdjecia to moge gdzies wrzucic, jakosc taka sobie ale widac jak szukaja :)

A co do Strazy Pozarnej to ostatnio slyszalem ze nasza jednostka jest najlepiej wyposazona jednsostka PSP w woj. Slaskim i taka jest prawda, zobaczcie ile maja wozow, maja do kazdego rodzaju kacji, chemiczne, wysokosciowe, wypadkowe a nawet jedyny w regione do wyciagnia i holowania tirow, super woz. Co do ich pracy to nie kazdy ich chwali.

Pogotowie tez chyba funkcjonuje dobrze, widzialem kilka razy Pogotowie w akcji i chyba sobie radza. Faktem jest ze przydaloby sie im wiecej karetek w roznych pkt. w miescie ale to jest nie realne bo kasy maja malo, a szkoda bo wlasnie Straz, Policja i Pogotowie powinni miec jaknajwiecej.

POzdrawiam :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post nie, 18 kwi 2004 - 23:50
Post #27


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



No co do karetek to nie trzeba żadnej kasy. Mają 3 siedziby więc potrzebna jest tylko mądra decyzja.


A i naturalnie prosimy o foty. Na jakiej to było ulicy i jakie wozy uczestniczyły w pościgu jak można wiedzieć.

Ten post edytował kwintosz pią, 29 wrz 2006 - 00:18
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post pon, 19 kwi 2004 - 00:51
Post #28


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



A co do straŻy to jest caŁkiem nieĹşle ale sĄ teŻ braki. Brakuje np ciĘŻkiego wozu gaŚniczego a skylifter ( podnoŚnik ) to juŻ wiekowa konstrukcja. Jest zbyt wolny ( porusza siĘ40 - 50 km/h ) i zbyt duŻy aby mÓgŁ sprwnanie prowadziĆ ewakuacje ludzi z wysokich budynkÓw. Jego uŻycie wymaga czasu ( min 30 minut ) i miejsca ktÓrego u nas przed blokiem czĘsto nie ma. Musi byŚ stabilne podŁoŻe i brak silnego wiatru bo inaczej podnoŚnik siĘnie rozŁoŻy Z tego co wiem to byŁ on wykorzystywany tylko w poŻarach jakiŚ duŻych obiektÓw przemysŁowych i tyle.

Dlatego przydaŁby siĘnowoczesny szybki wÓz z drabinĄ o mniejszych gabarytach ktÓry mÓgŁby wieĹşdzaĆ na wiĘkszoŚĆ podwÓrek. Do tego przydaŁby siĘultralekki wÓz gaŚniczy np na podwoziu mercedesa transortera ktÓry wjeŻdzaŁby w wĄzkie bramy niedostĘpne dla innego sprzĘtu.

A co pogotowia to warto zastosowaĆ wariant szczeciński --- tam najpierw do poszkodowanych wyjeĹşdza motocykl z niezbĘdnym sprzĘtem i ratownik udziela pierwszej pomocy zanim dojedzie karetka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafi
post wto, 20 kwi 2004 - 10:30
Post #29


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15



Co do pościgu, to na http://www.sosnowiec.info jest o tym informacja.
Szczegółowa informacja: http://www.sosnowiec.info/modules.php?name...cle&sid=713

Ten post edytował kwintosz pią, 29 wrz 2006 - 00:18
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post wto, 20 kwi 2004 - 13:48
Post #30


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



No to podobno znowu dujka z kolegami stoi za całym tym pościgiem.

Ten post edytował kwintosz pią, 29 wrz 2006 - 00:19
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post śro, 21 kwi 2004 - 15:07
Post #31


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



Dla nas każde zgłoszenie jest bardzo ważne. Natłok zdarzeń powoduje jednak często, że tworzy się kolejka. Grupa interwencyjna musi obsłużyć wydarzenia z terenu całego miasta. Dlatego może się zdarzyć i tak, że przyjedziemy na wezwanie nieco później - twierdzi komisarz Marek Skreczko, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej


Nieco później czyt. po godzinie. Coś mi sie wydaje jeśli policja będzie się usprawiedliwiać dalej tym samym tekstem to na poprawe bezpieczeństwa nie ma co liczyć.

Ten post edytował kwintosz pią, 29 wrz 2006 - 00:21
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post czw, 22 kwi 2004 - 21:30
Post #32


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



20 kwietnia był podobno napad na bank pko bp sa w centrum. Ma ktoś jakieś info co sie działo?????????????

Ten post edytował kwintosz pią, 29 wrz 2006 - 00:19
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bartek
post czw, 22 kwi 2004 - 21:57
Post #33


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,266
Dołączył: pon, 03 lis 03
Nr użytkownika: 32
Płeć: Mężczyzna



Hmm napad? dowiem sie tylko zadzownic bede musial do kumpla, a w linku fotki z tego jak szukali usek itd po poscigu tych 3 samochodow, tylko tyle zdjec bo mi baterie siadly :twisted: , a jakosc specjalnie zmiejszylem zeby bylo mniej wiecej widac co i jak :)


http://pavlov.itsec.pl/policja.rar
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post nie, 09 maj 2004 - 14:01
Post #34


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



Z tego co wiem to komendant straży miejskiej interweniował w um w sprawie monitoringu. Podobno są już nawet zakupione kamery i odpowiedni sprzęt ale w wyniku cięć budżetowych ( straży miejsckiej zabrano 138 tyś zł) cała instalacja powstaje w ślimaczym tempie

Ten post edytował kwintosz pią, 29 wrz 2006 - 00:22
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafi
post nie, 09 maj 2004 - 21:27
Post #35


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15



A wiesz moze gdzie planowane jest rozmieszczenie nowych kamer ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post pon, 10 maj 2004 - 02:25
Post #36


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



Co do kamer to nie wiem gdzie mają być ale za to trafiłem na duży przetarg jaki organizuje Śląska policja. Miejmy nadzieje źe do nas też trsafi jakiś wóz. Wiem że napewno nowe radiowozy trafią do będzina. A przeterg dotyczy:

60 pojazdów samochodowych osobowych o nadwoziu typu kombi z silnikiem o mocy minimum 100 KM

31 pojazdów samochodowych osobowych o nadwoziu 5 drzwiowym typu hatchback z silnikiem o mocy minimum 100 KM

2 pojazdy samochodowe osobowe o nadwoziu typu kombi z silnikiem o mocy minimum 130 KM

3 pojazdy samochodowe osobowe o nadwoziu 5/4 drzwiowym typu hatchback/sedan z silnikiem o mocy minimum 130 KM

4 pojazdy samochodowe osobowe o nadwoziu typu minivan/kombivan/kombi z silnikiem o mocy minimum 75 KM,

15 pojazdów samochodowych w policyjnej wersji -MW- mała więźniarka do przewozu 6 osób zatrzymanych, z przednim napędem i silnikiem o mocy minimum 90 KM,

1 pojazd samochodowy w policyjnej wersji -MW- mała więźniarka do przewozu 10 osób zatrzymanych, z przednim napędem i silnikiem o mocy minimum 90 KM,

1 pojazd samochodowy, autobus w policyjnej wersji -DW- duża więźniarka do przewozu 21 osób zatrzymanych,

1 pojazd samochodowy osobowy do przewozu 9 osób, z silnikiem o mocy minimum 130KM,


Kryteria oceny ofert: cena oferty- waga 70%, parametry techniczne- waga 30%

Ten post edytował kwintosz pią, 29 wrz 2006 - 00:23
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafi
post pon, 10 maj 2004 - 21:20
Post #37


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15



Spoko. Milo slyszec, ze cos sie dzieje w interesie. Zawsze to bezpieczniej bedzie w wojewodztwie :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
olo
post śro, 25 sie 2004 - 06:24
Post #38


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,171
Dołączył: pon, 01 wrz 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 18
Płeć: Mężczyzna
GG: 1387662 status gadu-gadu



Bandycki napad w drodze nad PogoriĘ

Środa, 25 sierpnia 2004r.

Chirurdzy z sosnowieckiego Centrum Pediatrii zaŁoŻyli 16-letniemu Mariuszowi kilkanaŚcie szwÓw. ChŁopak zostaŁ wraz z kolegĄ napadniĘty w biaŁy dzień w pobliŻu Pogorii I przez dwÓch osiŁkÓw uzbrojonych w kije bejsbolowe.
Skatowany chŁopak miaŁ dwie rany na gŁowie, pĘkniĘty palec prawej rĘki oraz caŁe plecy w prĘgach po uderzeniach. BŁaŻej, jego kolega, uniknĄŁ pobicia tylko dlatego, Że zepchniĘty z roweru spadŁ w krzaki. Obaj stracili rowery.
Kije pod kurtkĄ
Do ataku doszŁo w poniedziaŁek ok. godz. 15. RowerzyŚci, mieszkańcy MysŁowic BrzĘczkowic, jechali na dziaŁkĘrodzicÓw BŁaŻeja. Za przejazdem kolejowym koŁo dworca w GoŁonogu skrĘcili na gruntowĄ ulicĘWczasowĄ.
- Droga byŁa polna, ale widaĆ byŁo, Że uczĘszczana - mÓwi Mariusz. - MinĘŁa nas grupa rowerzystÓw jadĄcych w przeciwnym kierunku.
ChwilĘpÓĹşniej z krzakÓw wyszŁo dwÓch mĘŻczyzn. Mieli po ok. 20 lat. Spod kurtek wyjĘli kije bejsbolowe i zaatakowali nastolatkÓw.
- BŁaŻej zostaŁ zepchniĘty z roweru i stoczyŁ siĘw chaszcze. Ja upadŁem na rower. Wtedy tamci zaczĘli mnie biĆ - opowiada Mariusz.
ChŁopiec, na ktÓrego spadŁa seria ciosÓw, skuliŁ siĘw "ŻÓŁwia" i staraŁ siĘochroniĆ gŁowĘ. Mimo to zostaŁa rozbita w dwÓch miejscach. WokÓŁ nie byŁo nikogo. Gdy dwÓjka mĘŻczyzn masakrowaŁa swojĄ ofiarĘ, akurat nikt nie przejeŻdŻaŁ ŚcieŻkĄ.
- Życie nastolatka byŁo w sporym niebezpieczeństwie. KaŻdy z ciosÓw kijem bejsbolowym w gŁowĘmÓgŁ siĘskończyĆ strzaskaniem czaszki - mÓwi Daniel Miklasiński, ordynator oddziaŁu chirurgii dzieciĘcej Centrum Pediatrii.

GroĹşny incydent?
ChŁopcom zrabowano rowery gÓrskie. Mariusz, ŚwieŻo upieczony licealista, swoim rowerem cieszyŁ siĘniespeŁna trzy miesiĄce.
OtrzymaŁ go od ojca za bardzo dobre oceny na zakończenie gimnazjum. NiezŁej jakoŚci rower kosztowaŁ 1,6 tys. zŁ. - Rower jest tu najmniej waŻny. Pytanie: jak mogŁo dojŚĆ do bandyckiego ataku w biaŁy dzień, na terenach rekreacyjnych w Środku sezonu wakacyjnego? - denerwuje siĘojciec Mariusza. - DziŚ przestĘpcy trafili na mojego syna, a jutro mogĄ przecieŻ napaŚĆ kogoŚ innego.
- To byŁo incydentalne zdarzenie. Latem w okolicach wszystkich zbiornikÓw Pogorii byŁo spokojnie. Nie mieliŚmy Żadnych sygnaŁÓw o atakach czy zagroŻeniu rowerzystÓw - mÓwi komisarz Marek Skreczko, oficer prasowy dĄbrowskiej policji. - To pobicie byŁo wyjĄtkowo brutalne. PodjĘliŚmy juŻ dziaŁania, ktÓre powinny doprowadziĆ do wykrycia sprawcÓw.
Mariusza, ktÓry po raz pierwszy wybraŁ siĘnad PogoriĘ, teraz raczej trudno bĘdzie namÓwiĆ na podobnĄ wycieczkĘ. BŁaŻej jeĹşdziŁ rowerem na dziaŁkĘ, sam lub z kolegami, praktycznie co tydzień.
Wczoraj po poŁudniu pobitego 16-latka czekaŁo badanie tomografem. JeŻeli nie wykryje Żadnych powaŻniejszych zmian, chŁopiec ma w ciĄgu kilku dni opuŚciĆ szpital.

Kiedy sobie pomyŚlĘ, Że to mÓgŁby byĆ mÓj syn!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WeGeR
post śro, 25 sie 2004 - 10:55
Post #39


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 60
Dołączył: śro, 18 sie 04
Skąd: Dąbrowa Górnicza / Czeladź
Nr użytkownika: 107



niestety, brak odpowiedniego prawa, brak pieniĘdzy w policji, ludzka znieczulica, powodÓw jest tysiĄce, Że takie gnoje mogĄ czuĆ siĘbezkarnie, a bĘdzie pewnie gorzej sad.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kwasny
post czw, 26 sie 2004 - 13:40
Post #40


Echhhhhh
*****

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 512
Dołączył: wto, 05 sie 03
Skąd: LONDON
Nr użytkownika: 2
Płeć: Mężczyzna



Tez bez grzechu nie jestem bo swoje wybryki robilem, ale nigdy nie lalem kogos, zeby mu cos ukrasc, czy tak sobie zeby go zlac. Niestety smutna prawda jest taka, ze zyjemy w takich czasach, ze trzeba byc przygotowanym na walke jak sie wchodzi na inne osiedle. Tym bardziej teraz martwilbym sie o syna ( GDYBYM GO MIAL ) tak jak OLO, bo czasy sa takie, ze.... Zreszta co tu komentowac. Napadna cie , nic nie zrobisz ladujesz w szpitalu. 2 Opcja -Napadna cie stluczesz im twarze , kolesie ida na obdukcie na policje , a ty idziesz siedziec. Takie to dzisiaj czasy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

199 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
4 Użytkowników czyta ten temat (4 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piątek, 29 marzec 2024 - 13:47
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza