IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Wybory samorządowe 2018
Leszek
post śro, 23 maj 2018 - 16:11
Post #1


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,974
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



PiS ogłosił kandydatów w wyborach prezydenckich w części miast, w Dąbrowie Górniczej kandydatem jest Tatiana Duraj-Fert. Google ogólnie rzecz biorąc milczy na temat zasług tej pani dla DG, poza tym, że w 12 lat temu pracowała w ząbkowickim domu kultury i kandydowała na radną. Ktoś może wie coś więcej?

Źródło


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Padziu
post śro, 23 maj 2018 - 20:31
Post #2


KK25
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 975
Dołączył: czw, 29 lis 07
Skąd: Manhattan
Nr użytkownika: 917
Płeć: Mężczyzna
GG: 5456583 status gadu-gadu



CYTAT(Leszek @ śro, 23 maj 2018 - 16:11) *
PiS ogłosił kandydatów w wyborach prezydenckich w części miast, w Dąbrowie Górniczej kandydatem jest Tatiana Duraj-Fert. Google ogólnie rzecz biorąc milczy na temat zasług tej pani dla DG, poza tym, że w 12 lat temu pracowała w ząbkowickim domu kultury i kandydowała na radną. Ktoś może wie coś więcej?

Źródło



Jak dla mnie to oznacza wywieszenie białej flagi PiS w DG. Myślałem, że wystartuje Pan Warwas albo Pan Jaszczura, zwłaszcza że kampania pewnych osób w internecie i nie tylko już trwa, mam na myśli akcje pt. Rolowana Dąbrowa. Chyba, że przygotowują teren komuś innemu niż PiS
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post czw, 24 maj 2018 - 13:06
Post #3


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,974
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



Też byłem pewien, że poseł się szykuje. A radny - no cóż, nie jest w PiS, tylko w ich klubie radnych - i nie jest na tyle popularny, żeby PiS go miał poprzeć mimo to. Pewnie znowu się sprzeda za miejsce na liście do RM. I znowu będzie bezproduktywnie bić pianę przez cztery lata.

A co do Rolowanej Dąbrowy - znalazłem to kiedyś w skrzynce, jakoś od razu po "subtelnej i wysmakowanej" okładce mogłem się zorientować, czyj to tfur*

*oczywiście pisownia zamierzona


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Padziu
post pią, 25 maj 2018 - 19:59
Post #4


KK25
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 975
Dołączył: czw, 29 lis 07
Skąd: Manhattan
Nr użytkownika: 917
Płeć: Mężczyzna
GG: 5456583 status gadu-gadu



Ja znalazłem Rolowaną przez przypadek na znanym portalu społecznościowym i zastanawia mnie czy w naszym mieście jest aż tak źle jak opisują to osoby, bo z dziennikarstwem to ma niewiele wspólnego...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danielmdc
post pią, 25 maj 2018 - 21:11
Post #5


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 563
Dołączył: wto, 15 sty 13
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Nr użytkownika: 5,133
Płeć: Mężczyzna



Nie ma niezależnych mediów. Musisz czytać śmieszne amatorskie periodyki z opozycji lub propagandę z Przeglądu Dąbrowskiego. Wybory w Dąbrowie mogłyby się w ogóle nie odbyć. Jak kolega dyrektora szpitala będzie startował wygra w 1 rundzie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Grzegorz-dg
post sob, 26 maj 2018 - 10:10
Post #6


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 755
Dołączył: nie, 17 cze 12
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 5,028
Płeć: Mężczyzna



Też mnie zaskoczyła kandydatura Pani Tatiany Duraj myślałem że będzie mocniejszy kandydat prawicy zobaczymy jacy bedą inni kandydaci. A co do Rolowanej Dąbrowy są tam informacje takie o których nie przeczytamy w Przeglądzie ale też pokazujące miasto które ma problemy z pewnymi sprawami i sposób zarządzania miastem przez obecnego prezydenta widziany przez opozycję.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post pon, 11 cze 2018 - 00:50
Post #7


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



A DZ zrobił sondaż

CYTAT


Zaskoczeniem może być słabszy wynik Zbigniewa Podrazy w Dąbrowie Górniczej (4 lata temu wygrał w I turze). 38 procent daje mu pewną drugą turę, a w niej pozycję zdecydowanego faworyta. Drugie miejsce? Kandydat PiS. W naszym zestawieniu jest nim poseł Robert Warwas. Ostatecznie partia wystawi w mieście Tatianę Duraj-Fert (PiS ogłosił to dopiero w ubiegłym tygodniu). Warwas nie jest na tyle rozpoznawalny w regionie, by tłumaczyć 37-procentowy rezultat własną pozycją polityczną. To renta partyjna, z której skorzysta również Duraj-Fert.

Gdyby wybory odbyły się dziś, nie poznalibyśmy zwycięzcy w pierwszej turze. Zaskakująco dobry wynik uzyskał bowiem w sondażu reprezentant PiS-u, poseł Robert Warwas. Dziś już wiadomo, że o fotel prezydenta z ramienia tej partii powalczy kobieta - Tatiana DurajFert. Czy uda jej się przekonać do siebie i swojej wizji miasta równie dużą część dąbrowian? To na razie jest sporą zagadką, a wiele zależeć będzie od formy prowadzonej kampanii. Andrzej Duda też miał przegrać z Bronisławem Komorowskim.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dave
post śro, 13 cze 2018 - 20:30
Post #8


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: FdZD
Postów: 945
Dołączył: śro, 31 sty 07
Skąd: D.G. Mydlice Północ
Nr użytkownika: 432
Płeć: Mężczyzna



A co to za jedna ta Duraj-Fert? Pierwsze słyszę. A jak pierwsze, to choćby nie wiem co, to pierwsze NIE zagłosuję na taką.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post śro, 13 cze 2018 - 20:37
Post #9


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,974
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



Na nią zagłosują przede wszystkim ci, którzy zagłosują na kogokolwiek, kto jest z PiS. Pewnie również ci, którzy będą głosować przeciwko obecnemu prezydentowi - bo jakoś nie widać nikogo, kto mógłby być "trzecią siłą".


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danielmdc
post pią, 15 cze 2018 - 20:38
Post #10


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 563
Dołączył: wto, 15 sty 13
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Nr użytkownika: 5,133
Płeć: Mężczyzna



Panowie powtarzam się kolega bezprawnie piastującego stanowisko dyrektora szpitala wygra w cuglach w pierwszej turze. Kto by nie startował nie ma szans. Propaganda urzędasów i mediów na garnuszku prezydencika robi swoje laugh.gif Pozdrawiam system kolejkowy w UM. Pierwsza rzecz do zaorania przy nowym rozdaniu za x lat. Ostatnia kadencja to jakie sukcesy i inwestycje ? laugh.gif Jak dla mnie może i wygrać bóbr Dąbrowiak byle odsunąć od władzy DZIADKÓW.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
warius
post pią, 15 cze 2018 - 20:44
Post #11


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 540
Dołączył: wto, 04 kwi 17
Nr użytkownika: 5,925
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(danielmdc @ pią, 15 cze 2018 - 20:38) *
Panowie powtarzam się kolega bezprawnie piastującego stanowisko dyrektora szpitala wygra w cuglach w pierwszej turze. Kto by nie startował nie ma szans. Propaganda urzędasów i mediów na garnuszku prezydencika robi swoje laugh.gif Pozdrawiam system kolejkowy w UM. Pierwsza rzecz do zaorania przy nowym rozdaniu za x lat. Ostatnia kadencja to jakie sukcesy i inwestycje ? laugh.gif Jak dla mnie może i wygrać bóbr Dąbrowiak byle odsunąć od władzy DZIADKÓW.


Jako człek z wolnym głosem bez żadnych upodobań zapytam, na kogo w takim razie zagłosować żeby było lepiej? I dlaczego akurat na tę konkretną personę?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danielmdc
post pią, 15 cze 2018 - 21:35
Post #12


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 563
Dołączył: wto, 15 sty 13
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Nr użytkownika: 5,133
Płeć: Mężczyzna



bóbr Dąbrowiak laugh.gif Na ten moment nie ma takiego kandydata.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
luket
post śro, 29 sie 2018 - 20:23
Post #13


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 203
Dołączył: pon, 26 lut 07
Skąd: Mydlice północ
Nr użytkownika: 508
Płeć: Mężczyzna



No to mamy pierwszą (?) oficjalną kandydaturę - obecny prezydent nie startuje i "namaszcza" nanastępcę Marcina Bazylaka...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post czw, 30 sie 2018 - 09:48
Post #14


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,837
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



Strasznie podupada nasze forum jak taki temat jest martwy. ohmy.gif

podsumowując, na ten moment mamy takich kandydatów (kolejność alfabetyczna):

Marcin Bazylak - (SLD, TPDG ?)
Artur Borowicz - Koalicja Obywatelska (Platforma Obywatelska i Nowoczesna)
Tatiana Duraj-Fert - PIS ?
Katarzyna Zagajska - Stowarzyszenia „Razem dla Dąbrowy Górniczej”

Jeszcze ktoś na widoku?

Ten post edytował Zibar czw, 30 sie 2018 - 09:54


--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
luket
post czw, 30 sie 2018 - 10:47
Post #15


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 203
Dołączył: pon, 26 lut 07
Skąd: Mydlice północ
Nr użytkownika: 508
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Zibar @ czw, 30 sie 2018 - 08:48) *
Strasznie podupada nasze forum jak taki temat jest martwy. ohmy.gif

podsumowując, na ten moment mamy takich kandydatów (kolejność alfabetyczna):

Marcin Bazylak - (SLD, TPDG ?)
Artur Borowicz - Koalicja Obywatelska (Platforma Obywatelska i Nowoczesna)
Tatiana Duraj-Fert - PIS ?
Katarzyna Zagajska - Stowarzyszenia „Razem dla Dąbrowy Górniczej”

Jeszcze ktoś na widoku?


Dla mnie praktycznie wszystkie nazwiska to jakieś no-name'y, powiedzmy że vice - namaszczony gdzieś tam się przewijał, ale jakiejś wielkiej aktywności miejskiej nie zauważyłem u nikogo w ciągu tych 4 lat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Grzegorz-dg
post czw, 30 sie 2018 - 13:02
Post #16


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 755
Dołączył: nie, 17 cze 12
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 5,028
Płeć: Mężczyzna



Edward Bober zapowiedział wczoraj na Sesji Rady Miasta swój start na urząd prezydenta jako kandydat Dąbrowska Wspólnota Samorządowa .Jest obecnie radnym w RM.

Ten post edytował Grzegorz-dg czw, 30 sie 2018 - 13:03
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post czw, 30 sie 2018 - 14:18
Post #17


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,974
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



CYTAT(Zibar @ czw, 30 sie 2018 - 08:48) *
Strasznie podupada nasze forum jak taki temat jest martwy. ohmy.gif


Bo całość dyskusji toczy się na fejsie. Pięknie (nieraz) zwłaszcza nieraz wypowiadała się pani Duraj-Fert.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post czw, 30 sie 2018 - 22:49
Post #18


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



jak zawsze przed wyborami w DG pojawiają się oczerniające gazetki smile2.gif

Jeśli pojawią się strony internetowe kandydatów z programami to wklejajcie linki

o kandydatach pojawiło się kilka tekstów np.

CYTAT
UM

MARCIN BAZYLAK KANDYDATEM NA PREZYDENTA MIASTA
W poniedziałek 27 sierpnia, w trakcie spotkania w gronie współpracowników, Zbigniew Podraza ogłosił rezygnację ze startu w wyborach prezydenckich i przekazał poparcie Marcinowi Bazylakowi, swojemu dotychczasowemu pierwszemu zastępcy.

– Ostatnie 12 lat to niesamowity czas, w którym udało się zbudować markę Dąbrowy Górniczej i wytyczyć drogę rozwoju, którą miasto powinno podążać także w kolejnej kadencji. Kadencji, w której nie będę już prezydentem Dąbrowy Górniczej, ponieważ podjąłem decyzję, aby ustąpić miejsca połączeniu młodości i samorządowego doświadczenia, których gwarantem jest mój pierwszy zastępca Marcin Bazylak – ogłosił dzisiaj Zbigniew Podraza.

Swoją decyzję obecny prezydent Dąbrowy Górniczej ogłosił podczas poniedziałkowego spotkania z najbliższymi współpracownikami i osobami, które wspierały go w ciągu ostatnich 3 kadencji na stanowisku gospodarza Dąbrowy Górniczej.

– Zdaję sobie sprawę, że tą decyzją zaskoczyłem wielu z Was, ale podjąłem ją po wielu przemyśleniach oraz rozmowach z rodziną i przyjaciółmi. W życiu każdego przychodzi taki czas, kiedy trzeba wyzwania stojące przed miastem przekazać młodszemu pokoleniu – powiedział Zbigniew Podraza i dodał, że jest przekonany o tym, że Marcin Bazylak to najwłaściwszy kandydat na stanowisko prezydenta Dąbrowy Górniczej.

– Z Marcinem mam przyjemność współpracować od 17 lat. Upór, pasja do działania, a także umysł otwarty na nowe wyzwania i chęć do dialogu, to cechy które w 100 procentach oddają charakter Marcina Bazylaka i jego podejście do pracy na rzecz Dąbrowy Górniczej. Nie znam drugiej osoby, która z takim zaangażowaniem poświęca się miastu, a swoją pasją potrafi zarażać innych – zarówno mnie, jak i swoich współpracowników, z którymi tworzy zgrany zespół – mówił o swoim zastępcy prezydent miasta.

– Spodziewałem się tej decyzji prezydenta Podrazy. Kiedy mi powiedział, że przed naszym miastem stoją nowe wyzwania, że potrzebny jest prezydent, który się ich podejmie i nie zaprzepaści dotychczasowego dorobku – odpowiedziałem, że jestem gotowy. Dlatego podejmuję wyborcze wyzwanie z nadzieją, że nasz plan na przyszłość Dąbrowy będzie można dopracować z wyborcami w trakcie licznych spotkań oraz skonfrontować z pomysłami pozostałych kandydatów. Swoją drogą – jestem ich ogromnie ciekaw – powiedział podczas swojego wystąpienia Marcin Bazylak, kandydat na prezydenta Dąbrowy Górniczej.

Zapowiedział też pierwsze inwestycje, współfinansowane ze środków unijnych i środków partnerów (PKP, Tramwaje Śląskie), dzięki którym w roku 2020 na dąbrowskie szyny wjadą nowoczesne niskopodłogowe tramwaje, a za trzy, cztery lata, Dąbrowa Górnicza będzie miała jedną z najlepiej zorganizowanych sieci transportowych w regionie, ze zrównoważonym transportem rowerowym, autobusowym, tramwajowym i rdzeniem w postaci kolei (od metropolitalnej po międzynarodową).

Marcin Bazylak zwrócił przy tym uwagę, że w ostatnich latach, dzięki nowym terenom inwestycyjnym, przede wszystkim w Tucznawie, stworzono alternatywę dla ciężkiego przemysłu, któremu Dąbrowa zawdzięczała najdynamiczniejszy rozwój w latch 70. i 80. XXw. Dodał przy tym, ze nie sposób zaprzeczyć, że temu rozwojowi towarzyszyło pogorszenie stanu środowiska naturalnego. Dlatego w wyborze nowych inwestorów nadal będzie stawiał na niskoemisyjne zakłady produkcyjne, które gwarantują stabilną pracę, rozwój miasta, a przy tym nie wpływają negatywnie na jakość powietrza i stan środowiska naturalnego.

– Nowy układ transportowy, nowe śródmieście, bezpieczne drogi, przemienione osiedla i rynki dzielnicowe z zielonymi skwerami zaprojektujemy i wykonamy tak, by różne pokolenia mogły spędzać ze sobą czas, by nikt z nas nie czuł się samotny. Żyjmy pełnią życia, ze sobą, a nie obok siebie. Jeśli zostanę prezydentem, za pięć lat Dąbrowa Górnicza będzie miastem przyjemnym do życia dla osób w każdym wieku, w każdej dzielnicy i na każdym osiedlu – podsumował kandydat na prezydenta Dąbrowy Górniczej.

Ogłoszona dzisiaj decyzja Zbigniewa Podrazy nie oznacza jego pożegnania z dąbrowskim samorządem. Jak zapowiedział, chce być nadal aktywny i zamierza być liderem listy kandydatów do Rady Miejskiej.

– Nie czas na odpoczynek. Przed nami wybory samorządowe, które musimy wygrać. Z pewnością nie będzie to łatwy czas, który kosztował nas będzie wiele pracy, ale musimy go maksymalnie wykorzystać i przekonać mieszkańców, że doświadczona, dobrze przygotowana drużyna z ogromnym zapleczem wsparcia społecznego jest najlepszą gwarancją dalszego rozwoju naszego miasta, naszej Dąbrowy Górniczej – zagrzewał do wyborczej walki Zbigniew Podraza.


CYTAT
DZ

Dąbrowa Górnicza: Artur Borowicz kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta miasta

Artur Borowicz został we wtorek, 28 sierpnia, zaprezentowany jako oficjalny kandydat Kolicji Obywatelskiej (PO i Nowoczesnej) na prezydenta Dąbrowy Górniczej.

©Facebok/Beata Małecka-Libera Artur Borowicz został we wtorek, 28 sierpnia, zaprezentowany jako oficjalny kandydat Kolicji Obywatelskiej (PO i Nowoczesnej) na prezydenta Dąbrowy Górniczej. Zobacz dzisiejsze wydanie internetowe Dziennika Zachodniego - Artur jest osobą, a znam go od lat, która o każdej porze dnia i nocy jest w stanie pomóc, bo nie bez przyczyny znalazł się w instytucji, którą sprawnie zarządza i przeszedł różne organizacyjne perturbacje, udowadniając, że jest świetnym menadżerem. Koalicja Obywatelska prezentuje tutaj w Dąbrowie Górniczej wspaniałego człowieka, wspaniały zespół, ale również menadżera z doświadczeniem, który doskonale wie, jak zarządzać. Dąbrowa Górnicza będzie więc w dobrych rękach - stwierdził Borys Budka, wiceprzewodniczący PO.

- Jestem zaszczycony obdarzeniem mnie zaufaniem przez Koalicję Obywatelską. To duże wyzwanie, ale gdyby nie było drużyny, to ja nie podjąłbym się tego zadania. Chciałbym, żeby to miasto było kolorowe, bo choć dużo jest robione, to jednak zasługuje na więcej. Nasz szpital musi wrócić na czołowe miejsce, na które zasługuje. Musi być wdrożony program naprawczy, bo zadłużenie tego szpitala przerosło już granice. Ja byłem ostatnim dyrektorem, który zostawił go zbilansowanym w 2007 roku - mówił Artur Borowicz. Zwracał też uwagę na profilaktykę zdrowotną, koperty życia, które powinny się znajdować w każdym domu. Jego zdaniem konieczny jest też wzrost aktywności dzieci. Zapowiedział też wprowadzenie lokalnego programu in vitro. Wsparciem dla przedsiębiorców ma być program "Lokal na start". Należy też zintensyfikować zamianę mieszkań. Jego zdaniem nie może też być tak, że zielona Dąbrowa jest tak zanieczyszczona. - Dąbrowa Górnicza to także park Grabocin, pustynia Błędowska, należy wykorzystać potencjał czterech jezior. To miasto musi być bardziej przyjazne dla ludzi - mówił Artur Borowicz, zapowiadając także stworzenie miejskich centrów integracji transportu.

Kandydatem na wiceprezydenta Dąbrowy Górniczej jest natomiast Robert Witecki. Artur Borowicz był m.in. naczelnikiem Wydziału Zdrowia Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej, a następnie został dyrektorem Szpitala Specjalistycznego im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej. Od 2007 roku pracuje w Wojewódzkim Pogotowiu Ratunkowym w Katowicach, będąc jego dyrektorem.


CYTAT
naszemiasto

Mamy dwoje kolejnych kandydatów na stanowisko prezydenta Dąbrowy Górniczej. To radni – Katarzyna Zagajska oraz Edward Bober.

- Od wielu lat z całą mocą i energią pracuję na rzecz mieszkańców Dąbrowy Górniczej. Nieraz miałam okazję mówić o błędnych decyzjach, które podejmuje obecny prezydent miasta i jego najbliżsi współpracownicy. Pytałam o ich intencje i celowość, a przede wszystkim z sukcesem nakłaniałam do zmiany krzywdzącego dla mieszkańców stanowiska – mówiła Katarzyna Zagajska. - Jestem osobą, która w powierzone obowiązki bardzo się angażuje, a wszystkie przeciwności jeszcze bardziej mobilizują mnie do działania. Tak było choćby w przypadku starań o likwidację opłaty adiacenckiej, która została wprowadzona w Dąbrowie Górniczej w maksymalnej możliwej stawce właśnie z inicjatywy obecnego prezydenta i jego najbliższych współpracowników. Wszyscy dobrze pamiętamy sytuację mieszkańców, którzy w efekcie tej decyzji mieli do zapłaty nawet po kilka tysięcy złotych. Na co dzień działam na rzecz poprawy stanu dróg i ochrony środowiska naturalnego w mieście, termomodernizacji placówek oświatowych, poprawy jakości dąbrowskiej edukacji i wsparcia rozwoju naszych dzieci oraz osób z niepełnosprawnościami. Podjęłam decyzję, że chcę zostać prezydentem Dąbrowy Górniczej, aby wspólnie z Wami zmienić to miasto, w miejsce otwarte dla ludzi, dające każdemu warunki do rozwoju oraz szczęśliwe i spokojne życie. Uważam, że w nowocześnie zarządzanym mieście nie ma miejsca na zamknięty na problemy ludzi Urząd Miejski, w którym najwyższej rangi urzędnicy już dawno zapomnieli, że tak naprawdę ich szefem i pracodawcą jest każdy mieszkaniec tego miasta. Mamy szansę skończyć z decyzjami o najważniejszych sprawach Dąbrowy Górniczej, które zapadają w zaciszu gabinetów i braku szacunku, dla osób o odmiennym zdaniu i potrzebach – dodała. Jak przyznała z dumą informuje, że projekt przywrócenia mieszkańcom Dąbrowy Górniczej to pomysł wypracowany na spotkaniach i warsztatach z mieszkańcami.

- Wspólnie ze Stowarzyszeniem Razem dla DG spotykaliśmy się z ludźmi, pytaliśmy o ich opinie i problemy. W ten sposób powstał program wyborczy Komitetu Wyborczego Razem dla Dąbrowy Górniczej, który wkrótce pojawi się na stronie internetowej www.razemdladg.pl. To wciąż otwarty dokument, gotowy na potrzeby i propozycje dąbrowian. Wierzę, że Dąbrowa Górnicza w końcu ma szansę być miastem, na jakie zasługuje każdy z nas – dodała Katarzyna Zagajska.

Swój start w październikowych wyborach zapowiedział również Edward Bober.

- Przy działalności czterech kadencji w samorządzie śmiem twierdzić i myśleć, że zapracowałem na honor reprezentowania mieszkańców Dąbrowy Górniczej właśnie w tych wyborach. Dlatego chciałem oświadczyć, że jestem kandydatem komitetu wyborczego Dąbrowska Wspólnota Samorządowa, który tak samo nazywa się jak stowarzyszenie w wyborach na urząd prezydenta w Dąbrowie Górniczej. Jeśli ktoś miałby ochotę przystąpić do naszej grupy, do naszego komitetu, serdecznie zapraszamy. I liczymy na to, że nasza skromna kampania przedstawi naszych kandydatów. Na jedynkach w czterech okręgach wyborczych będą radni miejscy obecnej kadencji – podkreślił podczas środowej sesji Rady Miejskiej Edward Bober.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kopiko
post pią, 31 sie 2018 - 09:02
Post #19


UZYTKOWNIK
*

Grupa: Użytkownik
Postów: 38
Dołączył: śro, 12 paź 11
Nr użytkownika: 4,815
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(luket @ czw, 30 sie 2018 - 10:47) *
CYTAT(Zibar @ czw, 30 sie 2018 - 08:48) *
Strasznie podupada nasze forum jak taki temat jest martwy. ohmy.gif

podsumowując, na ten moment mamy takich kandydatów (kolejność alfabetyczna):

Marcin Bazylak - (SLD, TPDG ?)
Artur Borowicz - Koalicja Obywatelska (Platforma Obywatelska i Nowoczesna)
Tatiana Duraj-Fert - PIS ?
Katarzyna Zagajska - Stowarzyszenia „Razem dla Dąbrowy Górniczej”

Jeszcze ktoś na widoku?


Dla mnie praktycznie wszystkie nazwiska to jakieś no-name'y, powiedzmy że vice - namaszczony gdzieś tam się przewijał, ale jakiejś wielkiej aktywności miejskiej nie zauważyłem u nikogo w ciągu tych 4 lat.


Jako że dotyczy mnie problem opłaty adiacenckiej to bardzo dobrze kojarzę Panią Zagajską - od dawna walczy o rozwiązanie tego problemu, niestety ciężko to idzie ze względu na zagrywki obecnej koalicji rządzącej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
luket
post pią, 31 sie 2018 - 11:40
Post #20


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 203
Dołączył: pon, 26 lut 07
Skąd: Mydlice północ
Nr użytkownika: 508
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Leszek @ czw, 30 sie 2018 - 13:18) *
Bo całość dyskusji toczy się na fejsie. Pięknie (nieraz) zwłaszcza nieraz wypowiadała się pani Duraj-Fert.


Gdzie konkretnie coś ciekawego można przeczytać na FB?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czwartek, 28 marzec 2024 - 09:29
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza